Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podprogowy przekaz w publikacjach antyświadkowych.


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#21 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-08, godz. 07:29

To że Ty czegoś nie widzisz, nie oznacza, że tego tam nie ma i że inni tego nie widzą.

czy Twoim zdaniem, jb, to samo można powiedzieć o obrazkach zamieszczanych w strażnicach?

W przypadku wspomnianej wyżej grafiki (ze strony trynitarians.info) wypowiedziałam się jako jej autor. I stąd moje zapewnienie.
.jb

#22 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-08, godz. 07:30

Rozumiesz więc jak muszą się czuć twórcy ilustracji ŚJ posądzani o demonizm.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#23 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-08, godz. 07:38

Szczerze mówiąc, temat przekazu subliminalnego raczej mało mnie interesuje. Nigdy też nie twierdziłam, że jego występowanie w ilustracjach TS uznaję za fakt.
.jb

#24 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-08, godz. 08:46

Poruszę na przykład sprawę szponów w jednej z książek ŚJ.

Dołączona grafika
Na tym obrazku ewidentnie jest pokazana lewa ręka. Co wynika z całości obrazu. Na samej górze jest kciuk. Potem palec wskazujący. A palce środkowy i serdeczny są połączone razem. Natomiast na samym dole widać zarys najmniejszego palca. Jednakże ręka ma przydymiony bielą, czarny odcień, aby wykazać dynamizm ruchu reki stojącego wcześniej króla który berłem rozbija naczynia gliniane. Dynamiczny ruch jego białego rękawa, pozostawiajac smugę, zaciera obraz omawianej ręki. I to cała tajemnica.
Dołączona grafika
Byłoby nielogicznym twierdzić, aby sami Świadkowie Jehowy odstraszali przez karykaturalny i demoniczny obraz fundamentalnych symboli swej religii, ludzi od swej wiary. Działaliby na swą szkodę. To raczej sprawka przeciwników ŚJ polegająca na dopatrzeniu się rzekomych przesłanek demonicznych w religijnych obrazach ich publikacji działa odstraszająco na innych. Ja sam wiem, że osobiście dopiero po przeczytaniu takich przeciwnych ŚJ wypowiedzi zacząłem odczuwać niepokój. Same ilustracje go nie wywoływały. Ale teraz rozumiem ten mechanizm. I wiem, dlaczego przeciwnicy tak wielką uwagę przywiązują do wykazywania rzekomych przekazów demonicznych które to wykazywania powodują lęk i uprzedzenia do religii ŚJ. Inaczej sami ŚJ działaliby na swą szkodę. A to z kolei jest wielce nielogiczne. Tak wiec szukanie rzekomych demonicznych przekazów w obrazkach ŚJ, dowodzi faktu, jak bardzo ich przeciwnicy wykorzystują zwykły strach ludzki, aby odstręczyć ich od religii ŚJ.

Dlatego prowokacyjnie otwarłem ten wątek.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#25 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-08, godz. 08:54

Tu, jak zawsze, drwiny, kpiny, drwiny. Za grosz w was powagi :angry: . A oni zapewne ogolili głowy, na znak pokuty!
(Pokutują za to, że dali się wciągnąc do sekty <_< , zamiast Chwalic Boga w jedynej słusznej religii :D B) ).

Pozdrawiam Cieplutko

Dosia

wlasnie... w zborze SJ
[font=Tahoma]

#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-08, godz. 12:01

Poruszę na przykład sprawę szponów w jednej z książek ŚJ.

Dołączona grafika
Na tym obrazku ewidentnie jest pokazana lewa ręka. Co wynika z całości obrazu. Na samej górze jest kciuk. Potem palec wskazujący. A palce środkowy i serdeczny są połączone razem. Natomiast na samym dole widać zarys najmniejszego palca. Jednakże ręka ma przydymiony bielą, czarny odcień, aby wykazać dynamizm ruchu reki stojącego wcześniej króla który berłem rozbija naczynia gliniane. Dynamiczny ruch jego białego rękawa, pozostawiajac smugę, zaciera obraz omawianej ręki. I to cała tajemnica.
Dołączona grafika
Byłoby nielogicznym twierdzić, aby sami Świadkowie Jehowy odstraszali przez karykaturalny i demoniczny obraz fundamentalnych symboli swej religii, ludzi od swej wiary. Działaliby na swą szkodę. To raczej sprawka przeciwników ŚJ polegająca na dopatrzeniu się rzekomych przesłanek demonicznych w religijnych obrazach ich publikacji działa odstraszająco na innych. Ja sam wiem, że osobiście dopiero po przeczytaniu takich przeciwnych ŚJ wypowiedzi zacząłem odczuwać niepokój. Same ilustracje go nie wywoływały. Ale teraz rozumiem ten mechanizm. I wiem, dlaczego przeciwnicy tak wielką uwagę przywiązują do wykazywania rzekomych przekazów demonicznych które to wykazywania powodują lęk i uprzedzenia do religii ŚJ. Inaczej sami ŚJ działaliby na swą szkodę. A to z kolei jest wielce nielogiczne. Tak wiec szukanie rzekomych demonicznych przekazów w obrazkach ŚJ, dowodzi faktu, jak bardzo ich przeciwnicy wykorzystują zwykły strach ludzki, aby odstręczyć ich od religii ŚJ.

Dlatego prowokacyjnie otwarłem ten wątek.

Olo
dla mnie na poparcie tego skąd pochodzi nauczanie WTS-u nie potrzeba takich ilustracji, wystarczy jawna sprzeczność tych nauk z Biblią.
Natomiast zadziwiające jest w tej ilustracji to, że na pięciu królów pokazanych na tej ilustracji tylko jeden trzyma oburącz berło. Poza tym nie jest to fotografia aby stosować tłumaczenie o tym, że ruch ręki rozbijającej naczynie spowodował takie zniekształcenie ręki, że przypomina szpon, a do tego znacząco barwa tej dłoni odbiega od koloru innych rąk.
I na koniec, ilustracje WTS jeśli zawierają przekaz podprogowy to mają oddziaływać na śJ a nie odstręczać ludzi od śJ czy pokazywać charakter "organizacji" - czyli jak ktoś to już napisał wzmacniać lęk śJ przed demonami, które czają się na każdym kroku na tych, co są w organizacji.

A prowokacja twoja jest po prostu nieudolna.
Czesiek

#27 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-08, godz. 12:16

Mnie wcale nie przekonuje Twoja argumentacja. I na tym skończę. Nie nazwę jej nieudolną. Dlaczego? To Ci da do myślenia.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#28 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-08, godz. 13:22

Mnie wcale nie przekonuje Twoja argumentacja. I na tym skończę. Nie nazwę jej nieudolną. Dlaczego? To Ci da do myślenia.

Nie musi przekonywać. Dlaczego nieudolna prowokacja? Bo przyczepiłeś sie do Effaty i tego co zamieściła na swojej stronie. Tylko dlaczego napisałeś, że jest to przekaz podprogowy? Jest to zamieszczone w sposób jawny i każdy to sobie wyraźnie może obejrzeć. Więc nie spełnia podstawowego warunku przekazu podprogowego. Dopatrujesz się czegoś w rysunku ze strony Trynitarianie, co jest najwyżej efektem nadmiernego rozciągnięcia obrazka. To są najwyżej insynuacje, a nie prowokacje.
A do myślenia zawsze daje mi to, do czego są zdoni obrońcy WTS-u kiedy braknie rzeczowych argumentów.
Czesiek

#29 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-04-08, godz. 15:45

takie zniekształcenie ręki, że przypomina szpon, a do tego znacząco barwa tej dłoni odbiega od koloru innych rąk.


Czesiu, nie czepiej sie Olusia ;) , facet na ilustracji po prostu słabego zdrowia był, o czym świadczy sinica obwodowa, która zazwyczaj zaczyna się od lewej ręki, to i berło trzymał oburącz, żeby mu nie wypadło. I nie dziw mu się, że w takim stanie zdrowia, nie wyczyścił i nie obciął paznokci :P .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia.

#30 pozyton

pozyton

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów

Napisano 2007-04-15, godz. 02:01

Olo:To że Ty czegoś nie widzisz, nie oznacza, że tego tam nie ma i że inni tego nie widzą. Pomijając to, że niektórzy nie chcą się przyznać. Ale pomijając to. Specjalnie otworzyłem ten wątek nieco prowokacyjnie, aby uzmysłowić, że takie dopatrywanie się demonicznych treści w wielu ilustracjach, często świadkowych, może być zwykłą pomyłką. Chciałem w ten sposób pobudzić niektórych o myślenia.

Przykłady z WTC to akurat kiepski pomysł ;) Wszystko co stanowi realną siłę na ziemi i co może wywierać wpływ na większe skupiska ludzkie,na pewno jest zaangażowane jako broń złego ! Mam na myśli ,organizacje które nie posiadają,Ducha Pańskiego,wszelkiej maści agendy rządowe,społeczne,charytatywne,religijne,itd...
Jeżeli była taka możliwość,to WTS został spenetrowany przez odpowiednie jednostki,teraz wszystko chodzi tam jak w zegarku. Jeżeli system komunistyczny podstawiał swoich ludzi jako starszych,to system kapitalistyczny,zachodni... Sami wiecie,jaka był a jaka jest obecnie ,inwigilacja oraz inżynieria społeczna.Watykan podobno też jest nieźle przyprawiony,kto to może wiedzieć ? ;)
I faktycznie,jest tak że to nie obrazki decydują o pewnych faktach,ewentualnie je potwierdzają.

Czesiek:dla mnie na poparcie tego skąd pochodzi nauczanie WTS-u nie potrzeba takich ilustracji, wystarczy jawna sprzeczność tych nauk z Biblią. Natomiast zadziwiające jest w tej ilustracji to, że na pięciu królów pokazanych na tej ilustracji tylko jeden trzyma oburącz berło. Poza tym nie jest to fotografia aby stosować tłumaczenie o tym, że ruch ręki rozbijającej naczynie spowodował takie zniekształcenie ręki, że przypomina szpon, a do tego znacząco barwa tej dłoni odbiega od koloru innych rąk.

Przykłady z WTC to akurat kiepski pomysł,jak wspomniałem na samym początku. Bowiem tajemna siła nieprawości już działa,cała maskarada to jedynie teatr złego .
WTC i ?
WTC i ? II

Użytkownik pozyton edytował ten post 2007-04-15, godz. 02:21

Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!
(Objawienie) 22:20,21, Biblia Tysiąclecia)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych