Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Strażnica": zmiany od stycznia 2008


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#61 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-12, godz. 13:29

ja widze w tej okladce powrot do dawnej grafiki.... bardzo mi przypomina straznice z lat przed 70-tych... porownajcie sobie jak macie skad
[font=Tahoma]

#62 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-10-15, godz. 08:11

ja widze w tej okladce powrot do dawnej grafiki.... bardzo mi przypomina straznice z lat przed 70-tych... porownajcie sobie jak macie skad


Coś w tym jest.
[db]

#63 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-10-19, godz. 11:53

Kolejny skan - ta sama okładka, ale teraz już w angielskiej wersji językowej: link

Natomiast tutaj wątek o pewnym podobieństwie okładki nowej "Strażnicy" do okładki "The Watch Tower and Herald of Christ's Presence": forum JWD
.jb

#64 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-10-19, godz. 22:46

Rodzi się jeszcze jedno pytanie związane z opisaną zmianą: gdzie zostanie zamieszczone kolejne roczne sprawozdanie z działalności świadków Jehowy?

Od 2005 roku sprawozdania za miniony rok służbowy ukazywały się "Strażnicy" z 1 lutego. Jednakże "Strażnica" z 1 lutego 2008 roku będzie numerem przeznaczonym do ogólnej dystrybucji. Można więc przypuszczać, że te statystyki zostaną umieszczone raczej w wydaniu dostępnym tylko dla świadków Jehowy, czyli w numerze z 15 lutego lub też przeniesione do NSK. Chociaż nie wykluczam, że mimo wszystko TS będzie chciało się pochwalić osiąganymi wynikami i wtedy wszystko w tej kwestii zostanie po staremu. Co o tym sądzicie?
.jb

#65 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-20, godz. 09:12

Natomiast tutaj wątek o pewnym podobieństwie okładki nowej "Strażnicy" do okładki "The Watch Tower and Herald of Christ's Presence": forum JWD

Z tą różnicą, że wtedy była to "Wierza Obserwacyjna", a dziś mamy doczynienia bardziej ze "Stróżówką".
Dołączona grafika

#66 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-10-20, godz. 15:55


Mamy już kilka odpowiedzi na wcześniejsze pytania:
  • Okładka "Strażnicy" z artykułami do studium, tak jak sądziliśmy, nie będzie się zmieniała.

  • "Strażnica" również w wydaniu przeznaczonym tylko dla świadków Jehowy zawiera ilustracje i zdjęcia.

  • Roczne sprawozdanie z działalności świadków Jehowy nie będzie już zamieszczane w "Strażnicy". Teraz będzie ono publikowane w NSK oraz w Roczniku.

  • Wewnętrzne wydanie "Strażnicy" zawiera pięć artykułów do studium (i są one nieco krótsze niż dotąd) oraz kilka artykułów dodatkowych.

  • "Strażnicy" z artykułami do studium nie należy uważać za odrębne czasopismo, bo te dwa wydania – wewnętrzne oraz dostępne dla wszystkich – w dalszym ciągu stanowią jedną "Strażnicę Zwiastującą Królestwo Jehowy".
--
Anglojęzyczne wydanie nowej "Strażnicy" do ściągnięcia w pdf: link
(zapasowy odnośnik do pliku: link)
.jb

#67 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-10-20, godz. 20:40

link w linku mi nie dziala... sciaga sie niepoprawny plik :( jest jakis alternative?

#68 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-10-20, godz. 21:15

Dodatkowy odnośnik do pliku: link
.jb

#69 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-20, godz. 21:43

Dodatkowy odnośnik do pliku: link

Jakże cudownym komentarzem opatrzona została ilustracja rozmowy z zakonnicą: "Głosząc dobrą nowinę nie osądzajmy pochopnie ludzi". Jak tylko znajdę, jakiś niepochlebny komentarz wyznaniowy, w którymś z kolejnych numerów makulatury na czas słuszny, odeślę im wydrukowaną stronę z powyższym napomnieniem.
P.S. No a Czesiek będzie mógł się powołać na zachętę, aby 'modlić się z i za swoim studentem' ;)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-10-20, godz. 21:47

Dołączona grafika

#70 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-10-20, godz. 22:57

Dodatkowy odnośnik do pliku: link

dziekuje :)

#71 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-11-08, godz. 00:19

Kolejna nowość – "Strażnica" z 1 stycznia 2008 roku, wydanie przeznaczone do ogólnej dystrybucji, w języku angielskim, dostępna w pliku pdf: link

(zapasowy odnośnik: link)

--
źródło: Forum JWD

Uwaga: odnośniki zostały zaktualizowane (poprzedni plik nie zawierał jednej ze stron)

--
Wyodrębniono nowy wątek: Ciekawostka z nowej "Strażnicy", link


.jb

#72 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-05, godz. 13:25

Kolejna nowość – "Strażnica" z 1 stycznia 2008 roku, wydanie przeznaczone do ogólnej dystrybucji, w języku angielskim, dostępna w pliku pdf: link

No niestety, w zborach rozdawana jest Strażnica na 15 Stycznia, ale tylko po jednej sztuce na studiującego. Czy jest może gdzieś w necie udostępniona w pliku pdf?
Czesiek

#73 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-12-05, godz. 14:13

Ja dzisiaj panią poprosiłem o Strażnicę i Przebudźcie się na PKP z grudnia a że się śpieszyłem nie zerknąłem co mi daje i dostałem jeden numer z lipca a drugi ze stycznia...

Czesiu czy ta Pani Cię znała? Bo może po prostu Cię zbyła by nie musieć odpowiadać na niewygodne pytania a wiedziała co ją czeka ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#74 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-06, godz. 14:23

Czesiu czy ta Pani Cię znała? Bo może po prostu Cię zbyła by nie musieć odpowiadać na niewygodne pytania a wiedziała co ją czeka ;)

Zna i to dobrze. Poza tym to od niej mam najnowsze publikacje, więc nie widzę powodu dlaczego miałaby mnie zbywać byle czym.

A tak na marginesie tematu, to przyszło mi na myśl, że WTS zaczął tworzyć kręgi wtajemniczenia utrudniając dostęp do swoich publikacji
1 krąg - to co chce WTS aby o nim wiedzieli zwykli ludzie - Strażnice i przebudźcie się dla ogółu.
2 krąg - dla studiujących - Strażnica z 15 każdego miesiąca oraz odpowiednie publikacje książkowe
3 krąg - głosiciele - dostęp do NSK i innych publikacji szkolących głosicieli
4 krąg - literatura dla nadzorców, dla KŁS, dla Domów Betel.
Czesiek

#75 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-12-06, godz. 14:41

A tak na marginesie tematu, to przyszło mi na myśl, że WTS zaczął tworzyć kręgi wtajemniczenia utrudniając dostęp do swoich publikacji
1 krąg - to co chce WTS aby o nim wiedzieli zwykli ludzie - Strażnice i przebudźcie się dla ogółu.
2 krąg - dla studiujących - Strażnica z 15 każdego miesiąca oraz odpowiednie publikacje książkowe
3 krąg - głosiciele - dostęp do NSK i innych publikacji szkolących głosicieli
4 krąg - literatura dla nadzorców, dla KŁS, dla Domów Betel.


Kręgi 3 i 4 istnieją od dość dawna. A 1 i 2 rzeczywiście rozwarstwiły się na naszych oczach. Ciekawe co dalej.
[db]

#76 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-06, godz. 14:49

Kręgi 3 i 4 istnieją od dość dawna. A 1 i 2 rzeczywiście rozwarstwiły się na naszych oczach. Ciekawe co dalej.

Do niedawna nie miałem kłopotu z dostaniem NSK. Dopiero od zeszłego roku zaczęły się kłopoty. Praktycznie istniał podział na dwa kręgi, Nadzorców którzy mieli dostęp praktycznie do wszystkiego i pozostałych, którzy musieli zadowolić się ogólnodostępnymi materiałami. Dopiero teraz zarysowały się te 4 kręgi wtajemniczenia. A co dalej? Czas pokaże
Czesiek

#77 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-12-06, godz. 14:57

Do niedawna nie miałem kłopotu z dostaniem NSK.

Ale oficjalnie nie mogłeś jej otrzymywać. To trochę co innego. Można powiedzieć, że mamy dostęp do listów, do Zważajcie... itp. ale przecież to wszystko tylko dzięki znajomościom ;-) NSK od kiedy pamiętam była tylko dla głosicieli, czyli dla drugiego kręgu.
[db]

#78 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-12-06, godz. 15:02

Może to jest związane z coraz większym naciskiem - jakiego wcześniej nie było - na nie dawanie literatury tym co nie powinni za duzo wiedzieć. W końcu nie dla psa kiełbasa... ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#79 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-12-10, godz. 15:33

Kolejna ciekawostka, o której wspomniał jeden z użytkowników forum JWD: podobno goście uczestniczący w studium "Strażnicy" będą otrzymywać czasopismo z artykułami do studium jedynie na czas trwania spotkania, natomiast potem będzie im ono odbierane.
--
forum JWD
.jb

#80 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-12-10, godz. 16:29

Kolejna ciekawostka, o której wspomniał jeden z użytkowników forum JWD: podobno goście uczestniczący w studium "Strażnicy" będą otrzymywać czasopismo z artykułami do studium jedynie na czas trwania spotkania, natomiast potem będzie im ono odbierane.
--
forum JWD


ROTFL
Paranoja narasta ;)
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych