Skocz do zawartości


Zdjęcie

TS zapłaci ofiarom za milczenie!


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#21 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-05-06, godz. 08:10

Sebek przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś, i pomyśl czy gdybyś miał prawie 18-letnia córke, i jakis d...ek pieprzony, by ją obmacywał, albo wymusił na niej stosunek, to uznałbyś, że już do tego dorosła??
Przepraszam, ale szlag mnie trafia, jak czytam cos takiego.
Pozdrawiam cieplutko
Dosia

A jak 19-latek obmacuje 17-latkę, to też trafi do tej kartoteki i poprawi statystykę?
Kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyki.

a jak już jesteśmy temacie pedofilii przypominam sobie, że ukazało się Przebudźcie się ! „Chrońcie swoje dzieci czy coś w tym stylu” może ktoś by ten artykuł przypomniał ? ciekawe jaką hipokryzją się tam wykazali!

Ciekawe co musieliby napisać w Strażnicy, żeby Sebol nie węszył w tym hipokryzji. Artykuły ostrzgające rodziców przed pedofilami to kawał dobrej roboty, który prawdopodobnie uchronił mnóstwo dzieci i ich rodziców przed krzywdą. Ale dla Sebola to hipokryzja. Gratuluję więc rozsądku i obiektywizmu.

Użytkownik Fly edytował ten post 2007-05-06, godz. 08:11


#22 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-06, godz. 08:16

Sebek przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś, i pomyśl czy gdybyś miał prawie 18-letnia córke, i jakis d...ek pieprzony, by ją obmacywał, albo wymusił na niej stosunek, to uznałbyś, że już do tego dorosła?? Przepraszam, ale szlag mnie trafia, jak czytam cos takiego.

Ok, napewno nie obdarzałbym takiego kogoś sympatią, jednakże czym innym jest pedofilia, a czym innym obcowanie z 18latką.



Pedofila udusiłbym własnymi rękami, takiego kogoś kto wymusza stosunek (wymuszanie=gwałt) "jedynie" usadził do więzienia, a nieakceptowanego "kandydata na zięcia" no cóż...



nie wiem, czy wolno mi by go było nawet spoliczkować, w końcu to nie moje życie...



Gdyby to obmacywanie odbywało się za pełną zgodą i akceptacją mojej córki to mógłbym mieć duże pretensje do córki, że mu pozwala, jeszcze większe do siebie że zawiodłem jako ojciec, ale do tego obmacywacza... chyba najmniejsze z całej trójki...



Dosiu, kiedyś nasłuchałaś się o tym że Piotrek u mnie mieszkał i myślałaś (a może i powtarzałaś) że jestem homo-niewiadomo... Mam prośbę, przeczytaj powyższą wypowiedź ZE ZROZUMIENIEM i nie opowiadaj głupot, że jestem "zwolennikiem" pedofilii albo że "usprawiedliwiam" wymuszanie seksu bądź "akceptuję" dobieranie się do nastolatek.

#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-06, godz. 08:31

Sebol, za kogo ty mnie masz?

Dobrze wiem, że pedofilia to zły dotyk niekoniecznie penisem, m.in. dlatego polski kodeks karny mówi o "czynach lubieżnych" aby w ogólnym pojęciu zmieścić wszelkie formy erotycznego krzywdzenia dzieci, również te, gdy zboczeniec "tylko" dotykał dziecko. Niezależnie co robił, zasługuje na surową karę.

Ponadto dobrze rozumiem, że molestowania (dzieci, młodzieży, osób dorosłych) nie muszą wiązać się z uzyciem penisa... Właśnie dlatego wymyślono słówko inne niż gwałt, aby podkreślić że nie dochodzi do stosunku a mimo to dokonywane jest przestępstwo.

Jednak praktyka życiowa jest taka, że pojęcie molestowania zostało tak rozciągnięte, że niedługo facet posiadający na koncie milion dolarów będzie bał się wyjść w słoneczny dzień na ulicę bo (przesadzam, ale celowo) przelotne trzysekundowe spojrzenie na cudzy biust karane będzie jako "molestowanie"... Nie bez powodu wspomniałem ten milion dolców... oskarżenia są często naciągane z pobudek finansowych...

#24 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-05-06, godz. 09:48

Czytam dopiero teraz ten wątek i powiem szczerze, że przekonują mnie wyważone argumentacje Sebastiana Andryszcaka i Fly. Pedofile mogą się pojawić w każdej społeczności. Ale nie popadajmy w paranoje.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#25 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-05-06, godz. 11:17

Bo co to za milczenie, skoro i tak wszyscy wiemy o sprawie?

Jednak pojawiły się wątpliwości co do tego, czy rzeczywiście mieliśmy się o tej sprawie dowiedzieć. Wczoraj, późnym wieczorem, dyskusja na ten temat zniknęła z forum JWD (ale wcześniej udało mi się ją zachować). A potem okazało się, że nie wiadomo, o co chodzi, ale prawdopodobnie zaważyły względy prawne. Pojawiły się też dociekania, że może sąd zdecydował, że o tych ugodach pisać nie wolno. Sprawa będzie chyba jeszcze wyjaśniana. Mam nadzieję, że czegoś więcej się dowiemy i sytuacja znajdzie jakieś rozsądne wytłumaczenie.

--
tematy na forum JWD: link1, link2

.jb

#26 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-06, godz. 11:57

Jednak pojawiły się wątpliwości co do tego, czy rzeczywiście mieliśmy się o tej sprawie dowiedzieć. Wczoraj, późnym wieczorem, dyskusja na ten temat zniknęła z forum JWD (ale wcześniej udało mi się ją zachować). A potem okazało się, że nie wiadomo, o co chodzi, ale prawdopodobnie zaważyły względy prawne. Pojawiły się też dociekania, że może sąd zdecydował, że o tych ugodach pisać nie wolno. Sprawa będzie chyba jeszcze wyjaśniana. Mam nadzieję, że czegoś więcej się dowiemy i sytuacja znajdzie jakieś rozsądne wytłumaczenie.

--
tematy na forum JWD: link1, link2

wniosek z tego, że jehowicki Sztab Wojenny wytoczył cięzkie działka ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#27 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-06, godz. 12:56

Z kartoteki WTS.

dali ci przepustke do kartoteki??? ee ty to masz chody!!!
A moze Raymond ci podpowiedzial???
[font=Tahoma]

#28 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-05-06, godz. 14:09

Dosiu, kiedyś nasłuchałaś się o tym że Piotrek u mnie mieszkał i myślałaś (a może i powtarzałaś) że jestem homo-niewiadomo... .

Sebek, jak tylko się dowiedziałam to zaczełam chodzić od domu do domu i głosić, że Ty i Piotrek to dwa pedały!! (Jeden duży drugi mały).

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.
Przepraszam wszystkich gejów z forum, za słowo "pedały", ale mi nerwy puściły.

D.

PS.2
Palant!

D.

PS.3

Przepraszam wszystkich palantów z forum za słowo "palant", ale rozumiecie ..nerwy...

D.

PS.4

Na swoje usprawiedliwienie ma to, że 2 tygodnie temu pogryzły mnie nieszczepione psy, a w piątek syn zaczął pisać maturę.
Ciekawa jestem, czy Ty Sebek, masz coś na swoje usprawiedliwienie?

D.

#29 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-06, godz. 14:13

wybaczam ci dosiu tych pedalow.. och!!!
[font=Tahoma]

#30 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-06, godz. 14:29

Wypowiem sie zgodnie z atmosfera tego forum, ze kazda poruszona sprawe nalezy skrytykowac :)

Wiec skrytykuje tych ktorzy jeszcze krytyce nie zostali poddani :
- tych pazenrnych SJ lub bylych SJ ktorzy woleli pominac krzywde swoich dzieci i de facto miec to w d...ce w zamian za pieniadze otrzymane za milczenie.

To w ich rekach, a nie naszych, lezy czy spawa powinna miec rozglos czy tez nie, ale jak widac wcale im nie zalezy ... wszystko zalezy od ceny.

Tlumaczenia WTS wydaja sie nawet szlachetniejsze .... my nie popieramy takich dzialan w koncu to nie my (jako zarzad), ale jacys posledni czlonkowie tego dokonali, ale ze jestesmy tak dobrzy to wam wyplacimy za doznane krzywdy i po sprawie.

A tlumaczenie tych rodzin jak by wygladalo czy jak wyglada ? .... Ogolnie to sprawe powinnismy naglosnic .. i pewnie jak dacie za malo to naglosnimy ...no ale jak dacie wystarczajaco duzo to nie ma sprawy...

WIec nie stawiajcie sie az tak bardzo za ofiarami pedofilow, bo ich najblizsi maja chyba nieco inne zdanie.

Ciezko powiedziec kto wykazuje wieksza moralnosc.

#31 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-06, godz. 15:03

Nie jest to forum o Sebastianie Andryszczaku, nie jest to forum o reakcjach społecznych na niesłuszne posądzenia o homoseksualizm itd. ale forum o ŚJ

Nocka, z Twojej reakcji przypuszczam, że w kwestiach merytorycznych (związanych z tematem wątku) zgodziłaś się z moją argumentacją nt oceny moralnej postępowania ojca oraz prawie pełnoletniej córki i jej ew. nieopanowanego partnera, bo z tym nie polemizujesz...

Uważam, że nieprawdopodobne jest aby jakakolwiek duża grupa religijna na 6,5 mln wyznawców miała 23 000 pedofilów.

Wystarczy porównać ile osób rocznie w 36 milionowej Polsce odpowiada z art. 200 kodeksu karnego, w klimacie społecznym sprzyjającym karaniu...

Podkreślmy, że przeciętny Polak na pytanie jak karać pedofila odpowiada "ucinać jaja" albo "karać śmiercią" ew. deklaruje "udusiłbym go własnymi rękami". Nie ma również zbyt wielkiej solidarności ze sprawcą (większość ankietowanych twierdzi, że natychmiast zerwałaby absolutnie wszelkie stosunki towarzyskie i wyrzekła się przyjaźni nawet z członkiem najbliższej rodziny). I w takim korzystnym dla karania klimacie, spraw o pedofilię jest naprawdę niewiele.

Na tej podstawie przypuszczam, że liczba 23.000 zapewne jest mocno nadmuchana "amerykańskimi sztuczkami statystycznymi".

Dodatkowo, weźmy pod uwagę, że negatywny odbiór jakiejkolwiek grupy społecznej (klimat do atakowania) sprzyja wytaczaniu niesłusznych spraw sądowych. Gdyby taka grupa miała wielki majątek (albo krążyłyby legendy o wielkich dochodach i majątku) a ponadto byłaby to grupa nielubiana wtedy już w ogóle nie można byłoby się opędzić przed procesami sądowymi.

A to tłumaczy
1) paranoiczne doniesienia mediów o wszechogarniającym zepsuciu moralnym wśród kleru katolickiego (niedługo "okaże się" że "każdy ksiądz to pedofil") oraz
2) nieco mniej paranoiczne, ale również mocno nadmuchane statystyki o rzekomo wielkiej pedofilii w WTS-ie.

#32 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-05-06, godz. 15:10

W kwestii oceny postępowania ofiar molestowania.

Jak mówi hasło pewnej kampanii społecznej: "Zły dotyk boli przez całe życie". I pieniądze nie sprawią, że złe doświadczenia znikną. Mogą jednak poprawić komfort życia i znacznie pomóc tym ludziom.
Ofiary mają prawo do zawarcia ugody. Te odszkodowania im się należą. Mają prawo do tego, by nie chcieć przez kolejne lata opowiadać ze szczegółami o tym, co je spotkało. Po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach mają prawo do tego, by spróbować zamknąć ten rozdział swojego życia. I nie należy oczekiwać, że będą herosami, którzy przygnieceni do ziemi ciężarem swoich przeżyć będą jeszcze chcieli brać na siebie ciężar odpowiedzialności za naświetlanie i pokazywanie opinii publicznej nadużyć w Organizacji. Nie można rzucać kamieniem za to, że te osoby sięgają po takie rozwiązania, które w pierwszej kolejności im samym pozwolą normalnie i spokojnie żyć.
.jb

#33 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-06, godz. 15:19

No to o czym ta dysputa ? Bo doszlismy do tego ze :
Ofiary maja niezbywalne prawo pobrac sobie kase do reki oraz na konto :)
A WTS ma niezbywalne prawo taka kase chetnym przelac lub dac do reki :)
wiec gdzie lezy problem w zdziwieniu ze WTS ma zamiar placic ?

Bo jak przypomne tematem nie jest problem pedofilstwa tylko temat grzmi z wykrzykniekiemna koncu ze TS zapłaci ofiarom za milczenie!
po czym okazuje sie ze wolno :)

#34 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-05-06, godz. 15:56

O religii fałszywej w traktacie:

Nawet kościoły, w których oficjalnie potępia się rozwiązłość, osłaniają księży oskarżanych o molestowanie seksualne dzieci.

A co robi religia prawdziwa? Jest gotowa po cichu słono zapłacić za to, by podczas procesów nie rozpatrywano słuszności wewnętrznych procedur, ani też nie poddawano ocenie obecnej i przeszłej wewnętrznej polityki Organizacji w sprawie nadużyć seksualnych oraz w kwestii postępowania z osobami o takie nadużycia oskarżanymi.

I ta dyskusja jest chyba właśnie o tym: o cienkiej granicy między postępowaniem przedstawicieli religii fałszywej a tym, co pod tym względem ma do zaoferowania religia prawdziwa.
.jb

#35 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-06, godz. 16:03

Nawet kościoły, w których oficjalnie potępia się rozwiązłość, osłaniają księży oskarżanych o molestowanie seksualne dzieci.



widzisz Fly! własnie o tego typu zdania mi chodzi, swego nie widzą a cudze wytykają !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#36 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-06, godz. 16:09

odnośnie płacenia przez WTS dodam, że być może nie dla każdego oczywistą.

Kiedy osoba fizyczna jest (współ)winna przestępstwa można posadzić ją do więzienia. Osób prawnych (firm) nie można ukarać więzieniem, ale można ukarać je finansowo. W skrajnym przypadku zająć cały majątek, w mniej skrajnych przypadkach znaczną część.

Płacenie za przestępstwa jest motywujące dla zarządów, bo kiedy z konta ubędzie określona suma pieniędzy, krew łatwiej dopływa do mózgu i członkom zarządu przychodzą do głowy różne chwalebne pomysły: np. nie będziemy tolerować przestępstw w naszych szeregach, np. wprowadzimy mechanizmy kontrolne bądź zapobiegające nadużyciom itd. itp.

W tej sytuacji, wytarganie kasy od zdemoralizowanej instytucji może być dodatnio oceniane moralnie, bo zapobiega popełnianiu przestępstw w przyszłości.



Dodam, że w kontekście akurat pedofilii dostrzegam błędy strukturalne, ale NIE uważam WTS za organizację jakoś szczególnie zdemoralizowaną.



Ponieważ WTS często porównywany jest do KK, nadmienię, że w mojej opinii obecne zachowanie WTS bliźniaczo przypomina postępowanie instytucji KK z lat 60-tych XX wieku. Próby zamykania oczu, próby wybielania siebie, próby zamykania ust ofiarom, syndrom oblężonej twierdzy, manipulacje, itd.



Nie są to żadne antyklerykalne pomówienia. Jako osoba życzliwa katolicyzmowi zauważam, że dokonał się znaczny postęp, a postawa KK wobec sądów i mediów uległa pozytywnemu przeobrażeniu.



Niestety, w tym chwalebnym przeobrażeniu miały udział pieniądze, wyprocesowane przez ofiary duchownych katolickich.



WTS-owi oraz świadkom Jehowy należy życzyć równie pozytywnych zmian w myśleniu na szczytach władzy.



Być może odszkodowania o których mowa powyżej, będą miały w tym swój współudział.

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2007-05-06, godz. 16:22


#37 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-06, godz. 16:29

Tylko ze w calym tym eksperckim wywodzie nie rozrozniasz kary od ugody :)
Jak najbardziej karac ... milionami ..... az do skutku ... a maja z czego placic ...
Ale o co krzyk jak doszlo do UGODY ..czyli zaden z pokrzywdzonych nie bedzie domagal sie KARY .... woleli wziasc kase i zamkneli sobie usta ... w imie czego ?

A WTS pozostanie bez kary ... bowiem liczy sie tylko cena....

Wiec moje osobiste zdanie .... nie wstawialbym sie za ofiarami bo oni juz sobie wybrali ...pieniadze zamiast dojscia do prawdy i pomocy innym w ostrzeganiu ich, ze nie wszystko zloto co sie swieci.

Dziwi mnie tylko ze wszystkie gromy polecialy na WTS a zadnego na pazernych " swiadkow prawdy".

#38 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-05-06, godz. 16:43

przecież to jest liczone "po amerykańsku": do jednego worka wrzucono seks z 3 letnim dzieckiem i seks z panienką, która jutro kończy 18 lat, do tego w tej liczbie są nie tylko gwałty ale i "molestowania".

Jesli w prawie amerykańskim "seks z panienką, która jutro kończy 18 lat", jest przestepstwem, to znaczy, że ktoś kto uprawia "seks z panienką, która jutro kończy 18 lat" popełnia przestepstwo. I bardzo słuszne jest, ze takie przypadki traktuja jako pedofilie. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że ci co uprawiaja seks z małoletnimi prostytutkami, nie sa pedofilami, bo prostytutki same chciały zarobić na ciuchy i nikt ich nie zmuszał.

Nocka, z Twojej reakcji przypuszczam, że w kwestiach merytorycznych (związanych z tematem wątku) zgodziłaś się z moją argumentacją nt oceny moralnej postępowania ojca oraz prawie pełnoletniej córki i jej ew. nieopanowanego partnera,


Nie zgadzam się z Twoja argumentacją, i nie mam pojęcia skąd ci to przyszło do głowy, po tym jak napisałam:

Sebek przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś, i pomyśl czy gdybyś miał prawie 18-letnia córke, i jakis d...ek pieprzony, by ją obmacywał, albo wymusił na niej stosunek, to uznałbyś, że już do tego dorosła??

Czy ty uważasz, że wymuszenie stosunku, to tylko brutalny gwałt? Jeśli tak, to się mylisz, i masz bardzo mgliste pojecie na ten temat. Wymuszeniem jest również uporczywa namowa, podstęp, lub szantaż. W takich określonych sytuacjach, prawie 18-letnie, ale wciąż jeszcze dziecko, pozornie daje przyzwolenie na seks. Nigdy jednak nie wiadomo, jak się to odbije na psychice w przyszłosci. Jeszcze raz Ci powtórzę, moglibyśmy na ten temat podyskutować, gdybyś miał dorastającą córkę, może wtedy poruszając taki temat pomyślałbyś głową, a nie...

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#39 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-06, godz. 17:10

dali ci przepustke do kartoteki??? ee ty to masz chody!!!
A moze Raymond ci podpowiedzial???

http://cicheowce.fm....iles/23720.html

Nie musisz odpowiadać, bo pewnie znów palniesz jakąś głupotę. Jeżeli chcesz pozostać przy swoim zdaniu, to sobie pozostań. To samo dotyczy Sebastiana. Czyż jestem Bogiem, abym potrafił otworzyć oczy ślepym? Lepiej przecież milczeć i udawać, że nie ma problemu, prawda?

Użytkownik Terebint edytował ten post 2007-05-06, godz. 17:13

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#40 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-06, godz. 18:26

Nocka, co do szantażu i podstępu to się zgodzę, ale jeśli "wymuszeniem" jest namowa, to faktycznie nie znam się i nie powinienem się wypowiadać. Spróbuj wytłumaczyć mi prosto jak krowie na granicy, czy jest w ogóle możliwy jakikolwiek dobrowolny seks bez namówienia do niego partnerki. Bo jeśli każdy kto namawia (składa propozycję) popełnia przestępstwo wymuszenia, to jak w kawale o bacy sądzonym za bibmrownictwo, należałoby profilaktycznie skazać każdego faceta który "posiada odpowiednią aparaturę"... ;)

Przyznaję uczciwie, że wobec takich argumentów po prostu wymiękam...

A odnośnie argumentu z córką, myślę że kwestia subiektywnego zaangażowania emocjonalnego i opiekuńczości lub nadopiekuńczości ojcowskiej lub matczynej wcale nie pomaga, ale wręcz przeszkadza w obiektywnym spojrzeniu na problem...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych