Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewangelia, którą głoszę


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#41 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-12, godz. 02:20

DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE !

PODJĄŁEM!
Dołączona grafika

#42 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-04-10, godz. 23:02

Czyli na odwrót tego, co głosi WTS, który naucza, że musi sobie człowiek na zbawienie i życie wieczne zasłużyć wiernie służąc "organizacji" poprzez kolportaż publikacji WTS-u



https://www.watchtow.../article_02.htm


Czytamy tam zupelnie cos innego niz nam sugeruje Czeslaw

Ofiara okupu złożona przez Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, umożliwia życie wieczne wszystkim okazującym w niego wiarę (Jana 3:16, 17; Dzieje 10:34, 35). W Biblii powiedziano: „Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto jest nieposłuszny Synowi, nie ujrzy życia” (Jana 3:36). Jeżeli chcesz wybrać życie, zgłębiaj treść Pisma Świętego, by poznawać Boga i Jego Syna oraz wolę naszego Stwórcy, a nabywaną wiedzę stosuj w swoim życiu. Słowo Boże zapewnia, że każdy, kto kieruje się zawartą w nim mądrością, „będzie mieszkał bezpiecznie i nie będzie go trapił strach przed nieszczęściem” (Przysłów 1:20, 33).

Poza tym piszesz Homme Curieux, że :
"Jezus jest dla nas modelem Slugi Bozego , najwiekszym, najlepszym, najdoskonalszym .............. stad pragniemy go nasladowac aby choc w czesci upodobnic sie do niego co wcale nie jest takie latwe :( "

Dla mnie Jezus jest Panem, a nie tylko modelem do naśladowania. Mało tego, To właśnie dzięki łasce zbawienia każdy człowiek może naśladować Jezusa Chrystusa, ponieważ otrzymuje dar Ducha Świętego i On prowadzi go poprzez życie, uzdalniając do tego, aby mógł prowadzić nowe życie.



Nie widze problemu aby swojego Krola, Pana, lub Wladce nasladowac i stwiac Go sobie za model do nasladowania ... :)

I tu znowu tylko pozornie to samo. Dla mnie Pan Jezus jest królem od chwili swego zmartwychwstania. A nie jak naucza WTS, że dopiero panowanie w niebie objął w 1914, natomiast pozostałą władzę otrzyma w przyszłości, czyniąc tym samym z Pana Jezusa kłamcę, bo On stwierdził po swoim zmartwychwstaniu, że już otrzymał wszelką władzę na niebie i na ziemi (zobacz Mt 28 rozdział).



Slusznie zauwazyles iz Jezus powiedzial :Mt 28:18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.



Zgodnie z naszym pogladem Jezusowi zostala dana ( od kogo ? bo gdyby od niego samego to by powiedzil ze sobie wzial )

Jesli zostala mu dana to nie znaczy jednak ze zaczal z niej od razu korzystac, gdyz powiedzial rowniez ze

J 14:30 BT "Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie." Wywodzimy stad ze jednak nawet po zmartwychwstaniu panowal (tymczasowo) nad Swiatem byl ktos inny jednak niz Jezus .. Koronnym dla nas dowodem ze to nie jest jeszcze epoka krolowania Jezusa na ZIemi jest balagan, ktory by nie mial prawa istniec gdyby rzady juz nalezaly do Jezusa !
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#43 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-04-10, godz. 23:31

Co do drugiej szansy jak to naucza WTS, że podczas 1000-lecia ludzie otrzymają taką możliwość, to poproszę poza cytatami ze Strażnicy o podanie tekstów Biblii nauczających na ten temat, bo ja ich nie znalazłem w Biblii. Może są, ale jakoś żaden śJ nie umiał mi ich przytoczyć, a winą za to, że ich nie znajduję w Biblii obarczają mnie, że nie słucham tego co głosi WTS, zamiast po prostu przytoczyć te teksty. Może ty Homme Curieux to zrobisz. Lubisz cytować Biblie, więc nie powinieneś mieć z tym kłopotu, aby pokazać, gdzie znajdują się w Biblii takie opisy tego co będzie się działo w czasie 1000-lecia jak to można poczytać w publikacjach WTS-u.


na stronie http://www.watchtowe.../article_01.htm

czytamy miedzy innymi :

„To znaczy życie wieczne: poznawać mają Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa” (Jana 17:3).

Kto więc naprawdę pragnie żyć w nowym świecie, ten musi najpierw poznać wolę Bożą, a potem ją spełniać


Logiczne jest ze Bog nie skaze na cokolwiek kogokolwiek za "nieswiadomosc" Wielu ludzi postepowalo na przestrzeni dziejow niegodziwie na przyklad w ramach "wojen religijnych" wmawiano im ze mordowanie nieprzyjaciol da im mozliwosc wejscia do Raju ........ Oczywiscie ci ludzie mordowali w "dobrej wierze" Jehowa jako Bog sprawiedliwy nie skarze ich za morderstwa na potepienie . Oni przeciez nie znali tego Boga i nie wiedzieli co wedlug Niego jest dobe a co zle . Beda mogly te miliardy ludzi powstac, dowiedziec sie kim jest Bog i co im proponuje i pokazac swoim zyciem czy ten sprawiedliwy system im "lezy" :)

w naturze czy raczej im przeszkadza . :(

Pkt. 1 wzywa do dobrego poznania Biblii, a jeśli doda się do tego naukę, że tylko poprzez WTS Bóg dostarcza "pokarm na czas słuszny" czyli właściwe zrozumienie Biblii, to do czego właściwie zachęca WTS? Do studiowanie tego, co WTS drukuje w swoich publikacjach.


Kiedy chodzilem do I klasy podstawowki to uczylem sie jez polskiego z Elementarza Skalskiego , Elementarz ten byl jedynie pomoca w poznaniu tajnikow jezyka polskiego panie Czeslawie .

Podobnie publikacje WTS sa jedynie pomoca w zrozumieniu P Sw gdyz to publikacje wskazuja na odpowiednie ustepy Biblijne tarktujace na dany temat , wodroznieniu od wielu publikacji protestanckich piszacych jedynie o objawieniach udzielonych "prorokom" protestanckim dla przykladu i wnoszacych podobno "nowe zupelnie" swiatla ( patrz E White )

W zadnym wypadku nasze publikacje nie zawieraja tresci "samych w sobie" a zawsze wskazuja na P Sw jako podstawe naszej wiedzy o Bogu i jego zamierzeniu

Pkt. 2 mówi o tym, że chrzest jest stawieniem się do dyspozycji Jehowy, że jest decyzją o służeniu Jehowie. Zadziwiające jest tylko to, że apostołowie wzywali do tego, aby ci co uwierzą dali się ochrzcić w imię Jezusa, a nie w imię Jehowy. Także formuła z Mt 28 mówi o ochrzczeniu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, a źródła pozabiblijne potwierdzają, że dosłownie taką formułę starano się stosować w pierwszym kościele.

Apostolowie pisali o chrzcie w Imie Jezusa nastepujaco :

Rz 6:3 BT „Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?”Sam Jezus o tym chrzcie pisal :Mk 10:39 BT „Odpowiedzieli Mu: Możemy. Lecz Jezus rzekł do nich: Kielich, który Ja mam pić, pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie.”Chyba wiadomo wszystkim ze Jezus w chwili gdy wypowiadal te slowa byl juz ochrzony z wody a tu mowil o jakim jeszcze innym chrzcie jest mowa, ale to inny temat moze z tego wyniknie ?

Pkt. 3 poucza czego oczekuje Jehowa. Tylko jeśli prawdą jest to co pisze apostoł Paweł w Liście do Efezjan w 2 rozdziale, to jak martwy duchowo człowiek może sprostać tym wymaganiom? Dlaczego WTS nie prowadzi ludzi do społeczności z Bogiem, do nowego narodzenia z wody i Ducha Świętego, dzięki któremu Bóg uzdalnia swoje duchowe dzieci do prowadzenia nowego życia zgodnego z Jego wolą?


czy sugerujesz ze ponad 6 000 000 SJ bedacych czynnymi glosicielami , odwiedzajacych ludzi najczesciej sie im sprzeciwiajacych, poswiecajacych swoj czas i energie za darmo a nie za "co laska, nie mniej jednak niz" to sa ludzie martwi duchowo ?

Itd., sam sobie poszukaj dalej jakie to były społeczności. To co je łączyło, to pomimo tych wszystkich niedociągnięć, nadal byli uczniami Chrystusa, wierzyli w Niego i starali się iść za nim. Ale po to przecież jest społeczność, żeby ci, którzy są dojrzali duchowo pomagali innym osiągnąć tą dojrzałość jak to opisuje apostoł Paweł w Liście do Efezjan 4:11-16


Hurra znalazlem ta spolecznosc 20 lat temu i ciesze sie ze do Nij nadal naleze :)

I są takie społeczności i dzisiaj, w których starsi starają się pomóc innym osiągnąć tą duchową dojrzałość, jak to robiono w czasach apostolskich. Tylko wątpię aby to byli śJ, których starsi dbają o to, aby wiernie przekazywać to co naucza WTS nie patrząc na potrzeby lokalnego zboru.


Niestety bardzo sie mylisz , bardzo duza uwage przyklada sie u nas do lokalnych potrzeb zboru , zapraszam cie do zapoznania sie z nami ale nie przez pryzmat wypowidzi tych ktorym bylo u nas "za ciasno"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#44 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-11, godz. 08:21

czy sugerujesz ze ponad 6 000 000 SJ bedacych czynnymi glosicielami , odwiedzajacych ludzi najczesciej sie im sprzeciwiajacych, poswiecajacych swoj czas i energie za darmo a nie za "co laska, nie mniej jednak niz" to sa ludzie martwi duchowo ?

Czy wg Ciebie, Stefanie, KAŻDY przejaw aktywności dowodzi, że osoba NIE JEST "duchowo martwa"?

Czy to samo powiesz o około milionie katolickich kapłanów którzy co niedziela odprawiają mszę?
Albo o milionach muzułmanów pielgrzymujących do Mekki?
Albo o milionach protestantów którzy (używając znanego Ci określenia) "głoszą nieoficjalnie" przy każdej okazji?

jak się domyślasz, najbardziej interesuje mnie odpowiedŸ na ostatnie pytanie...

#45 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-11, godz. 08:47

Czyli na odwrót tego, co głosi WTS, który naucza, że musi sobie człowiek na zbawienie i życie wieczne zasłużyć wiernie służąc "organizacji" poprzez kolportaż publikacji WTS-u




https://www.watchtow.../article_02.htm


Czytamy tam zupelnie cos innego niz nam sugeruje Czeslaw

Ofiara okupu złożona przez Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, umożliwia życie wieczne wszystkim okazującym w niego wiarę (Jana 3:16, 17; Dzieje 10:34, 35). W Biblii powiedziano: „Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto jest nieposłuszny Synowi, nie ujrzy życia” (Jana 3:36). Jeżeli chcesz wybrać życie, zgłębiaj treść Pisma Świętego, by poznawać Boga i Jego Syna oraz wolę naszego Stwórcy, a nabywaną wiedzę stosuj w swoim życiu. Słowo Boże zapewnia, że każdy, kto kieruje się zawartą w nim mądrością, „będzie mieszkał bezpiecznie i nie będzie go trapił strach przed nieszczęściem” (Przysłów 1:20, 33).


No tak, zupełnie czymś innym jest sugerowanie, że wg nauki WTS śJ muszą sobie zasłużyć na zbawienie, od tego co cytujesz Homme Curiex, że:
„Jeżeli chcesz wybrać życie, zgłębiaj (...), a nabytą wiedzę stosuj w swoim życiu”

Ja napisałem w swoim tekście, że jeśli ktoś chce być zbawionym, to powinien przyjąć to zbawienie jakie z łaski daje Bóg. Tu mówisz, że głosicie to samo, z czym się nie zgadzam, a do tego na potwierdzenie swoich słów cytujesz część nauki WTS-u, która jednak pokazuje, że śJ ma sobie zasłużyć na życie wieczne zdobywaniem wiedzy i uczynkami (stosowaniem w życiu zdobytej wiedzy – a przecież jednym z elementów stosowania nabytej wiedzy jest głoszenie, czyli kolportaż publikacji WTS-u).
Czyli co jest tam napisane Homme Curieux. Naprawdę coś innego niż sugeruję? Chyba zapomniałeś, że znam nauczanie WTS-u i nie dam się nabrać na manipulację fragmentami tej nauki jak to zrobiłeś.



Poza tym piszesz Homme Curieux, że :
"Jezus jest dla nas modelem Slugi Bozego , najwiekszym, najlepszym, najdoskonalszym .............. stad pragniemy go nasladowac aby choc w czesci upodobnic sie do niego co wcale nie jest takie latwe :(

Dla mnie Jezus jest Panem, a nie tylko modelem do naśladowania. Mało tego, To właśnie dzięki łasce zbawienia każdy człowiek może naśladować Jezusa Chrystusa, ponieważ otrzymuje dar Ducha Świętego i On prowadzi go poprzez życie, uzdalniając do tego, aby mógł prowadzić nowe życie.



Nie widze problemu aby swojego Krola, Pana, lub Wladce nasladowac i stwiac Go sobie za model do nasladowania ... :)


Też nie widzę problemu, natomiast to co robią śJ, to twierdzą, że naśladują Pana Jezusa, tylko pokazują swoim życiem i tym co głoszą, że jednak Jezus Chrystus nie jest ich Panem, bo zamiast Jego słuchać, to większą wagę przykładaja do tego co naucza WTS. Czyli pokazują, że to WTS jest ich Panem.

I tu znowu tylko pozornie to samo. Dla mnie Pan Jezus jest królem od chwili swego zmartwychwstania. A nie jak naucza WTS, że dopiero panowanie w niebie objął w 1914, natomiast pozostałą władzę otrzyma w przyszłości, czyniąc tym samym z Pana Jezusa kłamcę, bo On stwierdził po swoim zmartwychwstaniu, że już otrzymał wszelką władzę na niebie i na ziemi (zobacz Mt 28 rozdział).



Slusznie zauwazyles iz Jezus powiedzial :Mt 28:18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.



Zgodnie z naszym pogladem Jezusowi zostala dana ( od kogo ? bo gdyby od niego samego to by powiedzil ze sobie wzial )

Jesli zostala mu dana to nie znaczy jednak ze zaczal z niej od razu korzystac, gdyz powiedzial rowniez ze

J 14:30 BT "Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie." Wywodzimy stad ze jednak nawet po zmartwychwstaniu panowal (tymczasowo) nad Swiatem byl ktos inny jednak niz Jezus .. Koronnym dla nas dowodem ze to nie jest jeszcze epoka krolowania Jezusa na ZIemi jest balagan, ktory by nie mial prawa istniec gdyby rzady juz nalezaly do Jezusa !


A może przestaniesz kiedyś kręcić i manipulować Biblią. J14,30 zawiera słowa Pana Jezusa Przed śmiercią i zmartwychwstaniem, natomiast Mt 28,18 po zmartwychwstaniu. To już daje różnicę, nie mówiąc o kontekście.
Poza tym, jakby Pan Jezus nie korzystał ze swojej władzy królewskiej jaką otrzymał, to nieprawdziwe byłyby takie wypowiedzi:


12. Dziękując Ojcu, który was zdolnymi uczynił do uczestniczenia w dziedzictwie świętych w światłości,
13. Który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego ,
14. W którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów,
(Kol. 1:12-14 BW)



8. Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
9. Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości
10. I macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności , (...)
15. Rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi .
(Kol. 2:8-10.15 BW)


Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-04-11, godz. 08:48

Czesiek

#46 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-11, godz. 09:56

Co do drugiej szansy jak to naucza WTS, że podczas 1000-lecia ludzie otrzymają taką możliwość, to poproszę poza cytatami ze Strażnicy o podanie tekstów Biblii nauczających na ten temat, bo ja ich nie znalazłem w Biblii. Może są, ale jakoś żaden śJ nie umiał mi ich przytoczyć, a winą za to, że ich nie znajduję w Biblii obarczają mnie, że nie słucham tego co głosi WTS, zamiast po prostu przytoczyć te teksty. Może ty Homme Curieux to zrobisz. Lubisz cytować Biblie, więc nie powinieneś mieć z tym kłopotu, aby pokazać, gdzie znajdują się w Biblii takie opisy tego co będzie się działo w czasie 1000-lecia jak to można poczytać w publikacjach WTS-u.

na stronie http://www.watchtowe.../article_01.htm

czytamy miedzy innymi :

„To znaczy życie wieczne: poznawać mają Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa” (Jana 17:3).

Kto więc naprawdę pragnie żyć w nowym świecie, ten musi najpierw poznać wolę Bożą, a potem ją spełniać

Logiczne jest ze Bog nie skaze na cokolwiek kogokolwiek za "nieswiadomosc" Wielu ludzi postepowalo na przestrzeni dziejow niegodziwie na przyklad w ramach "wojen religijnych" wmawiano im ze mordowanie nieprzyjaciol da im mozliwosc wejscia do Raju ........ Oczywiscie ci ludzie mordowali w "dobrej wierze" Jehowa jako Bog sprawiedliwy nie skarze ich za morderstwa na potepienie . Oni przeciez nie znali tego Boga i nie wiedzieli co wedlug Niego jest dobe a co zle . Beda mogly te miliardy ludzi powstac, dowiedziec sie kim jest Bog i co im proponuje i pokazac swoim zyciem czy ten sprawiedliwy system im "lezy" :)

w naturze czy raczej im przeszkadza . :(


Logicznym jest, że jeśli ktoś prosi o fragment z Biblii mówiący o tym co naucza w tej sprawie WTS do dostaje taki fragment lub wyjaśnienie, że takiej nauki nie ma w Biblii. Ty natomiast Homme Curieux serwujesz mi zamiast fragmentu z Biblii jakąś ludzką filozofię.
A taki fragment znasz:

12. Bo ci, którzy bez zakonu zgrzeszyli, bez zakonu też poginą; a ci, którzy w zakonie zgrzeszyli, przez zakon sądzeni będą;
13. Gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą.
14. Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;
15. Dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;
16. Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.

(Rzym. 2:12-16 BW)

Czyli ludzie którzy nie znali Prawa Mojżeszowego zostaną osądzeni na podstawie sumienia, a nie zostanie im dana druga szansa w czasie 1000-lecia. Czyżby apostoł Paweł głosił herezje i do tego zostały one włączone do treści Biblii jako natchniona wypowiedź?


Pkt. 1 wzywa do dobrego poznania Biblii, a jeśli doda się do tego naukę, że tylko poprzez WTS Bóg dostarcza "pokarm na czas słuszny" czyli właściwe zrozumienie Biblii, to do czego właściwie zachęca WTS? Do studiowanie tego, co WTS drukuje w swoich publikacjach.


Kiedy chodzilem do I klasy podstawowki to uczylem sie jez polskiego z Elementarza Skalskiego , Elementarz ten byl jedynie pomoca w poznaniu tajnikow jezyka polskiego panie Czeslawie .

Podobnie publikacje WTS sa jedynie pomoca w zrozumieniu P Sw gdyz to publikacje wskazuja na odpowiednie ustepy Biblijne tarktujace na dany temat , wodroznieniu od wielu publikacji protestanckich piszacych jedynie o objawieniach udzielonych "prorokom" protestanckim dla przykladu i wnoszacych podobno "nowe zupelnie" swiatla ( patrz E White )

W zadnym wypadku nasze publikacje nie zawieraja tresci "samych w sobie" a zawsze wskazuja na P Sw jako podstawe naszej wiedzy o Bogu i jego zamierzeniu


Homme Curieux
E. White i jej naśladowcy są takimi samymi protestantami jak WTS i śJ. I działają na tej samej zasadzie – prawdzie objawionej przez „boga” za pośrednictwem „kanału” (proroka / niewolnika).
Porównanie do elementarza jest zakłamaniem, bo chociażby elementarz można zastąpić inną książką i nic się nie stanie, natomiast jak Strażnicę zastąpi się samą Biblią, to taki śJ który w ten sposób postąpi, odkryje, że w Biblii wielu nauk jakie serwuje WTS po prostu nie ma, a wręcz są sprzeczne z Biblią.
Przykładem może być chociażby nauka o nowym narodzeniu z wody i Ducha. Biblia w J 3 naucza, że ktokolwiek nie narodzi się na nowo z wody i Ducha nie wejdzie do Królestwa Bożego, a nawet nie będzie go oglądał, natomiast twoi nauczyciele Homme curieuks nauczają, że drugie owce nie potrzebują narodzić się na nowo z wody i ducha, bo to dotyczy tylko 144 000, a mimo to jeśli będą w „organizacji” to maja nadzieję znaleźć się w Królestwie Bożym w jego ziemskiej dziedzinie.

Możesz taką naukę swoich nauczycieli udowodnić na podstawie Biblii wskazując fragment z Pisma Świętego, który dosłownie naucza tego samego co WTS.


Pkt. 2 mówi o tym, że chrzest jest stawieniem się do dyspozycji Jehowy, że jest decyzją o służeniu Jehowie. Zadziwiające jest tylko to, że apostołowie wzywali do tego, aby ci co uwierzą dali się ochrzcić w imię Jezusa, a nie w imię Jehowy. Także formuła z Mt 28 mówi o ochrzczeniu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, a źródła pozabiblijne potwierdzają, że dosłownie taką formułę starano się stosować w pierwszym kościele.


Apostolowie pisali o chrzcie w Imie Jezusa nastepujaco :

Rz 6:3 BT „Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?”Sam Jezus o tym chrzcie pisal :Mk 10:39 BT „Odpowiedzieli Mu: Możemy. Lecz Jezus rzekł do nich: Kielich, który Ja mam pić, pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie.”Chyba wiadomo wszystkim ze Jezus w chwili gdy wypowiadal te slowa byl juz ochrzony z wody a tu mowil o jakim jeszcze innym chrzcie jest mowa, ale to inny temat moze z tego wyniknie ?

Dlaczego cytujesz tylko część mojej wypowiedzi dotyczącej tego co wcześniej napisałeś? Już uczciwiej byłoby, jakbyś w ogóle przemilczał tą wypowiedź.
A poza tym dlaczego zamiast konkretnego ustosunkowania się do tego co napisałem zmieniasz temat?


Pkt. 3 poucza czego oczekuje Jehowa. Tylko jeśli prawdą jest to co pisze apostoł Paweł w Liście do Efezjan w 2 rozdziale, to jak martwy duchowo człowiek może sprostać tym wymaganiom? Dlaczego WTS nie prowadzi ludzi do społeczności z Bogiem, do nowego narodzenia z wody i Ducha Świętego, dzięki któremu Bóg uzdalnia swoje duchowe dzieci do prowadzenia nowego życia zgodnego z Jego wolą?


czy sugerujesz ze ponad 6 000 000 SJ bedacych czynnymi glosicielami , odwiedzajacych ludzi najczesciej sie im sprzeciwiajacych, poswiecajacych swoj czas i energie za darmo a nie za "co laska, nie mniej jednak niz" to sa ludzie martwi duchowo ?


Nic nie sugeruję Homme Curieux.
Biblia w 2 rozdziale Listu do Efezjan stwierdza, że każdy człowiek jest martwy duchowo z powodu grzechu i Jedynie z łaski Boga zostaje zbawiony, czyli ożywiony z tego stanu, czyli zostaje zrodzony na nowo z wody i Ducha jak to ujmuje np. 2Kor 5. Natomiast WTS naucza, że drugie owce nie są zrodzona na nowo z wody i Ducha, czyli są martwe duchowo. Tym samym niczego nie muszę sugerować, ale na podstawie Biblii i tego co naucza WTS mogę jasno stwierdzić,: ponad 6 000 000 śJ jest martwych duchowo.

I są takie społeczności i dzisiaj, w których starsi starają się pomóc innym osiągnąć tą duchową dojrzałość, jak to robiono w czasach apostolskich. Tylko wątpię aby to byli śJ, których starsi dbają o to, aby wiernie przekazywać to co naucza WTS nie patrząc na potrzeby lokalnego zboru.


Niestety bardzo sie mylisz , bardzo duza uwage przyklada sie u nas do lokalnych potrzeb zboru , zapraszam cie do zapoznania sie z nami ale nie przez pryzmat wypowidzi tych ktorym bylo u nas "za ciasno"


To jak bardzo się mylę pokazują wypowiedzi ex-śJ zamieszczone na tym forum. A pokrywają się one z tym co wiem od ex-śJ których znam osobiście. Wiem też jak traktuje się osoby, nawet z 40-letnim stażem, które odważą się ujawnić swoje wątpliwości co do nauczania WTS-u, że zamiast pomocy w oparciu o Biblię zostają napiętnowani i traktowani jak trędowaci.
Czesiek

#47 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-11, godz. 10:42

Cześku, mam do Ciebie istotne pytanie dot. "Ewangelii, którą głosisz"

Czy wg Ciebie (lub wg Twego Kościoła), osoba która raz uzna Jezusa za swojego Zbawiciela, może być już 100% pewna swego zbawienia? Niezależnie od później popełnionych grzechów ciężkich za które nie okaże skruchy lub ew. późniejszej herezji, której nie zaniecha?

Czy wyznajesz zasadę "raz zbawiony, na zawsze zbawiony?

#48 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-11, godz. 10:48

Cześku, mam do Ciebie istotne pytanie dot. "Ewangelii, którą głosisz"

Czy wg Ciebie (lub wg Twego Kościoła), osoba która raz uzna Jezusa za swojego Zbawiciela, może być już 100% pewna swego zbawienia? Niezależnie od później popełnionych grzechów ciężkich za które nie okaże skruchy lub ew. późniejszej herezji, której nie zaniecha?

Czy wyznajesz zasadę "raz zbawiony, na zawsze zbawiony?

Nie uznaję tej zasady. Biblia ostrzega przed tym aby nie lekceważyć daru łaski i aby "z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawować" (Filip. 2:12 BW)
Natomiast osoba uznająca Pana Jezusa za swojego Zbawiciela może być pewna swojego zbawienia.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-04-11, godz. 10:50

Czesiek

#49 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-04-11, godz. 20:13

No tak, zupełnie czymś innym jest sugerowanie, że wg nauki WTS śJ muszą sobie zasłużyć na zbawienie, od tego co cytujesz Homme Curiex, że:
„Jeżeli chcesz wybrać życie, zgłębiaj (...), a nabytą wiedzę stosuj w swoim życiu”

1/Zbawienie jest mozliwe dzieki niezasluzonej zyczliwosci Jehowy .

2/ Jak mozna sluzyc Bogu nie wiedzac czego On od nas wymaga ?

3/ Czy byloby mile dla Boga abysmy znajac jego wymagania sie do nich nie podporzadkowywali ?

Ja napisałem w swoim tekście, że jeśli ktoś chce być zbawionym, to powinien przyjąć to zbawienie jakie z łaski daje Bóg. Tu mówisz, że głosicie to samo, z czym się nie zgadzam, a do tego na potwierdzenie swoich słów cytujesz część nauki WTS-u, która jednak pokazuje, że śJ ma sobie zasłużyć na życie wieczne zdobywaniem wiedzy i uczynkami (stosowaniem w życiu zdobytej wiedzy – a przecież jednym z elementów stosowania nabytej wiedzy jest głoszenie, czyli kolportaż publikacji WTS-u).


SJ nie zasluzy sobie na zbawienie czymkolwiek .

Gloszenie przez nas nie jest spowodowane pragnieniem "zamiany czasu gloszenia na iles tam lat w Niebie" ale wynika z pragnienia dzielenia sie z ludzli tym czego sie o Jehowie i jego zamierzeniu dowiedzielismy i ostrzezenia ludzi przed tym o czym ostrzegal kiedys swoich sasiadow Noe .

Kolportaz publikacji WTS-u sluzy propagowaniu tych informacji . Wielu z nas zostalo SJ w ten wlasnie sposob tzn czytajac pozostawione komus innemu publikacjie

Jesli ci one nie pasuja to :

Nie przyjmuj

Nie czytaj

Ne przezywaj

Daj czytac innym :)

Czyli co jest tam napisane Homme Curieux. Naprawdę coś innego niż sugeruję? Chyba zapomniałeś, że znam nauczanie WTS-u i nie dam się nabrać na manipulację fragmentami tej nauki jak to zrobiłeś.


na tyle znasz nauczanie WTS-u na ile znaja nasze zycie z moja zona sasiedzi od czasu do czasu przechodzacy pod naszymi oknami lub ci ktorzy spedzaja u nas kilka godzin w goscinie . Znasz (?) jedynie fragmenty i to tylko te ktore ci najlepiej pasuja do ukladanki zwanej przez Ciebie "Zli Swiadkowie"

Też nie widzę problemu, natomiast to co robią śJ, to twierdzą, że naśladują Pana Jezusa, tylko pokazują swoim życiem i tym co głoszą, że jednak Jezus Chrystus nie jest ich Panem, bo zamiast Jego słuchać, to większą wagę przykładaja do tego co naucza WTS. Czyli pokazują, że to WTS jest ich Panem.


Z przykroscia stwierdzam ze Waszmosc bzdury gadasz :( .

Cale to Pana "pisanie" pozbawione jest jakichkolwiek argumentow .

Wydaje mi sie ze dyskusja z Panem Czeslawem staje sie bezcelowa . Oczywiscie moze Pan napisac ze jestesmy zli i udowadniac to stwierdzeniem ze "jestesmy zli" ale czy to jest "argumentacja " ?

Jeszcze raz podkreslam i powtarzam ze Pana teza jest falszywa

Slusznie zauwazyles iz Jezus powiedzial :Mt 28:18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: ;Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
Zgodnie z naszym pogladem Jezusowi zostala dana ( od kogo ? bo gdyby od niego samego to by powiedzil ze sobie wzial )
Jesli zostala mu dana to nie znaczy jednak ze zaczal z niej od razu korzystac, gdyz powiedzial rowniez ze J 14:30 BT "Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie." Wywodzimy stad ze jednak nawet po zmartwychwstaniu panowal (tymczasowo) nad Swiatem byl ktos inny jednak niz Jezus .. Koronnym dla nas dowodem ze to nie jest jeszcze epoka krolowania Jezusa na ZIemi jest balagan, ktory by nie mial prawa istniec gdyby rzady juz nalezaly do Jezusa !


A może przestaniesz kiedyś kręcić i manipulować Biblią. J14,30 zawiera słowa Pana Jezusa Przed śmiercią i zmartwychwstaniem, natomiast Mt 28,18 po zmartwychwstaniu. To już daje różnicę, nie mówiąc o kontekście.
Poza tym, jakby Pan Jezus nie korzystał ze swojej władzy królewskiej jaką otrzymał, to nieprawdziwe byłyby takie wypowiedzi:


Nie wiem czym sie wyraza moje "krecenie " ?

W Mt 28:18 Jezus powiedzial ze zostala mu dana przez Ojca(przed smiercia i zmartwychwstaniem ) wladza i z pewnscia z niej kiedys skorzysta !

W J14:30 czytamy ze juz po zmartwychwstaniu Jezus jeszcze tej wladzy "nie sprawowal" bo "wladca tego swiata" nadal byl ktos inny ( Szatan) :(

Zeby mowic prostym jezykiem

Czy to co sie dzieje obecnie na Swiecie jest spelnieniem sie np tych proroctw o panowaniu Jezusa ?


Iz 2:4 BT "On będzie rozjemcą pomiędzy ludami i wyda wyroki dla licznych narodów. Wtedy swe miecze przekują na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny."


Mi 4:3 BT "Będzie On rozjemcą między licznymi ludami i wyda wyroki na narody potężne, odległe; i przekują miecze swe na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciwko narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny," Jesli nie przypomina Ci to co widzisz za oknem lub w TV tego co napisano o panowaniu Jezusa to kto wiec nad nami panuje ? jesli nie Jezus ?


Logicznym jest, że jeśli ktoś prosi o fragment z Biblii mówiący o tym co naucza w tej sprawie WTS do dostaje taki fragment lub wyjaśnienie, że takiej nauki nie ma w Biblii. Ty natomiast Homme Curieux serwujesz mi zamiast fragmentu z Biblii jakąś ludzką filozofię.


Czy ten werset :

„To znaczy życie wieczne: poznawać mają Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa” (Jana 17:3).
nazywasz "ludzką filozofią" ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#50 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-04-11, godz. 20:53

Czyli ludzie którzy nie znali Prawa Mojżeszowego zostaną osądzeni na podstawie sumienia, a nie zostanie im dana druga szansa w czasie 1000-lecia. Czyżby apostoł Paweł głosił herezje i do tego zostały one włączone do treści Biblii jako natchniona wypowiedź?


Widac jednak ze nie znasz naszego nauczania .

Ludzie ktorzy nie znali Prawa Mojzeszowego zostana osadzeni nie wg jakichkolwiek uczynkow ale wg ich podejscia do zagadnienia majacego na celu Rozstrzygnięcie kwestii spornej

mozesz o tej kwestii spornej poczytac pod tym linkiem
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#51 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-12, godz. 05:38

Czyli ludzie którzy nie znali Prawa Mojżeszowego zostaną osądzeni na podstawie sumienia, a nie zostanie im dana druga szansa w czasie 1000-lecia. Czyżby apostoł Paweł głosił herezje i do tego zostały one włączone do treści Biblii jako natchniona wypowiedź?

Widac jednak ze nie znasz naszego nauczania .

Ludzie ktorzy nie znali Prawa Mojzeszowego zostana osadzeni nie wg jakichkolwiek uczynkow ale wg ich podejscia do zagadnienia majacego na celu Rozstrzygnięcie kwestii spornej

mozesz o tej kwestii spornej poczytac pod tym linkiem

Homme Curieux
Szkoda tylko, że o tej "kwestii spornej" nie można poczytać w Biblii. Tak jak o jeszcze kilku innych naukach WTS-u.
Porównanie nauczania Biblii na temat zbawienia i "kwestii spornej" znajdziesz tu: http://www.brooklyn....estiasporna.htm
Czesiek

#52 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-12, godz. 05:54

No tak, zupełnie czymś innym jest sugerowanie, że wg nauki WTS śJ muszą sobie zasłużyć na zbawienie, od tego co cytujesz Homme Curiex, że:
„Jeżeli chcesz wybrać życie, zgłębiaj (...), a nabytą wiedzę stosuj w swoim życiu”


1/Zbawienie jest mozliwe dzieki niezasluzonej zyczliwosci Jehowy .

2/ Jak mozna sluzyc Bogu nie wiedzac czego On od nas wymaga ?

3/ Czy byloby mile dla Boga abysmy znajac jego wymagania sie do nich nie podporzadkowywali ?

Ja napisałem w swoim tekście, że jeśli ktoś chce być zbawionym, to powinien przyjąć to zbawienie jakie z łaski daje Bóg. Tu mówisz, że głosicie to samo, z czym się nie zgadzam, a do tego na potwierdzenie swoich słów cytujesz część nauki WTS-u, która jednak pokazuje, że śJ ma sobie zasłużyć na życie wieczne zdobywaniem wiedzy i uczynkami (stosowaniem w życiu zdobytej wiedzy – a przecież jednym z elementów stosowania nabytej wiedzy jest głoszenie, czyli kolportaż publikacji WTS-u).


SJ nie zasluzy sobie na zbawienie czymkolwiek .

Gloszenie przez nas nie jest spowodowane pragnieniem "zamiany czasu gloszenia na iles tam lat w Niebie" ale wynika z pragnienia dzielenia sie z ludzli tym czego sie o Jehowie i jego zamierzeniu dowiedzielismy i ostrzezenia ludzi przed tym o czym ostrzegal kiedys swoich sasiadow Noe .

Kolportaz publikacji WTS-u sluzy propagowaniu tych informacji . Wielu z nas zostalo SJ w ten wlasnie sposob tzn czytajac pozostawione komus innemu publikacjie

Jesli ci one nie pasuja to :

Nie przyjmuj

Nie czytaj

Ne przezywaj

Daj czytac innym :)


Żeby nie przeciągać tej dyskusji czy śJ muszą sobie zasłużyć na zbawienie, czy też przyjmują je z łaski zadam tobie Homme Curieux proste pytania i liczę na szczerą odpowiedź.
Czy jesteś zbawiony, czy przyjąłeś dar łaski nowego narodzenia z wody i Ducha jaki oferuje Bóg dla wszystkich ludzi i jest on dostępny poprzez wiarę Panu Jezusowi Chrystusowi?
Czy też jako „druga owca” obecnie tylko częściowo możesz skorzystać z ofiary okupu, a w pełni z niej będziesz mógł skorzystać pod koniec 1000-lecia jak swoim życiem udowodnisz, że na to zasługujesz (bo takie nauczanie podaje WTS w Strażnicy)
To jak z twoim zbawieniem Homme Curieux jest z łaski, czy musisz sobie na nie zasłużyć?
Czesiek

#53 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-04-12, godz. 06:08

Szkoda tylko, że o tej "kwestii spornej" nie można poczytać w Biblii.





Znalazlem to w moim egzemplarzu Biblii a twoj tez zawiera ten ustep ?

1 Mojz 3:4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».
6 Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł.



albo :

Hioba 1 9 Szatan na to do Pana: «Czyż za darmo Hiob czci Boga? 10 Czyż Ty nie ogrodziłeś zewsząd jego samego, jego domu i całej majętności? Pracy jego rąk pobłogosławiłeś, jego dobytek na ziemi się mnoży.
11 Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył».



Hioba 24 Na to szatan odpowiedział Panu: «Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie. 5 Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego kości i ciała. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył».
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#54 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-12, godz. 06:35

Czyli co jest tam napisane Homme Curieux. Naprawdę coś innego niż sugeruję? Chyba zapomniałeś, że znam nauczanie WTS-u i nie dam się nabrać na manipulację fragmentami tej nauki jak to zrobiłeś.

na tyle znasz nauczanie WTS-u na ile znaja nasze zycie z moja zona sasiedzi od czasu do czasu przechodzacy pod naszymi oknami lub ci ktorzy spedzaja u nas kilka godzin w goscinie . Znasz (?) jedynie fragmenty i to tylko te ktore ci najlepiej pasuja do ukladanki zwanej przez Ciebie "Zli Swiadkowie"

Nie źli śJ, tylko oszukani przez ludzi podających się za pokorne sługi Jehowy.
Poza tym to masz ciekawskich sąsiadów, skoro tak dobrze znają ciebie i twoją żonę jak ja znam nauczanie WTS-u. Pewnie cały czas siedzą przy waszym oknie i podglądają, a także chodzą za wami i śledzą was.

A na poważnie, to zdarzało mi się, że zwracałem uwagę śJ na to, że ich nauczanie zmieniło się i to co mi mówią jest nieaktualne, jak też zdarzyło się, że zrobiłem ze starszego zboru śJ kłamcę, jak mi wmawiał, że czegoś takiego śJ nie głoszą (w obecności „świeżej” osoby), a ja na podstawie publikacji WTS-u pokazywałem, że jednak głoszą. Ale w twoim mniemaniu, to ja znam tylko to co mi pasuje, bo jak to by wyglądało, że wiem o czym mówię, a Homme Curieux nie potrafi w oparciu o Biblię obronić nauk WTS-u? Więc co zrobić? To co zawsze śJ robią w takich momentach i co ty starasz się teraz zrobić – zdyskredytować osobę, z którą się dyskutuje, poprzez atak na nią.

Też nie widzę problemu, natomiast to co robią śJ, to twierdzą, że naśladują Pana Jezusa, tylko pokazują swoim życiem i tym co głoszą, że jednak Jezus Chrystus nie jest ich Panem, bo zamiast Jego słuchać, to większą wagę przykładają do tego co naucza WTS. Czyli pokazują, że to WTS jest ich Panem.


Z przykroscia stwierdzam ze Waszmosc bzdury gadasz :( .

Cale to Pana "pisanie" pozbawione jest jakichkolwiek argumentow .

Wydaje mi sie ze dyskusja z Panem Czeslawem staje sie bezcelowa . Oczywiscie moze Pan napisac ze jestesmy zli i udowadniac to stwierdzeniem ze "jestesmy zli" ale czy to jest "argumentacja " ?

Jeszcze raz podkreslam i powtarzam ze Pana teza jest falszywa


Czyżby była fałszywa?
Ponieważ dotyczy to tak ciebie Homme Curieux, jak i innych śJ, to będę zadawał pytania w liczbie mnogiej, czyli do wszystkich śJ to czytających.

Kiedy spotykacie w Biblii tekst, który przeczy nauce WTS-u to co robicie z tym tekstem? Czy stawiacie go ponad nauczanie WTS-u, czy też raczej to nauczanie stawiacie wyżej niż Biblię?
Czy idziecie z tym tekstem do innych śJ i o nim rozmawiacie, czy czekacie, może kiedyś tam WTS zmieni swoje nauczanie i dostosuje do Biblii.
Czy też uważacie, że przecież CK jest tym „kanałem” poprzez który Bóg daje pokarm na czas słuszny i nie zważacie na to, że Biblia naucza inaczej?

Jeśli nauczanie WTS przedkładacie nad to co naucza Biblia, to tym samym pokazujecie, że tak naprawdę waszym Panem jest WTS.

Wydaje mi sie ze dyskusja z Panem Czeslawem staje sie bezcelowa

Jakbyś nie zauważył Homme Curieux to ty wlazłeś w mój temat. Najpierw starałeś się udowodnić, że WTS głosi to samo co ja, a kiedy to kłamstwa się nie powiodło starasz się wykazać, że nie jestem godny zaufania, aby tylko ludzie nie zwracali uwagi na to co napisałem na początku. Nie chcesz ze mną rozmawiać na temat tego co głoszę to czemu zaśmiecasz ten wątek nauczaniem WTS-u? Pouczasz mnie w ten sposób:

Jesli ci one nie pasuja to :

Nie przyjmuj

Nie czytaj

Ne przezywaj

Daj czytac innym :)

Tylko dlaczego ty do swoich pouczeń się nie stosujesz? Czemu czytasz, jak ci nie odpowiada to co piszę? Czemu przeżywasz? (choć w to wątpię, bo jak dalej pokazujesz nawet nie zastanawiasz się nad tym co dla ciebie niewygodne). Czemu nie dasz spokojnie poczytać innym :) dla których treść Biblii jest ważniejsza od tego co naucza WTS?
Czesiek

#55 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-12, godz. 07:07


Slusznie zauwazyles iz Jezus powiedzial :Mt 28:18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: ;Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
Zgodnie z naszym pogladem Jezusowi zostala dana ( od kogo ? bo gdyby od niego samego to by powiedzil ze sobie wzial )
Jesli zostala mu dana to nie znaczy jednak ze zaczal z niej od razu korzystac, gdyz powiedzial rowniez ze J 14:30 BT "Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie." Wywodzimy stad ze jednak nawet po zmartwychwstaniu panowal (tymczasowo) nad Swiatem byl ktos inny jednak niz Jezus .. Koronnym dla nas dowodem ze to nie jest jeszcze epoka krolowania Jezusa na ZIemi jest balagan, ktory by nie mial prawa istniec gdyby rzady juz nalezaly do Jezusa !


A może przestaniesz kiedyś kręcić i manipulować Biblią. J14,30 zawiera słowa Pana Jezusa Przed śmiercią i zmartwychwstaniem, natomiast Mt 28,18 po zmartwychwstaniu. To już daje różnicę, nie mówiąc o kontekście.
Poza tym, jakby Pan Jezus nie korzystał ze swojej władzy królewskiej jaką otrzymał, to nieprawdziwe byłyby takie wypowiedzi:



Nie wiem czym sie wyraza moje "krecenie " ?

W Mt 28:18 Jezus powiedzial ze zostala mu dana przez Ojca(przed smiercia i zmartwychwstaniem ) wladza i z pewnscia z niej kiedys skorzysta !

W J14:30 czytamy ze juz po zmartwychwstaniu Jezus jeszcze tej wladzy "nie sprawowal" bo "wladca tego swiata" nadal byl ktos inny ( Szatan) :(

Zeby mowic prostym jezykiem

Czy to co sie dzieje obecnie na Swiecie jest spelnieniem sie np tych proroctw o panowaniu Jezusa ?


Nie wiesz czym przejawia się twoje kręcenie? Pomyśl, przeanalizuj w jaki sposób używasz wersetów wyrywając je z kontekstu i nadając im inne znaczenie niż te które maja w kontekście. Może też zauważysz, iż w ten sam sposób postępują twoi nauczyciele z WTS-u i przestaniesz im bardziej wierzyć niż temu co naucza Biblia.

A odnośnie proroctw, to o które tobie chodzi Homme Curieux? Czy o te mówiące o Panowaniu Chrystusa nad Izraelem (tym cielesnym) i narodami w czasie Milenium? Przecież te dwa fragmenty z Izajasza i Micheasza jakie zacytowałeś tego dotyczą.
A jak pokazałem poprzednio, to Biblia naucza, że jednak po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus już panował i nadal panuje w swoim królestwie.


Logicznym jest, że jeśli ktoś prosi o fragment z Biblii mówiący o tym co naucza w tej sprawie WTS do dostaje taki fragment lub wyjaśnienie, że takiej nauki nie ma w Biblii. Ty natomiast Homme Curieux serwujesz mi zamiast fragmentu z Biblii jakąś ludzką filozofię.

Czy ten werset :

„To znaczy życie wieczne: poznawać mają Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa” (Jana 17:3).
nazywasz "ludzką filozofią" ?

Do jakiej jeszcze podłości posuniesz się Homme Curieux aby zdyskredytować mnie?
Zadałem pytanie o naukę WTS-u, że w czasie 1000-lecia ludzie dostaną „drugą szansę” jak to w swoich postach pisałeś. Ty przytoczyłeś ten werset i komentarz do niego który miał nadać temu wersetowi takie znaczenie aby obronić to nauczanie. I właśnie ten komentarz nazwałem ludzką filozofią.
A ty bezczelnie moje słowa odnosisz do wersetu z Biblii. Jesteś godnym uczniem swoich nauczycieli.

A wracając do tego wersetu, to poproszę pokaż która część jego wskazuje na to, że dotyczy on 1000-lecia? A która mówi o drugiej szansie? Zacytuj bez swojej filozofii tą część tego wersetu, która w jasny sposób naucza to, co ty sugerujesz.
Czesiek

#56 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-12, godz. 07:25

Nie uznaję tej zasady. Biblia ostrzega przed tym aby nie lekceważyć daru łaski i aby "z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawować" (Filip. 2:12 BW) Natomiast osoba uznająca Pana Jezusa za swojego Zbawiciela może być pewna swojego zbawienia.

Czy dobrze zrozumiałem, że wg Ciebie i wg Twego Kościoła taka osoba może być pewna swego zbawienia TYLKO wtedy, jeżeli "wytrwa do końca" w prawdziwej nauce chrześcijańskiej i do końca będzie podejmować szczere starania dot. walki z grzechem?

#57 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-12, godz. 08:00

Czy dobrze zrozumiałem, że wg Ciebie i wg Twego Kościoła taka osoba może być pewna swego zbawienia TYLKO wtedy, jeżeli "wytrwa do końca" w prawdziwej nauce chrześcijańskiej i do końca będzie podejmować szczere starania dot. walki z grzechem?

Sebastianie poruszasz dwa tematy mieszając je ze sobą.
1. Pewność zbawienia
2. nieutracalność zbawienia

1. Pewność zbawienia wynika z tego, co robi Bóg a nie człowiek. Jak pojmuję zbawienie spojrzyj tu:
http://watchtower.or...s...ic=2696&hl=
I dalszą dyskusję na ten temat proponuję przenieść tam.

2. Nieutracalność zbawienia jest tak mało istotnym tematem, jak wielki krzyk się wokoło niego robi. Od tego czy się wierzy, że zbawienia nie można utracić czy się w to nie wierzy, naprawdę nie jest się zbawionym i nie zależy gdzie spędzi się wieczność. Także nie jest na tyle ważny aby z powodu niego następowały rozłamy w zborach, więc możliwe jest istnienie w tej samej społeczności dwóch różnych podejść do tego zagadnienia
I tak samo proponuję dalszą dyskusję przenieść do tamtego tematu.
Czesiek

#58 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-04-12, godz. 18:07

Poza tym to masz ciekawskich sąsiadów, skoro tak dobrze znają ciebie i twoją żonę jak ja znam nauczanie WTS-u. Pewnie cały czas siedzą przy waszym oknie i podglądają, a także chodzą za wami i śledzą was.


Skoro Ty CALY czas podobnie jak moi sasiedzi siedzisz przy onknie SJ i nas podgladasz to nie szkoda ci ze nie starcza ci tego czasu aby glosic innym Ewangelie ? :P

a Homme Curieux nie potrafi w oparciu o Biblię obronić nauk WTS-u?


Dyskusja z Toba polega na tym ze w oparciu o Biblie pokazuje ci dowody na zgodnosc naszych nauk z ta ksiega , a Ty komentujesz to caly czas tym samym bzdurnym niepopartym zadnym dowodem twierdzeniem . Wybacz mi ale uwazam za strate czasu tlumaczyc Ci po raz n-ty ze jezleli Jezus powiedzial ze Ojciec jest wiekszy od Syna to znaczy ze nie sa sobie rowni , i jezeli Jezus powiedzial ze "owej godziny nie zna nikt, nawet Syn " to znaczy ze nie sa ta jedna i ta sama osoba i to obojetne czy jedna osoba w trzech , czy trzech w jednej czy w jeszcze innej konfiguracji ktora wymyslicie . Zydzi , Muzulmanie i pierwsi chrzescijanie NA PODSTAWIE BIBLII twierdzili i twierdza nadal ze BOG jest JEDEN i basta a ty znowu kwitujesz to slowami Homme Curieux nie potrafi w oparciu o Biblię obronić nauk WTS-u

Szkoda mi czasu na JALOWE SPORY I DYSPUTY

2Tm 2:24 Bw "A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności," Ja przynajmniej cierpliwie bede znosil twoje niezgodne z prawda twierdzenia i poswiece swoj czas na rozmowy/ pisanie z ludzmi ktorzy czekaja wciaz az ktos im przedstawi Ewangelie taka jaka jest Oczywiscie jesli GRZECZNIE zapytasz o cos to Ci odpisze panie Czeslawie , pod warunkiem ze zachowasz sie nieco bardziej zgodnie z ta EWangelia ktora glosisz :)

Kiedy spotykacie w Biblii tekst, który przeczy nauce WTS-u to co robicie z tym tekstem? Czy stawiacie go ponad nauczanie WTS-u, czy też raczej to nauczanie stawiacie wyżej niż Biblię?
Czy idziecie z tym tekstem do innych śJ i o nim rozmawiacie, czy czekacie, może kiedyś tam WTS zmieni swoje nauczanie i dostosuje do Biblii.
Czy też uważacie, że przecież CK jest tym „kanałem” poprzez który Bóg daje pokarm na czas słuszny i nie zważacie na to, że Biblia naucza inaczej?



Ad 1 / Kiedy spotykacie w Biblii tekst, który przeczy nauce WTS-u to co robicie z tym tekstem? Czy stawiacie go ponad nauczanie WTS-u, czy też raczej to nauczanie stawiacie wyżej niż Biblię?

odp Nie spotykam


Ad 2/ Czy idziecie z tym tekstem do innych śJ i o nim rozmawiacie

Zawsze ide



Ad3 / czy czekacie, może kiedyś tam WTS zmieni swoje nauczanie i dostosuje do Biblii.

Zdarzylo mi sie i zdarzylo sie wielu braciom i siostrom ( rowniez zdarzalo sie pierwszym chrzescijanom


Ad4/ Czy też uważacie, że przecież CK jest tym „kanałem” poprzez który Bóg daje pokarm na czas słuszny i nie zważacie na to, że Biblia naucza inaczej?
Nawet Apostolowie mylili sie nieraz i potrzeba bylo im zebrac sie aby przedyskutowac pewne kwestie w zgodzie z duchem swietym i zmienic swoje postepowanie i zasady .

Dz AP 15:28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#59 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-13, godz. 08:56

Poza tym to masz ciekawskich sąsiadów, skoro tak dobrze znają ciebie i twoją żonę jak ja znam nauczanie WTS-u. Pewnie cały czas siedzą przy waszym oknie i podglądają, a także chodzą za wami i śledzą was.

Skoro Ty CALY czas podobnie jak moi sasiedzi siedzisz przy onknie SJ i nas podgladasz to nie szkoda ci ze nie starcza ci tego czasu aby glosic innym Ewangelie ? :P


Niestety, twoi nauczyciele boją się wydać coś w rodzaju „katechizmu” gdzie można by zapoznać się z ich nauczaniem. Pewnie dlatego, że sami śJ nie są pewni tego w co wierzą i czy to w co dzisiaj wierzą nie okaże się jutro pod wpływem lepszego zrozumienia kłamstwem. Dlatego jestem zmuszony na bieżąco śledzić nauczanie WTS, czy się nie zmieniło, aby rozmawiając ze śJ wiedzieć co aktualnie nauczają. Ale pewnie też napiszesz, że to bzdura co napisałem i nauczanie śJ nie zmienia się pod wpływem „jaśniejszego światła”.

a Homme Curieux nie potrafi w oparciu o Biblię obronić nauk WTS-u?


Dyskusja z Toba polega na tym ze w oparciu o Biblie pokazuje ci dowody na zgodnosc naszych nauk z ta ksiega , a Ty komentujesz to caly czas tym samym bzdurnym niepopartym zadnym dowodem twierdzeniem . Wybacz mi ale uwazam za strate czasu tlumaczyc Ci po raz n-ty ze jezleli Jezus powiedzial ze Ojciec jest wiekszy od Syna to znaczy ze nie sa sobie rowni , i jezeli Jezus powiedzial ze "owej godziny nie zna nikt, nawet Syn " to znaczy ze nie sa ta jedna i ta sama osoba i to obojetne czy jedna osoba w trzech , czy trzech w jednej czy w jeszcze innej konfiguracji ktora wymyslicie . Zydzi , Muzulmanie i pierwsi chrzescijanie NA PODSTAWIE BIBLII twierdzili i twierdza nadal ze BOG jest JEDEN i basta a ty znowu kwitujesz to slowami Homme Curieux nie potrafi w oparciu o Biblię obronić nauk WTS-u

Szkoda mi czasu na JALOWE SPORY I DYSPUTY

2Tm 2:24 Bw "A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności," Ja przynajmniej cierpliwie bede znosil twoje niezgodne z prawda twierdzenia i poswiece swoj czas na rozmowy/ pisanie z ludzmi ktorzy czekaja wciaz az ktos im przedstawi Ewangelie taka jaka jest Oczywiscie jesli GRZECZNIE zapytasz o cos to Ci odpisze panie Czeslawie , pod warunkiem ze zachowasz sie nieco bardziej zgodnie z ta EWangelia ktora glosisz :)


Dlaczego bezczelnie kłamiesz Homme Curieux?
Wystarczy spojrzeć wyżej na to w jaki sposób w oparciu o Biblię broniłeś nauczania, że w czasie 1000-lecia ludzie dostaną drugą szansę. Przytoczyłeś fragment z Ewangelii Jana o poznaniu Boga i Pana Jezusa i na tej podstawie snułeś filozoficzne wywody o tym co niby ma być w czasie Milenium. Kogo chcesz tu okłamywać? I dlaczego teraz wyskaujesz z takimi rzeczami o które nie pytałem ciebie. Co zabrakło ci argumentów, więc aby zaśmiecić wątek wyciągasz coś co nie zdarzyło się? Po prostu jesteś bezczelnym kłamcą więc nie powołuj się nawet na cytat odnoszący się do sługi Pańskiego, bo przy takim postępowaniu nikt tobie nie uwierzy, że nim jesteś.

Kiedy spotykacie w Biblii tekst, który przeczy nauce WTS-u to co robicie z tym tekstem? Czy stawiacie go ponad nauczanie WTS-u, czy też raczej to nauczanie stawiacie wyżej niż Biblię?
Czy idziecie z tym tekstem do innych śJ i o nim rozmawiacie, czy czekacie, może kiedyś tam WTS zmieni swoje nauczanie i dostosuje do Biblii.
Czy też uważacie, że przecież CK jest tym „kanałem” poprzez który Bóg daje pokarm na czas słuszny i nie zważacie na to, że Biblia naucza inaczej?


Ad 1 / Kiedy spotykacie w Biblii tekst, który przeczy nauce WTS-u to co robicie z tym tekstem? Czy stawiacie go ponad nauczanie WTS-u, czy też raczej to nauczanie stawiacie wyżej niż Biblię?

odp Nie spotykam
Ad 2/ Czy idziecie z tym tekstem do innych śJ i o nim rozmawiacie

Zawsze ide



Ad3 / czy czekacie, może kiedyś tam WTS zmieni swoje nauczanie i dostosuje do Biblii.

Zdarzylo mi sie i zdarzylo sie wielu braciom i siostrom ( rowniez zdarzalo sie pierwszym chrzescijanom
Ad4/ Czy też uważacie, że przecież CK jest tym „kanałem” poprzez który Bóg daje pokarm na czas słuszny i nie zważacie na to, że Biblia naucza inaczej?
Nawet Apostolowie mylili sie nieraz i potrzeba bylo im zebrac sie aby przedyskutowac pewne kwestie w zgodzie z duchem swietym i zmienic swoje postepowanie i zasady .

Dz AP 15:28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»


A to jest niezłe Homme Curieux.
Nie spotykasz w Biblii tekstów które by przeczyły nauczaniu WTS-u, ale z nimi zawsze idziesz do innych śJ i rozmawiasz z nimi.
Czy już naprawdę tak zakłamany jesteś, że nie widzisz iż zaprzeczasz sam sobie? Czy aż tak przejąłeś się nauczaniem o teokratycznej strategii walki, że bez okłamywania ludzi nie należących do „organizacji” nie potrafisz żyć.
Piszesz jeszcze:

Nawet Apostolowie mylili sie nieraz i potrzeba bylo im zebrac sie aby przedyskutowac pewne kwestie w zgodzie z duchem swietym i zmienic swoje postepowanie i zasady .

I przytaczasz tekst z Dz. 15,28
I znowu tekst z Biblii wyrwany z kontekstu aby udowodnić swoje kłamstwa.
Czy to apostołowie przyszli do Antiochii i nauczali o potrzebie obrzezania pogan, że piszesz iż mylili się w swoim nauczaniu i potrzebowali przedyskutować pewne kwestie i zmienić swoje postępowanie? Jakbyś nie wiedział kto siał zamęt w Antiochii, to zobacz Dz. 15,1 – tam jest to pokazane. A jakbyś miał trudności z doczytaniem, to podpowiem, że byli to pewni ludzie z Judei.

Homme Curieux
Może już czas abyś zobaczył, że kłamstwem i oszustwem nie jesteś w stanie tutaj obronić nauczania WTS-u. Może to także uświadomi tobie, że ta nauka, którą tak propagujesz nie da się na podstawie Biblii obronić. Może to też pomoże ci uświadomić sobie, jak bardzo potrzebujesz Bożego zbawienia, abyś mógł się wyzwolić z sideł zakłamania.
Czesiek

#60 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-13, godz. 10:12

Ad 1 / Kiedy spotykacie w Biblii tekst, który przeczy nauce WTS-u to co robicie z tym tekstem? Czy stawiacie go ponad nauczanie WTS-u, czy też raczej to nauczanie stawiacie wyżej niż Biblię?

odp Nie spotykam

Ad 2/ Czy idziecie z tym tekstem do innych śJ i o nim rozmawiacie

Zawsze ide

Ad3 / czy czekacie, może kiedyś tam WTS zmieni swoje nauczanie i dostosuje do Biblii.

Zdarzylo mi sie i zdarzylo sie wielu braciom i siostrom ( rowniez zdarzalo sie pierwszym chrzescijanom


Czesiek, też mnie to rozbawiło.
HC kieruje się specyficzną konsekwencją i logiką. Niczym CK w Strażnicach :)

Nie spotyka się, ale z nimi idzie, a na dodatek zdarza się tak robić i innym braciom tak jak apostołom :)

HC - Apostołowie >>> nigdy <<< nie zmieniali nauki którą krzewili. WTS >>> wielokrotnie <<<
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych