Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podprogowy przekaz w publikacjach antyświadkowych.


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-02-23, godz. 22:30

Dużo się mówi o rzekomym podprogowym przekazie w literaturze Świadków Jehowy. Ja natomiast dla szerszego wglądu w temat, pragnąłbym przedstawić podobne zjawiska w publikacjach ich przeciwników.

Na przykład strona Stowarzyszenia Effatha w której dość obszernie atakuje się Świadków Jehowy, jest autorem takiego oto znanego obrazka.
Dołączona grafika
Zwróćmy jednak uwagę na pewien interesujący szczegół.
Dołączona grafika
Jakie emocje obrazują i wywołują w człowieku te oczy i skarykaturyzowane oblicze, przysłaniane monstrualnymi dłońmi? Lęk, przerażenie? Sprawę pozostawiam bez komentarza.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#2 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-02-23, godz. 23:28

Przez wiele lat byłem handlowcem i na wielu kursach i szkoleniach uczono mnie, że człowiek odbiera przekazywane mu informacje podobnie jak czyta pismo. Czyli od lewej do prawej. Zauważcie więc układ powyższego banera. Najpierw pojawia się szokujący obrazek wywołujący negatywne napięcie emocjonalne. A potem ostrzegawczy napis, zawierający słowa zagrożenia, co dodatkowo potęguje owo napięcie. Nic dziwnego, że po otwarciu strony internetowej i rozpoczęciu czytania artykułu o treści antyświadkowej. Człowiek jest już podrasowany emocjonalnie. Teraz wyraźnie czuje zagrożenie ze strony Świadków Jehowy. Mam wrażenie, że ktoś świadomie skonstruował taki baner internetowy.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-02-23, godz. 23:33

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#3 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-02-25, godz. 09:47

Jakie emocje obrazują i wywołują w człowieku te oczy i skarykaturyzowane oblicze, przysłaniane monstrualnymi dłońmi? Lęk, przerażenie? Sprawę pozostawiam bez komentarza.


Bo tak wygląda rzeczywistość w sektach.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-02-25, godz. 09:47


#4 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-26, godz. 08:32

Mi ten obrazek przypomina kosmitę. A ponieważ Effatha stara się zajmować wszystkimi sektami, nie tylko śJ więc nie dziwi mnie umieszczenie tego obrazka. Natomiast powinien zastanawiać brak wizerunku "głosiciela".
Czesiek

#5 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 08:12

Mi ten obrazek przypomina kosmitę. A ponieważ Effatha stara się zajmować wszystkimi sektami, nie tylko śJ więc nie dziwi mnie umieszczenie tego obrazka. Natomiast powinien zastanawiać brak wizerunku "głosiciela".


Kosmitę z filmu "Marsjanie atakują" :lol:

#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-27, godz. 08:42

Kosmitę z filmu "Marsjanie atakują" :lol:

Raczej nie.
Może to też symbolizować tę część sekt związanych z psychodelicznymi doznaniami. Ale o tym to już autor rysunku musiałby się wypowiedzieć.
Czesiek

#7 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 08:51

A ci łysi to nie mnisi? Chcą zadrzeć z buddystami?

#8 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-27, godz. 09:02

pewnie tak, tylko oni tak alergicznie nie reagują na dyskusję z ich poglądami.
Czesiek

#9 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-27, godz. 09:33

A ci łysi to nie mnisi? Chcą zadrzeć z buddystami?

Prędzej "krisznowcy". ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#10 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-27, godz. 09:38

Prędzej "krisznowcy". ;)

chwalcy niebieskiego pana, który uczył jak uwodzić kobiety dzięki czemu powstała kamasutra?
Czesiek

#11 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-02-27, godz. 09:57

Tu, jak zawsze, drwiny, kpiny, drwiny. Za grosz w was powagi :angry: . A oni zapewne ogolili głowy, na znak pokuty!
(Pokutują za to, że dali się wciągnąc do sekty <_< , zamiast Chwalic Boga w jedynej słusznej religii :D B) ).

Pozdrawiam Cieplutko

Dosia

#12 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-02-28, godz. 14:09

Tu, jak zawsze, drwiny, kpiny, drwiny. Za grosz w was powagi :angry: . A oni zapewne ogolili głowy, na znak pokuty!
(Pokutują za to, że dali się wciągnąc do sekty <_< , zamiast Chwalic Boga w jedynej słusznej religii :D B) ).

Pozdrawiam Cieplutko

Dosia


Odkryłem się w nocy i nie jest mi cieplutko... :lol: :lol: :lol:

#13 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-08, godz. 05:50

Ale skoro jest tyle nagonki na ilustracje w publikacjach Świadków Jehowy. Chciałbym zwrócić uwagę w podobny sposób po raz kolejny na grafikę ich przeciwników. Na przykład na ilustrację tytułową serwisu Trynitarianie.
Dołączona grafika
(źródło http://www.trinitarians.info/ )

Zwróćcie uwagę na demoniczne oczy ducha pędzącego na Was do przodu pod literami "ARIANIE". Czy to nie ma za zadanie wywołać strachu w osobach przychylnych Arianizmowi (antytrynitaryzmowi), jaki na przykład wyznają Świadkowie Jehowy.

Oczywiście osoby podważające moje sugestie, proszę też o sprawiedliwe podważenie sugestii osób dopatrujących się demonicznych symboli w publikacjach ŚJ.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#14 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-08, godz. 06:01

Ale skoro jest tyle nagonki na ilustracje w publikacjach Świadków Jehowy. Chciałbym zwrócić uwagę w podobny sposób po raz kolejny na grafikę ich przeciwników. Na przykład na ilustrację tytułową serwisu Trynitarianie.
Dołączona grafika
(źródło http://www.trinitarians.info/ )

Zwróćcie uwagę na demoniczne oczy ducha pędzącego na Was do przodu pod literami "ARIANIE". Czy to nie ma za zadanie wywołać strachu w osobach przychylnych Arianizmowi (antytrynitaryzmowi), jaki na przykład wyznają Świadkowie Jehowy.

Oczywiście osoby podważające moje sugestie, proszę też o sprawiedliwe podważenie sugestii osób dopatrujących się demonicznych symboli w publikacjach ŚJ.

Wybacz Olo, jak na ilustracjach WTS czasem możma coś dostrzec tak tutaj nic nie widać.
Chyba, że ktoś ma nocne koszmary i coś takiego mu się śni i bierze to ataki demonów, to może coś w tym zobaczy.
Czesiek

#15 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-08, godz. 06:18

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-04-08, godz. 06:23

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#16 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-08, godz. 06:27

Dołączona grafika
Dołączona grafika


Nadal poza strukturą przypominająca ptasie pióro nie widzę żadnych oczu
Czesiek

#17 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-08, godz. 07:15

Zwróćcie uwagę na demoniczne oczy ducha pędzącego na Was do przodu pod literami "ARIANIE". Czy to nie ma za zadanie wywołać strachu w osobach przychylnych Arianizmowi (antytrynitaryzmowi), jaki na przykład wyznają Świadkowie Jehowy.

Zapewniam, że ta grafika nie zawiera żadnego przekazu subliminalnego. "Demoniczne oczy ducha", które tam zobaczyłeś, są dziełem Twojej wyobraźni.
.jb

#18 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-08, godz. 07:18

To że Ty czegoś nie widzisz, nie oznacza, że tego tam nie ma i że inni tego nie widzą. Pomijając to, że niektórzy nie chcą się przyznać. Ale pomijając to. Specjalnie otworzyłem ten wątek nieco prowokacyjnie, aby uzmysłowić, że takie dopatrywanie się demonicznych treści w wielu ilustracjach, często świadkowych, może być zwykłą pomyłką. Chciałem w ten sposób pobudzić niektórych o myślenia.

Proponuję też przejrzeć takie zdjęcia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widzimy, zbieżność podobieństw wyrywków danego zdjęcia do rzekomych przekazów demonicznych, może mieć zbieg czysto przypadkowy. Dlatego całe to święte przekonanie o demonicznym przekazie w publikacjach Zboru Świadków Jehowy, nie ma niepodważalnych podstaw. Tak więc jest to tylko spiskowa teoria przeciwników Świadków Jehowy.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-08, godz. 07:18

czy Twoim zdaniem, jb, to samo można powiedzieć o obrazkach zamieszczanych w strażnicach?

#20 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-08, godz. 07:20

Czuję rozsądek w twoim pytaniu Sebastianie. I za to Cię właśnie cenię. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych