Skocz do zawartości


Zdjęcie

"W raju nie będzie..."


  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#61 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-21, godz. 21:07

Dośka Ty sobie klimatyzowaną i niezniszczalną trumnę załatw bo trochę w niej poleżysz :D :P

Ej Maryś, siedzisz na tym forum, a kompletnie się na sprawie nie znasz. I po co ty te posty czytasz????
Czytaj ze zrozumieniem!!! (jakby powiedziała nasza koleżanka) :P . Przecież patrząc co się dzieje na świecie: największa wojna, największe tsunami, największe dynie (oczywiście w Ameryce) i ta zdemoralizowana młodzież...To każde dziecko wie, że Armagedon bedzie pojutrze i na chusteczke mi ta trumna, ja sobie pójde do raju "z marszu" pieszo (bo jak wyjaśniono powyżej, na autobus nie ma co liczyć).

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#62 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-21, godz. 21:21

Nocy ty spokojna, piszesz o grzebaniu w ziemi... Kojarzy mi się, jak apostołowie rozmawiali, kto będzie wyżej przy Jezusie? Po prawicy, po lewicy? Jak dyskutowali, skąd wezmą pożywienie dla ludzi słuchających Jezusa na pustkowiu... To takie przyziemne... lol Jakie było rozwiązanie? Hehe Jestem przekonany, że będziesz miała klimatyzowane mieszkanie, swój sad, kilka lwów do głaskania i satelitarną telewizję :) Bracia Ci pomogą zbudować domek jaki sobie wymarzysz, ale pewnie i tak nie będziesz w nim za dużo spędzała czasu, bo przecież bracia organizują ognisko nad wodospadem i zawody wspinaczkowe... Oczywiście bez dobrego winka, czy też piwka się nie obędzie ;) Tylko... trzeba się tam jeszcze znaleźć. Alternatywą są robaczki 2 metry pod ziemią... tak dla towarzystwa ;) hehehe
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#63 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-21, godz. 21:27

sama sie nie znasz Doska :P prędzej ateistke wpuszczą do raju po harmagedonie niz nawiedzoną katoliczke co to kombinuje z warzywami :P
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#64 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-21, godz. 21:29

Nocy ty spokojna, piszesz o grzebaniu w ziemi... Kojarzy mi się, jak apostołowie rozmawiali, kto będzie wyżej przy Jezusie? Po prawicy, po lewicy? Jak dyskutowali, skąd wezmą pożywienie dla ludzi słuchających Jezusa na pustkowiu... To takie przyziemne... lol Jakie było rozwiązanie? Hehe Jestem przekonany, że będziesz miała klimatyzowane mieszkanie, swój sad, kilka lwów do głaskania i satelitarną telewizję :) Bracia Ci pomogą zbudować domek jaki sobie wymarzysz, ale pewnie i tak nie będziesz w nim za dużo spędzała czasu, bo przecież bracia organizują ognisko nad wodospadem i zawody wspinaczkowe... Oczywiście bez dobrego winka, czy też piwka się nie obędzie ;) Tylko... trzeba się tam jeszcze znaleźć. Alternatywą są robaczki 2 metry pod ziemią... tak dla towarzystwa ;) hehehe

Jacuś! Ja się przez Ciebie znowu wypisuje! Jak mogłeś nie wspomnieć słowem o necie???

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS>
Tak sobie Jacuś tu żartujemy, ale szczerze mówiąc ta ściema z niezniszczalną kulą ziemią, i kapustą w polu nigdy mnie nie przekonywała. Ja się już tu raz znalazłam, a poza robakami 2 m pod ziemia mam jeszcze inną nadzieję :).

D.

#65 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-21, godz. 21:52

Net obowiązkowo, mówisz- masz!

:)

Nie w nikam jaką masz inna cudowną nadzieję :) Mogę Ci jednak coś zaproponować. Napisz książkę, naprawdę dobrą... Ludzie będą czytać, pewnie wiele emocji wzbudzi, będziesz na językach. Może i pomnik postawią... tak jak Mickiewiczowi- może nie jeden :)
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#66 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-21, godz. 22:03

Czy to nie dziwne, że ludzie wolą raj na ziemi od raju w niebie?
Jacku P, wolałbyś głaskać lwy czy dostąpić zaszczytu oglądania Boga twarzą w twarz?

#67 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-21, godz. 22:41

Każdy ma swoje miejsce. Pewien anioł też wolał... a Ziemia była piękna...

Nie jestem godzien by oglądać Boga twarzą w twarz, zaufaj mi... ja już wiem dlaczego ;)

Będę się cieszył co przypadnie w moim udziale. Jeśli przyjdzie umrzeć, to w chwili będę odczuwał wielki żal (do samego siebie), żal że jednak mimo tego co czuję, nie zasłuzyłem...
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#68 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-22, godz. 04:46

Każdy ma swoje miejsce. Pewien anioł też wolał... a Ziemia była piękna...

Nie jestem godzien by oglądać Boga twarzą w twarz, zaufaj mi... ja już wiem dlaczego ;)

Będę się cieszył co przypadnie w moim udziale. Jeśli przyjdzie umrzeć, to w chwili będę odczuwał wielki żal (do samego siebie), żal że jednak mimo tego co czuję, nie zasłuzyłem...

Jacuś...z całym szacunkiem, bo już zdążyłam Cię polubić...ale to smutne jest :(...Chrystus obiecał zbawienie tym, którzy uwierzą. Nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek zastrzegł, że będą w tym zbawieniu "lepisi i lepsiejsi". Bóg zbawia nas łaską, a Ty sam siebie osądziłeś, i pomimo skruchy, i wiary, które nawet w tym krótkim poście można odnaleźć uważasz, że Bóg pominie cię w swojej obietnicy? Że zbawi Cię na wieczną tęsknotę za Nim, że całą wiecznośc, orząc ziemię, żeby wyprodukować trochę nowalijek, będziesz żałował, że nie postarałeś się o "pełne zbawienie"?

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


PS

W raju nie będzie na pewno pająków!

D.

#69 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-22, godz. 05:19

Każdy ma swoje miejsce.

Nie jestem godzien by oglądać Boga twarzą w twarz,;)


Chyba się pod Twoim stwierdzeniem podpisze ! bo jeżeli Bóg istnieje i stworzył takiego karła nazywanym człowiekiem, to pragnienie oglądania tego Pierwszego jest jak najbardziej oznaką bezczelności tego drugiego!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#70 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-22, godz. 08:09

Od kiedy odpowiedź na czyjąś miłość jest bezczelnością?

Jeśli Bóg z miłości zaproponował człowiekowi coś wspaniałego i trudnego do wyobrażenia, a człowiek z radością mówi "tak, chcę" to gdzie tutaj jest bezczelność?

#71 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-22, godz. 08:41

Od kiedy odpowiedź na czyjąś miłość jest bezczelnością?

Jeśli Bóg z miłości zaproponował człowiekowi coś wspaniałego i trudnego do wyobrażenia, a człowiek z radością mówi "tak, chcę" to gdzie tutaj jest bezczelność?

tak a gdzie i jak ci ten Twój bóg powiedział, że chce aby go oglądać !? może skypa użył?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#72 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-22, godz. 09:41

Natomiast autobusy na żadnej takiej ilustracji nie występują (chyba, że się mylę?)

Widziałem kiedyś koparkę na ilustracji poarmagedonowego krajobrazu.
Dołączona grafika

#73 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-22, godz. 10:16

Widziałem kiedyś koparkę na ilustracji poarmagedonowego krajobrazu.

A gdzie konkretnie ją widziałeś? Masz może jakieś namiary, które pozwolą ją odnaleźć? Można by to zeskanować i zamieścić tutaj jako ciekawostkę.
.jb

#74 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-22, godz. 12:29

A gdzie konkretnie ją widziałeś? Masz może jakieś namiary, które pozwolą ją odnaleźć? Można by to zeskanować i zamieścić tutaj jako ciekawostkę.

Nie czytuję już ich folderów reklamowych, ale pamiętam tę machinę jak zgarniała militaria. Nawet traktor też był na polu, w którejś publikacji. Proste rozumowanie: skoro miecze na sierpy maja być zamienione, to dlaczego nie można przekuć czołgu na traktor?
Dołączona grafika

#75 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-06-22, godz. 13:35

Z tego co pamiętam koparka jest w tej niebieskiej książce o ewolucji

#76 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-23, godz. 11:31

Jacuś...z całym szacunkiem, bo już zdążyłam Cię polubić...ale to smutne jest :(...Chrystus obiecał zbawienie tym, którzy uwierzą. Nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek zastrzegł, że będą w tym zbawieniu "lepisi i lepsiejsi". Bóg zbawia nas łaską, a Ty sam siebie osądziłeś, i pomimo skruchy, i wiary, które nawet w tym krótkim poście można odnaleźć uważasz, że Bóg pominie cię w swojej obietnicy? Że zbawi Cię na wieczną tęsknotę za Nim, że całą wiecznośc, orząc ziemię, żeby wyprodukować trochę nowalijek, będziesz żałował, że nie postarałeś się o "pełne zbawienie"?

Pozdrawiam cieplutko

Dosia
PS

W raju nie będzie na pewno pająków!

D.


Widzisz... W Jana 3:15-16 kto uwierzy.... ziarno padło, ale czasem są chwasty, czasem Słońce wypali... Nie jesteśmy w sytuacji tego człowieka, który umarł koło Jezusa i był mu obiecany raj. Mamy szanse i sposobność działać oraz być poddawanym wszelkiego rodzaju próbom. Zależy od nas, jaki będzie plon. Czy naprawdę skosztowaliśmy „wody życia”?

Osądza każdego z nas- nasze sumienie (jeśli je oczywiście posiadamy ;) ) Widocznie moje sumienie mi mówi, że będzie ciężko. I wcale nie jestem pesymistą.


Od kiedy odpowiedź na czyjąś miłość jest bezczelnością?

Jeśli Bóg z miłości zaproponował człowiekowi coś wspaniałego i trudnego do wyobrażenia, a człowiek z radością mówi "tak, chcę" to gdzie tutaj jest bezczelność?


Bóg z miłości do człowieka zaproponował, żeby stosować się do jego praw, czytać jego słowo. To ma nam wyjść na dobre w życiu doczesnym. Wiara w odkupiciela, którego posłał- daje nam nadzieje na życie wieczne. Jednak nikt nie jest pewny dnia ani godziny, ani nikt nie jest pewny, że dostanie nagrodę w postaci życia wiecznego w raju na Ziemi.

Być przyjacielem Boga, to nie znaczy nie umrzeć. Gdy na Ziemi wiele zła, lepiej jest czasem umrzeć- jak to miało miejsce z Henochem. Zawsze się z tego śmieję, że była to swojego rodzaju eutanazja. ;)

Oglądać Boga :) W raju na ziemi można by było skonstruować coś w rodzaju przekładnika prądowego. Jeśli nie wiecie co to jest, to wyjaśnię pokrótce. Gdy w linii płyną naprawdę duże prądy, przeprowadzamy transformację prądu na mniejszy i w ten sposób możemy zmierzyć prąd w sieci zwykłym amperomierzem... oczywiście po przeliczeniu. Tylko po co, skoro słyszymy jak wszystko brzęczy... aż strach podejść. Widzimy jego dzieła, to wystarczy, by sobie wyobrazić jego moc. Ludzie znaleźli sposób by nagrywać grzyby nuklearne- po odbiciu od lustra. Niech tym lustrem będzie po prostu Jezus. Gdy byśmy byli na tyle bezczelni i głupi, ze postawilibyśmy kamerę wi-za-wi takiego grzyba... spaliłaby się, uległa zniszczeniu. Ludzkie oko nie jest przystosowane, by oglądać Boga, by się o tym przekonać- wystarczy spojrzeć w Słońce.

Czy nadal chcesz być taką kamerą Sebastianie? Lol


Odnośnie do tematu- na pewno nie będzie złych ludzi.

P.S. Odnośnie koparek- a jak ludzie piramidy budowali..? lol

Użytkownik JacekP edytował ten post 2007-06-23, godz. 11:32

Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#77 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-23, godz. 11:48

P.S. Odnośnie koparek- a jak ludzie piramidy budowali..? lol


Jacuś! Ty mnie chyba nie lubisz <_< . Chcesz żebym połamała paznokcie dzwigając jakieś skalne bloki??:blink: I to ma być ten wymarzony raj?? To ja się znowu wypisuje!

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS
W raju nie będzie piramid! (To tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś znowu chciał coś obliczyć na ich podstawie :P )

D.

#78 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-23, godz. 12:13

Jak się już tam znajdziesz... to paznokcie akurat- to będzie najmniej istotna sprawa, na pewno!

Tylko na wypadek, jakbyś się jednak bała o paznokcie- to na pewno, nie będziesz musiała dźwigać skalnych bloków, może twoim zadaniem będzie pielenie spustoszałej ziemi? Polubisz robaczki, zaprzyjaźnisz się, może i będziesz z nimi rozmawiać ;) Nauczysz się, jak nie czuć odrazy do wszystkiego co Bóg stworzył, tylko zdawać sobie sprawę, jak to jest potrzebne, do czego i dlaczego.

Jak się już tam znajdziesz, a ja nie... wspomnij sobie o robaczkach, może kiedyś pomogę Ci przetrwać próbę wiary?

Może teraz jak sobie zdasz sprawę, że jesteśmy jak te robaczki, w stosunku do aniołów, których stworzył Bóg... to pojmiesz, że są tak samo ważne są te robaczki, jak my... i pajączki hehe
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#79 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-23, godz. 13:17

Hmmm...czyli Jacuś chcesz przez to powiedzieć, że w raju na ziemi będziemy mogli usiąść gołą pupą na mrowisku czerwonych mrówek? :blink:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

W raju nie będzie mrówkojadów!

D.

#80 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-23, godz. 13:24

O ile masz taką zgrabną gołą pupę, że nie zabijesz tych bożych stworzeń ;) lol lol lol

"Wszystko mozna, ale nie wszystko jest pożyteczne"
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych