Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prince


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#1 Mefiboszet

Mefiboszet

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2004-06-13, godz. 15:35

Od jakiegoś czasu w sieci krążą pogłoski na temat Prince (tego piosenkarza). Serwisy informacyjne informacje jednoznacznie stwierdzają, że Prince jest SJ.
Przykład:

PRINCE (...) wyszedł z pokazu filmu 'Jersey Girl' z powodu używanych przez aktorów przekleństw. Piosenkarz, który w przeszłości napisał wiele kontrowersyjnych tekstów, nie toleruje wulgarnych słów [b]od kiedy stał się Świadkiem Jehowy[/b].

Pełny news tutaj: http://muzyka.wp.pl/....html?idn=11247

Niedawno Prince wydał kolejną płytę. Widziałem co najmniej jeden wideoklip do utworu z tej nowej płyty. Co prawda nie był on aż tak epatujący sexem jak dawniejsze klipy Prince'a, ale myślę, że i tak nie do przyjęcia przez SJ.

Co sądzicie o tym? Prince jest czy nie jest SJ? Zna ktoś może jakieś wiarygodne źródło, żeby to potwierdzić? Jak WTS w dzisiejszych czasach zapatruje się na takiego idola w swych szeregach? (vide M. Jackson). Czyżby równi i równiejsi? (kasa, kasa...)

PS> Miałem to wrzucić do księgi gości, bo tu mały ruch, ale biorąc pod uwagę oszołomów, którzy tam się produkują (wiecie o kim mówię ;) ) zdecydowałem tutaj :)
Pzdr.
Mefi :)

#2 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2004-06-13, godz. 20:44

Dlaczego nie, wszak ma dużo kasy i może łożyć niezłą kasę na dobrowolne datki, a co śpiewa, to "Waszyngton" zakryje swoją ilością podobizn.
Czesiek

#3 Dziejo

Dziejo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów

Napisano 2004-06-21, godz. 11:43

Mnie też ten fakt zszokował, szcególnie dlatego, że lubię wiele kawałków Prince'a i mam kilka jego płyt.
Michael Jackson - to jeszcze zrozumiałem, ale Prince?
Starszy z boru

#4 Mefiboszet

Mefiboszet

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2004-06-24, godz. 16:51

Kolejne info o Prince: LINK

#5 Grzegorz_Z

Grzegorz_Z

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 6 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2004-07-10, godz. 22:08

Kolejne info o Prince: LINK


Przeczytałem. Dobre było to co o nim powiedziała Shinead O'Connor :) Poza tym - jak się ma 46 lat, 160 cm wzrostu i w latach 80'tych było się jeśli chodzi o popularność numerem dwa po Michaelu Jacksonie, to nie ma się co dziwić, że facetowi odbiło :)

A z tego tekstu to jak dobrze zrozumiałem "Artysta znany wcześniej jako Prince" bierze udział samotnie w "służbie polowej" pośród swoich sąsiadów w towarzystwie dwóch ochroniarzy? Rozumiem że ci ochroniarze pod gajerami noszą klamki??? :) Kurcze, jak to dobrze, że mój blok nie jest "na terenie" takiego "brata" jak on!

#6 Mefiboszet

Mefiboszet

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2004-07-16, godz. 08:48

Brat Prince nadal aktywny :P

Prince zachowuje zdrową sylwetkę dzięki dietetycznym wskazówkom, jakie znajduje w... Biblii. 46-letni wokalista twierdzi, że swoją świetną formę zawdzięcza mądrości zawartej w Piśmie Świętym.

"W Biblii znajdują się wskazówki dotyczące diety, które może stosować dosłownie każdy. Kiedy zaczniecie jeść zgodnie z nakazami biblijnymi, szybko zauważycie, że wasz umysł, dusza i ciało doskonale ze sobą harmonizują. Polecam taką dietę każdemu" - mówi artysta.


Źródło: Wirtualna Polska

#7 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2005-10-17, godz. 15:25

W dniu dzisiejszym Starsi ze zboru brata Prince'a powinni powołać komitet sądowniczy i albo wymóc skruchę albo go wykluczyć :D Właśnie przed chwilą widziałem teledysk z najnowszej studyjnej płyty St. Wondera - gdzie Prince występuje jako gość... normalnie... Sodoma i Gomora...
destination: ..::SALSERO::..

#8 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-10-17, godz. 17:22

Nawrócenie Princa było sensacją, o której ŚJ mówili w zborach, aż huczało. Nie chodziłem wtedy na zebrania, ale kolega przyniósł mi tę sensacyjną wiadomość.

A co do podawanych przez Was źródeł, to nie są zbyt wiarygodne.

http://polki.wp.pl/w...=1613&_ticrsn=5

wyczytałem: "codziennie chodzą na nabożeństwa, biorą udział w zbiorowych chrztach i głoszą Dobrą Nowinę, pukając od drzwi do drzwi."

Jeszcze te "nabożeństwa" to uznałbym za nieprecyzyjne określenie zebrań ŚJ,
ich zbyt dużą częstotliwość też bym przemilczał, ale jak czytam o "zbiorowych chrztach" to mi ręce opadają.

Swoja drogą, ciekawe, czy bycie ŚJ to tylko chwilowy kaprys ekscentryka i już mu się odwidziało, czy wpadł w sidła sekty na poważnie.

Słyszałem, że facet przeżył załamanie nerowowe, gdy umarło czy też było bliskie śmierci jego małe dziecko. No i wtedy uwierzył w jehowicką wersję nauki o zmartwychwstaniu.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#9 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-09, godz. 17:50

Z ostatnich doniesień wynika, że Prince w dalszym ciągu jest świadkiem Jehowy:

Prince nie chciał striptizu

Prince zaoferował tancerkom z pewnego klubu nocnego w Hollywood podwójną stawkę za to, aby nie robiły striptizu, ponieważ ich wyzywające ruchy obrażały jego przekonania religijne.

48-letni muzyk, który od paru lat jest żarliwym wyznawcą Świadków Jehowy, jest podobno stałym bywalcem nocnego klubu Xenii, gdzie ostatnio próbował tłumaczyć striptizerkom, jak niewłaściwe jest ich zachowanie.

Według brytyjskiej gazety "The Sun", artysta zaproponował tancerkom podwójną stawkę i zapytał, czy zastanawiają się, co pomyśleliby na ich widok rodzice. Mimo godziwej oferty tancerki odrzuciły propozycję gwiazdora. "Nikt nie rozumie, dlaczego Prince przychodzi do tego lokalu. Nie pije alkoholu, nie podoba mu się muzyka, a teraz okazuje się na dodatek, że nie podobają mu się tancerki", mówi jeden z bywalców klubu.

źródło: Onet.pl, link


.jb

#10 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-10-09, godz. 20:01

No..chociaż jeden co zmądrzał na stare lata, budujące !

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#11 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-09, godz. 20:52

No..chociaż jeden co zmądrzał na stare lata, budujące !


albo zgłupiał do reszty ! a ciekawe dlaczego on łazi po nocnych klubach, przecież SJ nie wolno w takie miejsca uderzac ? bedzie miał gosciu problem jeszcze komiteta dostanie !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#12 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-09, godz. 20:57

No..chociaż jeden co zmądrzał na stare lata, budujące !


Co takiego budującego jest w klubie ze striptizem?
Czesiek

#13 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-09, godz. 21:02

Co takiego budującego jest w klubie ze striptizem?

striptizerki;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#14 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-09, godz. 21:12

a ciekawe dlaczego on łazi po nocnych klubach, przecież SJ nie wolno w takie miejsca uderzac ?

Może głosi na swoim terenie?

#15 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-09, godz. 21:16

Też słyszałem kiedyś historję o bracie, który zapsorbowany problemem alkocholizmu na jego terenie poszedł głosic do pobliskiego baru z niestey mizernym skutkiem = KOmitet Sondowniczy za pijanstwo :P

#16 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-09, godz. 21:20

striptizerki;-)


Myslisz, że chodzi podziwiać piękno Bożego stworzenia? tylko, że w takim momencie łatwo popełnić ten grzech o którym ostrzegał Pan Jezus:


"Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył.
A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim." (Mat. 5:27-28 BW)

Więc zamiast się budować łatwo upaść w takim miejscu.
Czesiek

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-10, godz. 05:50

a ja myśle, ze przez to on buduje swoją wiarę ;-) albo już nie może więc mu już wszystko kiedy widzi gołe pupy !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 05:58

Nie ma co. teren osobisty, jak się patrzy :P :D . Na moim terenie były 3 agencje towarzyskie... Może powinienem tam zawitać. Najlepiej z pałą bejsbolową i rozpędzić towarzystwo. Tyle tylko, że musiałbym mieć wsparcie z innych zborów, to obsadę mają tam dość mocną, jeśli chodzi o ochronę B) .
Nie wiem, jak Wy, ale ja jakoś nie dowierzam w to "świadkowstwo" Prince'a. Jak wcześniej mówiłem, "redaktory" piszą różne bzdury, byle tylko zwiększyć sprzedaż nakładu.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-10, godz. 06:10

albo gościu się już wypalił i potrzebuje taniej reklamy! w końcu kilka tysięcy SJ kupi jego płyty, bo niby to "nasz" ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#20 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 06:17

Przypomnę tylko, że "świadkami" byli w przeszłości m.in. Madonna (jak złagodniała po płycie "Erotica"), Sandra, Kazik Staszewski (studiował...), Zenon Laskowik (bo został listonoszem :P ), a nawet... Axel Rose (sic! bo skończył z ćpaniem). Szkoda, że nie chłopaki z Sepultury albo Obituarego :D :P :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych