Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maryja


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#21 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 09:03

Szukam w Biblii i szukam tego wersetu z "wasza matka" i nie moge znalezc :(

Pomoz mi podaj ksiege, rozdzial i werset gdzie tak napisano prosze .

Znalazlem tylko

J 19:27 BT "Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie."




Blad :)

Wywodzimy nasze wierzenia z Pisma Swietego :)


Dlaczego "dawanie cytatow" ludzi denerwuje ?


OH czytanie ze zrozumieniem się kłania. :) Nie mówiłem, że jest : "wasza" matka. Przeczytaj jeszcze raz moje posty i Anowi. Wywodzicie wasze wierzenia z PŚ ? Mogę się już śmiać ? Tak szczerze i moim skromnym zdaniem : śJ nie mają najmniejszego prawa by przyrównywać się do chrześcijan ! Pierwsi chrześcijanie modlili się do trójcy - uznawali Bóstwo Jezusa itp. Zwykły odłam od Protestantów/Katolików (poprawcie), który uważa swoją interpretację prawdziwszą od tej, którą Kościół Święty Katolicki wałkuje ~2 tyś. lat ... Ja radzę Tobie przeczytać konkretnie Katechizm Kościoła Katolickiego, a dopiero potem pisać takie bzdety - Dlatego ich nie komentowałem ...

Z Poważaniem
Daniel

A PS. Dlaczego denerwuje ? BO WYCIĄGACIE JE Z KONTEKSTU. Dajecie cytaty z innego akapitu, który mówi o czym innym ... KPW?

Użytkownik Koraj edytował ten post 2007-03-21, godz. 09:04


#22 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 11:32

Pierwsi chrześcijanie modlili się do trójcy





Oczywiscie ze uwierze jak przeczytam w Pismie sSwietym taka modlitwe apostolow do "trojcy" , mozesz mi podac gdzie taka modlitwe w Pismie Swietym moge znalezc ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#23 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 12:30

Człowiek, w piśmie świętym nie ma takiej modlitwy, ale źródła historyczne, czyli listy do różnych ludzi, którzy żyli w 1 w. mówią o modlitwach kościoła chrześcijańskiego do trójcy. Chcesz parę takich źródeł ?

#24 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-21, godz. 15:47

Człowiek, w piśmie świętym nie ma takiej modlitwy, ale źródła historyczne, czyli listy do różnych ludzi, którzy żyli w 1 w. mówią o modlitwach kościoła chrześcijańskiego do trójcy. Chcesz parę takich źródeł ?

Troche odbiegacie od tematu.
Na rozmowy o 'trojcy' zapraszam tu link
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#25 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-25, godz. 18:17

Koraju, a może porozmawiamy o Matce Naszego Pana (i należnym jej kulcie...) w świetle (maryjnych) dogmatów?
Masz na to ochotę czy raczej od razu poddajesz się? ;)

BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#26 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-03-25, godz. 20:49

[...]
Modlitwa z Opoki jak najbardziej pasująca i się z nią zgadzam w 101%. Brakuje ci lekcji religii ze szkoły podstawowej :P

NIGDY DO MARYI NIE PADA : Zmiłuj się za nami. Jest natomiast "MÓDL SIĘ ZA NAMI".


Byli katolicy, którzy są Świadkami Jehowy zadziwiająco mają ogromne zaległości z lekcji religii. Czy oni spali na tych lekcjach? Zazwyczaj powielają strażnicowe brednie, nie zastanawiając się nad treścią. Byleby dowalić Kościołowi.
Pamiętam takie spotkanie. Pewna pani ŚJ postawiła zarzut. Katolicy modlą się do obrazów. Więc poprosiłem o przykład. Ona na to: Ojcze nasz, który jesteś w niebie... Za chwilę przerwała i zmieniła temat. I było po temacie modlitw do obrazów :lol:

Tak na marginesie. Modlitwa do Maryi, a często się to tak nazywa, w ścisłym tego słowa znaczeniu jest modlitwą za Jej przyczyną. Prosimy Maryję o wstawiennictwo. Wystarczy zobaczyć np. tzw. Litanię Loretańską. Jak się zaczyna, co jest w środku i jak się kończy.
Modlitwa w Kościele katolickim zawsze jest do Boga. Konkretnie, modlimy się do Ojca przez Syna w Duchu Świętym wraz ze Świętymi i Maryją. Czyż złą rzeczą jest prosić Świętych i Maryję, którzy są już w niebie, blisko Boga o wstawiennictwo?
Czy ja nie mogę kogoś np bliskiego poprosić o modlitwę w mojej intencji? Przecież taka osoba jest moim pośrednikiem.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-03-25, godz. 21:00


#27 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-25, godz. 21:12

A propos modlitwy. A ta modlitwa do Anioła Stróża? I czy jest w ogóle traktowana przez katolików jako modlitwa, czy jako coś innego?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-25, godz. 22:27

Zastanawiam się czy nie potrzebujemy tu definicji - czym jest modlitwa...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-03-25, godz. 22:38

Z zaciekawieniem przeczytałem komentarz Stefana do modlitwy "Zdrowaś Mario":

Akurat w tych slowach tak naprawde nie ma nic niezgodnego z Biblia gdyz:

Maria jako chrzescijanka jest z Jezusem w gronie tych ktorzy z Jezusem wspolkroluja
Owoc zywota jej ( Jezus)jest blogoslawiony
Maria jest nazwana tak jak pierwsi chrzescijanie "swieta"
Nie widze nic zlego w tm aby czlonkowie malej trzodki o nas sie martwili i modlili

Otóż, chcę przekazać Stefanowi i innym ŚJ, że my, katolicy tak właśnie postrzegamy Maryję i jej rolę w naszym zbawieniu:

Podkreślam, że Maryja nie jest dla nas ani Boginią ani Pośredniczką "konkurencyjną" wobec Jezusa ani nie oddajemy jej czci Boskiej (nie uważamy jej także ani za trzecią osobę Trójcy ani za czwartą osobę Czwórcy)

Katolicy wierzą, że Maria jako chrzescijanka jest z Jezusem w gronie tych ktorzy z Jezusem wspolkroluja
Katolicy wierzą, że Owoc zywota jej ( Jezus)jest blogoslawiony
Katolicy wierzą, że Maria jest nazwana tak jak pierwsi chrzescijanie "swieta"
Katolicy nie widzą nic zlego w tym aby osoby które już są w niebie o nas sie martwili i modlili

A zatem, cóż stoi na przeszkodzie, aby Stefan i Sebastian pomodlili się wspólnie słowami "Zdrowaś Mario"?
Bo jak wyżej Stefan zadeklarował, w samych słowach modliwy nie widzi on nic grzesznego...

#30 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-26, godz. 10:21

' date='2007-03-20 13:59' post='57164']
Dlatego, że ŚJ nie wywodzą się z KK ani kościoła prawosławnego, tylko ze zlepku nauk różnych mniej lub bardziej egzotycznych denominacji protestanckich.

A może ten zlepek to przesiane ziarno oddzielone od plew?

Czyż złą rzeczą jest prosić Świętych i Maryję, którzy są już w niebie, blisko Boga o wstawiennictwo?


Czy rzeczywiście jest w niebie? Może jakiś dowód?

Czy ja nie mogę kogoś np bliskiego poprosić o modlitwę w mojej intencji? Przecież taka osoba jest moim pośrednikiem.


Paweł prosił o modlitwy za siebie swoich braci (Rz 15:30)

#31 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-03-26, godz. 11:36

Witam!
A ja na podstawie Pisma św. widzę,że Jezus dokładnie sprecyzował,co to jest modlitwa,do KOGO i jak należy się modlic.Dał nie jeden przykład.Dlatego wszelkie pozabiblijne odnośniki sa zbędne-SłOWO JEST WYSTARCZAJąCE!
Mam prośbę:niech każdy spróbuje wykonać w pełni to,co nakazuje JEZUS W SWYM SłOWIE.A potem niech szuka poza biblią dodatkowych wymogów.Jezus poprzez SWOJE SłOWO-SIEBIE-dał nam naprawdę wszystko.
POZDRAWIAM!

#32 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-26, godz. 13:13

Jezus poprzez SWOJE SłOWO-SIEBIE-dał nam naprawdę wszystko.

Podpisuję się pod tymi słowami - "Nie wychodźcie poza to, co jest napisane." 1 Kor 4:6

#33 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2007-03-26, godz. 13:58

ŚJ wierzą w Marię. Wierzą, że będąc dziewicą zaszła w ciążę i urodziła Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. W tym sensie ją czczą, okazują jej szcunek, jako tej wybranej przez Boga do zaszczytnego celu. Ale nic poza tym.
Są też prawie pewni, że znajduje się już w niebie jako członek 144 000, ponieważ, inaczej niż Józef, zmarła po śmierci Chrystusa. Prawie pewni, ponieważ nie można tego na 100% ustalić :)
Zupełnie inaczej niż np. katolicy, nie wierzą, że była dziewicą po urodzeniu Jezusa. Ich zdaniem Biblia w dostatecznie wielu miejsc stwierdza, że Jezus miał rodzeństwo.
Inaczej niż katolicy, modlą się do jedynie do Boga Ojca za pośrednictwem Jezusa. Uważają, że tak uczy Biblia. Modlitwy do (czy "za wstawiennictwo") wynoszonych na ołtarze, czasem kontrowersyjnych świętych oraz Marii są dla nich nie do pomyślenia. Podobnie jak gotowe formuły modlitewne.
Inaczej niż katolicy, nie tworzą figurek Marii, bo nie tworzą żadnych figurek. Uważają, że tak uczy Biblia. Rola Marii kończy się u nich tylko/aż na urodzeniu Bożego Syna.
Dodatkowo jeszcze, nie znaleźli w Biblii żadnych argumentów za tym, by uczynić z niej człowieka kultowego. :)

Tak więc, Koraju, ŚJ czczą Marię. Ale, nie ma u nich jej kultu, bo tak uczy Biblia. Ich zdaniem.
Ty, Koraju, też czcisz Marię. Ale dodatkowo wyznajesz kult Najświętszej Bożej Rodzicielki Maryi, bo tak uczy Biblia i Tradycja. Twoim zdaniem.

Użytkownik stamaim edytował ten post 2007-03-26, godz. 14:00

"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#34 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-03-26, godz. 16:34

A zatem, cóż stoi na przeszkodzie, aby Stefan i Sebastian pomodlili się wspólnie słowami "Zdrowaś Mario"?
Bo jak wyżej Stefan zadeklarował, w samych słowach modliwy nie widzi on nic grzesznego...





Bo Stefan i inni chrzescijanie posluszni sa slowom Jezusa :

A wy taksie modlcie "Ojcze nasz ktory ...................................."

Modlimy sie do Ojca Jehowy a nie do stworzen
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#35 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-03-26, godz. 19:07

Zupełnie inaczej niż np. katolicy, nie wierzą, że była dziewicą po urodzeniu Jezusa. Ich zdaniem Biblia w dostatecznie wielu miejsc stwierdza, że Jezus miał rodzeństwo.


Tak i to liczne:

"później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli" (1Kor 15,6)

nie licząc sióstr. oczywiście.

Bo Stefan i inni chrzescijanie posluszni sa slowom Jezusa :

A wy taksie modlcie "Ojcze nasz ktory ...................................."

Modlimy sie do Ojca Jehowy a nie do stworzen


A św. Szczepan modlił się do Pana Jezusa?

A może ten zlepek to przesiane ziarno oddzielone od plew?
Czy rzeczywiście jest w niebie? Może jakiś dowód?
Paweł prosił o modlitwy za siebie swoich braci (Rz 15:30)


Dowody? Proszę:
Gdy prezesem "Strażnicy" był Russell (+1916) i Rutherford (+1942) nauczano o wniebowzięciu Maryi i Świętych, że to miało miejsce w roku 1878 ("Dokonana Tajemnica", s. 139).

#36 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-26, godz. 20:06

Dowody? Proszę:
Gdy prezesem "Strażnicy" był Russell (+1916) i Rutherford (+1942) nauczano o wniebowzięciu Maryi i Świętych, że to miało miejsce w roku 1878 ("Dokonana Tajemnica", s. 139).

Dowodem w sprawach wiary jest dla mnie tylko pismo święte.

#37 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-03-27, godz. 00:20

"później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli" (1Kor 15,6)





Zgoda

Pojawil sie pieciuset braciom duchowym

Ale jak nazwac tych ktorzy zwrocili sie do niego slowami ;

J 7:3-5 BT „Rzekli więc Jego bracia do Niego: Wyjdź stąd i idź do Judei, aby i uczniowie Twoi ujrzeli czyny, których dokonujesz.(4) Nikt bowiem nie dokonuje niczego w ukryciu, jeżeli chce się publicznie ujawnić. Skoro takich rzeczy dokonujesz, to okaż się światu!(5) Bo nawet Jego bracia nie wierzyli w Niego.”Czy byli to jego bracia w wierze ktorzy w niego jednak nie wierzyli ? :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#38 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-27, godz. 06:16

Zupełnie inaczej niż np. katolicy, nie wierzą, że była dziewicą po urodzeniu Jezusa. Ich zdaniem Biblia w dostatecznie wielu miejsc stwierdza, że Jezus miał rodzeństwo.



Tak i to liczne:

"później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli" (1Kor 15,6)

nie licząc sióstr. oczywiście.


No cóż Hi fi. można i tak. Tylko co stoi na przeszkodzie, żeby dosłownie odczytać to co podaje np. ten tekst Ewangelii:


20. I poszedł do domu. I znowu zgromadził się lud, tak iż nie mogli nawet spożyć chleba.
21. A krewni, gdy o tym usłyszeli, przyszli, aby go pochwycić, mówili bowiem, że odszedł od zmysłów.
(...)
31. Wtedy przyszli matka i bracia jego, a stojąc przed domem, posłali po niego i kazali go zawołać.
32. A wokół niego siedział lud. I powiedzieli mu: Oto matka twoja i bracia twoi, i siostry twoje są przed domem i poszukują cię.
(Mar. 3:20-21. 31-32 BW)


Chyba tylko nauczanie KK oparte na Tradycji, bo innych przeszkód nie widzę aby odczytać ten tekst dosłownie. I jak bardzo jest to podobne do tego, co robi CK, kiedy jakiś tekst z Biblii nie pasuje do doktryny. Po prostu trzeba nagiąć Biblię do tego co się głosi, przecież to co się głosi jest ważniejsze niż Biblia(?) A może więcej szacunku do tego co w niej napisane, a nie kpinami, że przecież Jezus ukazał się więcej niż 500 bracią na raz podważać treść tego, co w innym miejscu mówi Biblia na temat rodzeństwa Pana Jezusa.
Czesiek

#39 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-27, godz. 13:10

Ale jak nazwac tych ktorzy zwrocili sie do niego slowami ;

[i]J 7:3-5 BT „Rzekli więc Jego bracia do Niego: Wyjdź stąd i idź do Judei, aby i uczniowie Twoi ujrzeli czyny, których dokonujesz.(4) Nikt bowiem nie dokonuje niczego w ukryciu, jeżeli chce się publicznie ujawnić. Skoro takich rzeczy dokonujesz, to okaż się światu!(5)


nie słyszysz kpiny?

Bo nawet Jego bracia nie wierzyli w Niego.”
Czy byli to jego bracia w wierze ktorzy w niego jednak nie wierzyli ? :)


Przecież wiesz, że brat nie jest równy bratu.
Nie wierzyli w Jezusa jego bracia przyrodni.

#40 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-27, godz. 13:55

Przecież wiesz, że brat nie jest równy bratu.
Nie wierzyli w Jezusa jego bracia przyrodni.

Anowi
A skąd myśl, że to byli przyrodni bracie a nie rodzeni? Na jakiej podstawie taki wniosek wyciągnęłaś?
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych