Skocz do zawartości


Zdjęcie

przed pisaniem listu


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-02, godz. 06:54

Nie pochwalam ani nie ganię takiego występowania na zebraniu, ale pytam się: po co? Po co Janna ma wychodzić na mównicę i ogłaszać, że opuszcza Organizację? Wyobrażam sobie, co by było, gdyby ktoś wylazł na ambonę w katolickim kościele i zaczął wykrzykiwać, że niedługo wszyscy zginą w Armagedonie. Czy ta metoda nie jest odrobinę zbyt drastyczna? Zaznaczam, że wstrzymuję się z oceną. Tylko tak pytam, bo mam wątpliwości.


Po co ma ogłaszać, że odchodzi? Chociażby, aby nie być zniesławiana poprzez plotki jakie po lakonicznym komunikacie będą krążyć po zborze. Albo jako świadectwo dla innych, że są oszukiwani przez WTS. I nie w czasie zebrania, ale po nim.
I naprawdę mimo tylu podobieństw organizacyjnych między KK a "organizacją" twoje porównanie do wyjścia na ambonę jest nie na miejscu. Reakcja naprawdę w KK byłaby naprawdę różna od tej w "organizacji".

W stosunku do Świadków miałem dotąd taką opinię: można sobie u nich być, można nie być, droga wolna. Każdy sam decyduje. Natomiast kiedy Towarzystwo próbuje poprzez manipulację uniemożliwiać opuszczenie swoich radosnych szeregów, to trzeba kandydatom na odstępców pomagać.

Natomiast metody, o których dyskutują Czesiek i Sebol pasują raczej do metod walki z totalitarną sektą. Ludzi trzeba stamtąd wyciągać siłą, czy tego chcą czy nie, jak uzależnionych od narkotyków. Czy naprawdę Świadkowie tacy są? Czy naprawdę zasłużyli sobie, jako organizacja, na takie traktowanie?

Pytam, nie zabieram głosu.


Haaelu
Przede wszystkim gdyby nie był tłumiony przepływ informacji kto i dlaczego odchodzi, gdyby nie rodziły się plotki i oskarżenia, gdyby nie traktowanie odchodzących jak "śmiecie" na które nie warto zwracać uwagi, to twoje pytanie o sens takiego powiadomiania o swoim odejściu miałoby sens.
Czesiek

#22 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-02-02, godz. 07:31

Po co ma ogłaszać, że odchodzi? Chociażby, aby nie być zniesławiana poprzez plotki jakie po lakonicznym komunikacie będą krążyć po zborze. Albo jako świadectwo dla innych, że są oszukiwani przez WTS. I nie w czasie zebrania, ale po nim.


:D plotki akurat to główna "zaleta" SJ ;-) więc nawet jakby napisała piękny list złotą czcionką ;-) to bracia i tak będą wiedzieć swoje ;-) i do tego kazdy będzie uważac, że wie lepiej ;-)

świadectwo owszem nie neguję tego !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#23 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-02, godz. 07:41

no tak tylko ten starszy pokazal ze nie wolno Joannie myslec samodzielnie...
maciej podal bardo dobry przyklad. rozwodze sie z toba a jak chcesz o tym porozmawiac to porozmawiamy p rozwodzie. no tak to wlasnie wyglada.
ajak poczytac niektore posty to co tu mamy??? Ja bym zrobil to a ja tamto wyslij teraz wyslij pozniej .A najlepiej to wejdz na mowinice i powiedz to wszystko.
i to jest przyzwolenie do samodzielnego myslenia?????
A wlyw Franza to tez jest smodzielne myslenie???
czlowiek jest tak storzony ze potrzebuje kierownictwa swego stworcy. blad polega na tym ze , czasmi w dobrych a czaami w bezsensownych intencjach oddajemy swoje samodzielne myslenie w rece ludzi . najpierw (w/G niektorych) jest to WTS a co jest potem??? no oczywiscie jak sie odchodzi ze zboru to sie wyzwala i mysli smodzielnie. A ja krzycze ze to kpina!!!!!!!!!!!
To tylko zmiana mentora nic innego.
[font=Tahoma]

#24 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2007-02-02, godz. 07:53

:D plotki akurat to główna "zaleta" SJ ;-) więc nawet jakby napisała piękny list złotą czcionką ;-) to bracia i tak będą wiedzieć swoje ;-) i do tego kazdy będzie uważac, że wie lepiej ;-)
(...)


skad ja to znam... jak ja odchodzilam to nie bylam jeszcze zbyt "doinformowana" co i jak... wyslalam list tylko do starszych(nawet dwa bo jak po pierwszym chcieli ze mna rozmawiac to sie zaparlam "na nie" i wyslalam druga, konkretniejsza wiadomosc) :) no i w kilka miesiecy po odlaczeniu moje dawne drogie siostry wypytywaly sie mojej kolezanki czy juz urodzilam :) no i nie sluchaly z jej ust zadnych wyjasnien, no bo przeciez tylko taki mogl byc powod odlaczenia sie kobiety-sJ :D wtedy bylam w glebokim szoku i mocno oburzona, a teraz jest mi ich tylko zal... :)

tak wiec popieram informowanie wszystkich "szeregowych" wspolbraci, zapobiegnie to takim idiotycznym plotkom(moze chociaz troche) :)

pzdr

asia

#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-02, godz. 09:59

Hubercie czy czytając książkę albo słuchając rady swojego przyjaciela i o dziwo zgadzając się z treścią jaką przedstawia oznacza to że dajesz się manipulować? A kto powiedział ze oni ze wszystkim sie zgadzaja i jak ich postawa wyglada? Przeciez oni czytaja wiele i sami moga wybrac to co im odpowiada bez wytycznych WTS z którymi jesli sie nie zgadzałeś w pełni a inni by o tym wiedzieli groziłoby Ci co tu dużo mówić wykluzenie.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-02, godz. 11:43

no tak tylko ten starszy pokazal ze nie wolno Joannie myslec samodzielnie...
maciej podal bardo dobry przyklad. rozwodze sie z toba a jak chcesz o tym porozmawiac to porozmawiamy p rozwodzie. no tak to wlasnie wyglada.
ajak poczytac niektore posty to co tu mamy??? Ja bym zrobil to a ja tamto wyslij teraz wyslij pozniej .A najlepiej to wejdz na mowinice i powiedz to wszystko.
i to jest przyzwolenie do samodzielnego myslenia?????
A wlyw Franza to tez jest smodzielne myslenie???
czlowiek jest tak storzony ze potrzebuje kierownictwa swego stworcy. blad polega na tym ze , czasmi w dobrych a czaami w bezsensownych intencjach oddajemy swoje samodzielne myslenie w rece ludzi . najpierw (w/G niektorych) jest to WTS a co jest potem??? no oczywiscie jak sie odchodzi ze zboru to sie wyzwala i mysli smodzielnie. A ja krzycze ze to kpina!!!!!!!!!!!
To tylko zmiana mentora nic innego.

Hubercie
A do czego służy dobra rada dawana przez WTS, że jeśli się z czymś nie zgadzasz z nauczaniem WTS-u, to poczekaj aż Jehowa to wyjaśni dając pokarm na czas słuszny poprzez WTS, jeśli nie do zachęty zaniechania samodzielnego studiowania Biblii bez wytycznych jak to zrozumieć ze Strażnicy?
A do czego służy nauka, że Jehowa dostarcza "pokarm na czas słuszny" tylko poprzez publikacje WTS?
Nawet wykładów członków CK nie możesz przyjąć za oficjalną naukę, jeśli stoi w czymś w sprzeczności z tym co dotychczas pisano w publikacjach, dopóki to nauczanie nie zostanie wydrukowane w jakiej Strażnicy czy innej publikacji WTS, bo może się okazać, że był to prywatny pogląd tego człowieka, a WTS oficjalnie nadal będzie głosić swoje.

Samodzielne myślenie i rozważanie Biblii w "organizacji" jest dozwolone dopóki zgadza się z tym co naucza WTS. Jak byś pokazał, że o czymś myślisz inaczej i do tego dyskutujesz o tym z braćmi, to byś wyleciał z "organizacji" za brak pokory wobec "niewolnika" (czytaj WTS-u), którego ponoć Bóg ustanowił nad czeladzią.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych