Skocz do zawartości


Zdjęcie

WTS porzuca nauke o roku 1935


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#61 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-19, godz. 17:10

a może WTS-owi potrzebna jest nauka o kolegialnym 4-osobowym prezydium grupy 12 apostołów :P

rozumiecie, było sobie ich 12, ale niektóre nauki Jezus powierzał tylko kilku z nich, najbardziej zaufanym.

podobnie jest sobie ponad 8.000 "pomazańców", ale Jezus jako kanału używa tylko i wyłącznie elitę z Nowego Jorku... :P

A potem jakiś ładny wersecik w duchu "co wolno wojewodzie..." i już mamy doktrynę konstytuująca oficjalnie stan istniejący od dziesięcioleci...

#62 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-19, godz. 18:11

Po prostu redaktor Strażnicy z 1 maja nie przestudiował tego co naucza Strażnica z 1 kwietnia i puścił ten kwiatek pokazujący, że Ciału Kierowniczemu nie zależy na "prawdzie", ale na podporządkowaniu sobie śJ będących w "organizacji".
Tylko czy śJ będą w stanie to zauważyć przestraszeni tym, że jeśli nie słuchają CK, to łamią swój święty obowiązek względem Boga?
Czesiek

#63 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-04-19, godz. 19:06

Ja wiem o tym. Cała bajka o pomazańcach, powstała tyko i wyłącznie dla uzasadnienie totalnych rządów CIAŁA KIEROWNICZEGO.

Ale niech chociaz ma ręce i nogi, bo słuchanie niewolnika (czyli pomazanców ) I jego CK jest świętym obowiązkiem.



SENS JEST GłęBSZY
to asekuracja przed przejmowaniem owieczek przez tych co mówią że są pomazańcami a mogli by odebrać wiernych ck
kto ma niech sprawdzi !!!! :excl: :excl: :excl: :excl:
strażnica CIII nr 3 str 12
Już kiedyś, nie raz zresztą tak się działo, więc ck poniża nie tylko drugie owce ale i współbraci by utrzymać kontrolę nad wszystkim i kasą
a teraz wspomniany cytacik
" Są tacy którzy nie tak dawno podali się za przynalerzących do klasy namaszczonej duchem , lecz którzy zamiast przyczyniać się do jedności zboru, zaczęli domagać się odrębnego ośrodka studiów biblijnych "





Po prostu redaktor Strażnicy z 1 maja nie przestudiował tego co naucza Strażnica z 1 kwietnia i puścił ten kwiatek pokazujący, że Ciału Kierowniczemu nie zależy na "prawdzie", ale na podporządkowaniu sobie śJ będących w "organizacji".
Tylko czy śJ będą w stanie to zauważyć przestraszeni tym, że jeśli nie słuchają CK, to łamią swój święty obowiązek względem Boga?


nie nadążają za nowym światłem
albo powstał odrębny ośrodek studiów biblijnych :rolleyes:

#64 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-04-20, godz. 08:33

Ale najlepsze jest podporządkowanie „pomazańców” „drugim owcom” które są na przywileju.
Czyli to, że otrzymuje się dar nowego narodzenia z wody i Ducha oznacza, że większą miarę Ducha Świętego mają drugie owce na przywilejach, które nie są zrodzone z wody i Ducha. I, że Duch Święty który wprowadza we „wszelką prawdę” daje lepsze zrozumienie „drugim owcom” na przywilejach niż „pomazańcowi”.


Przecież nie może być inaczej. Gdyby mianowanie Duchem było ważniejsze od mianowania przez Organizację, to nie dałoby się utrzymać totalitarnego ustroju Organizacji.

a teraz wspomniany cytacik
" Są tacy którzy nie tak dawno podali się za przynalerzących do klasy namaszczonej duchem , lecz którzy zamiast przyczyniać się do jedności zboru, zaczęli domagać się odrębnego ośrodka studiów biblijnych "


W oryginale też jest błąd ortograficzny?
[db]

#65 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-20, godz. 08:43

' date='2007-04-20 08:33' post='61020']Przecież nie może być inaczej. Gdyby mianowanie Duchem było ważniejsze od mianowania przez Organizację, to nie dałoby się utrzymać totalitarnego ustroju Organizacji.

A nie dałoby się tak zakombinować, żebyprzedstawicielami ducha świętego który dokonuje zamianowań byli starsi zboru? I żeby oni orzekali, kto ma ducha a kto nie ma. Wtedy możnaby pogonić "nieprawomyślnych" pomazańców na 4 wiatry i utrzymać totalitarny charakter organizacji...

#66 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-20, godz. 09:51

A nie dałoby się tak zakombinować, żebyprzedstawicielami ducha świętego który dokonuje zamianowań byli starsi zboru? I żeby oni orzekali, kto ma ducha a kto nie ma. Wtedy możnaby pogonić "nieprawomyślnych" pomazańców na 4 wiatry i utrzymać totalitarny charakter organizacji...

Sebastian
Wszysto można. Tylko czy wtedy nie czepiałbyś się tego, że to starsi decydują kto ma Ducha a nie sam Bóg? Pewnych rzeczy nie da się poprawić aby dobrze działały, tak też nie da się tak poprawić nauczania WTS-u, aby był zgodny z Biblią.
Czesiek

#67 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-04-20, godz. 10:18

Sebastian
Wszysto można. Tylko czy wtedy nie czepiałbyś się tego, że to starsi decydują kto ma Ducha a nie sam Bóg?


Ale już w tej chwili decydują. Przecież starszych "mianuje Jehowa" ustami swoich przedstawicieli w Nadarzynie i wyżej. "Wolność" decyzji o spożywaniu pamiątki to chyba ostatni relikt liberalizmu w doktrynie ŚJ i chyba wygodniej im zmarginalizować jego znaczenie (zerowy praktyczny wpływ pomazańców na cokolwiek), niż się go pozbyć zupełnie. Taka gra pozorów.
[db]

#68 Basik

Basik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów

Napisano 2007-04-20, godz. 10:48

:) Przepraszam,ale jestem tu pierwszy raz na tym forum i wydaje mi się,ze pojawił się tu błąd odnośnie ostatniej nowinki Strażnicy:1.powoływanie do nieba zostało już zakonczone kilka razy[tzn kilka razy ogłaszała to Strażnica ]2."następna na stół operacyjny chirurgów....pójdzie liczba 144 000,pokaze nam moze przyszłośc",ten cytat jest też już nie aktualny,bo Strażnica już zmieniła nauczanie publikujac art,ze 144 000 to LICZBA SYMBOLICZNA ![mam tę Strażnicę gdzieś w domu].Widać więc,ze nowe światło już[!] przyszło tylko nieuważni czytelnicy tego nie widzieli.To jest dopiero rewelacja!Pozdrawiam Grześ.

#69 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-20, godz. 10:59

o ile mi wiadomo, liczba 144000 wg WTS-u jest w połowie dosłowna a w połowie symboliczna.
Dosłowna jest jej wartość 144.000 jako konkretnej liczby naturalnej
symboliczne są natomiast plemiona izraela (aby pozwolić gojom na członkostwo w CK)

Czy to masz na myśli, pisząc że "liczba jest symboliczna"?

Bo budowa kolejnych milionów mieszkań w niebie, jak do tej pory była sprzeczna z programem WTS-u.
Jeśli obiecaliby kilka milionów mieszkań w niebie (np. dla wielkiej rzeszy) byłaby to rewolucja doktrynalna.

#70 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-04-20, godz. 12:12

Strażnica już zmieniła nauczanie publikujac art,ze 144 000 to LICZBA SYMBOLICZNA ![mam tę Strażnicę gdzieś w domu].Widać więc,ze nowe światło już[!] przyszło tylko nieuważni czytelnicy tego nie widzieli.


Proszę o nr tej S a najlepiej w miarę obszerny cytat z artykułu.
[db]

#71 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-04-20, godz. 12:40

...bo Strażnica już zmieniła nauczanie publikujac art,ze 144 000 to LICZBA SYMBOLICZNA ![mam tę Strażnicę gdzieś w domu]...
...Widać więc,ze nowe światło już[!] przyszło tylko nieuważni czytelnicy tego nie widzieli...

Uprzejmie prosimy o porażenie nas prześlicznie migocącym światełkiem co najmniej w formie podania źródła, albo najlepiej skanu. Innej możliwości nie widzimy. Wtenczas problem powinien albo ustąpić, albo się ujawnić. Dziękujemy i pozdrawiamy.

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-04-20, godz. 13:10


#72 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-04-20, godz. 12:45

Z tą liczbą symboliczną - to by było ciekawe, bo jeszcze tego od żadnego ŚJ nie słyszałem. :)

#73 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-04-20, godz. 13:55

...wydaje mi się,ze pojawił się tu błąd odnośnie ostatniej nowinki Strażnicy:1.powoływanie do nieba zostało już zakonczone kilka razy[tzn kilka razy ogłaszała to Strażnica ]2."następna na stół operacyjny chirurgów....pójdzie liczba 144 000,pokaze nam moze przyszłośc",ten cytat jest też już nie aktualny,bo Strażnica już zmieniła nauczanie publikujac art,ze 144 000 to LICZBA SYMBOLICZNA ![mam tę Strażnicę gdzieś w domu]

Basik (Grzes) posiada wehikuł czasu.
Komentarz do punktu 1 wysłał ze swojego komputera pokładowego, gdy się znajdował na ziemi w roku 2000 (wtedy liczba pomazańców jeszcze spadała), a odnośnie punktu 2, to jego wiadomość pochodzi z jego pobytu na ziemi w roku 2014 (liczba pomazańców wzrosła do 150 000).
:( :D :D

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#74 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-04-20, godz. 16:57

' date='2007-04-20 12:12' post='61044']
Proszę o nr tej S a najlepiej w miarę obszerny cytat z artykułu.



drodzy bracia ;)
owszem pisali nie raz
ale symboliczna połowicznie ;)
144000 DOSłOWNE :rolleyes:
ale z plemion Izraela symboliczne :lol:



' date='2007-04-20 08:33' post='61020']
Przecież nie może być inaczej. Gdyby mianowanie Duchem było ważniejsze od mianowania przez Organizację, to nie dałoby się utrzymać totalitarnego ustroju Organizacji.
W oryginale też jest błąd ortograficzny?


nie, to moja nieuwaga
:blush: :blush: :blush: :blush: :wacko:

#75 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-20, godz. 20:46

tutaj niestety w temacie zawsze moga okazac zdziwienie, bo przeciez to Bóg wybiera do 144 tys, a nie raz juz sie przyznawali, że niektórzy gorliwi bracia tak bardzo się zgorliwili, że jedli emblematy bo mysleli ze sa w 144 tys a nie byli, wiec skoro nie wiadomo ilu ich jest , ilu ich zmarlo i ile kandydatur zatwierdzil BÓG, NA DOBRĄ SPRAWĘ MOŻE SIĘ OKAZAC ŻE NIE ZATWIERDZIŁ NIKOGO :) I MOGA SOBIE ZBIERAC OD POCZĄTKU, no choć kiedyś słyszałam, że Maria matka Jezusa jest w 144 tys więc może ją jedną pozostawią i będa resztę zbierac od poczatku :)
Ich nauku własnie tak wyglądają, wszystko na słowo honoru i głównym czynnikiem jest wiara, a wiara w tym przypadku jak i w każdym czyni cuda :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#76 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-20, godz. 21:15

w niebie umieścili Maryję, 11 wiernych apostołów, a potem apostoła Macieja i apostoła Pawła, a z późniejszych postaci Marcina Lutra, Ch.T.Russella i J.F.Rutheforda

#77 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-04-21, godz. 05:06

w niebie umieścili Maryję, 11 wiernych apostołów, a potem apostoła Macieja i apostoła Pawła, a z późniejszych postaci Marcina Lutra, Ch.T.Russella i J.F.Rutheforda



Gwoli informacji :)

Swiadkowie , przeciwnie do wielu innych organizacji religijnych "nie umieszczaja" nikogo w "Niebie" . Decyzja o powolaniu w sklad 144 000 ludzi majacych powolanie do zycia w postaci duchowej nie nalezy absolutnie do ludzi . Wielokrotnie ludzie zagalopywali sie ( nawet SJ ), probujac umieszaczac "tu i owdzie" niektorych ludzi ale to swietokradztwo i osmieszanie sie . ( patrz ostatnie informacje o tzw limbusie )
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#78 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-21, godz. 07:47

tutaj niestety w temacie zawsze moga okazac zdziwienie, bo przeciez to Bóg wybiera do 144 tys, a nie raz juz sie przyznawali, że niektórzy gorliwi bracia tak bardzo się zgorliwili, że jedli emblematy bo mysleli ze sa w 144 tys a nie byli, wiec skoro nie wiadomo ilu ich jest , ilu ich zmarlo i ile kandydatur zatwierdzil BÓG, NA DOBRĄ SPRAWĘ MOŻE SIĘ OKAZAC ŻE NIE ZATWIERDZIŁ NIKOGO :) I MOGA SOBIE ZBIERAC OD POCZĄTKU, no choć kiedyś słyszałam, że Maria matka Jezusa jest w 144 tys więc może ją jedną pozostawią i będa resztę zbierac od poczatku :)
Ich nauku własnie tak wyglądają, wszystko na słowo honoru i głównym czynnikiem jest wiara, a wiara w tym przypadku jak i w każdym czyni cuda :)

Zawsze mogą powiedzieć, że w 1994 zabłysło "nowe światło" na temat niebiańskiego powołania i dopiero podczas powrotu Pana Jezusa (tego co ma jeszcze nastąpić, a nie tych co nastąpiły w 1914 i w 1918) pomazańcy zostaną ostatecznie opieczętowani i zabrani do nieba. Nie wierzycie? To poczytajcie:

Ewangelia według Marka 13:27 tak przedstawia dalszy ciąg proroctwa Jezusa: „Wtedy [to'te] pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba”. Jezus kieruje w tym miejscu uwagę na ostatek 144 000 „wybranych”, żyjący jeszcze na ziemi. W początkowej fazie zakończenia systemu rzeczy ci namaszczeni duchem uczniowie Jezusa zostali doprowadzeni do teokratycznej jedności. Ponieważ jednak zdarzenia są przedstawione chronologicznie, więc słowa z Ewangelii według Marka 13:27 oraz Mateusza 24:31 muszą się odnosić do czegoś innego. Ostatek „wybranych” będzie „z głośnym trąbieniem” zgromadzony z krańców ziemi (NW). W jaki sposób? Niewątpliwie Jehowa ich ‘opieczętuje’ i wyraźnie da poznać, iż należą do grona ‘powołanych, wybranych i wiernych’. A w czasie wyznaczonym przez Boga zostaną zabrani do nieba, żeby pełnić tam funkcję królów i kapłanów. (Strażnica nr 4/1994 str. 21)


Czesiek

#79 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-04-21, godz. 08:37

Zawsze mogą powiedzieć, że w 1994 zabłysło "nowe światło" na temat niebiańskiego powołania i dopiero podczas powrotu Pana Jezusa (tego co ma jeszcze nastąpić, a nie tych co nastąpiły w 1914 i w 1918) pomazańcy zostaną ostatecznie opieczętowani i zabrani do nieba. Nie wierzycie? To poczytajcie:


to co piszą w strażnicach
1 jest nie spójne, sprzeczne wewnętrznie
2 komentarze do wersetów są do przyjęcia dla tych co nie myślą krytycznie, ale się wyuczają ich
3 w tym przypadku nastąpiło wyrwanie z kontekstu :wacko: i patrz p1 z własnymi świadków doktrynami kłoci się takie postawienie sprawy
W T tak sobie "odbija piłeczkę" ale pisze o rzeczach przyszłych i niepewnych, więc fantazje są bezpieczne, bo nie udowodnisz że będzie tak czy inaczej Trzymanie się tekstu jest według widzimisię ck
szkoda czasu i atłasu

#80 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-22, godz. 10:43

Swiadkowie , przeciwnie do wielu innych organizacji religijnych "nie umieszczaja" nikogo w "Niebie" (...) Wielokrotnie ludzie zagalopywali sie ( nawet SJ ), probujac umieszaczac "tu i owdzie" niektorych ludzi ale to swietokradztwo i osmieszanie sie . ( patrz ostatnie informacje o tzw limbusie )

Gwoli informacji :)
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych