Skocz do zawartości


Zdjęcie

TVP3 o Pamiątce


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-04, godz. 19:32

ostatnia aktualizacja: wtorek, 03 kwietnia 2007 godz. 21:43

14. nisan


Ponad czterystu opolskich Świadków Jehowy obchodziło wczoraj pamiątkę śmierci Jezusa. Uroczystość nawiązuje symbolicznie do ostatnich dni Chrystusa. Jest to największe święto wyznawców tej wiary.

Autor: Wojciech Bularz

Krótki materiał filmowy do pobrania: link


źródło: TVP.PL, Serwis regionalny Opole, link

dodatkowy odnośnik: http://pamiatka.swia...w.2007.patrz.pl
.jb

#2 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-04-04, godz. 19:40

Budujące !

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#3 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 06:49

Budujące !


I co zbudowało?
[db]

#4 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-05, godz. 07:48

Budujące !

Żenujące
A do tego jak zwykle kilka przekłamań, np. w tym, że różni się tylko w kilku interpretacjach Biblii.
No i ta symboliczna konsumpcja chleba i wina jest niezła. Daje świadectwo, że śJ nie mają życia pochodzącego od Boga w sobie.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-04-05, godz. 07:50

Czesiek

#5 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-05, godz. 12:55

Tak, to bardzo smutne i budujące święto, zbudowało już niejednego! Niejednego przywróciło do Prawdy, a także niejednego pozyskały! Faktycznie Wydarzenie przez duże W!
Myślę, że nie nalezy nic zmieniac w formule, tylko jeszcze większy marketingowy nacisk na braci! Im bardziej będziemy sobie wmawiac że to takie wspaniałe, tym prędzej i więcej w to uwierzy!
Pamiętajmy, KŁAMSTWO WYPOWIEDZIANE 100 RAZY STAJE SIĘ PRAWDĄ! i zaczyna żyć własnym życiem!

Wiem już także dlaczego CK jest przekonane że ma PRAWDĘ! W końcu drukują to w milionach egzemplarzy, więc każde słowo wypowiedziane przez CK to już jest MEGA PRAWDA !
nie potrafiłam uwierzyć.......

#6 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-04-05, godz. 15:25

:blink: To nie była konsumpcja, to było "podaj dalej"...następnym etapem powinien być "głuchy telefon", dobrze pamiętam te zabawy z przedszkola :P .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#7 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 20:50

Żenujące
A do tego jak zwykle kilka przekłamań, np. w tym, że różni się tylko w kilku interpretacjach Biblii.
No i ta symboliczna konsumpcja chleba i wina jest niezła. Daje świadectwo, że śJ nie mają życia pochodzącego od Boga w sobie.


Redakcja TVP3 kompletnie nie przygotowana. Trzecie wyznanie w Polsce a oni takie przekłamania na ich temat gadają.

#8 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-06, godz. 07:32

Redakcja TVP3 kompletnie nie przygotowana. Trzecie wyznanie w Polsce a oni takie przekłamania na ich temat gadają.


Mówią to, co "organizacja" im o sobie powiedziała. Bo skąd ma taki redaktor czerpać wiedzę jak nie u źródła? A to pokazuje, jak "organizacja" dba o swój wizerunek i w tym celu dopuszcza się fałszowania tego co naprawdę głosi
Czesiek

#9 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-06, godz. 08:27

Mówią to, co "organizacja" im o sobie powiedziała. Bo skąd ma taki redaktor czerpać wiedzę jak nie u źródła? A to pokazuje, jak "organizacja" dba o swój wizerunek i w tym celu dopuszcza się fałszowania tego co naprawdę głosi


Mogli zaczerpnąć informacji u mnie :lol:

http://www.sw-jacek....piosj/index.php

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-06, godz. 08:44

Cóż chyba będę musiał powysyłac kilka informacji do prasy :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-09, godz. 19:01

Oglądałem...
Tak ma wyglądać edukacja Polaków? lol

eeejjj qwerty, czyżbyś nie zgadzała się z tym, co jest napisane "i czyńcie to na moją pamiątkę"?

A może zawsze chciałas spróbować winka cooo? hehehe
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#12 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-10, godz. 06:11

Oglądałem...
Tak ma wyglądać edukacja Polaków? lol

eeejjj qwerty, czyżbyś nie zgadzała się z tym, co jest napisane "i czyńcie to na moją pamiątkę"?

A może zawsze chciałas spróbować winka cooo? hehehe

Jacku a analizowałeś te wersety?

26. A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje.
27. Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;
28. Albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.
(Mat. 26:26-28 BW)


Gdzie tu Pan Jezus naucza, że Jego naśladowcy maja sobie tylko podawać chleb i wino?
Czesiek

#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-13, godz. 11:07

Dołączona grafika Zastanowiło mnie to zdjęcie z pamiątki w Sieradzu - dlaczego jest 6 kielichów i 6 talerzy z chlebem? :) Jest jakaś zasada z tym czy każdy zbór sam się tym zajmuje?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-13, godz. 11:12

Dołączona grafika Zastanowiło mnie to zdjęcie z pamiątki w Sieradzu - dlaczego jest 6 kielichów i 6 talerzy z chlebem? :) Jest jakaś zasada z tym czy każdy zbór sam się tym zajmuje?

Pewnie zasadą jest ile osób będzie na Pamiątce i jak szybko chce się zakończyć farsę z podawaniem chleba i wina.
Bo normalnie liczy się ile osób przystąpi do sporzywania chleba i wina i w zależności od tego przygotowuje sie tyle chlebów i kielichów z winem aby dla wszystkich starczyło.
Czesiek

#15 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-13, godz. 11:37

Dołączona grafika Zastanowiło mnie to zdjęcie z pamiątki w Sieradzu - dlaczego jest 6 kielichów i 6 talerzy z chlebem? :) Jest jakaś zasada z tym czy każdy zbór sam się tym zajmuje?


Kielichów i chlebów przygotowuje się tyle, żeby podawanie nie trwało paru godzin. Siedzących dzieli się na sektory i w każdym z nich podaje się jeden komplet "emblematów". Im więcej ludzi, tym więcej "emblematów".

Użytkownik [db] edytował ten post 2007-07-13, godz. 11:37

[db]

#16 Amazonka

Amazonka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-09-10, godz. 07:34

Dość dawno temu w "Twoim Stylu" ukazał się artykuł o życiu SJ na przykładzie kilku szczęśliwych wyznawczyń. Relacja była tak cukierkowa, że mogła się znaleźć w "Strażnicy". Reklama w poczytnym, luksusowym magazynie - doskonałe publicity.
Dołączona grafika

#17 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-10, godz. 10:56

Budujące !

Szkoda, że tylko przed kamerami, a nie na codzień funkcjonuje zwrot "Pana Jezusa Chrystusa"...

A do tego jak zwykle kilka przekłamań, np. w tym, że różni się tylko w kilku interpretacjach Biblii.

No i z tego, co wiem to wg wszystkich chrześcijan "Zbawiciel był Synem Bożym, ale też człowiekem".

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-09-10, godz. 10:56

Dołączona grafika

#18 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2007-09-10, godz. 12:11

Szkoda, że tylko przed kamerami, a nie na codzień funkcjonuje zwrot "Pana Jezusa Chrystusa"...

Bzdura.
"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#19 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-10, godz. 20:47

Bzdura.

Też tak uważam.
Dołączona grafika

#20 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-10, godz. 01:21

Polskie Radio Szczecin na temat Pamiątki:


Świadkowie Jehowy obchodzili Pamiątkę

2009-04-09, 22:55: Marcin Rumiński

Dołączona grafika

W tym roku 9 kwietnia, po zachodzie słońca, Świadkowie Jehowy obchodzili Pamiątkę śmierci Jezusa Chrystusa. To jedyne w ciągu roku święto obchodzone przez wyznawców tej religii.


Świadkowie Jehowy tylko raz w roku obchodzą Pamiątkę. Zawsze po zachodzie słońca.
- Jezus ustanowił to święto po spożyciu Paschy. Izraelici obchodzili ją raz do roku. Była to pierwsza wiosenna pełnia księżyca, 14 dnia miesiąca nisan, wg kalendarza biblijnego. U nas przypada to w tym roku 9 kwietnia - wyjaśnia starszy zboru Świadków Jehowy, Robert Łozowski.

Podczas uroczystego spotkania w zborach Świadków Jehowy są przygotowane do spożycia tzw. emblematy. Przaśny chleb i czerwone wino gronowe spożywa na całym świecie zaledwie 9 tysięcy osób spośród osiemnastu milionów biorących udział w uroczystości.
- Przaśny chleb wyobraża bezgrzeszne ciało Jezusa Chrystusa. Czerwone wino oznacza krew, która umożliwia odpuszczenie naszych grzechów - wyjaśnia znaczenie emblematów starszy zboru.

Świadkowie Jehowy są trzecią pod względem liczebności wspólnotą wyznaniową w Polsce.
--
źródło


.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych