Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co by było z Tobą gdyby nie to forum?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 replies to this topic

#21 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-06-23, godz. 21:46

Tylko czy jakiekolwiek forum może być podciągnięte pod grupę/organizację/religię? Wydaje mi się, że nie, z prostego powodu - forum dyskusyjne zakłada wymianę myśli i poglądów na dany temat bez cenzury rzeczy niewygodnych. Nie ma też żadnych dogmatów, czy warunków, które trzeba spełnić (z reguły to wyrzeczenie się czegoś lub jakiś obowiązek), by je odwiedzać. Poza tym, związki między forumowiczami są luźne i wirtualne, co wpływa dodatnio na poczucie bezpieczeństwa.

To, o czym piszesz, jest ciekawe, jednak uważam, że na przykładzie forum niesprawdzalne.
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#22 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-24, godz. 12:15

Hahahaha :lol: !!! Czołem króliki ;) .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS

Z niecierpliwością czekam na kolejny test :P .

D.

#23 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-24, godz. 12:26

Tak więc na podstawie powyższego wyciągnąłem dwa wnioski. Jeden, ze tutejsze towarzystwo nie zaszczepia w człowieku leków. Co jest pozytywną opinią dla tutejszego towarzystwa. Oraz drugi, że podana powyżej metoda badania czy dana grupa nie zaszczepia w człowieku leków wpływając destrukcyjnie na jego psychikę jest chyba metodą skuteczną.

Hej, chyba popełniasz błędne koło.

Albo zachodzi opcja nr 1:
Metoda jest skuteczna, więc jej wyniki dowodzą, że tutejsze towarzystwo nie zaszczepia lęków.
albo nr 2:
Tutejsze towarzystwo nie zaszczepia lęków (co udowodniłem inną metodą) a metoda z tej książki daje wyniki zgodne, zatem jest skuteczna.

Nie możesz wyciągnąć obu tych wniosków naraz.

#24 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-06-24, godz. 13:24

Nie. Bo właśnie tutejszy wynik zdaje się dowodzić, ze metoda jest skuteczna. A nie byłaby gdyby każde zapytane środowisko wyrażało jakieś lęki wpojone w nim samym. Wszystko opisałem powyżej. Czy zauważyłeś kiedy metoda byłaby nieskuteczna w świetle mojego powyższego przypuszczenia?

Istnieje więc inna opcja tutejsze towarzystwo nie zaszczepia leków, a więc moje obawy, że każde środowisko wyrazi jakieś lęki zostały podważone. I metoda nadal zdaje się być skuteczna pozbawiona moich wątpliwości. A zarazem wydała pozytywne świadectwo o tym miejscu jakim jest forum. Zapewne teraz łatwiej Ci będzie to zrozumieć. ;)

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-06-24, godz. 13:29

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#25 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-24, godz. 15:21

Czy zauważyłeś kiedy metoda byłaby nieskuteczna w świetle mojego powyższego przypuszczenia?

Gdyby wszystkie odpowiedzi w Twoim teście nie sugerowały zaszczepiania lęków, ale jednak to forum dokonywało jakiejś psychomanipulacji, co można stwierdzić jakąś inną metodą.

A zarazem wydała pozytywne świadectwo o tym miejscu jakim jest forum.

Musiałeś mieć jakąś inną metodę oceny, czy to forum nie zaszczepia lęków (np. intuicja). Dopóki skuteczność metody nie zostanie potwierdzona, jej świadectwo jest nic niewarte.

Celem Twojego eksperymentu było, jak rozumiem, potwierdzenie skuteczności metody. Celem nie było badanie, czy forum nie zaszczepia lęków, bo użyłeś do tego niepotwierdzonej metody.

#26 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-06-24, godz. 19:42

Musiałeś mieć jakąś inną metodę oceny, czy to forum nie zaszczepia lęków (np. intuicja). Dopóki skuteczność metody nie zostanie potwierdzona, jej świadectwo jest nic niewarte.

Celem Twojego eksperymentu było, jak rozumiem, potwierdzenie skuteczności metody. Celem nie było badanie, czy forum nie zaszczepia lęków, bo użyłeś do tego niepotwierdzonej metody.

I tu w zasadzie się z Tobą zgodzę. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#27 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-24, godz. 20:47

a ja wyrażę wątpliwości co do 100% skuteczności tej metody.

Odwiedźcie kiedyś AA i popytajcie ludzi tam się spotykających co by było gdyby nie trafili do AA (przewidywane odpowiedzi: "zapiłbym się na śmierć", może już bym nie żył, siedziałbym we więzieniu, itd. itp.). Czy jednak to grupa AA wszczepia alkoholikom te lęki czy mają je już wcześniej? Podobnie możnaby pytać osoby bezdomne przebywające w schroniskach Brata Alberta. Ciekawe czy to pracownicy schroniska indoktrynują i obniżają samoocenę tych ludzi, czy też ludzie tamci wcześniej znaleźli się na dnie, a dzięki schronisku zrobili mały kroczek w górę?

#28 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-06-24, godz. 21:39

Czyli wspomniana książka wprowadziła mnie w błąd sugerując aby takie pytanie zadać ŚJ aby się przekonać, że Organizacja zaszczepia im lęki. W najbliższym czasie udam się do biblioteki i przypomnę sobie tytuł i autora tej książki, która tak właśnie chciała zdyskredytować ŚJ.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#29 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-25, godz. 23:34

Co do pytania w temacie:

Nie czytalibyście Biblii, nie mielibyście możliwości zawrócenia z drogi, którą idą miliardy...

To od was zależy, czy tak uczynicie.

Jak bym mógł, to bym poprosił Boga o 50, później o 45, 40, 30, 20 i o 10... tak jak Abraham prosił o łaskę dla ludzi prawych wśród nieprawych Sodomy...
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#30 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-06-26, godz. 08:44

Co do pytania w temacie:

Nie czytalibyście Biblii, nie mielibyście możliwości zawrócenia z drogi, którą idą miliardy...

To od was zależy, czy tak uczynicie.

Jak bym mógł, to bym poprosił Boga o 50, później o 45, 40, 30, 20 i o 10... tak jak Abraham prosił o łaskę dla ludzi prawych wśród nieprawych Sodomy...


Bez przesady. Nie miliardy, z tego co słyszałem to jakieś 6,5 mln :lol:
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#31 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-26, godz. 09:01

Czyli wspomniana książka wprowadziła mnie w błąd sugerując aby takie pytanie zadać ŚJ aby się przekonać, że Organizacja zaszczepia im lęki.

Czy prowadziła w błąd? I tak i nie... Wszelkie nauki społeczne (socjologia, psychologia, itp.) to nie matematyka, więc trudno oczekiwać 100% pewnych wzorów. Jeśli w książce było napisane "przekonać" albo "dowieść" to wprowadza w błąd. Jeśli napisano "uprawdopodobnić" lub użyto podobnego słowa, to ma rację.



Skoro stwierdziłeś, że w ludziach z organizacji są te lęki obecne, to istnieją możliwości:

1) albo były widoczne wcześniej i zostały zmniejszone

2) albo były widoczne wcześniej i zostały powiększone

3) nie były widoczne wcześniej, ale zostały zaszczepione



Wyżej podałem przykłady grup nastawionych konkretnie na zmniejszanie problemów życiowych (grupy AA oraz schroniska dla bezdomnych) jednak zauważmy, że ŚJ głoszą każdemu jak leci, pukając do wszystkich drzwi. A zatem można zredukować rozważanie do alternatywy:



1) częściej podatność na naukę ŚJ wykazują ludzie z już istniejącymi lękami

2) częściej ludziom bez widocznych lęków, organizacja ŚJ potrafi je zaprzeczyć.

#32 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-26, godz. 21:46

Bez przesady. Nie miliardy, z tego co słyszałem to jakieś 6,5 mln :lol:


Tyle jest forumowiczów?
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#33 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-26, godz. 22:25

Mniej bym wiedział o kantach WTS-u. :lol:



Zawsze staram się być obiektywnym, ale mi się wydaje, że na tym forum nie chodzi o rzetelne rozpatrywanie pogladów i nauk ŚJ ale o ich dyskredytacje.

#34 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-26, godz. 22:44

W zasadzie chyba ten post zakończy ten wątek ponieważ otworzyłem go w pewnym celu. Mianowicie w 2004r. czytałem książkę o tematyce psychomanipulacji w sektach (już nie pamiętam autora). I tam był podany pewien prosty, acz ciekawy sposób jak sprawdzić czy dana grupa nie zaszczepia w człowieku lęków, a tym samym nie psychomanipuluje czyjąś osobą. Otóż zalecono zapytać daną osobę co by z nią było gdyby nie poznała swej obecnej religii/wyznania/organizacji? I jeśli ta osoba wyrazi swe lęki, to znaczy, że takie obawy zdążyły się w niej zaszczepić przez obecność w danej grupie/sekcie. Postanowiłem więc spytać o to kilku braci gdy wtedy jeszcze regularnie chodziłem na zebrania. Odpowiedzi były w stylu: chyba bym zwariowała, chyba bym się całkowicie zdegenerował, moje życie byłoby puste i bez sensu itp. Zresztą sami sprawdźcie tę metodę.

Ja jednak jej nie dowierzałem i wydawało mi się że to tylko taki sofizmat i sztuczka psychologiczna, bo przecież każdy ma jakieś lęki. Postanowiłem więc zbadać temat na waszych przykładach. I co się okazało. Otóż nikt z piszących tutaj nie wyraził żadnych obaw i leków, zapytany o to co by było z nim gdyby nie to forum. Potwierdziła to postawa osób zarówno piszących w tym wątku, jak i milczacych, którzy też nie wyrazili swych obaw, choć mieliby po temu okazję.

Tak więc na podstawie powyższego wyciągnąłem dwa wnioski. Jeden, ze tutejsze towarzystwo nie zaszczepia w człowieku leków. Co jest pozytywną opinią dla tutejszego towarzystwa. Oraz drugi, że podana


powyżej metoda badania czy dana grupa nie zaszczepia w człowieku leków wpływając destrukcyjnie na jego psychikę jest chyba metodą skuteczną.

Może się mylę, ale tak to widzę w świetle tego wątku i moich doświadczeń.

Twoje wywody troszkę mętne, ale przejrzyste co do intencji w sumie obciażają Kościól Katolicki za zaszczepianie wśród swoich wyznawców różnych lęków. Przecierz ŚJ nie nauczają, że grzesznicy przez całą wieczność będą się smażyć w ogniu piekielnym.

#35 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-26, godz. 22:54

Bez przesady. Nie miliardy, z tego co słyszałem to jakieś 6,5 mln :lol:


Wydaje mi się, że Jacek mówiąc o miljardach ludzi nie miał na myśli ŚJ tylko wszystkich wierzących w Jedynego BOGA.

#36 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-26, godz. 23:45

Twoje wywody troszkę mętne, ale przejrzyste co do intencji w sumie obciażają Kościól Katolicki za zaszczepianie wśród swoich wyznawców różnych lęków. Przecierz ŚJ nie nauczają, że grzesznicy przez całą wieczność będą się smażyć w ogniu piekielnym.

KK nie mówi że ktoś się będzie smażył w piekle lecz że po prostu istnieje coś takiego jak piekło. natomiast ŚJ nie raz również w swoich publikacjach trabią o armagedonie który jest tuz tuż... armagedon to wizja raju? ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#37 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-27, godz. 21:45

Wydaje mi się, że Jacek mówiąc o miljardach ludzi nie miał na myśli ŚJ tylko wszystkich wierzących w Jedynego BOGA.


Wielu przechodzi przez szeroką bramę i nie tylko ci, którzy wierzą w Jedynego Boga lol



Zawsze staram się być obiektywnym, ale mi się wydaje, że na tym forum nie chodzi o rzetelne rozpatrywanie pogladów i nauk ŚJ ale o ich dyskredytacje.


Kto nie walczy argumentem, ten rzuca obelgi- to się często spotyka wśród skinów :P
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#38 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-27, godz. 21:48

Wielu przechodzi przez szeroką bramę i nie tylko ci, którzy wierzą w Jedynego Boga lol


Jakoś mam poważne wątpliwości co do tego, że rozumiesz słowa z Biblii dot. wąskiej bramy... B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#39 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-27, godz. 21:54

KK nie mówi że ktoś się będzie smażył w piekle lecz że po prostu istnieje coś takiego jak piekło. natomiast ŚJ nie raz również w swoich publikacjach trabią o armagedonie który jest tuz tuż... armagedon to wizja raju? ;)


Nie odnoszą się tylko do piekła w sensie grobu lol

Jesteś oszczercą, bo Jezus też niby trąbił? A to co Bóg postanowił i zarazem obiecał, to może szczekanie?!

Tak! To raj, dla tych, którzy uwierzyli i zmienili swoje serca, bo mają nadzieje usługiwać i wypełniać wolę Boga.

P.S. Racjonalista... taki portal, to dla Ciebie :) Tam znajdziesz swój swego lol


Jakoś mam poważne wątpliwości co do tego, że rozumiesz słowa z Biblii dot. wąskiej bramy... B)


Jeden tez wątpił, bo na zebrania nie chodził.

Ty jednak, nie dostapisz sprawdzeniem palcem. lol
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#40 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-27, godz. 23:28

Rzoumiem, że nic konkretnego nie jesteś w stanie napisać więc z mojej strony EOT
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych