Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy o ŚJ


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#41 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów

Napisano 2008-10-31, godz. 10:09

Pomyślałem trochę: czy filmy podobne jak ten, szkalujące innych ludzi, mogą pochodzić od Chrystusa ?
Czy Pan by kierował takim dziełem?
Czy bracia kręcą jakieś video ukazujące podłość nowo nawróconych na boskość Jezusa ?
Wnioski są jasne.
To nie Jezus mieszka w sercach tych ludzi. To nie Bóg zaleca obśmiewanie religii Świadków.
Kto jest głupi - ten się da zwieść takim filmom.


Chcę Ci zwrócić uwagę, że Eliasz naśmiewał się z proroków Baala i Aszery, a jednak Bóg Jehowa z nim był. Tak więc, nie wnikając w szczegóły (co stanowi odrębny temat), to że ktoś obśmiewa czyjąś religię nie musi oznaczać, że Bóg z nim nie jest, nieprawdaż? No chyba, że uważasz, że Bóg nie był z Eliaszem.


Mała uwaga: te filmy dotyczą USA i są dośc stare. Dokładan analiza wykazuje dośc sporą liberalizację w ciagu ostatnich 20 lat, wiec z wieloma rzeczami nie można się dzisia zetknąć lub bardzo rzadko występują. Do tego w polsce jest troche inne podejscie - doświadczenia komuny i przesladowan zrobiły swoje. A co do wykradania dzieci ze szpitali - to w USA io w innych krajach były takie wypadki. Czy W Polsce? Wątpie. Za komuny taki ch rodzicó dorwało by UB i poszli by do piachu.


Dobrze, że ktoś o tym powiedział. Film jest jak najbardziej trafny, jak na tamte czasy.

BUHAHAHAHA

Potrzebne są przede wszystkim na wyższym POZIOMIE. To jest totalne dno, zarówno pod względem merytorycznym, jak i translatorskim. A stężenie prymitywnej, podłej manipulacji, sięga w tych bajeczkach zenitu.


Podobnie bym się wypowiedział, jeśli chodzi niektóre tendencyjne artykuły Strażnicy oraz cytowanie Ojców Kościoła (rzadko zgodne z orginałem).

#42 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2009-04-21, godz. 21:49

http://www.youtube.c...8...PL&index=39

#43 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-08-10, godz. 21:43

No to jedziem z koksem :) Film amerykański nagrany pomiędzy 1993 a 1995 rokiem, odnosi się do całego przekroju historii Świadków Jehowy,a najczęściej do książki "Świadkowie Jehowy - Głosiciele Królestwa Bożego" i na jej przykładzie do rzetelności samooceny Strażnicy ;)





Kolejne części na:




Użytkownik pawel r edytował ten post 2009-08-10, godz. 21:44

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#44 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-08-11, godz. 07:40



polecam
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#45 starowinka

starowinka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 130 Postów

Napisano 2009-08-11, godz. 08:57

Bardzo ciekawe.

#46 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-08-11, godz. 09:17

szczery i prawdziwy przekaz naszych '' byłych braci''
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#47 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-11, godz. 10:26

szczery i prawdziwy przekaz naszych '' byłych braci''



wiele uczuc w tym dokumencie. jest w nim rowniez zawarte ostrzezenie, zeby nie ufac ludziom. dziwne, ze do dzisiaj bracia sa zachecani do BEZGRANICZNEGO zaufania niewolnikowi. zawsze wtedy kręcę głową i nie moge zrozumiec do konca dlaczego ktos jako czlowiek wymaga ode mnie takiego nastawienia, jak moze żądac tak wygórowanej postawy, przeciez taka zacheta aby komus ufac bezgranicznie jest zaprzeczeniem logiki ludzkiej nie mowiac o biblijnej.

coz takiego trzeba miec w glowach, aby otwarcie zachecac do powierzenia swojego zycia ludzkim pogladom.

niedawno nasz kolega All Boundy pisal, ze od organizacji odchodza slabi psychicznie lub grzeszni, ten film temu zaprzecza. nikt o zdrowym nastawieniu po takich zapewnieniach i przejsciach, obietnicach, zmarnowanym zyciu nie bylby w stanie wytrzymac w takim srodowisku. niestety czesto jednak zaleznosci zyciowe trzymaja w organizacji wiele osob pomimo takich faktów. :(

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-08-11, godz. 10:27

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#48 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-08-21, godz. 04:58

obejrzałem ten film trzykrotnie i jestem do głębi poruszony jak nic nie widzieliśmy będąc w organizacji. Oglądając i wielokrotnie zatrzymując się na cytowanych wersetach z przekładu nowego świata i Biblii Jakuba nie mam najmniejszych już wątpliwości kto stoi za takimi organizacjami jak nasza i jej podobne. Szczerze Wam polecam ten film a w szczególności naszym umiłowany braciom śJ :rolleyes:


Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#49 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-21, godz. 19:30

Nic nowego pod słońcem. Świadkofobia.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#50 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-08-21, godz. 19:49

obejrzyj uważnie całość a dostrzeżesz, że nie tylko o nas tam mowa. Problem jest większy ale niestety obejmuje również nas :(
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#51 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-22, godz. 04:00

Dawno nie słuchałem tak tendencyjnego i zmasowanego ataku na ŚJ. Ileż nienawiści mają ci tak zwani „Chrześcijanie”. Co wspólnego z Jezusem ma ich działalność? Wyrazy współczucia dla tych co dają się na to nabierać.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#52 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-22, godz. 06:30

Tak Tak Dikus, wszyscy dookoła są źli i Was prześladują..... to znak że koniec jest blisko! Więc uważaj aby Armagedon nie zastał Cię piszącego na odstępczym forum! Bo czasem Twój bóg mógłby tego nie zrozumieć i ...............
nie potrafiłam uwierzyć.......

#53 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-08-22, godz. 07:16

będę nadal się za Ciebie modlił drogi Bracie
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#54 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-22, godz. 13:19

A ja za Was.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#55 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-22, godz. 13:54

Nic nowego pod słońcem. Świadkofobia.



Ech, wszyscy dobrze wiemy, że bywały już przejawy gorszej świadkofobii. Tutaj mamy rzetelne podejście do tematu, nie ma się co czepiać. Nie jest to może przekaz idealny, ale nie najgorszy. Porządnie przeprowadzona konfrontacja z "prawdą". Świadkowie sami nieco sobie winni - po co na każdym kroku podkreślają swoją kryształowość? Muszą mieć świadomość, że ktoś zechce się jej przyjrzeć z bliska. No i mamy wyniki.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#56 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-22, godz. 15:03

Za Ciebie też się pomodlę

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#57 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-22, godz. 16:13

Za Ciebie też się pomodlę



Bardzo proszę i dziękuję :) Nie wiem, czy pomoże, ale raczej nie zaszkodzi. Co nie zmienia faktu, że film jest obiektywny, przynajmniej na tyle, na ile mogli go zrealizować ludzie niebędący nigdy świadkami.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#58 Młody Wilk

Młody Wilk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-22, godz. 21:16

Zgadzam się - nihil novi sub sole. Film nie pokazuje raczej nic nowego. Nie wiem, jak można go wałkować po trzy razy. A nienawiść byłych członków przynajmniej dla mnie jest do zrozumienia - byli przez wiele lat robieni w balona, więc trudno od nich oczekiwać stoickiego spokoju i łagodności. Dicku, spójrz na swojego starotestamentowego Boga, czy on też był zawsze taki milusi, cokolwiek by się nie działo? Pytasz, co ich działalność ma wspólnego z Jezusem, a ja się pytam: co wspólnego z Jezusem ma atak ŚJ na katoli? Bo to akurat pochwalasz.

#59 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-22, godz. 21:20

ŚJ atakują bardziej system, rzadziej kogoś personalnie. Atakują system, który trzyma ludzi w bałwochwalczych praktykach z dala od prawdziwego Boga.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#60 Młody Wilk

Młody Wilk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-22, godz. 21:29

ŚJ atakują bardziej system, rzadziej kogoś personalnie. Atakują system, który trzyma ludzi w bałwochwalczych praktykach z dala od prawdziwego Boga.

Ci ludzie też atakuję system - organizację, a nie pojedyncze osoby. Z ich punktu widzenia sądzą, że robią dobrze, tak jak ŚJ uważają, że robią dobrze krytykując katolików. Zresztą organizacji to się należy za te zuchwałe posunięcia w wyznaczaniu dat. Tekst z Powtórzonego Prawa o fałszywym proroku jest jasny. Pycha ich zgubiła.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych