Skocz do zawartości


Zdjęcie

TS zapłaci ofiarom za milczenie!


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-05-05, godz. 13:02

Z nieoficjalnego, ale potwierdzonego przez Barbarę Anderson, doniesienia forum JWD wynika, że nie dojdzie do serii procesów, których wytoczenie groziło TS ze strony ofiar molestowania seksualnego. Wygląda na to, że w przypadku ponad tuzina spraw doszło do ugody. Towarzystwo Strażnica zapłaci ofiarom za milczenie.

W ten sposób Organizacja rozwiązała między innymi swój wielki problem ze skandalem seksualnym w zborach Napa Valley (w Kalifornii).

Oto, co się tam zdarzyło (skrót na podstawie forum JWD): od około 1972 i przez kilkanaście kolejnych lat tamtejszy starszy zboru gwałcił i molestował małe (nawet kilkuletnie) dzieci. Kiedy jedno z dzieci powiedziało o swojej krzywdzie ojcu, a ten poszedł z tym do starszych, to jedyną reakcją było (zgodnie z obowiązującymi wtedy wytycznymi) upomnienie sprawcy. Niczego więcej nie zrobiono. Policja nie została powiadomiona. Przestępca kontynuował swoją teokratyczną karierę. Po latach ofiary tego degenerata zaczęły szukać dla siebie sprawiedliwości i swoje oskarżenia skierowały także w kierunku TS. Teraz już wiemy, że o drastycznych szczegółach tych spraw nie usłyszymy. Dobre imię Organizacji zostało ocalone.

Dzisiejsze wieści są sporym rozczarowaniem, ale może chociaż szeregowi świadkowie Jehowy wyciągną z całej tej sytuacji jakieś wnioski. Może szeregowi świadkowie Jehowy spróbują się zastanowić, czy to możliwe, by niewinni płacili za milczenie ofiarom swojej polityki.

--
szczegóły tutaj: link
.jb

#2 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-05-05, godz. 13:28

Może szeregowi świadkowie Jehowy spróbują się zastanowić, czy to możliwe, by niewinni płacili za milczenie ofiarom swojej polityki.


Nie spróbują...szeregowi Świadkowie Jehowy (przynajmniej ci, którym pokazałm ten artykuł) twierdzą, że to oszczerstwa rzucane na organizację.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#3 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-05-05, godz. 13:34

Ugoda sądowa to bardzo częsty sposób załatwiania sporów w USA. Nie uważam, żeby można to było nazwać zapłatą za milczenie. Bo co to za milczenie, skoro i tak wszyscy wiemy o sprawie? WTS zapłacił, a więc przyznał się do winy. Natomiast sprawa między ofiarami a ich oprawcą to co innego - to jest sprawa karna i na pewno tamten starszy nie ujdzie odpowiedzialności karnej.

#4 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-05-05, godz. 14:06

Bo co to za milczenie, skoro i tak wszyscy wiemy o sprawie?

My wszyscy tutaj o tym wiemy. Ale czy dowiedzą się o tym wszyscy inni, w tym międzynarodowa społeczność świadków Jehowy? Dowiedzą się o tym głównie bywalcy "odstępczych" serwisów tematycznych. Dzięki ugodzie nie będzie długich procesów, nie będzie przeciągającego się i narastającego zainteresowania sprawą, nie będzie artykułów czy wywiadów w lokalnych, ogólnokrajowych i zagranicznych mediach. Nie będzie kolejnej okazji do rozpatrywania, czy Organizacja jest lub była rajem dla pedofilów. Nie będzie całego tego zamieszania i co najważniejsze - nie będzie też obaw o rozstrzygnięcie i ewentualne jego konsekwencje.
.jb

#5 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-05, godz. 14:18

A dlaczego JB twoim zdaniem powinny takie być ?
Wywiady, artykuły i podobne skandale ?
Komu to pomoże a komu to zaszkodzi ?
Co naprawi a co zburzy ?
A może posłuży li tylko zaspokojeniu ciekawości ludzi żądnych sensacji lub da satysfakcję świadkożercom?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#6 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2007-05-05, godz. 14:31

A dlaczego JB twoim zdaniem powinny takie być ?
Wywiady, artykuły i podobne skandale ?
Komu to pomoże a komu to zaszkodzi ?
Co naprawi a co zburzy ?
A może posłuży li tylko zaspokojeniu ciekawości ludzi żądnych sensacji lub da satysfakcję świadkożercom?

Człowieku, jak do Ciebie coraz mniej już dociera świadczy twoja wypowiedź.
Mogę się tylko wstrzmać od szerszego tu komentarza.

#7 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-05, godz. 15:42

Umiem spojrzeć na to z większej perspektywy niz tylko "bycia w traumie "

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-05, godz. 17:43

A dlaczego JB twoim zdaniem powinny takie być ?
Wywiady, artykuły i podobne skandale ?
Komu to pomoże a komu to zaszkodzi ?
Co naprawi a co zburzy ?
A może posłuży li tylko zaspokojeniu ciekawości ludzi żądnych sensacji lub da satysfakcję świadkożercom?

a ja mam pytanie do Ciebie : dlaczego SJ tak ochoczo wypowiadają się o pedofilii i zepsuciu moralnym, wśród księży katolickich ?~identyczne zepsucie też ma czasami miejsce wśród członków przenaj...ale to nie jest propaganda świadkożercza, ale fakty niewygodne dla sekty !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-05, godz. 18:51

Chętnie ?
Po prostu tych dewiacji w KK jest dużo, dużo..

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#10 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-05, godz. 19:00

Chętnie ?
Po prostu tych dewiacji w KK jest dużo, dużo..

tak! a ten półczłowiek, który opisany został w przytoczonym przez jb poscie, jest chodzacym aniołem światłości ;-) narty
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#11 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-05-05, godz. 19:16

Chętnie ?
Po prostu tych dewiacji w KK jest dużo, dużo..

Dikuś, ja bym tak się na twoim miejscu nie wyrywała, bo jakby tak wziąć procentowo w odniesieni do liczby wyznawców, to mogłoby się okazać, że "Po prostu tych dewiacji u SJ jest dużo, dużo.."

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#12 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-05, godz. 19:46

Jednak myślę że u braci mniej statystycznie, serio.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#13 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-05, godz. 20:14

Jednak myślę że u braci mniej statystycznie, serio.

taaaaa ja też myślę że ziemia jest płaska statystycznie, serio :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#14 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-05, godz. 20:29

musze jeszcze cos dopisac!
Dick, chodzi o to, że jeśli SJ uważają się za członków swiętej organizacji, i potępiają molestowanie dzieci w innych wyznaniach, to sami powinni być swięci pod tym względem, po za tym co to za organizacja, którą niby kieruje duch święty, i ten oto duch nie wskazuje niegodnych, nie wyklucza ze społeczności......... Boli to, że śj nie chcą wywlekać swoich brudnych spraw na światło dzienne i na siłę tuszują wszystkie złe rzeczy, załatwiają je we własnym sosie, aby nie nabrały rozgłosu, bo jakie to rzuciło by swiatło na organizację.....
Ale żyj sobie Dikuś dalej w błogiej nieświadomości, i wierz dalej, że śj ststystycznie nie molestują dzieci, nie chleją, nie żrą..... niestety fakty są takie jakie są, sj nie sa ani lepsi ani gorsi, sa tacy jak inni ststystycznie, i wsród nich tak samo jak wsród innych społeczności znajdują się zwyrodnialcy, mordercy itd......... CHODZI TYLKO O TO ABY SOLIDARNOSC PRZYNALEZNOSCI DO JAKIES ORGANIZACJI NIE BYŁA PONAD PRAWEM, KTÓRE KAŻE ODIZOLOWAĆ TAKIEGO ZWYRODNIALCA, ABY JUZ NIKOGO WIECEJ NIE SKRZYWDZIŁ.......
Ciekawe Dikus czy wiedząc juz o tym, że zdarzają się przypadki molestowania sexualnego dzieci przez BRACI, tak zupełnie spokojnie pozostawisz dziecko pod opieką jakiegoś BRATA..........
nie potrafiłam uwierzyć.......

#15 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-05, godz. 20:33

Jeżeli w około 6 - 6,5 milionowej organizacji odnotowano jawne ponad 23 tysiące przypadki pedofilii, to ile by musiano ich odnotować w społeczności 800 - 900 milionowej?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-05, godz. 20:47

Jeżeli w około 6 - 6,5 milionowej organizacji odnotowano jawne ponad 23 tysiące przypadki pedofilii, to ile by musiano ich odnotować w społeczności 800 - 900 milionowej?

około 3.040.000 przypadków ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-05, godz. 22:16

skąd wytrzasnęliście te 23.000 pedofilów?
naprawdę wierzycie w amerykańskie statystyki?..

przecież to jest liczone "po amerykańsku": do jednego worka wrzucono seks z 3 letnim dzieckiem i seks z panienką, która jutro kończy 18 lat, do tego w tej liczbie są nie tylko gwałty ale i "molestowania".

Ciekawe ile z tych molestowań wiązało się z użyciem rąk lub innych części ciała, a ile kończyło się na zapraszaniu na kawę...

pozwolę sobie zachować duży sceptycyzm co do rzeczywistej rzekomo olbrzymiej ilości krzywdzonych dzieci ŚJ

#18 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-06, godz. 05:01

skąd wytrzasnęliście te 23.000 pedofilów?

Z kartoteki WTS.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-06, godz. 07:27

Ciekawe ile z tych molestowań wiązało się z użyciem rąk lub innych części ciała, a ile kończyło się na zapraszaniu na kawę...

Sebciu Ty to mnie w temacie wykorzystywania dzieci ciągle zaskakujesz, teoriami rodem z audycji RM !!!

Czy uważasz, że molestowanie to tylko i wyłącznie wsadzenie penisa tam gdzie się nie powinno ?

Pedofil często czerpie swoją satysfakcje tylko przez dotykanie swojej ofiary! i wcale nie musi dojść do kontaktu seksualnego !



a jak już jesteśmy temacie pedofilii przypominam sobie, że ukazało się Przebudźcie się ! „Chrońcie swoje dzieci czy coś w tym stylu” może ktoś by ten artykuł przypomniał ? ciekawe jaką hipokryzją się tam wykazali !

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-05-06, godz. 07:38

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#20 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-05-06, godz. 07:41

skąd wytrzasnęliście te 23.000 pedofilów?
naprawdę wierzycie w amerykańskie statystyki?..

przecież to jest liczone "po amerykańsku": do jednego worka wrzucono seks z 3 letnim dzieckiem i seks z panienką, która jutro kończy 18 lat, do tego w tej liczbie są nie tylko gwałty ale i "molestowania".

Ciekawe ile z tych molestowań wiązało się z użyciem rąk lub innych części ciała, a ile kończyło się na zapraszaniu na kawę...

pozwolę sobie zachować duży sceptycyzm co do rzeczywistej rzekomo olbrzymiej ilości krzywdzonych dzieci ŚJ

Sebek przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś, i pomyśl czy gdybyś miał prawie 18-letnia córke, i jakis d...ek pieprzony, by ją obmacywał, albo wymusił na niej stosunek, to uznałbyś, że już do tego dorosła??
Przepraszam, ale szlag mnie trafia, jak czytam cos takiego.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych