Skocz do zawartości


Zdjęcie

zakaz spekulowania o czasie "wielkiego ucisku"


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#41 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-20, godz. 18:45

ciekawe, kiedy ŚJ przeobrażą się z sekty apokaliptycznej we w wojujący antykatolicko ale miarę normalny kościółek protestancki...

#42 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-20, godz. 19:04

ciekawe, kiedy ŚJ przeobrażą się z sekty apokaliptycznej we w wojujący antykatolicko ale miarę normalny kościółek protestancki...

Przy takim poziomie nauczania "biblijnego" to nigdy. Jak zabraknie straszaka i wroga, a ludzie w "organizacji" zaczną badać tą naukę, to zacznie się masowy odpływ.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-04-20, godz. 19:04

Czesiek

#43 barol

barol

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2007-05-09, godz. 11:21

koniec swiata jest juz blisko...wskazuje na to liczba malej trzudki owiec ktora juz jest w niebie.....a garstka jeszcze zyje (mala trzudka to 144 tys ) ..w bibli jest napisane ze gdy Jezus bedzie juz mial swoich pomocnikow [czyli ta trzudke] w niebie wtedy nadejdzie koniec.......ale jest napisane rowniez ze garstka trzudki bedzie wzieta do nieba zywcem......czyz to nie proste i logiczne? a pozatym tak wszyscy nie lubicie ŚJ....oto ladny cytat : 1 Koryntian 1:27
"lecz Bóg wybrał to, co głupie u świata, by zawstydzić mędrców, i Bóg wybrał to, co słabe u świata, by zawstydzić to, co silne,"

Parafrazując:
To co najgorsze u świata - najlepsze u Boga. :)

pozdrowienia

#44 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-09, godz. 11:40

koniec swiata jest juz blisko...wskazuje na to liczba malej trzudki owiec ktora juz jest w niebie.....a garstka jeszcze zyje (mala trzudka to 144 tys ) ..w bibli jest napisane ze gdy Jezus bedzie juz mial swoich pomocnikow [czyli ta trzudke] w niebie wtedy nadejdzie koniec.......ale jest napisane rowniez ze garstka trzudki bedzie wzieta do nieba zywcem......czyz to nie proste i logiczne? a pozatym tak wszyscy nie lubicie ŚJ....oto ladny cytat : 1 Koryntian 1:27
"lecz Bóg wybrał to, co głupie u świata, by zawstydzić mędrców, i Bóg wybrał to, co słabe u świata, by zawstydzić to, co silne,"

Parafrazując:
To co najgorsze u świata - najlepsze u Boga. :)

pozdrowienia


BAJU BAJU BĘDZIESZ W RAJU ;-) pozdrawiam
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#45 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-09, godz. 11:47

kuniec świata ;) barol nie pojął prostej argumentacji...

pytanie dla barola: jeśli "malejąca" liczba ostatka na ziemii miałaby upewniać nas o bliskości końca, to co powiedzieć o ROSNĄCEJ liczbie ostatka?

I jak ona w ogóle może rosnąć? Jeśli kolejni umierają i idą do nieba, to nie ma możliwości aby w skali całej planety liczba miała prawo wzrosnąć.

W Polsce może, w każdym innym pojedyńczym kraju też może (w końcu pomazańcy mogą podróżować i jeśli ktoś chce ostatnie dni przeżyć w kraju nad wisłą to wolno mu przeprowadzić się np. z USA do POlski), ale jeśli w skali całego świata ta liczba rośnie to...

to coś tu nie gra z tą prawdziwością religii ŚJ...

#46 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 11:48

koniec swiata jest juz blisko...wskazuje na to liczba malej trzudki owiec ktora juz jest w niebie.....a garstka jeszcze zyje

Problem w tym, że liczebność owej żyjącej "garstki" z roku na rok się zwiększa. Może zmartwychwstają? A "trzódka" pisze się przez "ó" z kreską.

#47 barol

barol

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2007-05-09, godz. 11:54

liczba rosnie bo musi byc dopelnienie tych 144 tys. lecz ta wzrastajaca liczba nadal pozostaje ta garstka

prosze o to link w ktorym osoba o nicku Jamsen odpowiada na nurtujace roznych ludzi pytania....gdy pokazuje dowody to ci ludzie i tak szukaja czegos do wlasnej obrony....nie chcerz nie musisz wierzyc ja jestem 100% przekonany pozdrowienia http://znajomi.biz/t...ae3e7e35a5b9008

#48 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-09, godz. 12:07

liczba rosnie bo musi byc dopelnienie tych 144 tys. lecz ta wzrastajaca liczba nadal pozostaje ta garstka

prosze o to link w ktorym osoba o nicku Jamsen odpowiada na nurtujace roznych ludzi pytania....gdy pokazuje dowody to ci ludzie i tak szukaja czegos do wlasnej obrony....nie chcerz nie musisz wierzyc ja jestem 100% przekonany pozdrowienia http://znajomi.biz/t...ae3e7e35a5b9008

SUPER! pozdrów go od nas ;-)

liczba rosnie bo musi byc dopelnienie tych 144 tys. lecz ta wzrastajaca liczba nadal pozostaje ta garstka



a to jest super smaczek ;-) to tak jak z polskim PKB ;-) podawanym przez "tuby" rzadowe ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-05-09, godz. 12:08

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#49 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 12:09

To ja wobec tego poproszę o werset, który JEDNOZNACZNIE wskazuje, że liczbę 144 000 należy traktować DOSŁOWNIE, a nie symbolicznie. Dla smaczku dodam tylko, że 144 = 12 × 12. O symbolicznym znaczeniu cyfry 12 zapisano juz grube tomiszcza, więc ja nie będę się produkował :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#50 barol

barol

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2007-05-09, godz. 12:21

(Apokalipsa (Objawienie) 7:4, Biblia Tysiąclecia)

(1) Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.


takie to trudne?

#51 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-09, godz. 12:28

ale apokalipsa mówi że w 144.000 będą sami Żydzi...

więc co w CK ŚJ robią goye, tacy jak Russell, Rutheford, Knorr czy F.Franz?

#52 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 12:32

(Apokalipsa (Objawienie) 7:4, Biblia Tysiąclecia)

(1) Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.
takie to trudne?



Spotkałem kilkunastu ludzi "z ostatka" i nikt nie miał nic wypisanego na czole :D . Nic też nie wiem o tym, żeby byli góralami :lol: ani pasterzami :rolleyes:

Żeby nie było nieścisłości - nie kpię sobie teraz z Biblii, tylko z płytkiej interpretacji stosowanej przed świadków. Jeśli można literalnie odnieść liczbę 144 000 do ludzi, którzy pojdą do nieba, równie dobrze "baranek" nie musi być Jezusem, lecz... samcem owcy.

Jeśli kogoś uraziłem, przepraszam. Ale rozbawił mnie ten post Barola.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#53 barol

barol

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2007-05-09, godz. 12:46

hehe ale ty mnie rozbawiasz....wiesz co to oznacza ze sa na gorze Syjon? lepiej sie dowiedz hehehehehh opuszczam to forum bo macie glupie mysli w glowkach dowidzenia (dobra pomoge ci Syjon oznacza wywyzszenie) hehehe

#54 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 12:51

hehe ale ty mnie rozbawiasz....wiesz co to oznacza ze sa na gorze Syjon? lepiej sie dowiedz hehehehehh opuszczam to forum bo macie glupie mysli w glowkach dowidzenia (dobra pomoge ci Syjon oznacza wywyzszenie) hehehe



A zatem szerokiej drogi :D Sprawdź jeszcze po drodze, co w symbolice chrześcijańskiej oznacza termin GÓRA. Tylko nie posiłkuj się śmiesznymi gazetkami z Brooklynu, lecz literaturą fachową. Polecam "Świat symboliki chrześcijańskiej" albo "Symbol daje do myślenia". Jeśli jeszcze potrafisz cokolwiek przeczytać, czego nie zatwierdzili "bracia".

I rada na przyszłość: nie ośmieszaj się więcej, bo tutaj są ludzie, którzy znają i Biblię i świadków na wylot, zapewnie kilkakrotnie lepiej niż Ty sam. A więc kończ i wstydu oszczędź B) :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#55 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-09, godz. 13:00

barol, poważnie uważasz że członkowie 144 tysięcy muszą być synonistami?

na wypadek gdybyś nie zrozumiał pytania, wyjaśniam, że użyłem środka stylistycznego nazywanego ironią... I w tej ironicznej formie przedstawiłem Twój sposób zadawania pytań...

#56 acmas

acmas

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2007-05-09, godz. 13:16

koniec swiata jest juz blisko...wskazuje na to liczba malej trzudki owiec ktora juz jest w niebie.....a garstka jeszcze zyje (mala trzudka to 144 tys ) ..w bibli jest napisane ze gdy Jezus bedzie juz mial swoich pomocnikow [czyli ta trzudke] w niebie wtedy nadejdzie koniec.......ale jest napisane rowniez ze garstka trzudki bedzie wzieta do nieba zywcem......czyz to nie proste i logiczne? a pozatym tak wszyscy nie lubicie ŚJ....oto ladny cytat : 1 Koryntian 1:27
"lecz Bóg wybrał to, co głupie u świata, by zawstydzić mędrców, i Bóg wybrał to, co słabe u świata, by zawstydzić to, co silne,"

Parafrazując:
To co najgorsze u świata - najlepsze u Boga. :)

pozdrowienia

aż mi nie dobrze o tym co piszesz....
A wiec u świata jest najgorsze morderstwa, kradzieże, ataki terrorystyczne i ty mówisz, że to będzie najlepsze u Boga?? :lol: :lol: :lol: :lol: z pełnym szacunkiem ale głupoty wygadujesz....

A jeśli byś mógł przeczytać dokłądnie temat może byś nie wypisywał głupot nie na temat... gdyż nie napisałem, że koniec świata nie jest blisko, lecz napisałem że ŚJ ogłaszali daty końca, co jest zabronione...

Niedosyć, że nie na temat to jeszcze w podsumowaniu niologiczne rzeczy...

A jeśli chcesz to właśnie ŚJ uważają się za idealnych, a ten kto się wywyższa nad innymi za lepszych zotanie poniżony B) więc to Ty się zastanów nad waszą postawą...

#57 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-10, godz. 08:42

koniec swiata jest juz blisko...wskazuje na to liczba malej trzudki owiec ktora juz jest w niebie.....a garstka jeszcze zyje (mala trzudka to 144 tys ) ..w bibli jest napisane ze gdy Jezus bedzie juz mial swoich pomocnikow [czyli ta trzudke] w niebie wtedy nadejdzie koniec.......ale jest napisane rowniez ze garstka trzudki bedzie wzieta do nieba zywcem......czyz to nie proste i logiczne? a pozatym tak wszyscy nie lubicie ŚJ....oto ladny cytat : 1 Koryntian 1:27
"lecz Bóg wybrał to, co głupie u świata, by zawstydzić mędrców, i Bóg wybrał to, co słabe u świata, by zawstydzić to, co silne,"

Parafrazując:
To co najgorsze u świata - najlepsze u Boga. :)

pozdrowienia


czy idąc tym tokiem rozumowania, jesli 90% ludzkości nie lubi pedofili, to znaczy że Bóg ich wybrał? Albo jak 90% świata mówi że psychicznie chorzy to głupki, czy to oznacza według powyższego wersetu,. że Bóg ich własnie wybrał ?????????? :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#58 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-06-13, godz. 17:56

Nie spodziewam się aby WTS kiedykolwiek opublikował artykuł podobny do tego ilustrowanego mrówką i pociągiem sprzed 1975 roku.

Można prosić o tą ilustracje? :rolleyes:

Podbijam temat. Może ktoś ma dostęp do wspomnianej ilustracji i zechce ją tu zamieścić.

Jeżeli chodzi o motyw pociągu, to pociąg (symbolizujący obecny system rzeczy) zjeżdżający w przepaść (symbol Armagedonu) przedstawiono na ilustracji do artykułu "Rok 1914 punktem zwrotnym" z "Przebudźcie się!" z 1968 roku. Jednakże ilustracja ta jest chyba wszystkim znana i żadnej mrówki na niej nie widać, więc pewnie nie o nią tu chodzi.
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych