Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bo oni "kłamiom"!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
35 replies to this topic

#21 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-02-06, godz. 13:22

a co tutaj długo dywagować ? wg tego czego nauczają ŚJ, jest jeden Bóg, jeden Syn, ktory ma boskie przymioty, ale równocześnie nie jest Bogiem i duch (nie bedący osobą). Ojciec jest wyższy w każdym przypadku od Syna. natomiast wszelkie inne konfiguracje w obrębie tych w/w trzech istot/przymiotów, to tylko prymitywna imitacja sięgająca korzeniami starożytnego Babilonu, nie mająca mocnych podstaw biblijnych, a będąca tylko karkołomną próbą nagięcia faktów (i tyle)

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-06, godz. 13:27

Macieju pomyliłes tematy. My nie o tym. ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-02-06, godz. 13:34

a co tutaj długo dywagować ? wg tego czego nauczają ŚJ, jest jeden Bóg, jeden Syn, ktory ma boskie przymioty, ale równocześnie nie jest Bogiem i duch (nie bedący osobą). Ojciec jest wyższy w każdym przypadku od Syna. natomiast wszelkie inne konfiguracje w obrębie tych w/w trzech istot/przymiotów, to tylko prymitywna imitacja sięgająca korzeniami starożytnego Babilonu, nie mająca mocnych podstaw biblijnych, a będąca tylko karkołomną próbą nagięcia faktów (i tyle)

"Une to dopiero kłamom" <_<

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#24 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-02-06, godz. 13:36

Macieju pomyliłes tematy. My nie o tym. ;)

wiem Pawle. generalnie jednak mowa jest o jednym i tym samym i sprowadza się do stwierdzenia: "Świadkowie Jehowy kontra reszta świata" :) jak zwykle

#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-06, godz. 13:41

wiem Pawle. generalnie jednak mowa jest o jednym i tym samym i sprowadza się do stwierdzenia: "Świadkowie Jehowy kontra reszta świata" :) jak zwykle

G... prawda - nie o tym mowa :D Weź poczytaj wątek, a nie wprowadzasz chaos. Z mej strony EOT co do takich wyskoków.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-02-06, godz. 13:43

dzięki Pawle za sprostowanie i elokwentną odpowiedź godną "wykształciucha"

#27 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-02-06, godz. 13:52

Sul dziób, Macieju! Taka forma bardziej ci odpowiada? Jest bardziej elokwentna? Na pewno nie. WięNie rób więc obrazonej minki i powracamy do głównego tematu topika.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#28 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2007-02-06, godz. 14:14

[quote]name='Storm' date='2007-02-06 13:48' post='51516']
Ty uważasz, że WTS celowo podaje błędne wyobrażenie o trójcy, ja - że jeśli nawet to nieumyślnie.[/quote]
Być może WTS rzeczywiście nie orientuje się w istocie definicji Trójcy Św. Być może – ja nigdy z góry nie zakładam czyjejś złej woli.

Ale... co wtedy, gdy np. Strażnica przytacza na potwierdzenie swojej nauki cytat z wybranego dzieła, a następne 10 świadczących przeciw zbywa milczeniem, ( np.z dzieł Ojców Kościoła)? Przecież żeby wybrać ten jeden, czy nawet kilka cytatów trzeba przeczytać całość, prawda? A selekcja innych „dowodów”, chociażby w poruszanym ostatnio temacie krzyża. Skoro wycina się jakieś ilustracje ze źródła, dlatego, że nie pasują do koncepcji - jak to nazwać?
Z innej beczki: jeśli przyjmuje się za naukowy dowód jedna gliniana tabliczkę przeciw tysiącom innych, tabliczkę uznaną za błąd pisarski w tej samej książce, z której czerpie się informacje, ale o tym się już słowem nie wspomina, to jak to nazwać? Czy mamy wierzyć, że ktoś, kto zadał sobie trud znalezienia tego wyjątku, nie przeczytał co autor miał na myśli jedna czy dwie strony dalej? To chyba byłaby naiwność. musiał to zrobić chociażby po to, aby sprawdzić jak da się wykorzystać resztę materiału. A tych przykładów jest trochę więcej niż parę. Jeśli nie nazwać tego kłamstwem to nie inaczej jak manipulanctwem. Jak zwał tak zwał, ostatecznie to po prostu NIEUCZCIWOŚĆ. Nawet przy maksymalnie dobrej woli nie da się tego wszystkiego wrzucić do wora z napisem „pomyłka”.
Ta zamierzona nieuczciwość mnie osobiście bardziej razi niż nieudane interpretacje Biblii.
Oczywiście ma ona podbudowę ideologiczną, bo cel jest szlachetny: wprowadzenie jak największej ilości dobrych ludzi na "Arkę". Stąd nie sądzę, aby kogoś tu ruszały wyrzuty sumienia.
To po prostu utrata poczucia rzeczywistości.

#29 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-06, godz. 14:31

Być może WTS rzeczywiście nie orientuje się w istocie definicji Trójcy Św. Być może – ja nigdy z góry nie zakładam czyjejś złej woli.

Alez Magdaleno to dlaczego WTS podaje co rusz inną definicję Trójcy? Ja rozumiem że gdyby się pomylili w WTS - pomijając już poziom inteligencji jaki musiliby wtedy reprezentować - to trzymaliby się jednej błędnej pomyłki, którą by następnie głosili jako nauka o Trójcy i którą by przedstawiali swojemu ludowi czyli śJ. Jak jednak można co chwila czytać coś innego z ich publikacji na temat nauki o Trójcy i twierdzić, że to "nieszczęśliwy wypadek", "niefortunna pomyłka" na dodatek trwająca dziesięciolecia?!

Przecież to tak jakby usprawieliwiać kilkuletnie dziecko...

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-02-06, godz. 14:33

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#30 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-02-06, godz. 14:37

Sul dziób, Macieju! Taka forma bardziej ci odpowiada? Jest bardziej elokwentna? Na pewno nie. WięNie rób więc obrazonej minki i powracamy do głównego tematu topika.

ależ oczywiście Arturze. nie mam z tym absolutnie żadnego problemu. również się nie obrażam. bo i z jakiego powodu. potrafię się dopasować do rozmówcy, nawet jeśli poziomem znacznie mi ustępuje :P

#31 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2007-02-06, godz. 14:46

Przecież to tak jakby usprawieliwiać kilkuletnie dziecko...


Taka chyba moja już natura, żeby ludzi usprawiedliwiać. Co nie znaczy przymykać oczy.

#32 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-06, godz. 15:15

Rozumiem o co Ci chodzi, Pawle: o nieprawdziwe przedstawienie koncepcji trójcy przez WTS. Być może tak jest, być może ŚJ nie potrafią zrozumieć tego pojęcia tak jak trynitarianie i stąd jego nieprawidłowy obraz w publikacjach ŚJ.

A jeśli chodzi o tego Zielonoświątkowca to był żart z mojej strony ("nie macie zielonego pojęcia" - Zielonoświątkowiec :D). Nie sądziłem nawet, że może być celny strzał.

Czesiek, o to, że w czyimś mniemaniu jego religia jest prawdziwa nikt nie powinien mieć do nikogo pretensji. Wiele osób na tym forum uważa, że należy do religii prawdziwej, a co za tym idzie inne muszą być fałszwe, więc Twoja także. Tylko oni po prostu o tym nie mówią, ale na to wskazuje logika. Czyż nie?


Storm
Ja chrześcijaństwa nie uważam za religię. Dla mnie jest to codzienne życie z moim Panem Jezusem Chrystusem. Nowe życie. Natomiast religia jest sposobem przypodobania się Bogu swoimi uczynakmi aby zasłyżyć sobie na zbawienie. I w tym wypadku jedyną prawdziwą religią jest judaizm, bo to Bóg pokazał jakie przykazania należy wypełnić aby móc być sprawiedliwym z uczynków. Wszelkie inne religie (próby zasłużenia sobie na zbawienie) są po prostu ludzkim wymysłem i dlatego są fałszywe.
Czesiek

#33 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-02-06, godz. 16:41

Hm... świadkowie często pytają, dlaczego nie-świadkowie aż tak się czepiają niedoskonałości WTS. Choćby tu, wczoraj, Storm:

Nie mówię, że wszystkie zarzuty były bezpodstawne"


Chyba znalazłam odpowiedź:

The Watchtower z 1 grudnia 1960, s.725 (Strażnica nr6 z 1961, s.15)
Poza moralnie czystą organizacją Bożą nie ma życia wiecznego.


Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#34 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-02-09, godz. 21:32

Poza moralnie czystą organizacją Bożą nie ma życia wiecznego...to prawda ale oczywiście chodziło o Bożą organizacje w niebie, bo na ziemi jej nie ma!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#35 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-02-11, godz. 21:41

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W niebie czy na ziemi, może być i na Jowiszu - miałam na myśli jedynie poprzeczkę, jaką się stawia sobie i współwyznawcom.
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#36 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-02-21, godz. 19:51

Użytkownik o nicku Czesiek wykazuje skłonność do używania z wielką łatwością słów typu: kłamstwo, fałsz, obłuda, hipokryzja, nieprawda (to rzadko, bo jest dla niego chyba zbyt łagodne), oszustwo itp. w kierunku wszystkiego co ma związek ze ŚJ.

Podaje to jako ciekawostkę rzucająca mi się w oczy podczas czytania jego postów. Słowa wyżej wymienione same w sobie stanowią często treść jego argumentów przeciw ŚJ.

Czasami przydało by się podać przykład na te "kłamstwa", a nie tylko powielać synonimy. :)


Jeżeli faktycznie nadużywa pewnych określeń ( swoją drogą poczytam wypowiedzi tego użytkownika) to może ma jakieś powody ku temu? Może w ten sposób wyrażać swoje opinie w wielu konkretnych tematach jednakże powinien poprzeć własną wypowiedź przykładem.

A może ma ugruntowane poglądy na temat SJ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych