Skocz do zawartości


Zdjęcie

Black Red White - sukces ŚJ


  • Please log in to reply
184 replies to this topic

#41 romero

romero

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2006-04-11, godz. 10:05

Согласен, многие skorzystałi na pracy w Black Red White, ведь Tadeusz Chmiel дал рабуту более 5000 особам!!! (вот мне интересно, скольо рабочих мест создали люди которые его критиковали?)

#42 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-04-11, godz. 11:10

mam pytanie,czy znacie,oprócz Tadeusza Chmiela innych swiadków,którzy są tak wspaniałymi bracmi i zatrudniaja wspólwyznawców ratując ich przed biedą w tych trudnych" dniach ostatnic",które lada dzien sie skończą i ten majatek bedzie już nieprzydatny,gdyż raj da im o wiele więcej materialnej obfitosci?[sorry za przydługie zdanie]Tak sie składa,że w mojej okolicy też funkcjonuje taki bogaty biznesmen,który ma sporą firme przewozową i fabryke opału ekologicznego.Gość jest super brat,tylko,ze w swoich firmach zatrudnia samych swiatusów,mimo,ze w zborze były i są osoby bezrobotne.Braciszek tłumaczył sie kiedys,ze bracia sa leniwi,chcieliby pieniadze brac za minimum wysiłku i takie tam inne bla bla,ale zborownicy wiedzieli,ze ów brat musiałby zacząć w inny sposób prowadzić interesy,bo bracia za dużo mogliby zobaczyc.Ten brat jest wspaniałym sponsorem róznych lokalnych imprez czy społecznych przedsiewzieć jak chociażby budowa powiatowej strzelnicy,o czym powiadomiły lokalne media.Nie powiem,dla straznicy tez jest hojnym darczyńca,bo dawał darmowy transport przy budowie sali,czasem zesponsoruje węgiel tez na sale,napewno jego datki nie są dwucyfrowe,ale w zborze miał i pewnie ma opinie sknerusa i niechętnego do pomocy.Sebastian,czy w Karpaczu są ci swiadkowie,co maja firme "Porta Drzwi"?,3 lata temu żona tego goscia miała u was dom wczasowy,ciekawa jestem ,jak oni pomagaja wspólbraciom,bo pracowała tam dosyc krótko jedna siostra,ale z płaczem wróciła i pojęła dlaczego miejscowe siostry nie chciały tam pracować.Nie zione jadem,tylko pokazuje swiadkowską obłude,bo to ona spowodowała,że odeszłam.

#43 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-11, godz. 11:23

Znam dobrze sytuowanego producenta okien (oczywiście SJ), który zatrudnia chyba tyle samo braciszków, co i światusów. Na pewno wylał kilku współwyznawców; powodów nie znam, ale w ich miejsce zatrudnił ludzi "ze świata".

Inny braciszek (ma z 7 sklepów spożywczych) zatrudnia garstkę świadków i większość "światusów".

Jeszcze inny przykład - firma budowlana SJ. Z 40 osób zatrudnionych - chyba sami świadkowie.

Cóż, nie wiem, czy jest w tym jakaś reguła... Chyba nie. Zauważyłem jednak, że im bardziej fizyczny wymiar pracy, tym więcej zatrudnionych świadków. Ale to tylko moje subiektywne spostrzeżenie.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#44 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-11, godz. 12:00

Sally, nie wiem o jakiego producenta czy sprzedawcę okien Tobie chodzi, gdyż 3 lata temu to ja juz byłem poza zborem. Ostatni mój kontakt ze zborem to pamiątka 4 lata temu wiosną 2002, a później odłączenie się w grudniu 2002.

Wiem z dawnych lat, że część przedsiębiorców ŚJ nie chciała (i zapewne do dzisiaj nie chce) zatrudniać współwyznawców, gdyż obawiaja się, że w razie rozwiązania umowy z pracownikiem, mogliby narazić się na jakieś nieprzyjemne komentarze w zborze. Część z nich, przyznaje także w przypływie szczerości, że im jest potrzebny pracownik, ktory popracuje wtedy gdy oni pójdą na zebranie, a gdy wszyscy pracownicy wraz z szefem idą na zebranie, wtedy nie ma się kto zająć firmą.

Napewno bycie ŚJ nie ułatwia znalezienia pracy. Część zawodów odpada, a nieco przereklamowana kryształowa opinia ŚJ też już nie działa tak mocno jak kiedyś.

#45 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-25, godz. 20:16

u nas w jednej z firm w WSSE "braciszek" szefuje ! i jak to mówia "Światusy" kawał s....syna ! i też braciszkowie i siostrzyczki omijają ową firmę ogromnym łukiem ! poznałem go na jakims spotkaniu i powiem szczerze takiego buca jeszcze nie spotkałem !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#46 romero

romero

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2006-04-26, godz. 08:13

Ну, вы опять за свое. Вы опять делаете ту самую ошибку. Вместо того чтобы оценить и szanowac Tadeusza Chmiela, за то что “przyznał miastu darowiznę (450 tys. zł) - na remont mieszkań komunalnych” “mówił burmistrz” – то вы обсуждаете, скорее всего, выдуманную историю. :angry:
450 000zl :o (6-значная цифра) – были пожертвованы бесповоротно и без процентов! Это событие намного важнее, чем 3-значная цифра.

#47 romero

romero

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2006-04-26, godz. 08:21

В каждом человеке можна знайти какие-то недостатки. Ну, как вы так можете, вместо того чтобы похвалить за то, что братья дают рабочее места, вы их судите (смотри Матфея 7:3,2,1). Это подобно временам, когда Иисус был на земле, исцелял и воскрешал. Фарисеи, вместе того чтобы отдать честь Иисусу, за то, что Он такое может, искали зацепки, чтобы Его убить.

#48 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-26, godz. 08:42

Romero, bardzo ładnie, że brat Tadeusz przyznał darowiznę. Tak samo bym się cieszył, gdyby przyznał ją ktoś inny. W ogóle każda darowizna mnie cieszy, zwłaszcza... jak sam biorę :P ;)

Co Ty z tym bratem Tadeuszem...? Przecież nic o nim złego ostatnio nie piszemy. Nic nie piszesz w innych ciekawych tematach, tylko się uparłem na ten nieszczęsny Black Red White...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#49 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-26, godz. 09:31

a propos biznesów braciszków ! jeszcze dwa przykłady z WSSE

1. LEGIPOL Sp. z o.o. ( w kontaktach z firmą, kilka ciekawych nazwisk ;-) Siostro Bożenko zobacz może znajdziesz kilka starych znajomości ;-) )

http://www.legipol.p...p?idSite=glowna

2. MIGAPOL Sp. z o.o. - stronki brak
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#50 romero

romero

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2006-05-03, godz. 08:52

Дело в том, что на этом примере я хочу показать, что вы ошибочно заняли неправильную позицию.

#51 144000

144000

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów
  • Lokalizacja:...

Napisano 2006-08-17, godz. 20:29


(post włączony do tematu)


Witam na forum wszystkich, ktorych posty czytuje, ale dopiero teraz postanowilem sie zarejestrowac.

Wynalazlem taka oto ciekawostke we Wproscie:

Tadeusz Chmiel
Pozycja (2006): 13
Majątek (2006): 1 400 mln
Opis z edycji 2006


Żadna agencja fotograficzna nie ma jego zdjęcia. O tym, jak wygląda, nie wie nawet większość pracowników należącej do niego firmy Black Red White, największego producenta mebli w Polsce. Jak opowiadają, pojawił się kiedyś incognito w firmie i strażnikowi, który nie rozpoznał swojego szefa i uniemożliwił wejście na teren zakładu, uznając za intruza, wręczył premię za czujność. Niechęć Chmiela do afiszowania się bogactwem wynika z wyznawanej przez niego religii - jest świadkiem Jehowy. Tadeusz Chmiel zaczynał w połowie lat 80. od zbijania mebli w przydomowym warsztacie. Dziś wraz z żoną Marzeną jest właścicielem 95 proc. akcji BRW (pozostałe 5 proc. należy do jego wspólnika Stanisława Bosaka). Firma produkuje najpopularniejsze w Polsce, a zarazem najtańsze, meble z płyt wiórowych. Ma 16 proc. krajowego rynku. W Biłgoraju na Lubelszczyźnie, gdzie powstał pierwszy zakład BRW (pozostałe znajdują się w Zamościu, Mielcu i w Chmielku na Zamojszczyźnie), spółka zatrudnia 3 tys. osób. To oznacza, że prawie w każdej rodzinie w mieście jest ktoś, kto pracuje w firmie Chmiela. W 2005 r. BRW miało 1,4 mld zł przychodu. (AP)

W zasadzie nic szokujacego, ale ten konkretny fakt spowodowal, ze nie kupie mebli produkowanych przez zaklady tego pana.

#52 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-08-17, godz. 20:44

który z faktów wzbudził Twoje największe obrzydzenie?
To że T.Chmiel ma 3.000 pracowników? To że nagradza za czujność?
Czy to że nie jest faryzeuszem i stroni od mediów?

Co złego czyni Tadeusz Chmiel? Bo moim zdaniem, to porządny człowiek i praworządny obywatel...

#53 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-08-17, godz. 23:10

2005 r. BRW miało 1,4 mld zł przychodu. (AP)


Pewnie ten. Najgorsze dla Polaka - kiedy inny ma więcej.
[db]

#54 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-08-18, godz. 04:29

' date='2006-08-18 01:10' post='32534']
Pewnie ten. Najgorsze dla Polaka - kiedy inny ma więcej.


:)

#55 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-18, godz. 06:05

W zasadzie nic szokujacego, ale ten konkretny fakt spowodowal, ze nie kupie mebli produkowanych przez zaklady tego pana.


Pewnie ten fakt, że p. Chmiel jest śJ.
A ja chyba jednak sobie kupię coś z tych mebli. Szafkę na literaturę, ciekawe, czy wytrzyma ciężar publikacji WTS.
Czesiek

#56 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-08-18, godz. 07:24

chyba faktycznie, powody mogą być dwa: nietolerancja religijna i zazdrość, że bliźni dorobił się majątku...

mam nadzieję, że czytelnicy się nie obrażą, gdy przedstawię swoje stanowisko w przedmiotowej sprawie:

jeśli mówimy o zasadach etycznych przy kupowaniu produktów, to wg mnie najważniejsze jest aby producent płacił pracownikom za wykonaną pracę (podstawa biblijna: jeden z proroków nazywa niepłacenie za wykonaną pracę "grzechem wołającym o pomstę do nieba"). Jeśli wiem o tym, że ktoś nie płaci za wykonaną pracę a kupuję towary, to płacąc za towar (mebel, cukier, kurtkę) wyrażam zgodę na to, aby uczciwi ludzie byli okradani z efektów własnej pracy. Jest to szczególnie ważne w takim kraju jak Polska, gdzie ludzie ledwo wiążą koniec z końcem, a kilkutygodniowa zwłoka w płaceniu powoduje odcięcie prądu, a trzymiesięczna zwłoka w płaceniu czynszu może spowodować eksmisję z mieszkania, wskutek czego pracownicy którzy kilka miesięcy nie otrzymują wynagrodzenia, popełniają samobójstwo. Ja nie chcę być współodpowiedzialny za czyjąś tragedię.

drugi czynnik, to przykazanie "nie zabijaj" (szeroko rozumiane). Należy piętnować i karać śmiercią (śmiercią dla przedsiębiorstwa jest bankructwo) te firmy, które rażąco nie przestrzegają przepisów BHP, doprowadzając do wypadków śmiertelnych w swoich zakładach. Niech "mordercy" zbankrutuja, a ich miejsce na rynku niech zajmą firmy dbające o zdrowie i życie pracowników.

dodatkowo, można rozważyć, czy producent jest zamieszany w jakieś afery korupcyjne, w szczególności związane z popieraniem konkretnych partii politycznych (zwłaszcza tych, których ja osobiście nie lubię). Jeśli nie lubię konkretnej partii, nie będę jej finansować przez kupowanie produktów zaprzyjażnionej firmy.

W wypadku BRW żaden z tych punktów nie występuje, więc nie ma przeciwwskazań etycznych do kupowania takich mebelków.

#57 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-18, godz. 07:31

Nie można popadać w paranoję... O ile o T. Chmielu słyszałem różne opinie, o tyle o ich meblach mówi się nienajgorzej. I to jest dla mnie podstawa. Prawdę mówiąć, nie wybrałem BRW (ostatnio zmieniałem mebelki), bo wolałem zamówić zestaw wg swojej koncepcji. Zresztą, nieważne. Gdyby satanista robił dobre meble, również kupiłbym je od niego.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#58 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-08-18, godz. 09:26

Na temat braci bizmesmenow chce podzilic sie z forumowiczami uwaga mojego bylego szefa (a byl to kawal h...) gdy spytalem o wspolprace z jednym z bratem biznesmenem ze slaska-odrzekl mi Dominik nie pytaj to wiekszy h... ode mnie! ale z ambony w sosnowcu braciszek ow usmiechal sie jak przenajswietszy:) ,inny brat tez majac nielaDA FIRME LUBOWAL SIE W LEWYCH ODLICZENIACH VAT a jeszcze jeden sprzedawal bodajrze wegiel ale tylko na papierze:)
Pogardzam wiec.....
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#59 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-08-18, godz. 11:03

O różnych kombinacjach wiem naprawdę bardzo dużo, prowadziłam wielu braciom rachunkowość firmy. To obłęd czasem. Ma


Na temat braci bizmesmenow chce podzilic sie z forumowiczami uwaga mojego bylego szefa (a byl to kawal h...) gdy spytalem o wspolprace z jednym z bratem biznesmenem ze slaska-odrzekl mi Dominik nie pytaj to wiekszy h... ode mnie! ale z ambony w sosnowcu braciszek ow usmiechal sie jak przenajswietszy:) ,inny brat tez majac nielaDA FIRME LUBOWAL SIE W LEWYCH ODLICZENIACH VAT a jeszcze jeden sprzedawal bodajrze wegiel ale tylko na papierze:)
Pogardzam wiec.....


edycja cytatu | moderator
Ma

#60 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-08-18, godz. 12:05

chciałbym tylko zapytać, kto z was umie rozróżnić lewe odliczenie VAT od odliczenia prawego?

kwestie podatkowe VAT są skomplikowane i musiałbym mieć naprawdę dużą wiedzę o konkretnym przypadku, aby nazwać kogoś oszustem. A ponieważ kompletną wiedzę o kontretnym przypadku mogę mieć jedynie w przyszłości, gdy już uzyskam licencję na doradztwo podatkowe (i będę zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej), dlatego prawdopodobnie nigdy nie nazwę konkretnego człowieka oszustem vatowskim.

Choć oczywiście uznaję za bardzo prawdopodobne, że wśród ŚJ zdarzają się kanciarze vatowscy.

Jednak, tak jak (wbrew powszechnej opinii) nie każdy bogaty człowiek jest złodziejem, tak nie każdy kto otrzymuje zwrot vatu na rachunek bankowy jest oszustem. Nie dajmy się zwariować.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych