Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawe zmiany w Strażnicy (z NSK 07.07)


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-07-13, godz. 17:50

Zainspirowany „entuzjastycznym” artykułem z NSK 07 (patrz cytat), chciałbym zaproponować dzielenie się spostrzeżeniami dwulicowej mowy w wydawnictwach WTS, które subtelnie wpływają na podświadomość ludzką, aby wywołać u nich określone zachowania.

Pragnę również zwrócić uwagę, że w tym artykule nie ma żadnej wzmianki o ekonomicznym aspekcie zmian od 2008, oraz na to, że też nigdy nie mówi się o np. niekorzystnych skutkach wynikających z jakichkolwiek zmian dokonywanych przez WTS.

Ciekawe zmiany w Straznicy.
1 Jakiś czas temu do zborów dotarło intrygujące ogłoszenie, że począwszy od stycznia 2008 roku, będą publikowane dwa różne wydania Strażnicy: jedno przeznaczone dla szerokiego kręgu odbiorców i drugie, adresowane głównie do naszej chrześcijańskiej społeczności. Być może zastanawiamy się, czym będą się różnić oba wydania, co dobrego przyniosą te zmiany i jakich jeszcze nowości w zwiazku z tym się spodziewać.
2 Różnice. Z datą pierwszego dnia każdego miesiąca będzie się ukazywać wydanie do rozpowszechniania. Wszystkie zamieszczane w nim artykuły będą przygotowywane z myślą o ludziach, którym głosimy. Wydanie z piętnastego dnia każdego miesiąca to wydanie do studium. Nie będziemy go proponować w służbie polowej. Znajda się w nim artykuły do studiowania na zebraniach w danym miesiącu oraz dodatkowe artykuły, przydatne zwłaszcza dla ochrzczonych sług Bożych. Strażnica do rozpowszechniania zapewne wzbudzi zainteresowanie nie tylko Świadków Jehowy, ale również osób postronnych, które mają szacunek dla Biblii.
Przebudźcie się! nadal będzie skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym także do ludzi nastawionych sceptycznie i do wyznawców religii niechrześcijańskich.
3 Korzyści. W wydaniu do studium nie trzeba będzie wyjaśniać takich określeń, jak na przykład „pionier stały", niezrozumiałych dla osób spoza naszej społeczności. Będą w nim publikowane konkretne wskazówki przeznaczone głównie dla Świadków Jehowy oraz dla zainteresowanych robiących postępy duchowe. A co powiedzieć o wydaniu do rozpowszechniania? Ponieważ tematyka oraz styl artykułów będą dobierane z myślą o szerokim gronie czytelników, osoby postronne będą mogły z zainteresowaniem przeczytać całe czasopismo. Oczywiście z lektury tego wydania pożytek odniesie również każdy sługa Jehowy. Ponieważ w ciągu miesiąca w służbie polowej skupimy się na proponowaniu tylko jednej Strażnicy i jednego Przebudźcie się!, będziemy mieć więcej czasu na opracowanie skutecznych metod oferowania tych publikacji.
4 Nowości. W wydaniu do rozpowszechniania planowane jest wprowadzenie kilku ciekawych nowości. Znajda się w nim na przykład artykuły bardzo przystępnie objaśniające podstawowe nauki biblijne. Powstanie też rubryka ukazującą, jak Pismo Święte może pomóc rodzinom. Z myślą o młodzieży będą publikowane specjalne materiały do studium Biblii. W każdym numerze znajdą się także artykuły poświecone fragmentom biblijnym pomagającym lepiej poznać osobowość Jehowy.
5 Modlimy się, by Jehowa pobłogosławił planowanym zmianom. Oby zarówno Strażnica, jak i Przebudźcie się! docierały do jeszcze większej liczby osób godnych usłyszenia dobrej nowiny (Mat. 10:11).


Strażnica dla szerokiego kręgu odbiorców:
W niej znajdziemy doniesienia o tym jacy tolerancyjni, przyjaźni ludziom i dobroduszni są Świadkowie Jehowy.
Są miłymi i zawsze grzecznymi ludźmi.
Propagują wolność wyznania i zwracają uwagę na ochronę praw człowieka.
Poznawanie nauk biblijnych w tej społeczności odbywa się w godny i przyjemny sposób.
Będzie wiele mowy o miłości Jezusa, poświeceniu i sprawiedliwości.
Umarł ci ktoś bardzo bliski lub krewny? Biblia daje nam pociechę.
Musisz zbadać swoja religię - zostanie zaakcentowane.
Czytaj biblię.
Czy uczynki wspólnoty religijnej, do której obecnie należysz, podobają się Bogu?
Musisz to zbadać. Zapoczątkuj studium biblijne. Możesz wysłuchać także wykładu biblijnego w Sali Królestwa.
Jesteś tam serdecznie zaproszony. Spotkasz tam wielu życzliwych ludzi. Nie zbieramy żadnych kolekt, oraz każdy może opuścić zgromadzenie w wybranej przez siebie chwili.

Straznica tylko dla SJ:
Musisz studiować biblię na podstawie publikacji Towarzystwa Strażnica.
Studiuj Strażnicę.
Idź trzy razy w tygodniu na zebranie.
Chcesz ocaleć, musisz się dać ochrzcić.
Przyjaźń z ludźmi ze świata psuje dobre obyczaje. Wyzbądź się ich.
Tylko my znamy prawdę.
Tylko my głosimy imię Boga prawdziwego.
Tylko my głosimy o królestwie.
Tylko my głosimy prawdę.
Tylko my jesteśmy ludem wybranym.
Tylko my…, Tylko my…
Wyjdź z Babilonu. Wejdź do Arki.
Czas jest bliski.
Musisz głosić.
Musisz pomagać sprzątać sale zgromadzeń.
Odkładaj systematycznie pewną sumę pieniędzy, aby wspierać wzrost teokracji.
Udzielaj się przy budowach obiektów Towarzystwa.
Nie spóźniaj się na zebranie, bo to przeszkadza drugim w koncentracji.
Musisz jechać na kongres. Nie zapomnij twojego pracodawcy już wcześniej o tym powiadomić.
Twoja spódnica jest zbyt krótka.
Nie możesz się masturbować.
Nie obchodź świąt pogańskich.
Internet jest wielkim niebezpieczeństwem.
Nie informuj się w internecie.
Bierz pod uwagę, że na forach spotkać można złych odstępców, którzy opowiadają o nas kłamstwa.
Kochając Boga słuchasz jednocześnie "głosu obcych" oraz nie jesteś posłuszny niewolnikowi? – Twoje zdrowie duchowe jest zagrożone. - Okaz skruchę i idź do służby.
Bądź pokorny i posłuszny.
Nie myśl o sobie więcej niż to konieczne.
Czyń jeszcze więcej dla Jehowy.
Niech twoje postępowanie świadczy o tym, czego się nauczyłeś.
Rozpowszechniaj więcej literatury.
Przyjmuj z pokorą i wdzięcznością dostarczany ci nowy pokarm na czas słuszny.
Dzień Sądu się przybliżył jak jeszcze nigdy dotąd.
Nie potrzebujesz matury.
Studia na uniwersytecie mogą cię ograbić z wiary w Boga.
Stawiaj sobie cele duchowe.
Nie krytykuj niewolnika wiernego i roztropnego.
To ty jesteś w prawdzie, inni nie.
Wszystko inne jest we władzy Szatana, przeciwnika Bożego...

Użytkownik brooklyn_hunter edytował ten post 2007-07-13, godz. 20:05

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#2 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-16, godz. 18:02

A swoją drogą, czy nie sądzisz, że jest to dość wyraźny sygnał, że w "komitecie centralnym" są zaniepokojeni malejącym wzrostem w skali świata? mniej ŚJ to mniejsze wpływy i mniejsze zyski dla wybranych. Poza tym będzie można ukryć pewne rzeczy, jak np. pedofilia.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-16, godz. 18:18

na temat ukrycia czegokolwiek, starzy Polacy mawiali: jeśli o sprawie wiesz tylko ty, jest to tajemnica, jeśli wiedzą dwie osoby jest to pół tajemnicy, jeśli wiedzą trzy osoby, jutro dowie się cała wiocha.

Pedofilii u ŚJ ukryć się nie da, bo wie o niej znacznie więcej niż trzy osoby.

#4 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-16, godz. 18:25

na temat ukrycia czegokolwiek, starzy Polacy mawiali: jeśli o sprawie wiesz tylko ty, jest to tajemnica, jeśli wiedzą dwie osoby jest to pół tajemnicy, jeśli wiedzą trzy osoby, jutro dowie się cała wiocha.

Pedofilii u ŚJ ukryć się nie da, bo wie o niej znacznie więcej niż trzy osoby.

To był przykład. Generalnie jednak o tym wiedzą osoby zainteresowane. Kiedy ostatnio cos na ten temat powiedziałem do nawiedzających mnie głosicieli, zapałali wręcz oburzeniem, że słucham odstepców i innych wrogów prawdy. Uważam, że problematyka ŚJ jest na tyle hermetyczna jeszcze, że przecietny kandydat na ŚJ będzie całą swoją wiedze opierał na tym, co otrzyma. Ty jesteś zinteresowany, ja jestem, jeszcze parę osób jest. Ale nas jest garstka, a ludzi, którzy maja problem z odróznieniem Pisma od Biblii, wystarczajaco dużo, żeby SJ od czasu do czasu kogos przekonali. Bo przeciez oferują to, czego pragnie podświadomie każdy człowiek - zrozumienie otaczającego świata dostępne dla każdego.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#5 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-07-16, godz. 20:26

brooklyn_hunter - włos się jeży na głowie gdy się czyta tego twojego posta.. koszmar.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#6 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2007-07-16, godz. 20:56

ŚJ robią się już jak masoneria - powstają kolejne stopnie wtajemniczenia, już sam podział na klasy (kasty?) nie wystarczył.

Ot, połączenie masonerii z hinduizmem ;)

Pozdrawiam :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#7 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-17, godz. 07:54

Brook to jest straszne...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#8 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-07-17, godz. 20:39

Brook to jest straszne...

Tez tak mysle. Przekonamy sie wciagu roku 2008 czy moje "koszmarne" prognozy sie spelnia. :D ;)

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#9 panter

panter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Gadu-Gadu:6115856
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-18, godz. 20:20

Tez tak mysle. Przekonamy sie wciagu roku 2008 czy moje "koszmarne" prognozy sie spelnia. :D ;)


Z historycznego punktu widzenia, zamiłowanie WTS do tego rodzaju "sloganów" jak powyżej, może sprawić, że wypowiedziałeś samospełniające się proroctwo :huh: :(
"Człowiek broni błędów, które kocha." Seneka Starszy

Panter

#10 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-18, godz. 20:32

jako sj zastanawialam sie nie raz po co rozpowszechniac straznice, ja tego nie robilam, uwazalam, ze lektura lekka i przyjemna to przebudzcie sie, wreszcie wpadli na to samo :) Zabronic byloby latwiej, pewnie niejedna nocke spedzili na radzeniu jak zakazac braciom rozpowszechniac straznice, i WYMYSLILI, wydac dwie, jedna dla naszych druga dla obcych :) Naprawde ciekawy pomysl............ no i naprawde ycze szczescia we wdrozeniu, bo powiedzmy sobie szczerze, CI z ilorazem inteligencji powyzej 100 juz nie sa sj, 80 % z nich z ledwoscia dosiega pewnie do 60% wiec nie wytlumaczy sie im ze z 1 dnia miesiaca wolno a z 15 nie! No chyba ze zmienia kolorystyke ......... ta ktora wolno bedzie w zielonej jak trawka szacie, a ta ktora jest do uzytku wewnetrznego w ogniscie czerwonej! :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#11 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-20, godz. 06:22

jako sj zastanawialam sie nie raz po co rozpowszechniac straznice, ja tego nie robilam, uwazalam, ze lektura lekka i przyjemna to przebudzcie sie, wreszcie wpadli na to samo :) Zabronic byloby latwiej, pewnie niejedna nocke spedzili na radzeniu jak zakazac braciom rozpowszechniac straznice, i WYMYSLILI, wydac dwie, jedna dla naszych druga dla obcych :) Naprawde ciekawy pomysl............ no i naprawde ycze szczescia we wdrozeniu, bo powiedzmy sobie szczerze, CI z ilorazem inteligencji powyzej 100 juz nie sa sj, 80 % z nich z ledwoscia dosiega pewnie do 60% wiec nie wytlumaczy sie im ze z 1 dnia miesiaca wolno a z 15 nie! No chyba ze zmienia kolorystyke ......... ta ktora wolno bedzie w zielonej jak trawka szacie, a ta ktora jest do uzytku wewnetrznego w ogniscie czerwonej! :)

Qwerty
Zapominasz o tym jaka jest siła perswazji braci. Tu rozmowa duszpasterska, tam groźba KS-u, wytykanie palcami, że ktoś się nie trzyma zaleceń "niewolnika" i sprawa załatwiona. Jest rozpowszechniana tylko jedna Strażnica.
Czesiek

#12 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-07-21, godz. 16:54

Z historycznego punktu widzenia, zamiłowanie WTS do tego rodzaju "sloganów" jak powyżej, może sprawić, że wypowiedziałeś samospełniające się proroctwo :huh: :(

Te slogany zawsze były, może nie w taki dosadny sposób lecz bardziej subtelnie.
Łatwo je znaleźć prawie w każdym wydaniu czasopisma.

Mistrzowie manipulacji z WTS zamieszczając je teraz w specjalnej STRAZNICY tylko dla głosicieli, wywołają wrażenie, że te zalecenia są czymś nadzwyczajnym, jakoby bezpośrednio pokarmem stałym od Boga, dla wybranych, chcąc w ten sposób również jakoby przyśpieszyć decyzję nowego kandydata o chrzcie.

Dziwne, że kiedyś był przyrost bez specjalnych podziałów w literaturze. Jezus też nie glosil prawdy w wersji "light".
Ktoś, kto się poważnie interesował nie przeszkadzały mu takie pojęcia jak "pionier", "wielka rzesza", itp.
Przecież to jest normalne, że społeczności zamknięte posługują się swoim słownictwem.
A poza tym codziennie się uczymy nowych słów, to te kilka nowych strażnicowych pojęć nie powinno być dla normalnego zjadacza chleba, żadnym większym problemem.

Uważam, że WTS-owi chodzi w tym o utrudnienie dostępu krytykom do wewnętrznych wskazówek oraz o umocnienie świadomości elitarnej grupy, jaką są Świadkowie Jehowy.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#13 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-07-21, godz. 17:42

Czyli kolejne przesilenie i krok do tyłu.... z powrotem na drogę sekty.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-21, godz. 19:39

Qwerty Zapominasz o tym jaka jest siła perswazji braci. Tu rozmowa duszpasterska, tam groźba KS-u, wytykanie palcami, że ktoś się nie trzyma zaleceń "niewolnika" i sprawa załatwiona. Jest rozpowszechniana tylko jedna Strażnica.

Myślę, że nawet i to nie będzie konieczne. Głosiciel dostanie np. 5 sztuk strażnicy nieparzystej i 1 szt. parzystej, jak przez pomyłkę rozpowszechni parzystą to nie będzie miał sie z czego przygotować do zebrania. I już na drugi raz się nie pomyli.

#15 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-23, godz. 08:51

Uważam, że WTS-owi chodzi w tym o utrudnienie dostępu krytykom do wewnętrznych wskazówek oraz o umocnienie świadomości elitarnej grupy, jaką są Świadkowie Jehowy.


IMHO chodzi też o utrudnienie odstępcom dostępu do najnowszej literatury. Teraz to co najciekawsze będzie w numerach do użytku wewnętrznego, więc nie będzie tego można dostać od "słupa" na dworcu. Potrzebne będą wtyki w organizacji, jak w przypadku NSK.
[db]

#16 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-23, godz. 09:18

' date='2007-07-23 10:51' post='70839']
IMHO chodzi też o utrudnienie odstępcom dostępu do najnowszej literatury. Teraz to co najciekawsze będzie w numerach do użytku wewnętrznego, więc nie będzie tego można dostać od "słupa" na dworcu. Potrzebne będą wtyki w organizacji, jak w przypadku NSK.

I to jest kolejny dowód na to, że totalitaryzmy wszelkiej masci zachowują sie podobnie :rolleyes:
pezetpeeria też miała na zewnątrz trybunę ludu itp. oraz wydawnictwa wewnętrzne, tylko dla swoich, i to bynajmniej tych "bardziej wiernych". Niedługo u ŚJ zaczną wydawać czasopisma tylko dla starszych :rolleyes: , takie ONLY FOR OLDERS.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#17 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-23, godz. 09:52

Niedługo u ŚJ zaczną wydawać czasopisma tylko dla starszych :rolleyes: , takie ONLY FOR OLDERS.


Są już listy, książki i szkolenia tylko dla starszych, więc taki biuletyn w stylu jeszcze bardziej "wewnętrznej" NSK pewnie mógłby zaistnieć.
[db]

#18 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-07-23, godz. 10:31

' date='2007-07-23 11:52' post='70848']
Są już listy, książki i szkolenia tylko dla starszych, więc taki biuletyn w stylu jeszcze bardziej "wewnętrznej" NSK pewnie mógłby zaistnieć.


Tylko dlaczego kogos mialoby to dziwic? Ja czekalem na taki ruch od lat, bedac aktywnym glosicielem. I nie doczekalem sie. Ale wydawalo mi sie zawsze czyms oczywistym zeby literatura dla Swiadkow byl inna niz ta do rozpowszechniania. Bo tak jak bylo dotad, to byla wg mnie porazka. Sam nie rozpowszechnialem raczej Straznic, bo balem sie ze ci biedni ludzie nic z tego nie zrozumieja, popukaja sie w czolo i odloza na polke.
A sam tez polowy artykulow ze Straznicy nie czytalem, bo mialem wrazenie ze to w kolko to samo.
Wg mnie z marketingowego punktu widzenia ruch WTS byl oczywisty i powinien nastapic kilkadziesiat lat temu. I nie dopatrywalbym sie tu zadnych podtekstow i spiskow.

#19 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-23, godz. 10:48

Tylko dlaczego kogos mialoby to dziwic? Ja czekalem na taki ruch od lat, bedac aktywnym glosicielem. I nie doczekalem sie. Ale wydawalo mi sie zawsze czyms oczywistym zeby literatura dla Swiadkow byl inna niz ta do rozpowszechniania. Bo tak jak bylo dotad, to byla wg mnie porazka. Sam nie rozpowszechnialem raczej Straznic, bo balem sie ze ci biedni ludzie nic z tego nie zrozumieja, popukaja sie w czolo i odloza na polke.
A sam tez polowy artykulow ze Straznicy nie czytalem, bo mialem wrazenie ze to w kolko to samo.
Wg mnie z marketingowego punktu widzenia ruch WTS byl oczywisty i powinien nastapic kilkadziesiat lat temu. I nie dopatrywalbym sie tu zadnych podtekstow i spiskow.


Zawsze było tak, że Przebudźcie się! schodziło lepiej i łatwiej było je rozpowszechnić. Ale przynajmniej teoretycznie była jawność - jeśli ktoś chciał dostać Strażnicę na jakikolwiek temat to ją dostał. Oczywiście te zmiany z marketingowego punktu widzenia mają sens, ale można to było zrobić sensowniej. Po co było zmniejszać częstotliwość Przebudźcie się! a Strażnicę dzielić na dwie osobne linie? Zamiast tego trzeba było Strażnicę zrobić pismem do użytku wewnętrznego a treści z tej "publicznej" serii przenieść do Przebudźcie się wydawanego tak jak kiedyś - 2x w miesiącu. To zamieszanie z parzystymi i nieparzystymi numerami jest trochę śmieszne a trochę dziwaczne.
[db]

#20 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-07-23, godz. 11:39

' date='2007-07-23 12:48' post='70851']
Zawsze było tak, że Przebudźcie się! schodziło lepiej i łatwiej było je rozpowszechnić. Ale przynajmniej teoretycznie była jawność - jeśli ktoś chciał dostać Strażnicę na jakikolwiek temat to ją dostał. Oczywiście te zmiany z marketingowego punktu widzenia mają sens, ale można to było zrobić sensowniej. Po co było zmniejszać częstotliwość Przebudźcie się! a Strażnicę dzielić na dwie osobne linie? Zamiast tego trzeba było Strażnicę zrobić pismem do użytku wewnętrznego a treści z tej "publicznej" serii przenieść do Przebudźcie się wydawanego tak jak kiedyś - 2x w miesiącu. To zamieszanie z parzystymi i nieparzystymi numerami jest trochę śmieszne a trochę dziwaczne.


W sumie masz racje. Mysle, ze chodzi o przywiazanie do marki, jaka jest Straznica. Byla zawsze pierwsza i najwazniejsza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych