Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawe zmiany w Strażnicy (z NSK 07.07)


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#21 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-07-23, godz. 15:39

Dla mnie taki podział czasopism "wewnątrz" i "na zewnątrz" jest kolejnym dowodem na to, że Towarzystwo jest nieszczere, albo ludzi że świata ma za idiotów, co to samodzielnie strażnicy poczytać nie umieją i powinni dostać wersję do kolorowania. Już w momencie, kiedy dowiedziałam się, że starsi mają swoje, niedostępne dla innych "Zważajcie....", a głosiciele swoje "Prowadzenie..." wiara w szczere intencje Organizacji jakoby tylko miała na celu zbawianie zbłąkanych owieczek mocno się zachwiała. W tym momencie legła w gruzach.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#22 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-23, godz. 16:01

Chcą zagłodzić ex-ów, odcinając im drogę do pokarmu. Na czas słuszny. Ponoć to najcięższa kara, która spotyka odstępcę.

#23 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-07-23, godz. 16:46

Chcą zagłodzić ex-ów, odcinając im drogę do pokarmu. Na czas słuszny. Ponoć to najcięższa kara, która spotyka odstępcę.

Ex-y mają piwo i kaszankę...i chyba lepiej na tym wychodzą niż ci co dostapią zaszczytu czytania strażnicy dla wtajemniczonych.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#24 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-29, godz. 07:27

Dla mnie Strażnica była zawsze źródłem wiedzy doktrynalnej, czyli tego, w co wierzą śJ i jak mają postępować, natomiast Przebudźcie się tylko takim dodatkiem z ciekawostkami mającymi zachęcić do zainteresowania się Strażnicą.

A odpowiednią Strażnicę zawsze można otrzymać, proponując głosicielowi indywidualne studium Biblii w oparciu o Strażnicę. Ta osoba będzie miała co wpisać w sprawozdaniu a zainteresowany będzie miał wszystkie Strażnice.
Czesiek

#25 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-30, godz. 09:04

A odpowiednią Strażnicę zawsze można otrzymać, proponując głosicielowi indywidualne studium Biblii w oparciu o Strażnicę. Ta osoba będzie miała co wpisać w sprawozdaniu a zainteresowany będzie miał wszystkie Strażnice.


Daj spokój, gadanie co tydzień z głosicielem to za wysoka cena za to pisemko ;)

I nie jestem pewny, czy tak chętnie zgodziłby się na studium na podstawie "wewnętrznej" Strażnicy.

Ale na razie to możemy sobie poteoretyzować. Dopiero od przyszłego roku (a tak naprawdę dopiero po paru miesiącach, jak sytuacja się ustabilizuje, odruchy wyrobią itp.) się okaże jak to będzie wyglądało w praktyce.
[db]

#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-31, godz. 06:50

Daj spokój, gadanie co tydzień z głosicielem to za wysoka cena za to pisemko ;)

I nie jestem pewny, czy tak chętnie zgodziłby się na studium na podstawie "wewnętrznej" Strażnicy.

Ale na razie to możemy sobie poteoretyzować. Dopiero od przyszłego roku (a tak naprawdę dopiero po paru miesiącach, jak sytuacja się ustabilizuje, odruchy wyrobią itp.) się okaże jak to będzie wyglądało w praktyce.

[db]
Pytanie nie brzmi, czy ja bym chciał co tydzień spotykać się, ale czy znajdzie się taki, co by się ze mną chciał spotykać.
Poza tym może być umowa, że ja dostaję Strażnicę, a on wpisuje sobie godziny studium, a jakby co, to zawsze może się na mnie powołać.
Czesiek

#27 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-08-01, godz. 06:52

A odpowiednią Strażnicę zawsze można otrzymać, proponując głosicielowi indywidualne studium Biblii w oparciu o Strażnicę. Ta osoba będzie miała co wpisać w sprawozdaniu a zainteresowany będzie miał wszystkie Strażnice.

Za moich czasów dopuszczono "studia biblijne" trwające 15 minut tygodniowo. Czy to jest dalej praktykowane?

#28 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-01, godz. 09:57

Za moich czasów dopuszczono "studia biblijne" trwające 15 minut tygodniowo. Czy to jest dalej praktykowane?


Teraz można nawet raportować 5 min studia, czyli takie regularne odwiedziny, byle przeczytać coś z publikacji do studiowania (wymagania, wiedza, czego uczy biblia, etc.)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#29 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-06, godz. 17:10

Teraz można nawet raportować 5 min studia, czyli takie regularne odwiedziny, byle przeczytać coś z publikacji do studiowania (wymagania, wiedza, czego uczy biblia, etc.)

To jak osoba dostarczająca mi publikacje będzie miała jakieś wątpliwości, to poproszę aby mi coś przez 5 minut przeczytała ze Strażnicy do studium i zaraportowała sobie, że ma regularne spotkania ze mną raz w miesiacu.
Czesiek

#30 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-08, godz. 07:25

To jak osoba dostarczająca mi publikacje będzie miała jakieś wątpliwości, to poproszę aby mi coś przez 5 minut przeczytała ze Strażnicy do studium i zaraportowała sobie, że ma regularne spotkania ze mną raz w miesiacu.


Tak, a na zebraniu NSK będzie się mogła podzielić budującym doświadczeniem ze studiowania z protestantem, którego serce jest szczere i otwartę na jedyną prawdziwą prawdę ;) Nie dość, że podciągnie statystyki zboru w rubryce "studia biblijne", to jeszcze dodatkowo zaraportuje "odwiedziny ponowne".
Ciekawe czy to z Twojej strony będzie dobry uczynek, wyrafinowanie czy kpiarstwo ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#31 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-08, godz. 09:08

Ciekawe czy to z Twojej strony będzie dobry uczynek, wyrafinowanie czy kpiarstwo ;)

Z mojej strony będzie tylko przyjęcie publikacji, abym mógł sobie sprawdzić czy nauki WTS nie zmieniły się. To nie moja wina, że nawet śJ nie znaja dnia ani godziny kiedy im błyska światło i sami często nie za bardzo orientują się w tym co aktualnie głosi CK.
A osoba dostarczajaca mi 'pokarm" doskonale wie dlaczego nie moge przyjąć nauczania WTS jako pochodzącego od Boga.
Czesiek

#32 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-08, godz. 09:21

Z mojej strony będzie tylko przyjęcie publikacji, abym mógł sobie sprawdzić czy nauki WTS nie zmieniły się. To nie moja wina, że nawet śJ nie znaja dnia ani godziny kiedy im błyska światło i sami często nie za bardzo orientują się w tym co aktualnie głosi CK.
A osoba dostarczajaca mi 'pokarm" doskonale wie dlaczego nie moge przyjąć nauczania WTS jako pochodzącego od Boga.


Spoko, spoko ... ja to wiem. To taki żarcik był ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych