Skocz do zawartości


Zdjęcie

"W raju nie będzie..."


  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#81 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-23, godz. 13:39

O ile masz taką zgrabną gołą pupę, że nie zabijesz tych bożych stworzeń ;) lol lol lol

"Wszystko mozna, ale nie wszystko jest pożyteczne"

Coś zaczynasz Jacuś ściemniać<_< , przecież w "Raju na Ziemi" wszystko będzie pożyteczne! (Tylko jaki pożytek w raju ze mnie, plewiącej spustoszała ziemię? Ciekawe czy dostane jakieś grabki, czy tymi pazurami :unsure: ?)
A swoja drogą, czy w Raju Adama i Ewy były pluskwy, pchły, wszy, klecze, karaluchy, komary, modliszki, (modliszki interesują mnie najbardziej z wiadomych względów:P )?

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS

W Raju na Ziemi nie będzie telefonów komórkowych, bo ostatnio okazało się, że zakłócają orentacje pszczołom, a miód przeciez musi być!

D.

#82 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-23, godz. 14:11

Każdy chyba zna te słowa, kto miał kontakt ze ŚJ: Obj 21:4 "I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”."

Ani twoje pazurki, ani grabli, koparki nie są teraz istotne. Nie ma też sensu domniemywać, co będzie, co nie będzie.

Widocznie, to co Bóg przekazał w swoim słowie, uznał za wystarczające.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#83 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-23, godz. 14:27

[quote name='JacekP' date='2007-06-23 16:11' post='66829']
Każdy chyba zna te słowa, kto miał kontakt ze ŚJ: Obj 21:4 "I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”."

[/quote]
No dobrze Jacuś, mogę sie ponownie zapisać, ale pod warunkiem, że powyższe słowa z Objawienia odnoszą sie do "Raju na Ziemi", a nie życia wiecznego w ogóle.
Bo tak...ja się zapiszę, a tu się nagle okaże, że owszem, Bóg nam to obiecał, ale wcale nie miał na myśli, że będzie to "Raju na Ziemi", tym bardziej, że wcześniej powiedział:

Iz.24:19 "W bryły rozleci się ziemia, w kawałki rozpadnie się ziemia, zatrzęsie i zachwieje się ziemia."

Oj, żebym ja zapisując się na tę listę do "Raju na Ziemi" nie została z tymi grabkami sama jak palant na tym poarmagedonowym pogorzelisku.
Teraz zaczynam rozumieć co znaczyło [qote] ... może twoim zadaniem będzie pielenie spustoszałej ziemi...[/quote] :angry:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS

W "Raju na ziemi" nie będzie takiej ściemy ;]

D.

#84 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-23, godz. 17:10

Nauczysz się, jak nie czuć odrazy do wszystkiego co Bóg stworzył, tylko zdawać sobie sprawę, jak to jest potrzebne, do czego i dlaczego.

„Nie będą już musieli pouczać się wzajemnie, mówiąc jeden do drugiego: Starajcie się poznać Pana! Wszyscy bowiem będą Mnie znali - od najmłodszych do najstarszych - mówi Pan - bo wszystkim przebaczę ich winy i nie będę już pamiętał ich grzechów.” (Jer 31,34)
Dołączona grafika

#85 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-23, godz. 17:22

Może teraz jak sobie zdasz sprawę, że jesteśmy jak te robaczki, w stosunku do aniołów, których stworzył Bóg

„jednakże poczytani za godnych dostąpienia owego systemu rzeczy oraz zmartwychwstania spośród umarłych ani się nie żenią, ani nie wychodzą za mąż. właściwie też nie mogą już umrzeć, są bowiem jak aniołowie i są dziećmi Bożymi, będąc dziećmi zmartwychwstania.” (Łk 20,35-6)

Ludzkie oko nie jest przystosowane, by oglądać Boga, by się o tym przekonać- wystarczy spojrzeć w Słońce.

„A nasze obywatelstwo jest w niebiosach, skąd także skwapliwie oczekujemy wybawcy, Pana Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze upokorzone ciało, żeby je dostosować do swojego chwalebnego ciała zgodnie z działaniem mocy, jaką też wszystko może sobie podporządkować.” (Flp 3,20-1)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-06-23, godz. 17:31

Dołączona grafika

#86 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-24, godz. 17:25

No dobrze Jacuś, mogę sie ponownie zapisać, ale pod warunkiem, że powyższe słowa z Objawienia odnoszą sie do "Raju na Ziemi", a nie życia wiecznego w ogóle.
Bo tak...ja się zapiszę, a tu się nagle okaże, że owszem, Bóg nam to obiecał, ale wcale nie miał na myśli, że będzie to "Raju na Ziemi", tym bardziej, że wcześniej powiedział:

Iz.24:19 "W bryły rozleci się ziemia, w kawałki rozpadnie się ziemia, zatrzęsie i zachwieje się ziemia."

Oj, żebym ja zapisując się na tę listę do "Raju na Ziemi" nie została z tymi grabkami sama jak palant na tym poarmagedonowym pogorzelisku.
Teraz zaczynam rozumieć co znaczyło [qote] ... może twoim zadaniem będzie pielenie spustoszałej ziemi... :angry:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS

W "Raju na ziemi" nie będzie takiej ściemy ;]

D.


Nie ma żadnej listy, ani nie ma żadnej ściemy.
Cieszę się, że cytujesz Biblię. Tylko żeby jeszcze wiedzieć, co to znaczy ;)

„Nie będą już musieli pouczać się wzajemnie, mówiąc jeden do drugiego: Starajcie się poznać Pana! Wszyscy bowiem będą Mnie znali - od najmłodszych do najstarszych - mówi Pan - bo wszystkim przebaczę ich winy i nie będę już pamiętał ich grzechów.” (Jer 31,34)


Jakże oczekuję tych dni....

„jednakże poczytani za godnych dostąpienia owego systemu rzeczy oraz zmartwychwstania spośród umarłych ani się nie żenią, ani nie wychodzą za mąż. właściwie też nie mogą już umrzeć, są bowiem jak aniołowie i są dziećmi Bożymi, będąc dziećmi zmartwychwstania.” (Łk 20,35-6)„A nasze obywatelstwo jest w niebiosach, skąd także skwapliwie oczekujemy wybawcy, Pana Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze upokorzone ciało, żeby je dostosować do swojego chwalebnego ciała zgodnie z działaniem mocy, jaką też wszystko może sobie podporządkować.” (Flp 3,20-1)


Także cytujesz Słowo Boże, to wielki plus. Nie dodajesz nic od siebie, to bardzo dobrze.
Kwestia interpretacji, każdy to robi w swojaki sposób. Te słowa tylko potwierdzają, to co napisałem. Cóż za cudowna nadzieja!!

P.S. Porządek musi być ;) lol
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#87 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-24, godz. 17:59

Nie ma żadnej listy, ani nie ma żadnej ściemy.


Jacuś, no co ty opowiadasz? Jak to nie ma żadnej listy?
Są nawet dwie!

1)Jr 17:13 "Ci, którzy oddalają się od Ciebie, będą zapisani na ziemi"
2)Łk 10:20 "cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie"

A co do ściemy...hm...w "Raju na Ziemi" nie bedzie studium biblijnego na podstawie "Strażnicy" ;)

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#88 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-25, godz. 07:42

Jestem ciekawy, czy żaden z was nie chciałby się znaleźć w takim raju, w którym nie byłoby problemów typu: śmieć, spóźnię się na autobus, czy też muszę się cieplej ubrać... Czy rzeczywiście cieszycie się z życia doczesnego tak bardzo, że odrzucacie nadzieję na życie wieczne i mało tego- z tego kpicie. Może lepiej porozmawiać o wadach tego świata i co można by było ewentualnie zmienić? :) Taki kierunek rozmowy mógłby naprawdę wiele wam wyjaśnić, na przykład czemu mój członek rodziny umarł na raka? Czy też, czemu płacę taki duży podatek i ZUS? Być może nie macie tego rodzaju problemów? Jeśli nie, bardzo się cieszę- „jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy”.

JackuP ja na przykład chciałbym aby kłamców, oszustów i fałszywych proroków nikt nie nazywał "pokornymi sługami Jehowy". Czy zgadzasz się z tym?
Czesiek

#89 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-25, godz. 07:55

Nie znam wizji ŚJ, na tyle, by dyskutować w tym temacie o ŚJ ich poglądach oraz wyobraźni. Pytanie podstawowe, czy wy macie realną wizję takiego świata? Bo jak dotąd czytałem o samych paranoicznych, często również śmiesznych wizjach. Na szczęście mam bardzo duże poczucie humoru i śmieję się czasem do rospuchu. Czy owa wizja nowego świata naszkicowana przez ŚJ, nie jest zgodna z Biblią? Dopóki jest wiernie oddana, tak jak w Biblii jest napisane, dopóty nie macie z czego się nabijać, bo przecież ŚJ traktują Biblię jako podstawowe źródło informacji...


Jak widzę JackuP masz niezłe poczucie humoru.
śJ traktuja Strażnicę jako podstawowe źródło informacji a nie Biblię.
Ich wizja raju w czasie 1000-lecia nie ma żadnego poparcia w Biblii, gdyż jest to czas wypełniania się proroctw dotyczacych Izraela i panowania Potomka dawida nad Izraelem i narodami, a nie czas przywracania raju na ziemi pod rządami "organizacji".
Poza tym Księga Objawienia coś mówi na temat tego, że po wydarzeniach w niej opisanych do czasu 1000-lecia z powierzchni ziemi znikną góry, a ST dodaje, że pozostanie tylko jedna, ta na której jest zbydowane Jeruzalem ze Świątynią Boga. Czyli te piekne ilustracje z osnieżonymi szczytami są po prostu kłamliwym oddziaływaniem na psychike człowieka, niczym wiecej.
Może tak więcej JackuP samodzielnego czytania i rozmyslania nad tym co naucza Biblia?
Czesiek

#90 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-25, godz. 08:02

Każdy ma swoje miejsce. Pewien anioł też wolał... a Ziemia była piękna...

Nie jestem godzien by oglądać Boga twarzą w twarz, zaufaj mi... ja już wiem dlaczego ;)

Będę się cieszył co przypadnie w moim udziale. Jeśli przyjdzie umrzeć, to w chwili będę odczuwał wielki żal (do samego siebie), żal że jednak mimo tego co czuję, nie zasłuzyłem...

Zasłużyć JackuP możesz sobie jedynie na oglądanie gehenny od środka. Wszystko inne jest jedynie z łaski i jest dostępne nie z uczynków, a jedynie na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa Syna Boga Żywego.
Czesiek

#91 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-06-25, godz. 08:43

Poza tym Księga Objawienia coś mówi na temat tego, że po wydarzeniach w niej opisanych do czasu 1000-lecia z powierzchni ziemi znikną góry, a ST dodaje, że pozostanie tylko jedna, ta na której jest zbydowane Jeruzalem ze Świątynią Boga.

Nie będzie już naszej pięknej Doliny Pięciu Stawów?
Przełomu rzeki Kolorado?
Buuuuu.
A także:
Ap 21:1 Br [...]Nie ma już także morza."
Nie podoba mi się taka Nowa Ziemia.
Chcę gór, plaży, lasów...
Może te "góry" Cześku to jednak przenośnia?
- Jak wiele rzeczy w Apokalipsie Jana?
Co o tym myślisz?

#92 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-25, godz. 09:14

Nie będzie już naszej pięknej Doliny Pięciu Stawów?
Przełomu rzeki Kolorado?
Buuuuu.
A także:
Ap 21:1 Br [...]Nie ma już także morza."
Nie podoba mi się taka Nowa Ziemia.
Chcę gór, plaży, lasów...
Może te "góry" Cześku to jednak przenośnia?
- Jak wiele rzeczy w Apokalipsie Jana?
Co o tym myślisz?


Tak, może ten raj też jest przenośnią? Metafora taka ...
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#93 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-25, godz. 14:57

Nie będzie już naszej pięknej Doliny Pięciu Stawów?
Przełomu rzeki Kolorado?
Buuuuu.
A także:
Ap 21:1 Br [...]Nie ma już także morza."
Nie podoba mi się taka Nowa Ziemia.
Chcę gór, plaży, lasów...
Może te "góry" Cześku to jednak przenośnia?
- Jak wiele rzeczy w Apokalipsie Jana?
Co o tym myślisz?

Henryku
przeżyjesz Armagedon to zobaczysz. mnie to jest obojętne, bo jak to w co wierzę jest prawdą, to zostane porwany na spotkanie mojego Pana przychodzącego na obłokach, a jak to co głoszą śJ, to i tak zgine w Armagedonie bo nie uwierzyłem w to co głosi WTS.
Czesiek

#94 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-06-25, godz. 15:39

Henryku
przeżyjesz Armagedon to zobaczysz. mnie to jest obojętne, bo jak to w co wierzę jest prawdą, to zostane porwany na spotkanie mojego Pana przychodzącego na obłokach, a jak to co głoszą śJ, to i tak zgine w Armagedonie bo nie uwierzyłem w to co głosi WTS.



Swoją drogą, chciałbym widzieć minę ŚJ, na sądzie jak ci wszyscy przeznaczeni do Armagedonu. wejdą przed nimi do Niebieskiego Jeruzalem, a ziemi nie będzie, skoro masze ciała przemienione na wzór naszego Pana, nie będą potrzebowały tego wszystkiego o co tak wytrwale na tym Ziemskim Padole ŚJ walczą. :lol:

#95 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-25, godz. 16:11

Swoją drogą, chciałbym widzieć minę ŚJ, na sądzie jak ci wszyscy przeznaczeni do Armagedonu. wejdą przed nimi do Niebieskiego Jeruzalem, a ziemi nie będzie, skoro masze ciała przemienione na wzór naszego Pana, nie będą potrzebowały tego wszystkiego o co tak wytrwale na tym Ziemskim Padole ŚJ walczą. :lol:

Przypomniał mi się Pamiętnik ocalałego w Armagedonie...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#96 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-06-25, godz. 17:07

W raju nie będzie:
- trzęsień Ziemi,
- dziury ozonowej,
- komarów,
- kleszczy,
- glisty ludzkiej,
- turkucia podjadka w ogródkach,
- korników w domach (nie)z betonu,
- poparzeń słonecznych,
- pleśni na jedzeniu,
- chwastów na trawnikach,
- skwaśniałego mleka,
- tsunami,
- gradobicia,
- pijawek w kąpieliskach,
- stonki ziemniaczanej,
- etc, etc, etc ...

Czyli, nie wiemy jak tam będzie ale napewno nie będzie: ...

No i wreszcie nie bedzie tych niepotrzebnych dyskusji o tym o czym nikt naprawde nie wie jak bedzie, i w ten sposob nie bedzie tych juz wszystkich sporow i wasni, ktore nam tak w "mily" sposob umilaja zycie!!!!

#97 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-25, godz. 18:57

a ziemi nie będzie, skoro masze ciała przemienione na wzór naszego Pana, nie będą potrzebowały tego wszystkiego o co tak wytrwale na tym Ziemskim Padole ŚJ walczą. :lol:

Objawienie 5,10
Dołączona grafika

#98 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-06-25, godz. 19:08

Objawienie 5,10



Pewny jesteś jak niby miała by wyglądać Nowa Ziemia? I czy wszystkie te doczesne, jakie widać w publikacjach WTS skarby fałny i flory będą jeszcze konieczne w egzystencji człowieka przemienionego na wzór Jezusa?.

#99 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-25, godz. 19:17

Pewny jesteś jak niby miała by wyglądać Nowa Ziemia? I czy wszystkie te doczesne, jakie widać w publikacjach WTS skarby fałny i flory będą jeszcze konieczne w egzystencji człowieka przemienionego na wzór Jezusa?.

Podałem odnośnik do Objawienia Jezusa Chrystusa, a nie do publikacji Towarzystwa Stażnica, które w swoim przekładzie werset ten tłumaczy odmiennie. Zapraszam do dyskusji :)
Dołączona grafika

#100 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-25, godz. 21:49

Jacuś, no co ty opowiadasz? Jak to nie ma żadnej listy?
Są nawet dwie!

1)Jr 17:13 "Ci, którzy oddalają się od Ciebie, będą zapisani na ziemi"
2)Łk 10:20 "cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie"

A co do ściemy...hm...w "Raju na Ziemi" nie bedzie studium biblijnego na podstawie "Strażnicy" ;)

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Chyba znowu nie rozumiemy słów Nocy ty spokojna?!
Ani nie czytamy tej listy, ani nie możemy się na nią wpisać. Nie jest to, ani kawałek papieru, ani napis nagrobny,- nic materialnego. Gdybyś jednak przeczytała cały rozdział i zrozumiała kontekst, zacytowanego przez Ciebie wersetu, byłoby o wiele prościej ;)

Odpowiedzią jest werset Jeremiasza 17:9 „Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i nieobliczalne. Któż może je poznać? 10 Ja, Jehowa, badam serce, sprawdzam nerki, by każdemu oddać według jego dróg, według owocu jego postępków.”

Czy nadal uważasz, że możesz się wpisać na listę, a gdy już będziesz na niej, się z niej wypisać? W księdze Izajasza jest też napisane, że człowiek nie jest panem swoich dróg...

Co do ściemy, będzie studium Biblii za pomocą Strażnicy, czy nie będzie? Z pewnością ci, co żyli powstaną, będą mieli o czym opowiadać. lol

P.S. Ci, co oddalają się ;) hahahahahaha

JackuP ja na przykład chciałbym aby kłamców, oszustów i fałszywych proroków nikt nie nazywał "pokornymi sługami Jehowy". Czy zgadzasz się z tym?


Czy to Ciebie razi? Czy może masz z tym jakiś problem?

Jeremiasza 17:10 „Ja, Jehowa, badam serce, sprawdzam nerki, by każdemu oddać według jego dróg, według owocu jego postępków.”

Czy zaglądasz w serca i umysły ludzi nazwanych przez siebie: kłamcy, oszuści, fałszywi prorocy, żeby stwierdzić, że nie są „pokornymi sługami Jehowy”? Lol

Jak widzę JackuP masz niezłe poczucie humoru.
śJ traktuja Strażnicę jako podstawowe źródło informacji a nie Biblię.
Ich wizja raju w czasie 1000-lecia nie ma żadnego poparcia w Biblii, gdyż jest to czas wypełniania się proroctw dotyczacych Izraela i panowania Potomka dawida nad Izraelem i narodami, a nie czas przywracania raju na ziemi pod rządami "organizacji".
Poza tym Księga Objawienia coś mówi na temat tego, że po wydarzeniach w niej opisanych do czasu 1000-lecia z powierzchni ziemi znikną góry, a ST dodaje, że pozostanie tylko jedna, ta na której jest zbydowane Jeruzalem ze Świątynią Boga. Czyli te piekne ilustracje z osnieżonymi szczytami są po prostu kłamliwym oddziaływaniem na psychike człowieka, niczym wiecej.
Może tak więcej JackuP samodzielnego czytania i rozmyslania nad tym co naucza Biblia?


To dla mnie news :) Jeżeli argumentem, są dla Ciebie podane poniżej przykłady, to czy poczujesz się usatysfakcjonowany i odpuścisz, jeżeli Ci te wątki wytłumaczę? :)

Zasłużyć JackuP możesz sobie jedynie na oglądanie gehenny od środka. Wszystko inne jest jedynie z łaski i jest dostępne nie z uczynków, a jedynie na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa Syna Boga Żywego.


Wiara bez uczynków jest martwa, czyż nie? Lol

Ponadto:

„Ja, Jehowa, badam serce, sprawdzam nerki, by każdemu oddać według jego dróg, według owocu jego postępków.”
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych