Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prince


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#21 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-10, godz. 06:47

Przypomnę tylko, że "świadkami" byli w przeszłości m.in. Madonna (jak złagodniała po płycie "Erotica"), Sandra, Kazik Staszewski (studiował...), Zenon Laskowik (bo został listonoszem :P ), a nawet... Axel Rose (sic! bo skończył z ćpaniem). Szkoda, że nie chłopaki z Sepultury albo Obituarego :D :P :lol:


A może to jakaś moda na bycie religijnym wśród artystów zapanowała? I na obnoszenie się z tym przed dziennikarzami.
Czesiek

#22 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 06:52

Może być, że religijność (albo jest jakaś odmiana) to element "style" danego twórcy, choć akurat żadne w tym nowatorstwo, a raczej podgrzewanie twardego i spieczonego kotleta...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-10, godz. 06:55

Może być, że religijność (albo jest jakaś odmiana) to element "style" danego twórcy, choć akurat żadne w tym nowatorstwo, a raczej podgrzewanie twardego i spieczonego kotleta...


Wiesz, chociaż oglądając Strażnika Teksasu można było zauważyć, jak C. Noris zmienił poglądy z New Age na chrześcijańskie, mimo, że kopanie zostało to same.
Czesiek

#24 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-10-10, godz. 11:13

Nie wiem, jak Wy, ale ja jakoś nie dowierzam w to "świadkowstwo" Prince'a. Jak wcześniej mówiłem, "redaktory" piszą różne bzdury, byle tylko zwiększyć sprzedaż nakładu.


Co do redaktorów to rzeczywiscie róznie z nimi bywa i przynależność Madonny czy Sereny Wiliams (ktora z radoscią odspiewuje hymn na olimpiadzie) byly naciagane, ale o "swiadkostwie" Princa wiem z pewniejszych źródeł niż gazety - oczywiscie musisz mi bracie_Jaraczu wierzyc (lub nie) na słowo. To znaczy w czasie, z ktorego moje informacje pochodzą, Prince nie był ochrzczony, ale dla przecietnego obserwatora ktos, kto pojawia sie na zebraniach, nie mowiac juz o gloszeniu, to po prostu Świadek Jehowy. A co do poglądow Princa, to jego plyta "Rainbow Children" nie pozostawia wątpliwości co do jego wierzen, bez wzgledu na to, czy przynaleznosc do Organizacji udało mu się sformalizowac.
Tak wiec, jak widać, niektórzy jednak mądrzeją.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#25 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-10, godz. 11:25

ciekawe czy tez zmienił image!? bo to jak narazie to kojarze go jako podstarzałym pomalowanym gejem

Dołączona grafika
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#26 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 11:58

Azariaszu, zdaje się, że korzystaliśmy z podobnych źródeł. W każdym razie miałem swego czasu dojście do fotek Prince'a z okresu, gdy był zainteresowanym. Jedno zdjęcie było z sali królestwa. Właśnie: zainteresowanym, ale jakoś nigdy nie udało mi się potwierdzić, żeby przyjął chrzest. Chętnie poczytam, jeśli masz jakieś źródła. Może być po angielsku.
A co do zmądrzenia, to już sprawa gustu. Oczywiście uważam wręcz odwrotnie, ale dziwne, żeby było inaczej :P . Sama biologia jest okrutna i człowiekowi na starość ubywa szarej substancji, więc może i Prince'a to dopadło B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#27 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-10, godz. 13:06

a wg mnie nie jest to kwestia "mądrzenia" ani "głupienia" a więc funkcji rozumu, lecz kwestia serca...
Słyszałem że dziecko Princa zmarło (bądź znalazło się w niebezpieczeństwie śmierci) i to spowodowało podatność Prince na manipulację.

#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-03, godz. 15:32

Znalezione... Pewnie stare ale co tam :)

...że kolejnej gwieździe zabiły weselne dzwony. Nie ważne, że po raz kolejny. Prince, jeden z największych gwiazdorów muzyki pop na świecie, wstąpił po raz drugi w związek małżeński.
Wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista poślubił 31 grudnia Manuelę Testolini.
Ślub 43-letniego Prince'a z 25-letnią Manuelą odbył się na Hawajach w największej tajemnicy. Na ceremonii obecni byli tylko najbliżsi przyjaciele muzyka i jego wybranki. Zaślubiny odbyły się w obrządku Świadków Jehowy.
Dopiero kilka dni temu dziennikarzom udało się ustalić tożsamość drugiej żony Prince'a. Okazało się, że Manuela jest Kanadyjką i pracowała kiedyś w należącym do Prince'a kompleksie Paisley Park Studios w Minneapolis. Czyli tak zwana miłość z zakładu pracy... Szczęścia oczywiście życzymy!

http://www.miastoplu...02/54/uch1.html


Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 17:31

Hehe, to z tym biciem dzwonów chyba trochę przesadzili :D .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#30 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-03, godz. 17:36

To raczej była po prostu podkolorowana wersja :) zaczynająca się od słów "Ucho słyszało... że" itd
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#31 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 19:20

Ta, jak zwykle "redaktory" swoje dorzucą ;) . Ja też brałem ślub "według obrzędu SJ", a nawet mi w uchu nic nie zadzwoniło ;) :lol: .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#32 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-02-07, godz. 00:37

Tym razem media poinformowały o problemie z wystrojem miejsca, w którym planowano zorganizować przyjęcie po występie Prince'a na koncercie podczas przerwy w finale rozgrywek Super Bowl.

Otóż wystrój modnego night-clubu Ink nawiązuje do motywów ze świata tatuażu. Ponieważ do popularnych wzorów należy między innymi wizerunek smoka, więc uwzględniono go także w rzeźbach oraz na rysunkach zdobiących lokal. I właśnie to okazało się dla artysty nie do przyjęcia, bowiem wg wierzeń świadków Jehowy, do których Prince przynależy, smok symbolizuje diabła.
Propozycja, by wszystkie niestosowne dekoracje zasłonić, nie została zaakceptowana.

--
artykuł na ten temat: link
.jb

#33 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-02-07, godz. 12:34

Sebolku zmienia zmienia.... teraz znormalniał :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#34 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-05, godz. 10:52

Pojawiła sie wzmianka:

Dołączona grafika

Prince's previously most talked-about performance came at the 1991 MTV Video Music Awards, where he donned yellow, butt-baring pants, (a stunt later spoofed by Howard Stern). Always eccentric, he famously changed his name to The Artist Formerly Known as Prince, then to simply a symbol and finally back to Prince. He also became a Jehovah's Witness in the mid-`90s.

Źródło: Fox News


Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#35 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-05, godz. 14:13

Sławni Świadkowie Jehowy
Dołączona grafika

#36 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-09, godz. 10:05

Czy mógłby ktoś to przetłumaczyć?

Sławni Świadkowie Jehowy

Już pierwszy rzut oka wskazuje, że uśmiejemy się do łez...

Różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale to, żeby Prezydent USA został ŚJ jest absolutnie niemożliwe...

Chociaż, jeśli Abel (zabity przez Kaina) został ŚJ, to czemu nie Ajzenhałer? :P

#37 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-09, godz. 11:23

żeby Prezydent USA został ŚJ jest absolutnie niemożliwe...

Nie w tej kolejności. Wyrósł w rodzinie świadków, a potem został prezbiterianinem: link
.jb

#38 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-09, godz. 20:53

W angielskiej wiki jest ciekawiej napisane :)



Religion

Eisenhower's mother, previously a member of the River Brethren, joined the Watchtower Society (now more commonly known as Jehovah's Witnesses) in 1895, when Eisenhower was 4 or 5 years old. The Eisenhower home served as the local meeting hall from 1896 to 1915.

Witnesses are opposed to militarism and saluting the flag; Eisenhower's ties to the group were weakened when he joined the United States Military Academy at West Point, New York in 1911. By 1915, the home no longer served as the meeting hall, around the same time a prophecy of an Armageddon was not fulfilled.All the men in the household abandoned the Witnesses as adults, and some even hid their previous affiliation.However, on his death in 1942, Eisenhower's father was given his funeral rites as though he remained a Jehovah's Witness, and Eisenhower's mother continued as an active Jehovah's Witness until her death. Despite their differences in religious beliefs, Eisenhower enjoyed a close relationship with his mother throughout her lifetime.

Eisenhower was baptized, confirmed, and became a communicant in the Presbyterian church in a single ceremony on February 1, 1953, just 12 days after his first inauguration. He is the only president known to have pursued these rites while in office. Eisenhower was instrumental in the addition of the words "under God" to the Pledge of Allegiance in 1954, and the 1956 adoption of "In God We Trust" as the motto of the US, and its 1957 introduction on paper currency. In his retirement years, he was a member of the Gettysburg Presbyterian Church. The chapel at his presidential library is intentionally inter-denominational.


--
Do wszystkich: Starajmy się nie rozciągać tematu. | Moderator


#39 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-01, godz. 17:42

http://www.browardpa...l-with-that-ax/

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-05-01, godz. 17:44

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#40 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-09, godz. 07:14

Jak dobrze zrozumiałem Prince ogranicza ilość koncertów w 2007 by studiować Biblię jako ŚJ

http://www.advocate...._ektid45150.asp
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych