Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?


  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#61 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 10:20

moją wiarę możesz sobie poatakować chociażby w tym wątku:
http://watchtower.or...s...ost&p=52138
Przeczytaj sobie i atakuj do woli.
A jak interesuje ciebie atakowanie mojej społeczności do której należę to nie dam ani tobie, ani żadnemu śJ przebywającemu tutaj takiej satysfakcji. Szczególnie, że byli już tu tacy śJ i ich sympatycy, którzy wiedząc o mojej społeczności tyle co wydalają po strawieniu jedzenia i bezczelnie atakowali moją społeczność pokazując tym samym jacy to naprawdę potrafią być śJ.

Nic takiego nie stwierdzilem jestem daleki od atakowania dla atakowania, nie zrozumiales mnie zupelnie, na tym forum znajuje sie sporo atakow na Świadkow z checi wyrzadzenia krzywdy a nie z jakis realnych przeslanek do ataku. Dalej nie wiem czy jestes metodysta czy baptysta czy tez mormonem ale pewnie to swieta tajemnica. :o

#62 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-16, godz. 13:28

Jest roznica, powiedz co oferujesz ludziom ktorzy traca wiare w Boga?

A dlaczego mają tracić wiarę w Boga? No chyba, że Boga utożsamiali z wiarą w organizację to wtedy budowali na piasku... Zauważ, że praktycznie nikt tu Boga nie podważa, nawet ateiści, a wręcz przeciwnie.

Lepszego Boga a moze twoja przyjazn ?

Co mogę zaoferować? Wspólną modlitwę. Moją modlitwe wstawienniczą. Wspólne studium Biblijne. I swoją osobę jako człowieka.

Ciekawe co po takiej "edukacji" zostaje godne uwagi i czy mozna od razu sobie podciac zyly czy tez przestac wierzyc w BOGA

No jesli informowanie śJ o fałszywych proroctwach, migających światłach, naukach które zagrażały zyciu i zdrowiu i z których się wycofywano, podawanie ocenzurowane materialów historycznych itd itd uważasz że odnosi się do Boga to gratuluję wiary tylko nie wiem w co...

" rzekl glupi w sercu swoim ze nie ma Boga i nie ma nikogo kto by dobrze czynil "

mam nadzieje ze sie sie nie nie obrazamy, jak rozumiem Ty wierzysz w boga ;)

Tak wierzę w Boga objawionego na kartach Biblii.

A Ty w domu tak sam praktykujesz swoja religje czy tez zbierasz sie ze wspolznawcami a propo's nikt nie wie do jakiej religii przynalezysz, moze jednak tak lepiej ze nie mowisz byc moze ktos zalozylby forum zwiazane z jej tematem i wtedy z napastnika przemienilbys sie w obronce tematu. :)

Nie jestem z Czesiem w tej samej denominacji a mimo to traktujemy się po bratersku i wierzymy w tego samego Boga i jesteśmy tej samej wiary.

na tym forum znajuje sie sporo atakow na Świadkow z checi wyrzadzenia krzywdy a nie z jakis realnych przeslanek do ataku.

No skoro historia jest atakiem to faktycznie jej jest tu aż nadto ;)

Pozdrawiam Pawel
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#63 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 13:46

Tak wierzę w Boga objawionego na kartach Biblii.
Nie jestem z Czesiem w tej samej denominacji a mimo to traktujemy się po bratersku i wierzymy w tego samego Boga i jesteśmy tej samej wiary.

No skoro historia jest atakiem to faktycznie jej jest tu aż nadto ;)

Pozdrawiam Pawel


Tzn uzywacie krzyza jako znaku waszej wiary, uznajecie matke Jezusa za matke Boga i trojca swieta nie jest dla was tajemnica?

Spowiadacie sie tez ksiedzu ? Na czym polega ta różnica waszej wiary od wiary Świadkowskiej. Ja Ciebie Pawle nie traktuje po zbojecku i szacunek mam tak jak do innych, napewno bracmi nie jestesmy bo po pierwsze mama mi nic nie wspominala a po drugie nie jestes Swiadkiem Jehowy.

Do innych rzeczy sie nie odniose jako ze konkretnych przykladow mi nie objawiles, podejrzewam tylko ze opierasz swoja opinie na tym co inni napisali. :)

#64 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-16, godz. 15:33

Tzn uzywacie krzyza jako znaku waszej wiary, uznajecie matke Jezusa za matke Boga i trojca swieta nie jest dla was tajemnica?

Spowiadacie sie tez ksiedzu ? Na czym polega ta różnica waszej wiary od wiary Świadkowskiej.

Tak używamy krzyza jako znaku naszej wiary, uznajemy obaj Miriam jako Matkę Jezusa - Boga choć nasze podejście nieznacznie się różni (to nie jest sprawa zasadnicza, a poboczna), wierzymy w Trójjedynego Boga i jest On dla nas Tajemnica gdyż Boga nikt ogarnąć nie może. Nasze podejście do spowiedzi różni się (ale znowu nie jest to sprawa zasadnicza).

A czym się róznimy z Czesiem od śJ?
1. Wierzymy w Boga Jedynego w trzech osobach.
2. Wierzymy, że Pan Jezus Chrystus zmarł za grzechy świata, złożywszy zastępczą ofiarę, aby wszyscy, którzy wierzą w niego byli usprawiedliwieni darmo.
3. Wierzymy w dary Ducha Świetego że każdy kto o nie prosi może jest zgodnie z wolą Ducha otrzymać i wierzymy w moc wyrzucania szatana mocą imienia Jezus.
4. Wierzymy w święty dzień niedzielny jako pamiątkę zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa. W ten dzień wierni Kościoła uczestniczą w nabożeństwach i powstrzymują się od wykonywania zajęć, które nie są konieczne i które utrudniałyby oddawanie czci Bogu oraz powinni korzystać z należytego odpoczynku.
5. Wierzymy w cielesne zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, Jego wniebowstąpienie i obecne arcykapłańskie wstawiennictwo za wierzącymi.
6. Wierzymy, że w każdej chwili może przyjśc nasz Pan Jezus Chrystus bez podawania dat i doszukiwania się wydarzen..
7. W imieniu Jezusa upatrujemy zbawienia, w Jego imieniu wszystko czynimi, że Jego imię jest ponad wszystkimi i najważniejsze.
8. Wierzymy, w duszę nieśmiertelną i że po śmierci ostatecznie będziemy przebywać z Panem.
9. Wierzymy w istnienie aniołów stworzonych przez Boga jako duchy, które są przed obliczem Boga, radują się ze zbawienia grzeszników, czuwają nad życiem ludzi.
10. Wierzymy w powszechny, apostolski Kościół, do którego należą nawróceni i odrodzeni wszystkich wieków, ze wszystkich narodów. Kościół jest oblubienicą Chrystusa. Chrystus jest Głową i Panem Kościoła, zbudowanego na fundamencie apostołów i proroków, zaś wszyscy wierzący są złączeni krwią Chrystusa i ochrzczeni w Duchu w jedno Ciało.
11. Wierzymy, że Bóg ustanowił do posługiwania Kościołowi: prezbiterów, pasterzy, nauczycieli, ewangelistów, starszych i diakonów
12. Wierzymy w aktualność Wieczerzy Pańskiej, która jest na pamiątkę Pana Jezusa Chrystusa i Jego śmierci.
13. Wierzymy, we wspólnotową modlitwę i namaszczenie olejem by wspomóc chorych.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-08-16, godz. 15:35

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#65 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 15:55

Moze Cie to zdziwi ale nie zaatakuje twoich wierzen, masz prawo wierzyc w co chcesz. Masz wolna wole i wybierasz co chcesz - ja pozostane przy swojej wierze w jedynego Boga Wszechmogącego. A wierzycie w duchy zmarlych?I dzialacie w konspiracji ? :) ? nazywacie sie jakos? wszystko incognito robicie. a gdybym chcial do was dolaczyc to gdzie wasz kosciol w anglii moge znalezc?

#66 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-16, godz. 16:02

Hs weź nie cytuj wszystkiego skoro Ci to do jakiegoś komentarza nie potrzebne. Tylko zawala forum.

Moze Cie to zdziwi ale nie zaatakuje twoich wierzen, masz prawo wierzyc w co chcesz. Masz wolna wole i wybierasz co chcesz - ja pozostane przy swojej wierze w jedynego Boga Wszechmogącego.

hmmm.. odp w ten sposób Moze Cie to zdziwi ale nie zaatakuje twoich wierzen, masz prawo wierzyc w co chcesz. Masz wolna wole i wybierasz co chcesz - ja pozostane przy swojej wierze w jedynego Boga Wszechmogącego.

Poza tym nie mamy zadnego kółka zabwa by do niego zapraszać, przykro mi.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#67 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 16:15

Hs weź nie cytuj wszystkiego skoro Ci to do jakiegoś komentarza nie potrzebne. Tylko zawala forum.hmmm.. odp w ten sposób Moze Cie to zdziwi ale nie zaatakuje twoich wierzen, masz prawo wierzyc w co chcesz. Masz wolna wole i wybierasz co chcesz - ja pozostane przy swojej wierze w jedynego Boga Wszechmogącego.Poza tym nie mamy zadnego kółka zabwa by do niego zapraszać, przykro mi.

no przeciez nie bede z toba kazdego podpunktu rozdrapywal do tego stopnia ze bedziemy najgorszymi wrogami, ja twojego sposobu myslenia nie zmienie=> szkoda czasu i energii natomiast co do ukrytych kosciolow ........pachnie mi tu niezlecos sie musi z tym kryc, gasicie światlo i mieszacie krew :lol:Przeczytalem o sprawach z pedofilami w zborach. Jestem zszokowny ze takie gady istnialy w naszej spolecznosci, wiem jednak ze juz nie istnieja czym sie odrozniamy od innych religii.

#68 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-16, godz. 16:21

no przeciez nie bede z toba kazdego podpunktu rozdrapywal do tego stopnia ze bedziemy najgorszymi wrogami,

Jeśli masz eleaborat cytować a do niego za bardzo się nie odnosisz to lepiej nie cytuj w ogóle bo po co? Przeciez wystarczy ze napisze "Pawel..."

ja twojego sposobu myslenia nie zmienie=> szkoda czasu i energii

Zgadzam się z Tobą i ja twojego sposobu myslenia nie zmienie=> szkoda czasu i energii

Przeczytalem o sprawach z pedofilami w zborach. Jestem zszokowny ze takie gady istnialy w naszej spolecznosci, wiem jednak ze juz nie istnieja czym sie odrozniamy od innych religii.

:blink: :huh: :D Hs jesteś boski :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#69 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 16:25

:blink: :huh: :D Hs jesteś boski :D
[/quote]
uwazaj bo zrobisz ze mnie boga i w czworcy wyskocze :lol:

#70 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-08-16, godz. 17:06

HS, poważnie twierdzisz, że dzisiaj 16 sierpnia 2007 nie ma ani jednego pedofila wśród świadków Jehowy?

co roku wyklucza się iluś tam pedofilów a iluś tam unika wykluczenia bo nie ma dowodów albo nie zostają oskarżeni.

#71 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 17:42

HS, poważnie twierdzisz, że dzisiaj 16 sierpnia 2007 nie ma ani jednego pedofila wśród świadków Jehowy?

co roku wyklucza się iluś tam pedofilów a iluś tam unika wykluczenia bo nie ma dowodów albo nie zostają oskarżeni.


Nie, tak nie uważam ale wiem że jak są to predzej czy później wyplyna i zostana wykluczeni, duchowo juz nie zyja. Nie wiem czy to samo ich spotka w spolecznosci katolickiej czy tez protestanckiej :)

Użytkownik Homo_sum edytował ten post 2007-08-16, godz. 17:43


#72 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-08-16, godz. 18:02

... duchowo juz nie zyja. .....


dobre jak z kiepskiego filmu ganksterskiego.
pozdrawiam Andrzej

#73 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 18:08

dobre jak z kiepskiego filmu ganksterskiego.


a to nie byl film....urodzeni mordercy

#74 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-08-16, godz. 18:11

Oczywiście. Pan Homo_sum pseudonim Chomik, stoi na czele tajnego mafijnego bractwa w WTS, którego zadaniem jest skrytobójcze mordowanie pedofilów w sposób duchowy. Ciekawe, kiedy przerzuci się na fizyczną likwidacje (a może już zaczął sądząc po jego wypowiedzi....)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#75 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 18:20

Oczywiście. Pan Homo_sum pseudonim Chomik, stoi na czele tajnego mafijnego bractwa w WTS, którego zadaniem jest skrytobójcze mordowanie pedofilów w sposób duchowy. Ciekawe, kiedy przerzuci się na fizyczną likwidacje (a może już zaczął sądząc po jego wypowiedzi....)


Ciekawe "skrytobójcze" zagranie pana prawnika. Jak juz nie mozna inaczej to nazwac Homikiem(trzymac sie wzoru) albo wymyslic mordercza kreskówke, prosze nie osmieszac resztki panskiej zasadnosci. Pan sie juz skompromitowl przy okazji rozmowy z HC. :)

#76 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-08-16, godz. 18:41

Przeczytalem o sprawach z pedofilami w zborach. Jestem zszokowny ze takie gady istnialy w naszej spolecznosci, wiem jednak ze juz nie istnieja czym sie odrozniamy od innych religii.

Homiku, jako dwoje najbardziej naiwnych na tym forum trzymajmy sie razem :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#77 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 18:46

Homiku, jako dwoje najbardziej naiwnych na tym forum trzymajmy sie razem :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Żabciu nie za rączki bo jak już wspomniałem, szacunek dla współmałzonka ale przynajmnej nie kopiesznie gryziesz jak ten konik powyzej twojego postu. Milutko pozdrawiam, oddany HS :P

#78 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-16, godz. 19:35

Homo_sum
Z Pawłem nie należymy do jednej denominacji, a Paweł podał te wierzenia co do których mamy te same poglądy.

Nie, tak nie uważam ale wiem że jak są to predzej czy później wyplyna i zostana wykluczeni, duchowo juz nie zyja. Nie wiem czy to samo ich spotka w spolecznosci katolickiej czy tez protestanckiej :)

Homo_sum
Wybacz, że zadam ci takie głupie pytanie, czy ktokolwiek poza "ostatkiem" w "organizacji" śJ jest duchowo żywy? A jeśli uważasz, że tak, to na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Czesiek

#79 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 19:54

Homo_sum
Z Pawłem nie należymy do jednej denominacji, a Paweł podał te wierzenia co do których mamy te same poglądy.
Homo_sum
Wybacz, że zadam ci takie głupie pytanie, czy ktokolwiek poza "ostatkiem" w "organizacji" śJ jest duchowo żywy? A jeśli uważasz, że tak, to na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Bardzo dziekuje za tak dobitnie postawione pytanie, odpowiedz jest prosta duchowo zyjaca jest osoba majacy osobisty kontakt Bogiem, oddajaca mu czesc w taki sposób w jaki sobie tego On a nie ta osoba lub inne zycza. Czasem zdarzaja sie tez osoby chore duchowo o czym zapewne czytales w biblii i tak sie zastanawiam czy przebywjac tutaj sie do nich sie zaliczam. Pozdrawiam.
A teraz moje proste pytanie bez podtekstu Jaka denominacje wyznajesz czy jest to ukryta forma wierzen, czy wstydzisz sie powiedziec ? :huh:

#80 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-08-16, godz. 22:25

HS czy zgadzasz się ze mną, że świat byłby lepszy bez ŚJ, bo pozytywne strony ŚJ (np. zachęcanie do walki z nałogami) mogą zostać pozytywnie skopiowane np. przez protestantów, którzy weszliby na miejsce próżni po ŚJ, a największą korzyścią ze zniknięcia ŚJ z powierzchni ziemi byłaby rezygnacja z psychopatycznej niebiblijnej nauki o zakazie transfuzji i przyzwoleniu na śmierć małych dzieci?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych