Skocz do zawartości


Zdjęcie

księgi odrzucone przez ŚJ


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 acmas

acmas

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2007-05-08, godz. 20:28

Słyszałem, albo gdzieś słyszałem, że słynna biblia tysiąclecia ma księgi, które nie uznają ŚJ... jakie to są??
i czy ktoś zna powody ich odrzucenia??
A czy katolicyzm też je odrzucił?? czy jednak uznawane one są??
i Jakim prawem człowiek odrzuca świete pisma?? nie wie czy są fałszywe czy prawdziwe, ale każdy powinien mieć do nich dostęp...

#2 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 07:45

Słyszałem, albo gdzieś słyszałem, że słynna biblia tysiąclecia ma księgi, które nie uznają ŚJ... jakie to są??
i czy ktoś zna powody ich odrzucenia??
A czy katolicyzm też je odrzucił?? czy jednak uznawane one są??
i Jakim prawem człowiek odrzuca świete pisma?? nie wie czy są fałszywe czy prawdziwe, ale każdy powinien mieć do nich dostęp...


Weź biblię tysiąclecia i PNŚ i porównaj :)
Tak będzie najlepiej i spokojnie bedziesz mógł powiedzieć komuś, że sam to sprawdziłeś.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#3 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 10:14

potem wez biblie tysiaclecia i porownaj z biblia gdanska i wulgata oraz biblia hebraica stuttgartensia i biblia hebraica kittela. wez tez teks weskota i hortta , nastepnie wez inne protstanckie przeklady i jakiekolwiek inne tez. wowczas byc moze nalezaloby sobie zadac pytanie dlaczego katolicy uznaja te ksiegi a inni nie.... potem jak sprawdziszbedziesz mogl powiedziec ze sam sprawdziles
[font=Tahoma]

#4 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 10:19

Do porównywania polecam stronę <http://apologetyka.com/biblia>. Tobie też tam radzę zajrzeć, Hubercie. Teksty starożytne są ogólnie dostępne i nie trzeba do ich obejrzenia więcej wysiłku niż parę kliknięć myszą.

#5 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-05-16, godz. 10:15

Słyszałem, albo gdzieś słyszałem, że słynna biblia tysiąclecia ma księgi, które nie uznają ŚJ...
(...)
A czy katolicyzm też je odrzucił??


A kto wydał Biblię Tysiąclecia?
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych