Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jezus - czy jest Arch. Michałem ?


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

Ankieta: Czy wg. ciebie Jezus Chrystus jest Archaniołem Michałem ?

Czy wg. ciebie Jezus Chrystus jest Archaniołem Michałem ?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-04-25, godz. 21:03

Kiedyś padło pytanie, ale bez większej ilości odpowiedzi. Więc może prościej niektórym będzie anonimowo wziąć udział w sondzie.
Czy wg. ciebie Jezus jest Archaniołem Michałem ?

Ups. mały lapsus :) w drugim pytaniu powinno być oczywiście Archaniołem Michałem. A sondy chyba się nie da edytować. Ja nie umiem :P
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-25, godz. 21:33

a jak ŚJ "przegłosują", że Jezus ma być archaniołem to co wtedy będzie?! :P

#3 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2007-04-26, godz. 06:03

To bedzie odstępcze nowe światło :-D
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#4 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-04-26, godz. 07:54

:) Może któryś ze starszych zborów w MM zabierze odważnie głos w temacie?? ;) Dowiedź kochany bracie, na podstawie PŚ, że nasz Pan to anioł otchłani i Archanioł Michał :) Wtedy i tylko wtedy powiem przepraszam , kajam się , byłem w błędzie :angry:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#5 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-04-26, godz. 14:01

Zdecydowanie nie.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#6 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-04-26, godz. 15:10

Jezus w Niebiesiech pewnie ma nie zły ubaw, że ŚJ uważają GO za Archanioła Michała !. :lol: Ale gorzej będzie kiedy wcale to Go nie bawi - co wtedy, kiedy odmawia Mu się oddawania należnej czci ??? !!!.

#7 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-04-29, godz. 18:32

4.
Najznamienitszym i najpotężniejszym aniołem jest archanioł Michał : Judy 9

Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: «Pan niech cię skarci!»

Miano to przysługuje samemu Jezusowi Chrystusowi..........


Czy rzeczywiście jest to prawda kochani bracia?? Jaki podacie werset na niezbite potwierdzenie tożsamości Jezusa jako Michała?? Ile razy nasz Pan Jezus zgromił osobiście diabła???
Czy tym właśnie nie jest różny od Michała??? KOMU ZALEŻY NA POZBAWIENIU CZCI BOŻEGO SYNA??

10 Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»6.

Użytkownik A_Kloo edytował ten post 2007-04-29, godz. 18:37

Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#8 Jacek S.

Jacek S.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2007-06-05, godz. 19:39

Jestem za tak! W księdze Daniela w Starym Testamencie 12:1 jest napisane: "A w owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra synów twego ludu(...)"

W Izajasza, zaś w 9:6 jest napisnae: "Bo narodziło nam się dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec, Książe pokoju"

Zatem można wywnioskować, iż w tych dwóch wersetach jest użyta nazwa "książę". Jednak w Daniela Książę został nazwany "Wielkim", ponieważ już wtedy zmartwychwstał i poszedł do nieba, gdzie już był Wielki.

Użytkownik Jacek S. edytował ten post 2007-06-05, godz. 19:40


#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-05, godz. 20:01

Jacku, czy nazywanie Jezusa TYLKO księciem, nawet "wielkim księciem" zamiast Królem, nie jest ujmowaniem Mu chwały?

Zauważ, że Michał nie odważył się zgromić diabła, a Pan Jezus robił to.

#10 Jacek S.

Jacek S.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2007-06-05, godz. 20:04

Zakładając, że Michał to jest Jezus to jest niemożliwe. Skoro Michał i Jezus to jedna osoba, jak mógł jezus zgromić Szatana a Michał tego nie zrobić? To bez sensu.

#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-05, godz. 20:10

czyli z tego wynika ze Jezus nie jest Michałem?

#12 Jacek S.

Jacek S.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2007-06-05, godz. 20:12

:unsure: Albo nie możemy siędogadać, albo coś jest nie tak... Ja jestem za tym, że Michał jest Jezusem.
W zwiąsku z tym, jak 1 osoba może się rozdwoić i odpowiedzieć Szatanowi dwie różne odpowiedzi?

#13 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-06-05, godz. 20:14

Nie chce szerzyć propagandy, ale ... :P
Tak streszczone, Kim jest Jezus ? -- http://www.sn.org.pl...hp?action=jezus




Zakładając, że Michał to jest Jezus to jest niemożliwe. Skoro Michał i Jezus to jedna osoba, jak mógł jezus zgromić Szatana a Michał tego nie zrobić? To bez sensu.


No właśnie, a przecież :

Judy 1:9
"Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi."

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2007-06-05, godz. 20:17

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#14 Jacek S.

Jacek S.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2007-06-05, godz. 20:17

Wg Bibli jest on synem boży z tego co się wyczytałem.

#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-05, godz. 20:46

Wg Bibli jest on synem boży z tego co się wyczytałem.

A czy chrześcijanie twierdzą coś innego? Tak jest Synem Bożym i żadnej rewelacji w tym nie odkryłes tyle że dla chrześcijan Jezus jest Bogiem a nie stworzeniem.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-06-05, godz. 22:23

:) :angry: Jacku, do kogo modlił się Szymon podczs kamienowania??

i czemu na koniec modlitwy nie kończysz : w imię Michała Archanioła amen...skoro według niewolnika Jezus po powrocie do Ojca powróciła do swego imienia Michał??

Pomyśl komu zależy aby osłabić wymowę i znaczenie imienia naszego Pana?? Miłej lektury, myślę ze sam trafisz na właściwe fragmenty Słowa Bożego

--
Zapraszam do nowej dyskusji: Osoba Jezusa: różnica między modlitwą a prośbą | moderator


#17 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2007-08-14, godz. 12:08

niewiem czy to ważne ale jest powiedziane że będzie miał nowe imie i zwyciężającemu je objawi

zaóważcie że mowa jest o zwycięzającym a nie zwycięscy aczkolwiek zwycięży ale przegrany już się nie znajdzie w księdze życia

Ap2-17 "(17) Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje."
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#18 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-08-14, godz. 12:40

Dobrze,że to na imię Jezus zegnie się wszelkie kolano,i kiedyś i teraz i w przyszłości.....nie wiem skąd ten głupi pomysł,zniżenia rangą Jezusa do pozycji archanioła i jeszcze nadania mu imienia Michał.hmmmmmmm... :blink:

#19 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-08-14, godz. 13:43

niewiem czy to ważne ale jest powiedziane że będzie miał nowe imie i zwyciężającemu je objawi

zaóważcie że mowa jest o zwycięzającym a nie zwycięscy aczkolwiek zwycięży ale przegrany już się nie znajdzie w księdze życia

Ap2-17 "(17) Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje."

To się dobrze składa. Bo skoro ŚJ uważają że znają to imię i jest nim Michał, to kłamią, bo biblia wyraźnie mówi że nikt go nie zna oprócz tego kto je otrzymuje :)
Nawet przyjmując pokrętne tłumaczenie guzik z tego :D
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#20 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-08-14, godz. 13:48

Kochani Bracia

21 ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym
nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym.
22 I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła,
23 który jest Jego Ciałem, Pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami.

Jeśli ponad to ponad, również ponad słowa niewolnika
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych