Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tuszowanie słów w publikacjach


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 acmas

acmas

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 07:10

Czy do ŚJ trafiają już poprawione czasopisma czy ni je potem wymieniają?? gdzie można znaleźć te starsze wydania??

#2 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 07:54

Czy do ŚJ trafiają już poprawione czasopisma czy ni je potem wymieniają?? gdzie można znaleźć te starsze wydania??


Ale o co chodzi?

#3 acmas

acmas

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 08:08

Ale o co chodzi?


Chodzi o to, że w jednym wydaniu piszą coś innego a w póżniejszym wydaniu zmieniają to aby zatuszować to co wcześniej napisali....

#4 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-22, godz. 08:29

Czy do ŚJ trafiają już poprawione czasopisma czy ni je potem wymieniają?? gdzie można znaleźć te starsze wydania??

Hahahahahahahahaha. :D Dobre. :) Poprawiło mi humor. :lol:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#5 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 08:31

Chodzi o to, że w jednym wydaniu piszą coś innego a w póżniejszym wydaniu zmieniają to aby zatuszować to co wcześniej napisali....

Nie kojarzę takich przypadków w czasopismach. Znasz przykłady?

#6 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-04-22, godz. 08:58

Chodzi o to, że w jednym wydaniu piszą coś innego a w póżniejszym wydaniu zmieniają to aby zatuszować to co wcześniej napisali....

Nie kojarzę takich przypadków w czasopismach. Znasz przykłady?

Może o takie zmiany i "tuszowania" chodzi:
Przykłady na zmiany światełka rodzaju TAK/NIE:
http://watchtower.or...s...ost&p=51567

Komentarz:

A teraz jeszcze raz przeczytałem początek tego wątku.
Oczywiście to co napisali w tej starej strażnicy woła o pomstę do nieba.



#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-04-22, godz. 09:13

Czy do ŚJ trafiają już poprawione czasopisma czy ni je potem wymieniają?? gdzie można znaleźć te starsze wydania??

zapewnie chodzi ci o "korekty" jakie dokonują z upływem czasu w niektórych książeczkach ?! klasycznym przykładem jest Zyc wiecznie trochę o takich poprawkach przeczytasz tu
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-04-22, godz. 09:19

Lub także słynna książka "Objawienie" i najnowsze zmiany w formie wycinanki i wklejanki.
Nie chce mi się tego szukać, ale gdzieś chyba nawet jakiś przykładowy skan egzystował.
Pozdrawiam

#9 acmas

acmas

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 09:37

zapewnie chodzi ci o "korekty" jakie dokonują z upływem czasu w niektórych książeczkach ?! klasycznym przykładem jest Zyc wiecznie trochę o takich poprawkach przeczytasz tu

no wlasnie dokładnie o to mi chodziło..... dzięki serdeczne za wyjaśnienie ciemnym ludziom.. :D

#10 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-22, godz. 10:46

Lub także słynna książka "Objawienie" i najnowsze zmiany w formie wycinanki i wklejanki.

Zestawienie zmian (skan): link
O wklejaniu poprawek: link
.jb

#11 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 10:47

Lub także słynna książka "Objawienie" i najnowsze zmiany w formie wycinanki i wklejanki.
Nie chce mi się tego szukać, ale gdzieś chyba nawet jakiś przykładowy skan egzystował.
Pozdrawiam


Hm, zmiany były, są i będą. U SJ zawsze funkcjonowała nauka o "nowym świetle". Oczywiście, można nie zgadzać się z tą nauką, ale mnie zastanawia, skąd acmas wie, że SJ coś korygują w celu "zatuszowania tego, co wcześniej napisali"? :o


Z wyjątkiem sławnego roku 1975 nie przypominam sobie, by coś jeszcze było "tuszowane": zmiana książki "Żyć wiecznie" na "Wiedzę", "Wiedzy" na "Czego naprawdę uczy Biblia", czy wspomniane przez Ciebie poprawki do "Objawienia" są raczej jawne ;).


Skąd zatem acmas tak doskonale wie, jakimi intencjami kierują się SJ, wydając kolejne publikacje? :o


Acmas, jeśli potrafisz przeniknąć czyjś umysł to czy nie mógłbyś przewidzieć, jaka będzie "szóstka" w najbliższym totku? :unsure:

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-04-22, godz. 10:50


#12 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-04-22, godz. 10:53

...ale mnie zastanawia, skąd amcas wie, że SJ coś korygują w celu "zatuszowania tego, co wcześniej napisali"?...
...Skąd zatem amcas tak doskonale wie, jakimi intencjami kierują się SJ, wydając kolejne publikacje?...

Najlepiej będzie, jeżeli zadasz jemu takie pytania.
Wybacz proszę, ale cała ta tematyka mało mnie interesuje.
Były pytania, padły odpowiedzi a reszta się sama doszlifuje.
Pozdrawiam

#13 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 10:57

Najlepiej będzie, jeżeli zadasz jemu takie pytania.
Wybacz proszę, ale cała ta tematyka mało mnie interesuje.


Ale to były właśnie pytania do acmasa. Mnie też ta tematyka mało interesuje, natomiast zainteresowała mnie "nadprzyrodzona" wiedza acmasa. Pozdrawiam.

#14 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 11:00

Ale, ale... pytanie było o co innego i bynajmniej nie dotyczyło zmiennych nauk. Tak więc Twoja odpowiedź @Oko jest nie na temat.
Przy okazji przypomniałem sobie jeden przykład zmiany treści czasopisma. Chodziło o zastąpienie w jakimś numerze Strażnicy wyrażenia, że "dzieło głoszenia zostanie zakończone w XX wieku" sformułowaniem że "nastąpi to w naszych czasach". Nie pamiętam w którym nyumerze to było, ale przeczytałem o tym na tym forum.
Nowa wersja zdania znajduje się np. w "Watchtower Library" oraz chyba w oprawnym tomie, natomiast stara w każdym innym egzemplarzu.

A w linku podanym przez Sebola znajdziemy ciekawe przykłady z książek WTS.

Użytkownik Fly edytował ten post 2007-04-22, godz. 11:02


#15 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-04-22, godz. 11:01

Z wyjątkiem sławnego roku 1975 nie przypominam sobie, by coś jeszcze było "tuszowane


ze sławnym rokiem 1975r. to tez nie jest tak do końca! oni sugerowali o "magiczności" tej daty czego wynikiem było wiele nieszczesnych domysłów szeregowych SJ! nigdzie nie wyczytałem w literaturze, jakoby w 1975 miał nastąpic koniec świata ! niestety ta demoniczna nauka zrodziła wiele nieszcześć szeregowych SJ - zarówno tych fizycznych jak i duchowych ! perfidia Cielska polega na tym, ze oni insynuują, a gdy cos nie idzie po ich myśli, zrzucają winę na szeregowych wiernych !

a jeżeli chodzi o jawne tuszowanie : to sprawa z pokoleniem roku 1914 jest klasycznym przykładem fałszowania nauk w publikacjach WTS !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#16 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-04-22, godz. 11:03

Ale to były właśnie pytania do acmasa...

To bardzo fajnie, ponieważ nie mam chęci na tego typu dyskusję.
Pozdrawiam

Fly: Tak więc Twoja odpowiedź @Oko jest nie na temat.

Jest bardzo precyzyjnie i dokładnie na temat, minimum na ten między wierszami.
Pozdrawiam również.

#17 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 11:17

ze sławnym rokiem 1975r. to tez nie jest tak do końca! oni sugerowali o "magiczności" tej daty czego wynikiem było wiele nieszczesnych domysłów szeregowych SJ! nigdzie nie wyczytałem w literaturze, jakoby w 1975 miał nastąpic koniec świata !


No i z "tuszowaniem" było podobnie. Wydaje mi się, że stwierdzenia, iż to był "wymysł niektórych głosicieli" padały tylko z ust niektórych mówców, natomiast nie wyczytałam tego w literaturze, ale mogę mylić się.

#18 acmas

acmas

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 14:20

Hm, zmiany były, są i będą. U SJ zawsze funkcjonowała nauka o "nowym świetle". Oczywiście, można nie zgadzać się z tą nauką, ale mnie zastanawia, skąd acmas wie, że SJ coś korygują w celu "zatuszowania tego, co wcześniej napisali"? :o
Z wyjątkiem sławnego roku 1975 nie przypominam sobie, by coś jeszcze było "tuszowane": zmiana książki "Żyć wiecznie" na "Wiedzę", "Wiedzy" na "Czego naprawdę uczy Biblia", czy wspomniane przez Ciebie poprawki do "Objawienia" są raczej jawne ;).
Skąd zatem acmas tak doskonale wie, jakimi intencjami kierują się SJ, wydając kolejne publikacje? :o
Acmas, jeśli potrafisz przeniknąć czyjś umysł to czy nie mógłbyś przewidzieć, jaka będzie "szóstka" w najbliższym totku? :unsure:

hehe :D w sumie smieszą mnie twoje pytania... czemu zadajesz te pytania skoro sama znasz na nie odpowiedzi.... Nie chce Cię oskarżać albo SJ ale przedstawić co jest nie tak w tym wyznaniu...
Dają nowe publikacje i je korygują aby były bardziej jasniejsze dla zwyklego brata , ale przyokazji korygiują różne swoje poglądy, któe się zmieniły w ciągu kilku lat...
A mówiąc o tuszowaniu miałem na myśli, że zwykli świadkowie nawet nie mają pojęcia że są jakieś zmiany, bo poprostu w to nie wnikają... czytają czasopisma na niedziele i nic... mówia ze tylko jest mowa o Biblii, a niezauważają zmian... Nie widzą, że nie tylko o Biblii się piszę ale także o tym jak zmieniają się ich poglądy...

Mogę się założyć że duża cześć ŚJ-owych nie zna dobrze historii ŚJ. A przekonania moje są oparte na własnych przeżyciach... Gdyż miałem okazje od dzieciństwa przebywać ze ŚJ... i co nie co wiem... B)

#19 acmas

acmas

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2007-04-22, godz. 14:28

Najlepiej będzie, jeżeli zadasz jemu takie pytania.
Wybacz proszę, ale cała ta tematyka mało mnie interesuje.
Były pytania, padły odpowiedzi a reszta się sama doszlifuje.
Pozdrawiam

Jeśli CIę tematyka nie interesuje, to po co tutaj jesteś i zawracasz sobie głowę?? :P
a co powiesz o stopce w Przebudżcię się, która się zmieniła z powodu ze proroctwo o 1914r się nie sprawdziło?? wiem, że to było jawne, ale nie spotkałem się aby na zebraniu lub ktoś by miał odwage o to zapytać... Bo oczywiście ŚJ mają wpoone ze wszystko co mówi CK jest 100% prawdą...

#20 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-04-22, godz. 14:44

A mówiąc o tuszowaniu miałem na myśli, że zwykli świadkowie nawet nie mają pojęcia że są jakieś zmiany, bo poprostu w to nie wnikają... czytają czasopisma na niedziele i nic... mówia ze tylko jest mowa o Biblii, a niezauważają zmian... Nie widzą, że nie tylko o Biblii się piszę ale także o tym jak zmieniają się ich poglądy...

wiesz moze i widzą te zmiany, ale jak to mówią:
1.CK ma zawsze racje
2. Jak CK nie ma racji patrz pnkt. 1
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych