Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Jehowa nie kocha gejów"


  • Please log in to reply
184 replies to this topic

#21 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-12, godz. 15:20

Też prawda, nie da się ukryć, że pozostajemy pod ciągłym ciśnieniem wiadomych tradycji.

Paweł, to że nie znaleziono (określono) genu homoseksualizmu, wcale nie oznacza, że taki gen nie istnieje. Poza tym skłonności homoseksualne mogą być indukowane przez kombinacje chromosomów, stężęnie hormonów płciowych i inne czynniki niekoniecznie powiązane z genotypem homo sapies. Potrzeba jeszcze wielu lat, żeby się o tym przekonać.

Zresztą, jakie to ma znaczenie? Jestem zwolennikiem humanizmu i tolerancji, a niektóre postawy na tym forum stanowią ewidentne zaprzeczenie tych pięknych idei. Zamiast spierać się, czy homoseksualizm jest wrodzony, czy nie, chyba lepiej pomyśleć nad tym, jak kształtować szacunek do każdego człowieka, niezależnie od jego orientacji seksualnej.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-11-12, godz. 15:27

Ale czy ja tego tez nie mowiłem? :rolleyes:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-12, godz. 16:03

Zamiast spierać się, czy homoseksualizm jest wrodzony, czy nie, chyba lepiej pomyśleć nad tym, jak kształtować szacunek do każdego człowieka, niezależnie od jego orientacji seksualnej.

od i cała prawda ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#24 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-13, godz. 17:12

jak kształtować szacunek wobec homoseksualistów?

Po pierwsze, nie gnębić ludzi, którzy nie chcą pochwalać zboczeń.
Każdy akt homofilnej nietolerancji wobec normalności musi skutkować homofobią.
Proponowałbym ustawowy zakaz finansowania homofilii i homofobii przez państwo.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#25 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-13, godz. 20:07

Wszystkie -filie i -fobie to patologie. Dlatego trzeba się od nich zdystansować. To podstawa szacunku dla człowieka.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#26 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-13, godz. 20:36

amen ;)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#27 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-13, godz. 20:49

jakbym powiedział amen, to zachowalibyśmy się jak zbór protestantów :P
każdy mówi amen i każdy ma co innego na myśli :P

ale faktycznie trzeba się zdystansować od -filii i od -fobii

wystarczy po chrześcijańsku potępiać grzechy, a miłować grzeszników.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-11-13, godz. 22:56

jakbym powiedział amen, to zachowalibyśmy się jak zbór protestantów :P
każdy mówi amen i każdy ma co innego na myśli :P

hahaha coś wtym może być :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-14, godz. 07:28

wystarczy po chrześcijańsku potępiać grzechy, a miłować grzeszników.

hehe zalezy też co kto uważa za grzech ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#30 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-14, godz. 15:20

o ile można się spierać o krew u ŚJ czy antykoncepcję u katolików, o tyle św. Paweł potępia akty homoseksualne, dodając "nie łudźcie się, czyniący to nie wejdą do królestwa Bożego"

Wiem wiem, to są wersety "niepoprawne politycznie", ale one są w Biblii i nic tego nie zmieni.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#31 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2005-11-14, godz. 15:31

Pozostaje nam (każdemu z osobna- żeby nie było niedomówień) tylko określić, czy Biblia to wystarczający autorytet w tej sprawie ;)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#32 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-14, godz. 15:39

Oczywiście, masz rację cara. Dla ŚJ i dla chrześcijan Biblia jest autorytetem. Jeśli rozmawiamy, co jest grzechem, to w myślach dodajemy "wg Biblii". Jeśli ktoś nie uznaje Biblii, to wtedy oczywiście nie ma sensu używać pojęcia grzech.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#33 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-14, godz. 16:01

no i czy jest coś takiego jak grzech ? ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#34 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-11-14, godz. 18:42

no i czy jest coś takiego jak grzech ? ;-)

Hmmm I dlatego Cara faktycznie dobre pytanie zadała :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#35 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-14, godz. 19:04

o ile można się spierać o krew u ŚJ czy antykoncepcję u katolików, o tyle św. Paweł potępia akty homoseksualne, dodając "nie łudźcie się, czyniący to nie wejdą do królestwa Bożego"

Wiem wiem, to są wersety "niepoprawne politycznie", ale one są w Biblii i nic tego nie zmieni.

W Biblii opisane jest pewne wydarzenie o kobiecie, którą przyłapano na cudzołóstwie i reakcję tłumu na to zajście:

Jana 8: 4-5 Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?

Jezus odrzekł (Jan 8:7) A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień.

Sebastianie, teraz wystarczy podmienić postacie i w miejsce kobiety cudzołożnej postawić "geja". Coś mi się wydaje, gyby takie pytanie - co z nim czynić? - zadali mu Twoi przyjaciele z Młodzieży Wszechpolskiej, to myślę, że posypały by się kamienie, i pierwsze wcale by nie poleciały w kierunku nieszczęsnego faceta, ale raczej rzucone by zostały w stronę Jezusa, ponieważ Jezus, w praktyce nic innego nie zrobił jak ZŁAMAŁ PRAWO BOŻE, które nakazał MOJŻESZ - zastępując je PRAWEM MIŁOSIERDZIA.

Tak samo apostoł PAWEŁ nigdy nie będzie tak ważny jak JEZUS i jego prawo. Samego apostoła czeka Sąd Boży i będzie musiał zdać relację ze swojego życia, biegu - sam o tym pisał - NASZEMU KRÓLOWI JEZUSOWI.

pzdr.
:P

Pozostaje nam (każdemu z osobna- żeby nie było niedomówień) tylko określić, czy Biblia to wystarczający autorytet w tej sprawie

Dla mnie Biblia stanowi ogromny autorytet. Ale zawsze głównym punktem odniesienia jest Jezus Chrystus i Jego prawo miłosierdzia.

Dlaczego Jezus nikogo nie kamienował, tylko przebaczał każdemu grzechy?


pzdr. :P

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#36 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-14, godz. 19:21

przykład ciekawy, ale chcę zauważyc, że:

1) Jezus okazał "nietolerancję" wobec cudzołóstwa, gdyż "niezgodnie ze standardami europejskimi" powiedział "nie grzesz więcej".

nie wystąpił z inicjatywą legalizacji cudzołóstwa ani nie założył agencji towarzyskiej.

2) MW nie postuluje zabijania gejów, a jedynie nie nadawanie im nienależnych praw.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#37 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-14, godz. 19:42

1) Jezus okazał "nietolerancję" wobec cudzołóstwa, gdyż "niezgodnie ze standardami europejskimi" powiedział "nie grzesz więcej".

Z tym się zgadzam. Potępić uczynek - nie samego człowieka. Sam się nad tym wydarzeniem kiedyś dłużej zastanawiałem, ponieważ ciekawiło mnie, co by Jezus z tą kobietą uczynił, gdyby, powiedzmy za parę dni przyprowadzono by ją do Niego powtórnie. Pewnego razu przyszedł mi do głowy pewien werset biblijny:
Mateusza 18:21 - 22: "Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?
Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.


2) MW nie postuluje zabijania gejów, a jedynie nie nadawanie im nienależnych praw.

Jeśli chodzi o takie prawa jak adaptacja dzieci to też jestem jak najbardziej przeciwny.

pzdr.
:P

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#38 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-15, godz. 01:55

2) MW nie postuluje zabijania gejów, a jedynie nie nadawanie im nienależnych praw.

Jeśli chodzi o takie prawa jak adaptacja dzieci to też jestem jak najbardziej przeciwny.

Zaprawdę powiadam Ci, niedaleko jesteś od Młodzieży Wszechpolskiej :P
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#39 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-15, godz. 10:16

Zaprawdę powiadam Ci, niedaleko jesteś od Młodzieży Wszechpolskiej :P

Sebastian! Nie strasz! :P

pzdr.
:P

ps. Hehehe. Teraz dopiero zauważyłem moje wcześniejsze przejęzyczenie. Oczywiście chodziło mi o ADOPCJĘ, a nie o ADAPTACJĘ. :D :lol: :D

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#40 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-15, godz. 10:47

ja nie straszę, ja tylko zauważam bliskość naszych światopoglądów
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych