Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cyrk na ziemi


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 janna

janna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 46 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 16:30

Witajcie, muszę się z wami podzielić pewnym dziesiejszym spostrzeżeniem bo aż się we mnie gotuje. A zatem idę sobie dziś z moim kochanym mężem przez miasto i patrze idzie tez moja ciocia, cielesna siostra taty z młodym głosicielem, z którym nieraz głosiłam i ja i mój mąż przed odejściem ze zboru. Ja tu spontanicznie do cioci sie uśmiecham a ona sztywna jak słup a g...iarz głowa w drugą stronę(nasze odłączenie ogłosili w zeszłym tygodniu).

Co za chamstwo, myślę sobie...to my tu sie tyle lat znaliśmy a teraz rżnie mi tu ważniaka i uważa sie za lepszego? A moja biedna ciocia chyba bała się do nas odezwać bo g...iarz mógłby naskarżyć tatusiowi-starszemu zboru.Jakie to smutne że świadkowie zabijają w człowieku nawet najbardziej spontaniczne odruchy!!! To istne roboty, ąz się wierzyć nie chce że mogłismy tkwić w takim cyrku tyle lat!!

P.s. czy na forum jest ktoś z Piły?

#2 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-27, godz. 16:40

Witajcie, muszę się z wami podzielić pewnym dziesiejszym spostrzeżeniem bo aż się we mnie gotuje. A zatem idę sobie dziś z moim kochanym mężem przez miasto i patrze idzie tez moja ciocia, cielesna siostra taty z młodym głosicielem, z którym nieraz głosiłam i ja i mój mąż przed odejściem ze zboru. Ja tu spontanicznie do cioci sie uśmiecham a ona sztywna jak słup a g...iarz głowa w drugą stronę(nasze odłączenie ogłosili w zeszłym tygodniu).

Co za chamstwo, myślę sobie...to my tu sie tyle lat znaliśmy a teraz rżnie mi tu ważniaka i uważa sie za lepszego? A moja biedna ciocia chyba bała się do nas odezwać bo g...iarz mógłby naskarżyć tatusiowi-starszemu zboru.Jakie to smutne że świadkowie zabijają w człowieku nawet najbardziej spontaniczne odruchy!!! To istne roboty, ąz się wierzyć nie chce że mogłismy tkwić w takim cyrku tyle lat!!

P.s. czy na forum jest ktoś z Piły?


Hehe, dobrze, że Ci nie napluli pod nogi ;)
No tak, ale czego wymagać od ludzi, którzy czują lęk przed drugim człowiekiem? Bo przecież nie przez Bogiem.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#3 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-02-27, godz. 16:41

Czy oczekiwałaś czegoś innego ?
Wiedziałaś że tak będzie..tak właśnie się dzieje.. i teraz nazywasz to cyrkiem ?
Bardzo szybko zaczełaś pogardzasz byłymi braćmi.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#4 janna

janna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 46 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 16:44

Gdyby naprawde to byli bracia to tak by sie nie zachowywali, a poza tym dopiero na zewnatrz widzi sie absurdalność tej religii.

#5 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-27, godz. 16:50

Czy oczekiwałaś czegoś innego ?
Wiedziałaś że tak będzie..tak właśnie się dzieje.. i teraz nazywasz to cyrkiem ?
Bardzo szybko zaczełaś pogardzasz byłymi braćmi.


LOL, dobre :) Ciekawe kto tu kim pogardza? Osoba która z jakiś wydumanych względów jest przekonana, że ostentacyjnie odwraca głowę kogoś karci w duchu miłości, żeby swojego brata lub siostrę przywieść do prawości, czy ktoś kto szczerze chce pozdrowić swoich dawnych znajomych?

Janna użyła bardzo dobrego określenia, bo o tym że żyła w cyrku dowiedziała się dopiero wtedy, gdy wyszła na zewnątrz i obejrzała sobie jego cyrkową, pasiastą kopułę.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#6 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-02-27, godz. 16:57

Gdyby naprawde to byli bracia to tak by sie nie zachowywali, a poza tym dopiero na zewnatrz widzi sie absurdalność tej religii.

Normalna jest twoja reakcja, jeszcze nie nabrałaś prawdziwego dystansu..
Życzę powodzenia na twojej nowej ( lepszej ?), drodze.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#7 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-27, godz. 17:15

Normalna jest twoja reakcja, jeszcze nie nabrałaś prawdziwego dystansu..
Życzę powodzenia na twojej nowej ( lepszej ?), drodze.


Możesz podac definicję "prawdziwego dystansu"?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#8 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-02-27, godz. 17:15

Czy oczekiwałaś czegoś innego ?
Wiedziałaś że tak będzie..tak właśnie się dzieje.. i teraz nazywasz to cyrkiem ?
Bardzo szybko zaczełaś pogardzasz byłymi braćmi.

Dikuś, Janna napisała

Ja tu spontanicznie do cioci sie uśmiecham

czy w/g wykładni WTS-u spontaniczny uśmiech osoby odłączonej, do własnej cioci to pogarda? Czy sam to wydedukowałeś. Jak sam, to nieźle musiałeś się nakombinować, ale jeśli to WTS, to wszystko jest ok. :P .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#9 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-02-27, godz. 17:25

Chodziło mi o końcówkę jej postu..a już wcale nie zastanawiałem się czy uśmiechała się spontanicznie czy .. inaczej.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#10 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-02-27, godz. 17:37

Chodziło mi o końcówkę jej postu..a już wcale nie zastanawiałem się czy uśmiechała się spontanicznie czy .. inaczej.

Dikuś, to się czasem zastanawiaj, bo mam wrażenie, że zaczynasz żyć w/g WTS-owskiego szablonu, i właśnie dlatego nie dostrzegłeś spontanicznego uśmiechu :) .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#11 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-02-27, godz. 17:48

Wróg teokracji czai się wszędzie i to nie jest żart z czasów komunistycznych.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#12 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 19:49

Jakie to smutne że świadkowie zabijają w człowieku nawet najbardziej spontaniczne odruchy!!! To istne roboty, ąz się wierzyć nie chce że mogłismy tkwić w takim cyrku tyle lat!!

P.s. czy na forum jest ktoś z Piły?
[/quote]

Witaj droga Janno.

To normalne zachowanie rodziny po Waszym odłączeniu od zboru- możliwe, że cała rodzina ŚJ będzie tak reagować. To bardzo smutne ale taka właśnie ich nauka.

Cieszę się jednak, że uświadomiliście sobie wraz z mężem jak świadkowie zabijają w człowieku takie odruchy. Dala jednych to jest cyrk a dla innych najwłaściwszy sposób na życie.

Cóż wypada powiedzieć w takim momencie...... Witajcie po radosnej stronie życia!! :)
Pozdrowionka

#13 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-02-27, godz. 21:05

Nie można zabić czegoś czego sie nie ma ;)
Ale moze i gdy wypływa niezdrowy fanatyzm to ginie coś dobrego..
A może warto przypomnieć co dobrego robią świadkowie Jehowy ?
Na przykład:
1) Przybliżenie osobowości Jehowy i Chrystusa.
2) Rozjaśnienie kwestii "Kto jest prawdziwym Bogiem".
3) Oglaszanie dobrej nowiny o Krolestwie.
4) Zachęcanie do poznania Biblii.
5) Pomoc w oczyszczeniu życia z bałwochwalstwa.
6) Wskazywanie prawdziwego sensu życia.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-02-27, godz. 21:15

Diki, wierzysz w to co piszesz?

1. Nieprawda. Mówią coś zupełnie przeciwnego niż wszyscy chrzesciajnie .
2. Nieprawda. Gmatwają pojęcie Boga :
3. Nieprawda. To inna nowina niż ta z Ewangeli
4. Nieprawda. Nie Bibli tylko publikacji Straznica wiec
5. A to nikomu i do niczego nie jest przydatne.
6. Nieprawda i bez komentarza.

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-02-27, godz. 21:16

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-27, godz. 21:25

DIKUS GOŁ HOŁM! :)
Dik, co Ty wygadujesz :) hmmmm, musze Cie troche poczytac bo nie wiem jaką opcję reprezentujesz, ale jakby pro SJ? Jak to się tego spodziewała, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWA, bo to sekciarskie metody obliczone na ząłamanie psychiki a to ma na celu powrot czarnej owy PO KOLANACH ZE ŁZAMI W OCZACH, ZE STRACHU, NIE Z WIARY ALBO Z MILOSCI DO BOGA, TYLKO ZE STRACHU ZYCIA PO WYGNANIU!!!!!!!!!!!!Ale to w stylu Boga SJ :) fakt ze sie tego wczesniej nie dopatrzylam, stworzyc se ludzi, powiedziec im ze to wolno a tego nie bo jak nie to fora ze dwora i wrota zamkniete. No i jeszcze se ich tak stworzyc zeby ich pokorcilo, bo wtedy lepsza zabawa. W sumie dobrze ze fora, bo przynajmniej jestesmy a tak moze wogole by sie swojej nagosci nie dopatrzyli i dzieci ni chu chu. Ale to poboczny wątek, więc organizacja tez ustaliła oj wróc, SWIĘTA ORGANIZACJA ustaliła święte zasady, że jak tak to cię kochamy ale jak nie to wyp........j i na dodatek będziemy cię mobbingować! ACHA teraz wpadłam, może można to podciągnąć pod MOBBING?Artur co o tym myslisz? NO WIĘC MOBBING jest zły! Więc ONI są złymi ludzmi!!!!!
Janna, jakoś przetrwaj, wychodą stamtąd tylko ludzie nadprzeciętni, bo szaraki i ciemnota nie wpadnie na to albo się nigdy nie wychyli, choćby uważała inaczej! Wyszłaś z matrixa, nikt nie mówi że tu jest lepiej, powiem więcej jest gorzej, bo juz nie ma złudzeń, tam to była radocha jak coś złego się działo, no bo to ni chybi znak że Armagedon już tuż tuż, teraz musisz sobie radzić sama nie czekając z nadzieją na Armagedon, ale tylko po wyjsciu z matrixa, mozesz odnalezc jedyną prawdziwą wąską SWOJĄ scieżkę do Boga :)

Użytkownik qwerty edytował ten post 2007-02-27, godz. 21:27

nie potrafiłam uwierzyć.......

#16 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-27, godz. 21:39

1) Przybliżenie osobowości Jehowy i Chrystusa.

1. Nieprawda. Mówią coś zupełnie przeciwnego niż wszyscy chrzesciajnie .

Zgodzę się z Arturem.

2) Rozjaśnienie kwestii "Kto jest prawdziwym Bogiem".

2. Nieprawda. Gmatwają pojęcie Boga :

To właściwie podpada pod twierdzenie nr 1.

3) Oglaszanie dobrej nowiny o Krolestwie.

3. Nieprawda. To inna nowina niż ta z Ewangeli

To co słysze z ust śJ nie jest Dobrą Nowiną, a kataklizmem i desperacją dla tych co nie zostaną śJ.

4) Zachęcanie do poznania Biblii.

4. Nieprawda. Nie Bibli tylko publikacji Straznica wiec

Tu zgodzę się z PKDickiem, tak zachęcaja i na tym się kończy jeśli zacznie się "poznawać" Ją po WTS-owsku. Ja faktycznie m.in. dzięki nim zacząłem czytać dokładniej, ale bez pryzmatu Strażnicy...

5) Pomoc w oczyszczeniu życia z bałwochwalstwa.

5. A to nikomu i do niczego nie jest przydatne.

I tu się nie zgodzę z Wami obojgiem. U ŚJ to już nie jest walka z bałwohwalstwem a paranoja. Natomiast Ty Arturze powinieneś przejrzeć jeszcze raz cały Stary Testament a zobaczysz ile upomnień dawał Jahwe Izraelowi. Co więcej w dekalogu coś też wspomniał ;)

6) Wskazywanie prawdziwego sensu życia.

6. Nieprawda i bez komentarza.

Nieprawda i bez komentarza.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-02-27, godz. 22:14

Oki, zgodzę się ,że są ludzie, któzy nadmiernie wierzą w rózne "dziwne" rzeczy i używaja talizmanów ale to co robią Sj to naprawdę nie ma nic wspólnego z pomocą tylko z paranoją.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-02-28, godz. 17:15

Janna, żebyśmy się dobrze zrozumieli... nie popieram metod stosowanych przez ŚJ wobec odłączonych, ale...
przecież wiedziałaś że tak będzie. Każdy ŚJ wie jak należy traktować takie osoby, więc powinien mieć też świadomość jak sam będzie traktowany gdy znajdzie się na zewnątrz.

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-28, godz. 17:58

Fly, a może prawie każdy śJ do końca sobie nie zdaje sprawy będąc w organizacji jakie są tego konsekwencje? Może dla wielu to jest właśnie mokry prysznic, który ich otrząsa i spogladają na to z zewnątrz? Fly tak po prostu mi się wydaje, że mimo że to takie oczywiste to jednak nie jest póki się nie stanie przed takim wyborem....
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-02-28, godz. 19:13

Gdy przygotowywano kosmonautów do lotów kosmos, powtarzano im, że zobaczą czarne niebo. Aż ich denerwowało po co ktoś im mówi tak oczywistą rzecz 100x. Polecieli w kosmos i gdy tylko nawiązali łączność z ziemią, zaczęli relację od słów "niebo jest czarne"!

Podobnie jest z opuszczeniem organizacji. Też wiedziałem że tak będzie. I też byłem w szoku. Normalne.

To normalne, że po nienormalnej organizacji nie można się spodziewać normalnych zachowań.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych