Skocz do zawartości


Zdjęcie

blogi


 • Please log in to reply
126 replies to this topic

#21 Dementor

Dementor

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 473 Postów

Napisano 2006-01-16, godz. 16:12

http://light-of-day.eblog.pl

Natomiast w tym blogu znajdziemy między innymi krótką relację ze Zgromadzenia Okręgowego w Poznaniu.

no i relację ze spędzenia nocy u swojego chłopaka nie śj :)

i już ni ma blogaska... ;)
destination: ..::SALSERO::..

#22 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 589 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-16, godz. 17:16

czyżby donos, komitecik sądowniczy i okazanie "szczerej" skruchy?
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#23 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-04-22, godz. 22:46


04 kwietnia 2006
Rajskie noce u Świadków Jehowy

Zdarzyło się kilka lat temu,że pewnego pana zaproszono na organizowaną przez Świadków Jehowy uroczystość Wieczerzy Pańskiej. Ponieważ jest to jedyne świeto którego obchodzenie nakazał sam Jezus Chrystus, więc zaproszenie było szczególnie uroczyste. Pan ten zrozumiał, że skoro takie świeto jest organizowane raz w roku to pewnie musi to być ta ,rajska noc, o której słyszał, gdzie wszyscy współżyja ze wszystkimi urządzajac wielką orgię.W związku z tym postanowił zająć dobre miejsce. U siadł obok młodej , ładnej siostry którą sobie wcześniej upatrzył.Przypadek sprawił, że podczas uroczystości nastąpiła awaria elektryczna i zgasło światło. Ów człowiek uznał że jest to sygnał do rozpoczęcia seksualnych igraszek i łapiąc siostre za kolano szepnął jej ,,To ja z Panią,, Przerażona siostra nie wiedziała o co chodzi, mężczyzna był zdziwiony że nie nastąpiło to czego się spodziewał. Po chwili światło znów zapaliło się i uroczystość bez przeszkód się zakończyła. Całą historię opowiedział opisywany mężczyzna, który opierając się na tym co słyszał wyrobibł sobie mylne poglady na temat tego co robią na swoich zebarniach Świadkowie Jehowy. Nie dawajmy więc wiary wszystkiemu co słyszymy a najlepiej zasięgajmy informacji u źródła. 

balsamduszy (15:15)

link


O praktykach świadków Jehowy na łamach nowego bloga:

http://balsamduszy.blog.onet.pl
.jb

#24 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-05-24, godz. 10:22

Natomiast nastoletnia Viola pisze tak:


Mam na imię Viola . Moi rodzice są Świadkami Jehowy. Poniewąz widzę jak po internecie chodzą PLOTKI i KŁAMSTWA o naszej religii, chcę powiedzieć prawdę. Chociaż mam dopiero 12 lat kocham Jehowę i nigdy nie zostanę wyznwcą innej religii. Prawda jest to, że nasza wiara oiera sie na zasadach bożych i wierzymy, że bogiem jest Jehowa, jego synem: Jezus Chrystus. Każdego roku obchodzimy pamiatkę śmierci Jezusa Chrystusa i nie pijemy żadnej krwi. Osoby, które to wypowiedziały, nie mają pojęcia o ŚJ.


http://prawda-o-swiadkach-jehowy.blog.onet.pl

-----------

Inny młody świadek Jehowy zaprasza do zadawania pytań:


JESTEM ŚWIADKIEM JEHOWY.

ZADAWAJCIE PYTANIA, A JA BĘDĘ NA NIE ODPOWIADAŁ.

WSZYSTKO O ŚWIADKACH JEHOWY.

ROZWIEJE WASZE WĄTPLIWOŚCI I

WYJAŚNIĘ TO CO TRZEBA.


http://swiadek-jehowy.blog.onet.pl
.jb

#25 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-05-24, godz. 11:34

http://eunike.blog.onet.pl


Wybrane fragmenty:Świadkiem Jehowy byłam od niedawna. Kilka miesięcy wcześniej przyjęłam chrzest. Był to dla mnie trudny okres, gdyż często spotykałam się z ludźmi nie będącymi Świadkami. Mieli na mnie ogromny wpływ. Zdawałam sobie sprawę, że muszę dokonać wyboru - oddać się na służbę dla Jehowy lub używać życia tak, jak oni i postępować w myśl zasady 'carpe diem' (chwytaj dzień). Przez piętnaście lat byłam wychowywana przez mamę zgodnie z zasadami Pisma Świętego i wiedziałam, co jest dobre w oczach Bożych, a co nie. Dlatego podczas zgromadzenia okręgowego przyjęłam chrzest. Bracia zanurzyli mnie w wodzie - w ten sposób symbolicznie zmyłam starą osobowość. Kiedy wyszłam poczułam się zupełnie inaczej. Tego stanu nie da się opisać słowami.
Ja zaplanowałam sobie dwa wyjazdy - w lipcu i w sierpniu. Wakacje w lipcu były o tyle przyjemniejsze, że poświęciłam swój czas na służbę dla Jehowy. Były to tzw. ośrodki - wyjazd zorganizowany przez zbór. Wraz ze sporą grupa młodzieży - i nie tylko - gorliwie pełniliśmy służbę wspomagając zbór nieopodal Kielc.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce, rozłożyliśmy namioty, a bracia przygotowali dla nas poczęstunek. Dzięki temu zregenerowaliśmy siły. Następnie urządziliśmy poddasze, by siostrom było wygodnie i cieplutko. Choć w oknach nie było szyb - nie przerażaliśmy się. Kiedy wszystko było już gotowe, zebraliśmy się w jadalni, by nakarmić zgłodniałe żołądki i chwilę odpocząć.

To był wyjazd, który zbudował mnie duchowo. Codzienne wyruszanie do służby (wyjaśnianie prawd biblijnych ludziom z okolicznych wiosek), wspólne przygotowywanie się do zebrań i uczestniczenie w nich to bezcenny dar od Jehowy. Doświadczenia braci i sióstr są dla nas zachętą do trwania w wierze. Nie można porównać tego z niczym innym. Rozmowy z ludźmi dają nam tyle radości! Dzięki wsparciu od Jehowy Boga i wspólnym wysiłkom zapoczątkowaliśmy 8 studiów biblijnych. Co więcej, mogliśmy z bliska podziwiać cudowne dzieła stwórcze - przyrodę i to, co w niej żyje. Piesze i samochodowe wycieczki dostarczały nam wrażeń. Spacery po lesie i wyjazdy nad wodę przybliżyły nas do braci - sprawiły, że lepiej się poznaliśmy.

Pogoda nam sprzyjała. Raz grzało słoneczko, a raz padał grad. Jednakże wszystko to nie przeszkodziło nam w pracy na rzecz Pana. Mimo takiej pogody ludzie słuchali orędzia, jakie im zanosiliśmy i przyjmowali czasopisma. Po południu dokonywaliśmy odwiedzin, a po zmroku przygotowywaliśmy ogniska, przedstawialiśmy skecze i wymyślaliśmy zagadki biblijne. Zawsze było wesoło. Śpiewaliśmy także pieśni - to cudowna rozrywka. Tym bardziej pokrzepiająca, gdyż wychwalamy nimi Jehowę. W gronie braci i sióstr czas szybko płynie. Takie wieczorne spotkania sprzyjały wymianie zachęt i bliższemu poznaniu się. Każdy z nas sięgał w głąb swej osobowości i dzielił się swoimi przeżyciami. Ale wszystko, co dobre kiedyś się kończy.

Ostatniego dnia urządziliśmy pożegnalną zabawę, w której uczestniczyli bracia o różnym przedziale wiekowym. Dwudziestolatek tańczył z siostrą ' wcześniej urodzoną', czyli sporo od siebie starszą i na odwrót. Nikt na nikogo nie patrzył krzywo. Było wspaniale. Ten wyjazd wspominam bardzo miło.
Kontynuowałam także studium książki 'Ucz się od Wielkiego Nauczyciela', które rozpoczęłam w Czechach z kuzynką. Ta cudowna lektura oparta jest na Biblii, która zawiera najlepsze zasady postępowania i pouczenia przynoszące niezrównane korzyści. Zaangażowała się w to bez reszty i choć miała wtedy tylko 12 lat, wszystko bardzo szybko pojmowała. Zadziwiała mnie swoimi pytaniami, jak i zrozumieniem tekstu. Chętnie odszukiwała i odczytywała wersety z Pisma Świętego. Stawiła nawet czoła sąsiadce i broniła swoich przekonań powołując się na Słowo Boże. Przysporzyła wiele radości nie tylko mnie, ale przede wszystkim Stwórcy.
Wspaniałe jest również to, że mam wielu przyjaciół w naszej chrześcijańskiej społeczności. Cenni są przede wszystkim bracia i siostry 'wcześniej urodzeni' - są 'kosztownościami' zborów. Razem wychwalamy Jehowę i cieszymy się swoją obecnością. Ich towarzystwo buduje duchowo. Zawsze z ciekawością słucham, jak przez wszystkie lata swego życia nabierali doświadczenia - walczyli z przeciwnościami i często w bardzo trudnych warunkach przyswajali sobie wiedzę biblijną. Mimo to, pokonali wszelkie przeszkody - dali dowód, że ufają Jehowie i teraz mogą dzielić się swoimi przeżyciami z drugimi. Codziennie dziękuję Bogu za to, że takie osoby są blisko mnie, są dla mnie oparciem i pokrzepieniem.


.jb

#26 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-06-06, godz. 23:54

Kolejny blog:

http://tom1177.bloog.pl

Autor tak wyjaśnia powód założenia swojego bloga:


Świadkom Jehowy zależy na tym, żeby ich lepiej poznano. Prawdopodobnie, drogi czytelniku, gdzieś się już z nimi zetknąłeś, a może masz takiego sąsiada lub kolegę w miejscu pracy. Mogłeś ich widzieć, jak na ulicy proponują przechodniom swoje czasopisma. Czy nie zastanawiałeś się po co to robią, a może chciałbyś dowiedzieć się o nich coś więcej?


.jb

#27 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

  Pokój Ci obcy przybyszu!

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 1320 Postów
 • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-06-07, godz. 01:05

Kolejny blog:

http://tom1177.bloog.pl

Autor tak wyjaśnia powód założenia swojego bloga:


Świadkom Jehowy zależy na tym, żeby ich lepiej poznano. Prawdopodobnie, drogi czytelniku, gdzieś się już z nimi zetknąłeś, a może masz takiego sąsiada lub kolegę w miejscu pracy. Mogłeś ich widzieć, jak na ulicy proponują przechodniom swoje czasopisma. Czy nie zastanawiałeś się po co to robią, a może chciałbyś dowiedzieć się o nich coś więcej?

No, ogladnalem sobie troche.
Co jest dziwne, to ocena blogu: 23 glosy, ocena:4,9 (czyli super, bo max.5,0)
Nie ma zadnych wpisow do ksiegi gosci. I oto zrywam dziewictwo KSIEGI. ;)

Pozdrawiam

#28 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-06-08, godz. 19:43

Oko-Rentgen

Wygląda na to, że reakcją na Twój wpis w Księdze Gości była... likwidacja bloga. W każdym razie dzisiaj blog ten się nie wyświetla, a jego nazwa na bloog.pl jest wolna.
Takie zachowania blogujących świadków Jehowy zdarzały się w przeszłości. Najwidoczniej strach przed podjęciem polemiki nadal ma się dobrze.
.jb

#29 homme_curieux

homme_curieux

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 1274 Postów

Napisano 2006-06-08, godz. 20:27

Najwidoczniej strach przed podjęciem polemiki nadal ma się dobrze.

Strach ?? a moze niechec do prowadzenia czczych dysput ?

A moze ktos po prostu nie chcial sie dac doprowadzic do takiego stanu do jakiego ja kiedys dopowadzilem jednego z moderatorow tego forum ?
Napisal mi kiedys ktos do mnie ze :

"Doprowadził Go ( czlonka forum) Pan do ostateczności i nie jest to wcale powód do dumy. "
Wiem ze to nie powod do dumy, gdyz powinnismy raczej szukac okazji do budowania siebie i innych niz do doprowadzania innych do ostatecznosci :(

Czytajac jednak posty niektorych forumowiczow dochodze do wniosku iz najwieksza przyjemnoscia dla niektorych jest mozliwosc zburzenia u innych nadziei, aby "karmic" ich pozniej "nadzieja" spotkan odstepcow , zorganizowania sie w walce przeciwko........... itp :(

Nie dziwmy sie wiec jesli bracia ktorzy otrzymaja "taki" wpis do ksiegi wola zlikwidowac swojego bloga i isc i glosic raczej niz ..................... :(

Ja jestem napewno nietypowym przykladem i to ze tutaj pisze nie bedzie na pewno dla wszystkich SJ budujace , ale to moj wybor ..................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#30 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-06-08, godz. 21:14


Strach ?? a moze niechec do prowadzenia czczych dysput ?

To były wpisy w Księdze Gości. Jej właściciel wcale nie musiał na nie odpowiadać, a nawet mógł je usunąć. Ale zamiast tego po prostu skasował blog i uciekł. Chciał informować o swojej religii, a kiedy pojawiły się pytania, to po prostu zniknął. Nie wyszło to najlepiej.

A przecież blogi są publicznie dostępne. I trzeba liczyć się z tym, że ktoś, kto nie podziela naszych poglądów, także może kiedyś chcieć pozostawić po sobie ślad. To niby nic strasznego, ale... Ale wspomnianego bloga już nie ma.
.jb

#31 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-08-19, godz. 14:54


Letnie blogowanie nastoletnich pionierek:


http://klaudusia15.blog.pl

http://blog.tenbit.pl/anuszka171

http://blog.tenbit.pl/hehemartunia

===========

Blog świadka Jehowy, wielbiciela Pieśni Królestwa:

http://mijan-obserwator.blog.onet.pl

(zapraszam także do tematu "Pieśni Królestwa", link1, link2)

===========

Blog dziewczyny, która postanowiła zostać świadkiem Jehowy:

http://ayumi.blog.onet.pl

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-11, godz. 20:39

.jb

#32 brat_jaracz

brat_jaracz

  Nadzorca widnokręgu ;-)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3225 Postów
 • Płeć:Male

Napisano 2006-08-19, godz. 15:07

Ciekawy materiał, zwłaszcza
http://klaudusia15.blog.pl
Naiwność taka aż chwyta za gardło, ale cóż, wiek ma swoje prawa. A swoją drogą , to ani słowa o tym, po kiego groma oni właściwie byli na tym ośrodku. Można odnieść wrażenie, że po to, by nocami obżerać się w namiocie, ewentualnie uczyć kroków tanecznych w stodole :P :D . No cóż, ale w zasadzie czy nie po to właśnie jeździło się na ośrodki...? :rolleyes:

Użytkownik brat_jaracz edytował ten post 2006-08-19, godz. 15:08

"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#33 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-08-24, godz. 16:13


Blog Bernarda, początkującego blogowicza:

http://www.pisaczek.blog.pl


Bernard "pisaczek" pisze tak:


Zastanawiam sie czasem czy nie podejść do tego bloga jak to swoistego forum, na którym odpowiadałbym na pytania ludzi, któży są ciekawi w co wierze, jak żyje.Mimo tego że Świadkowie Jehowy to trzecie pod względem liczebności ugrupowanie religijne w Polsce, to wielu Polakom ich poglądy są obce, a co za tym idzie są nieufni wobec nas, często też przeciwni.Ale są też i ludzie otwarci na nowe poglądy i na maile takich właśnie chętnie odpowiem.
Piszcie: [email protected]


.jb

#34 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-08-24, godz. 18:41


Blog siedemnastoletniej Olgi, która 5 sierpnia przyjęła chrzest:

http://rozne-nastroje.blog.onet.pl


Znajdziemy tam także odnośniki do blogów innych ŚJ:

http://candide.blog.onet.pl

http://martuniaczek.blog.onet.pl
.jb

#35 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-16, godz. 12:31

Wrażenia z pobytu w amerykańskim zborze świadków Jehowy:

http://jachub.geoblog.pl
.jb

#36 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-02, godz. 13:17

Będą tu m. in. artykuły własne oparte na Biblii, ale w żaden sposób nie kolidujące z niewolnikiem wiernym i rozumnym (...)

"Codzienne badanie Pism" na łamach bloga zainteresowanej: http://domi246.blog.interia.pl
.jb

#37 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

  BYŁEM Świadkiem Jehowy

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 6348 Postów
 • Gadu-Gadu:748371
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-02, godz. 13:25


Blog Bernarda, początkującego blogowicza:

http://www.pisaczek.blog.pl
Bernard "pisaczek" pisze tak:


treść jak treść, ale "ideowy" wydźwięk adresu emailowego autentycznie mnie rozśmieszył...

#38 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-03, godz. 20:29

Natomiast ta blogowiczka opracowała własny słowniczek teokratyczny:

http://jestem-swiadkiem-jehowy.blog.onet.pl
.jb

#39 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

  BYŁEM Świadkiem Jehowy

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 6348 Postów
 • Gadu-Gadu:748371
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-03, godz. 21:35

pierwszy raz słyszę o "zgromadzeniu narodowym" u ŚJ
jak wynika z kontekstu, chodzi o kongresy a nie o jednoczesne obrady 100 senatorów i 460 posłów :)

--
Zapraszamy także do tematu "Biblioteka Imienia Bożego": link | moderator


#40 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-28, godz. 17:06

Kopia oficjalnej strony świadków Jehowy na łamach bloga:

http://mama9.blog.onet.pl


Czytamy tam:

Mój blog jest oknem,
przez które łatwo dotrzeć
do oficjalnej strony
Organizacji Świadków Jehowy:
http://www.watchtower.org/
Nie chcę tworzyć nowych tekstów
,bo oryginalne są najlepsze.
Osoby,które nigdy
nie przyjęłyby wcześniej
literatury (z różnych powodów),
mogą uzyskać wiedzę
niezbędną do życia wiecznego
w nowym raju na ziemi (...)


.jb
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych