Skocz do zawartości


Zdjęcie

WTS porzuca nauke o roku 1935


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#81 Basik

Basik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 16:05

taki papież co uznał swoje dzieci żył kilkaset lat temu... za czasów Jana Kochanowskiego...
każdy antyklerykał zna napewno fraszkę tego pisarza pt. "na Ojca Świętego"

a wracając do tematu: jak wpłynie na świadków Jehowy to nowe światło, jak myślicie?

Ja tylko dopowiem,ze to nie jest nowe światło:1.Mam Strażnicę która dawno podała,ze już wypełniło się w niebie 144 000, po 2.Mam Strażnicę w domu,która podała, że 144 000 to...."liczba SYMBOLICZNA",czy ja mam znów uczyć ś.Jeh.tego co dawno powinni sami przeczytać????Z tym wehikułem czasu to się ubawiłem,dzięki.Trochę za pózno piszę ,ale nie wiem jeszcze jak dobrze oruszać się po tym forum[trochę skąplikowane]a teraz podaję porazające ŚWIATŁO:Strażnica nr1 z 1989 r.na str. 7 uczy,ze 144 000 to liczba symboliczna! To juz dawno temu, co?Jak znajdę skaner to Wam prześlę.Pozdrawiam.

#82 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-23, godz. 19:28

Strażnica nr1 z 1989 r.na str. 7 uczy, ze 144 000 to liczba symboliczna! To juz dawno temu, co?
Jak znajdę skaner to Wam prześlę.


Bardzo chętnie. To już nie tylko nowe światło, ale porażający reflektor. A to się porobiło :).
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#83 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-23, godz. 20:45

Strażnica nr1 z 1989 r.na str. 7 uczy,ze 144 000 to liczba symboliczna!

Nieprawda. Mam tę strażnice i nic takiego tam nie napisano...

Cytuję:

Rozdział 7 Ksiegi Objawienia dostarcza informacji o obu wspomnianych grupach - niebiańskiej i ziemskiej. W wersetach od 4 do 8 jest mowa o 144 000 "opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich" (Bw). Tutaj również posłużono się określeniem symbolicznym, chodzi bowiem o Izraela duchowego, czyli "Izraela Bożego" (Galatów 6:16).

A zatem "nic nowego pod słońcem". Symboliczne jest "opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich" bo akurat tak się składa, że w ciele kierowniczym sami goje, więc nie mogli uznać słów o Izraelu za dosłowne. Ale samą liczbę 144.000 uznają nadal za dosłownie rozumianą liczbę naturalną.

#84 Basik

Basik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów

Napisano 2007-04-25, godz. 00:55

Nieprawda. Mam tę strażnice i nic takiego tam nie napisano...

Cytuję:

Rozdział 7 Ksiegi Objawienia dostarcza informacji o obu wspomnianych grupach - niebiańskiej i ziemskiej. W wersetach od 4 do 8 jest mowa o 144 000 "opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich" (Bw). Tutaj również posłużono się określeniem symbolicznym, chodzi bowiem o Izraela duchowego, czyli "Izraela Bożego" (Galatów 6:16).

A zatem "nic nowego pod słońcem". Symboliczne jest "opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich" bo akurat tak się składa, że w ciele kierowniczym sami goje, więc nie mogli uznać słów o Izraelu za dosłowne. Ale samą liczbę 144.000 uznają nadal za dosłownie rozumianą liczbę naturalną.

Przyjacielu czytaj uważnie ten cytat !"TUTAJ RÓWNIEŻ posłużono się określeniem SYMBOLICZNYM"czyli i liczba 144 tyś i pokolenia to symbole! pozdrawiam. :D

#85 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-04-25, godz. 07:13

Przyjacielu czytaj uważnie ten cytat !"TUTAJ RÓWNIEŻ posłużono się określeniem SYMBOLICZNYM"czyli i liczba 144 tyś i pokolenia to symbole! pozdrawiam. :D

Przyjmij do wiadomości, że w tym przypadku się mylisz. Rację ma Sebastian. LICZBA 144000 była i jest traktowana przez ŚJ DOSŁOWNIE. Nic się w tym względzie nie zmieniło i raczej nie zmieni.

Użytkownik Fly edytował ten post 2007-04-25, godz. 07:30


#86 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-25, godz. 08:28

Przyjacielu czytaj uważnie ten cytat !"TUTAJ RÓWNIEŻ posłużono się określeniem SYMBOLICZNYM"czyli i liczba 144 tyś i pokolenia to symbole! pozdrawiam. :D

No niestety Basik, symbolika odnosi się jedynie do "plemion Izraela". Fakt, że za jakiś czas może CK powołując się na ten cytat wykazać, że już wcześniej zabłysło światło odnośnie symboliczności 144 000, ale póki co, do czasu aż CK tego nie opublikuje, to nadal liczba 144 000 nie jest symboliczna, ale jest liczbą przyjmowaną dosłownie.
Więc jak na razie możemy czekać na zmianę świateł w tym temacie.
Czesiek

#87 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-05-01, godz. 17:45

Cześć!

Na Brooklynie pojawił się dziś artykuł Włodzimierza Bednarskiego omawiający "nowe światło" które jest tematem tego wątku.

Zapraszam do lektury:
Koniec ograniczenia powołania niebiańskiego w Towarzystwie Strażnica?

Pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#88 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-23, godz. 19:18

Jak zawsze fajny i kontrowersyjny Tomasz Żółtko.

Tomasz_Zoltko_2003.04.11.mp3
Dołączona grafika

#89 Amber99

Amber99

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 18 Postów

Napisano 2007-07-26, godz. 18:23

Cześć!

Na Brooklynie pojawił się dziś artykuł Włodzimierza Bednarskiego omawiający "nowe światło" które jest tematem tego wątku.

Zapraszam do lektury:
Koniec ograniczenia powołania niebiańskiego w Towarzystwie Strażnica?

Pzdr


Brooklyn juz znalazl pewnien sposob na ograniczenie nowych chetnych czujacych powolanie niebiańskie. Otóż starsi zborow otrzymali specjalne dyrektywy od Ciała Kierowniczego, aby nowych chetnych zniechecać poprzez przekonywanie aby zrezygnowali z powołania niebianskiego bo kolejka jest spora i nowe miejsce, jeli takie sie zdarzy, nalezy sie bardziej zasłuzonym, ktorzy dłużej są swiadkami Jehowy i dłużej czekaja w kolejce. Tak więc o tym kto ma powolanie niebiańskie decyduje w wielu przypadkach zaledwie starszy zboru. Oczywiście te dyrektywy sa tajne tak jak tajne, nieznane innym swiadkom zborów jest wiele dyrektyw i zaleceń.

#90 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-26, godz. 19:33

Brooklyn juz znalazl pewnien sposob na ograniczenie nowych chetnych czujacych powolanie niebiańskie. Otóż starsi zborow otrzymali specjalne dyrektywy od Ciała Kierowniczego, aby nowych chetnych zniechecać poprzez przekonywanie aby zrezygnowali z powołania niebianskiego bo kolejka jest spora i nowe miejsce, jeli takie sie zdarzy, nalezy sie bardziej zasłuzonym, ktorzy dłużej są swiadkami Jehowy i dłużej czekaja w kolejce. Tak więc o tym kto ma powolanie niebiańskie decyduje w wielu przypadkach zaledwie starszy zboru. Oczywiście te dyrektywy sa tajne tak jak tajne, nieznane innym swiadkom zborów jest wiele dyrektyw i zaleceń.

Nie wiem dlaczego, ale jak o tym czytam to przypomina mi sie numer primaaprilisowy ś.p. tygodnika studenckiego "politechnik" z 1980 roku, gdzie pod zdjęciem brudnego kibla w pociągu podmiejskim widniał napis PKP - szybkość, wygoda, elegancja
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#91 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2007-08-28, godz. 20:12

wracajac do tematu, czy ktos pytal sJ o szarancze po anulowaniu roku 35? wg Biblii szarancza zostala wypuszczona PO opieczetowaniu WSZYSTKICH, a zgodnie z nowa nauka nie wszyscy sa opieczetowani, czyli piaty aniol czeka...

Objawienie 9:1-21

1 I zadął w trąbę piąty anioł. I ujrzałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię, i dano gwieździe klucz od czeluści otchłani. 2 I gwiazda otworzyła czeluść otchłani, i dym się wzniósł z czeluści jak dym z wielkiego pieca, a słońce, jak również powietrze, ściemniało od dymu z czeluści. 3 I z dymu wyszły na ziemię szarańcze, i dano im władzę — taką władzę, jaką mają ziemskie skorpiony. 4 I powiedziano im, żeby nie wyrządzały szkody roślinności ziemi ani niczemu zielonemu, ani żadnemu drzewu, lecz tylko tym ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na swych czołach.


a wiec sJ <> szarańcza

czy ktos z obecnych tu na forum sJ podczas studium ksiazki (Wspanialy final...) podczas analizy rozdzialu dot. szaranczy (nie pamietam nr-u rozdzialu ale tytul brzmi: Pierwsze biada) pamietal kogo szarancze mialy oszczedzic oraz ze nie wszyscy zostali opieczetowani?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych