Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
48 replies to this topic

#41 Homo_sum

Homo_sum

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 182 Postów

Napisano 2007-08-18, godz. 20:01

świadkowie są natrętni, jak im powiesz dziękuję nie chcę was widzieć, to na pewno za rok przyjdą.

JAK W HORRORZE.....BRRRRRRRRRR :lol: Proponuje sporzadzenie napisu na drzwiach w czterech jezykach po polsku po grecku hebrajsku i aramejsku.......ksiedzu po koledzie i ŚJ dziekuje

Czesiek wypowiada się na Forum jako prywatna osoba, nie delegat swojego kościoła. Zatem nie musi się ze swojej przynależności wyznaniowej tłumaczyć. O tym, w co wierzy, już na Forum opowiedział, więc możliwość polemizowania z Jego poglądami jak najbardziej istnieje.

Jeżeli ktoś nie chce nam podać jakiejś informacji, którą uważa za należącą do sfery jego prywatności, to nie musi. Nie musi, bo w tym wypadku nie stanowi to wymogu uczestnictwa w dyskusjach na Forum.No to porównuj. Masz przecież taką możliwość. Temat Cześka jest tutaj: "Ewangelia, którą głoszę"

Jak swietnie zauwazyla osoba w tej dyskusji ta deklamacja wiary nie rózni sie wiele od tego wydartego ze "szmatlawca".Ja tobym sie chcial z Czeskiem do sluzby umówic ;) Porozmawiac o jednooosobowy Bogu.

#42 and

and

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 1649 Postów
 • Gadu-Gadu:0
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-08-18, godz. 20:08

czterech jezykach po polsku po grecku hebrajsku i aramejsku

nie jestem pewien czy śJ zrozumieją,

nie będziesz mi mówił kogo mogę do domu wpuścić, ty na pewno nie powinieneś się u mnie pokazywać bo jesteś odstępcą, a wiesz jak należy postępować z odstępcami (kłania się nauka CK) wg strażnicowej wykładni Biblii.
pozdrawiam Andrzej

#43 Homo_sum

Homo_sum

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 182 Postów

Napisano 2007-08-18, godz. 20:44

nie jestem pewien czy śJ zrozumieją,

nie będziesz mi mówił kogo mogę do domu wpuścić, ty na pewno nie powinieneś się u mnie pokazywać bo jesteś odstępcą, a wiesz jak należy postępować z odstępcami (kłania się nauka CK) wg strażnicowej wykładni Biblii.Wlasnie wracajac do tematu tej dyskusji warto podkreślic na co sie osoba ŚJ y naraza przebywajac na stronach tego typy forum . Ja panu nie nakazalem niczego, jedynie przerysowalem to w zabawny sposob (nie podejrzewam pana o zrobienie tych napisow w czterech jezykach a kiedza tez pan zaprosi bez wzgledu na co tu jest napisane) w zwiazku z tymi corocznymi odwiedzinami

#44 and

and

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 1649 Postów
 • Gadu-Gadu:0
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-08-18, godz. 20:53

Wlasnie wracajac do tematu tej dyskusji warto podkreślic na co sie osoba ŚJ y naraza przebywajac na stronach tego typy forum . Ja panu nie nakazalem niczego, jedynie przerysowalem to w zabawny sposob (nie podejrzewam pana o zrobienie tych napisow w czterech jezykach a kiedza tez pan zaprosi bez wzgledu na co tu jest napisane) w zwiazku z tymi corocznymi odwiedzinami


do mnie może przyjść każdy i zawsze jest mile widziany (mam znajomych śJ i mój syn też jest) i nie muszę zgadzać się z ich poglądami.
wracając do tematu, najlepiej jest czerpać wiedzę ze wszystkich dostępnych źródeł, porównywać i badać pisma jak naucza Biblia. A czy świadkowie powinni odwiedzać to forum niech sami zdecydują, ja nie namawiam nikogo nawet synowi nie podałem tego adresu jak będzie chciał to znajdzie.

Użytkownik and edytował ten post 2007-08-18, godz. 20:54

pozdrawiam Andrzej

#45 Homo_sum

Homo_sum

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 182 Postów

Napisano 2007-08-18, godz. 21:06

do mnie może przyjść każdy i zawsze jest mile widziany (mam znajomych śJ i mój syn też jest) i nie muszę zgadzać się z ich poglądami.


Wierze panu jest pan ekspertem do zapraszania do swojego domu. Milo ze rozne osoby sa mile widziane, swiadczy to o kulturze osobistej czlowieka.

wracając do tematu, najlepiej jest czerpać wiedzę ze wszystkich dostępnych źródeł, porównywać i badać pisma jak naucza Biblia.


Prosze sie pochwalic do jakich ciekawych wniosków ostatnio pan doszedl

A czy świadkowie powinni odwiedzać to forum niech sami zdecydują, ja nie namawiam nikogo nawet synowi nie podałem tego adresu jak będzie chciał to znajdzie.

]

Ja tez nie namawiam a raczej juz sklaniam sie do odpowiedzi negatywnej. Bo przeciez juz jestem odstepca ;)

#46 Czesiek

Czesiek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 5701 Postów
 • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-19, godz. 16:35

Zapytam w imieniu swoim i uczestnikow forum o nazwe twojej denominacji

tak bysmy mogli wspolnie zastanowic sie nad jej prawdami, a moze to jakas nowa jeszcze nie poznana denominacja innej zubozonej o prawdy biblijne religii? ;)

Zreszta nie spodziewam sie tej odpowiedzi - pan nie ma odwagi zeby publicznie bronic swojej religii. A moze sie pan boi ze zostanie obrzucona blotem tak religia ŚJy


Są na tym forum osoby, które znają nazwę mojej denominacji. Więc to czy ujawnię to, czy nie, nie jest sprawą czy to odwagi, czy tajemnicy. Przyczyną tego, że tego nie robię jest zachowanie śJ, którzy zamiast rozmowy o wierzeniach specjalizują się w wyszukiwaniu jacy to źli są ludzie w jakimś kościele. Czyli inaczej mówiąc chamstwo co poniektórych śJ wpływa na to, że nie zaspokoje człowieku twojej ciekawości. Czy w końcu to do ciebie dotrze, Czy też jeszcze będę musiał to kilka razy powtórzyć.

Datego musimy czekac na "swiatlo" od Czeska zamiast swobodnie "zwyczajnie" porownac nasze wierzenia.
Oczywiscie ze nie musi ale wpowiadajac sie na temat innej religii warto by sie bylo przedstawic ze swojej tak byloby uczciwiej i tak robi wiekszośc uczestnikow tego forum za co moge ich tylko pochwalic.
Jezeli Czesiek przestanie byc cichociemnym to moze sie dowiemy skad jego "slogany" pochodza. Prawda sie krytyki nie boji ale widac nie kazda"prawda".


Swoje wierzenia przedstawiłem, tak w temacie podanym przez JB, jak też w skróconej formie ostatnio w jakimś temacie. A ty pokazałeś, że tak naprawdę nie interesuje ciebie to w co wierzę, ale możliwość opluwania mojego kościoła. Bo zamiast zapoznać się z tym co głoszę i w co wierzę i podyskutować o tym, to ty uparcie jak mantrę powtarzasz, "powiedz nazwę swego kościoła". Po prostu w ten sposób pokazujesz jak bardzo nieszczere są twoje słowa o tym, że chcesz porównać nasze wierzenia.

Jak swietnie zauwazyla osoba w tej dyskusji ta deklamacja wiary nie rózni sie wiele od tego wydartego ze "szmatlawca".Ja tobym sie chcial z Czeskiem do sluzby umówic ;) Porozmawiac o jednooosobowy Bogu.


Dziękuję za merytoryczną dyskusję. Ale ja z taką osobą, która sama nie jest w stanie obronić w oparciu o Biblię swoich wierzeń, a jednocześnie nie potrafiąc przeczytac samodzielnie tego w co ja wierzę i opiera się na głosie osób tak samo niezoriętowanych jak ona w tym co wierzę, nazywa to "szmatławcem", nie mam o czym rozmawiać.
Homo_sum
Jeśli w tym w co wierzę jest coś niebiblijnego, to ty jako osoba podająca sie za chrześcijanina powinnaś to skorygować i wykazać na podstawie Biblii, że sprawy mają się inaczej. Ale widzę, że pewnie takiego zachowania to WTS nie naucza swoich wyznawców.
Czesiek

#47 Noc_spokojna

Noc_spokojna

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3033 Postów
 • Płeć:Female

Napisano 2007-08-19, godz. 16:50

Wracając do tematu, to SJ bardzo dobrze robią dyskutując na takim forum..i większość wie dlaczego...

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#48 dariusz

dariusz

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 148 Postów
 • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2007-08-20, godz. 17:57

Wątpliwośc sie wszedzie wedrze tam gdzie brak wiary więc jeśli kto się czuje mocny w wierze niech przyjdżie zbłakane owce wyciagnąc z tego błota, a jeśli słaby to niech przyjdzie się wzmocnić bo co to za wiara która nie daje mocy - nieprawdaż?
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#49 Noc_spokojna

Noc_spokojna

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3033 Postów
 • Płeć:Female

Napisano 2007-08-22, godz. 11:41

To forum glownie wytyka wady ŚJ i musisz to przyznac bezapelacyjnie.

Homiku, nie wiem czy zauważyłeś, ale to forum zostało założone po to, żeby podyskutować na temat Świadków Jehowy. To nie nasza wina, że w trakcie tej dyskusji okazało się, że Niewolnik nie zawsze bywa taki rozumny, a studiowanie Biblii to nic innego jak studiowanie Strażnicy. Nie jest też naszą winą, że w trakcie porównywania nauki Strażnicy i tresci Biblii wyszło nam, że to dwie różne rzeczy. Trudno też mieć nam za złe, że czasami okazuje się, że Organizacja tak do końca nie jest kryształowa, i nie wszyscy jej wyznawcy są bez grzechu. Myślę też, że nikogo z nas nie dręczą wyrzuty sumienia, że na to forum zaglądają Świadkowie Jehowy i rozmawiają z odstępcami;).

Takich kilka pytan dla niezorientowanego, mysle ze nie wyczerpales tematu swoich wierzen i pewnie o nie jedno Cie jeszczce zapytam a moze powiesz ze to tajemnica albo ze chce sie nasmiewac z twojego kosciola?

Nie oburzałabym się też na użytkowników forum za to, że próbują dyskusję skierować na główny temat, czyli na wierzenia Świadkó Jechowy, a nie wierzenia Czesia :).

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Użytkownik Noc_spokojna edytował ten post 2007-08-22, godz. 11:45

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych