Skocz do zawartości


Zdjęcie

film dokumentalny o Świadkach Jehowy


  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#1 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-11, godz. 12:11

Witam.jestem rezyserem filmow dokumentalnych.chcialbym zrobic film o ŚJ. Filmy polecane na Waszym forum są bardzo stronnicze.
Trzeba pamiętać o tym, że zawsze są dwie strony medalu a ŚJ jest na świecie ponad 6mln osób. Wyznania nie powinny się obrzucać błotem nawzajem ale jedno od drugiego powinno się uczyć,dyskutować włąśnie-jak najwięcej. ŚJ nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze. Z wieloma sprawami które głoszą ŚJ absolutnie się nie zgadzam. Nie chce nikogo szkalować i nawracać.Chciałbym poznać mikroświat który jest kilka kroków ode mnie. Chciałbym zadać ŚJ te same pytania które są zamieszczone w STRAŻNICY. Chciałbym zrobić film który pomógłby ŚJ głosić ich przekonania, i ich prawdy wiary. Każdy ma prawo wyboru. Najbardziej interesują mnie prawdy które związane są z wychowaniem dzieci przez ŚJ. prosze o kontakt. porady. gg: [---]; email: [---] p.s.Umieszczam ten post tutaj. Nie wiem do jakiego działu się on nadaje.pozdrawiam Was.

Użytkownik jb edytował ten post 2007-10-02, godz. 16:27
na prośbę użytkownika skasowano jego dane kontaktowe


#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-09-11, godz. 12:37

chyba źle trafiłeś! jeżeli chciałbyś nakręcić film o śJ w formule opisanej przez Ciebie powyżej, proponuję udać się do miejscowego zboru lub skontaktować się z biurem prasowym w Nadarzynie
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-11, godz. 13:15

Filmy polecane na Waszym forum są bardzo stronnicze.

Z naszej rozmowy przez gg wynikało, że oglądałeś tylko te fabularne o ŚJ. Polecam kolejne (dokumentalne) dostępne tutaj:

http://watchtower.or...s...ost&p=64826

http://watchtower.or...s...ost&p=64397

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-09-11, godz. 13:38

Dołączona grafika

#4 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-09-11, godz. 18:55

Witam.jestem rezyserem filmow dokumentalnych.chcialbym zrobic film o ŚJ. Filmy polecane na Waszym forum są bardzo stronnicze.
Trzeba pamiętać o tym, że zawsze są dwie strony medalu a ŚJ jest na świecie ponad 6mln osób.

6mln raportujących czas przeznaczony na głoszenie

Wyznania nie powinny się obrzucać błotem nawzajem ale jedno od drugiego powinno się uczyć,dyskutować włąśnie-jak najwięcej.

świadkowie obrzucają innych, może coś uda Ci się zmienić ,choć pisemek nie zmienisz ,co napisano to napisano

ŚJ nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze.

chyba chciałeś coś innego przekazać , a jeżeli jw. to w czym nie mogą się mylić?

Z wieloma sprawami które głoszą ŚJ absolutnie się nie zgadzam. Nie chce nikogo szkalować i nawracać.Chciałbym poznać mikroświat który jest kilka kroków ode mnie. Chciałbym zadać ŚJ te same pytania które są zamieszczone w STRAŻNICY.

odpowiedzi mogą Cię zaskoczyć. uważaj czasem głoszą poglądy sprzeczne z ty co napisane w Strażnicy

Chciałbym zrobić film który pomógłby ŚJ głosić ich przekonania, i ich prawdy wiary.
Każdy ma prawo wyboru.
takie robią sami
Najbardziej interesują mnie prawdy które związane są z wychowaniem dzieci przez ŚJ. prosze o kontakt. porady.

zobacz wydania starsze i nowe książki :"droga do szczęścia w życiu rodzinnym" te z przed 20lat i nowe zwracając uwagę na temat :bić czy nie bić dzieci


gg: [---]; email: [---] p.s.Umieszczam ten post tutaj. Nie wiem do jakiego działu się on nadaje.pozdrawiam Was.

powodzenia w rozmowach Dawid

#5 wwwiola

wwwiola

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 138 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano 2007-09-11, godz. 19:30

"ŚwiaTkach" ??? :blink:
nasza wolność ma bowiem moc dokonywania wyborów nieodwracalnych

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-11, godz. 19:31

chyba źle trafiłeś! jeżeli chciałbyś nakręcić film o śJ w formule opisanej przez Ciebie powyżej, proponuję udać się do miejscowego zboru lub skontaktować się z biurem prasowym w Nadarzynie

Dodałbym tylko Paulo że skoro tutaj jesteśmy tak bardzo stronniczy nie powinieneś w ogóle tu zaglądać tylko udać się do najbliższego zboru śJ i do Nadarzyna. Tu znajdziesz tylko informacje "wysoko" stronnicze bo oparte na Biblii i starych publikacjach śJ i kupe świadectw ex-śJ. :P Radze tu nie zaglądać bo założona koncepcja filmu się popsuje ;)

Filmy polecane na Waszym forum są bardzo stronnicze.

To udaj się do śJ oni nie są stronniczy, nieee.... ;)

Trzeba pamiętać o tym, że zawsze są dwie strony medalu a ŚJ jest na świecie ponad 6mln osób.

O tym że są dwie strony medalu świadkowie nie pamietają. A co do śJ to jest ich ok 6,5 mln.

Wyznania nie powinny się obrzucać błotem nawzajem ale jedno od drugiego powinno się uczyć,dyskutować włąśnie-jak najwięcej.

Właściwie zgadzam się tylko w takim razie radze nie czytać zbyt wielu publikacji Towarzystwa Strażnica ponieważ jest tam troche tego błota, które Cię tak razi. ;)

ŚJ nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze.

Spróbuję dokonac małej korekty...

Sataniści nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze.
Hindusi nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze.
Muzułmanie nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze.
Katolicy nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze.
Luteranie nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze.
Anglikanie nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze.
Hare Krysznowcy nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze.
itd itd :P

Takie mają być argumenty na za? ;)

Chciałbym zadać ŚJ te same pytania które są zamieszczone w STRAŻNICY.

No to proponuję chwycić Strażnicę i odnotować pytania by były tam odpowiedzi. Tu znajdziesz raczej pytania na które Strażnica nie daje odpowiedzi. :D Więc ich unikaj bo film nie wyjdzie. ;)

Chciałbym zrobić film który pomógłby ŚJ głosić ich przekonania, i ich prawdy wiary.

To na pewno tu nie powinieneś zaglądać i skontaktować się z centrum śJ w Nadarzynie:

Watchtower
ul. Warszawska 14
05-830 Nadarzyn
Tel: (022) 73-91-600 - - prosić Dział Informacyjny
E-mail: [email protected] (Uwaga: Nadarzyn z reguły nie uznaje kontaktu poprzez sieć)

Pozdrawiam - światus B)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-09-11, godz. 19:33

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-12, godz. 00:29

Wasze argumenty nie są pozbawione goryczy. ŚJ żyją pod wpływem wielu przykazań i nakazów. Sami wybrali taką drogę.
Nie znaczy to jednak że są wariatami. To ich wiara. Nie powinno sie próbować zmieniać tej wspaniałej równowagi.
To jest wybór wolnego człowieka w co wierzy. Sami zapewne chcieliście należeć kiedyś do Królestwa ŚJ i coś nie wyszło.
Mam nadzieję zrobić film, który pokaże pewną postawę - od której możecie się swobodnie odbić - w stronę której pragniecie.
Wszystko co nieokreślone nie istnieje. Dzieki poznanym przez Was dogłębnie doktrynom i zasadom ŚJ..jesteście innymi ludźmi.
Gdby nie Oni...nie było by was tutaj, pewnie lewitowalibyście w innej formie, ale czy lepszej niż teraz?!

#8 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-12, godz. 05:16

Wasze argumenty nie są pozbawione goryczy.

Goryczy czego? Że się dziś nie wyspałem? ;) Chyba nie wiesz co to gorycz.

ŚJ żyją pod wpływem wielu przykazań i nakazów. Sami wybrali taką drogę.

Nikt temu nie przeczy.

Nie znaczy to jednak że są wariatami.

Nikt tak nie twierdzi - przynajmniej tu z nas. ;)

To ich wiara.

A czy ktoś twierdzi, że to nie jest ich wiara?

Nie powinno sie próbować zmieniać tej wspaniałej równowagi.

A kto tu coś wspaniałego chce zmieniać na gorsze? ;)

Sami zapewne chcieliście należeć kiedyś do Królestwa ŚJ i coś nie wyszło.

Nigdy nie chciałem należeć do Królestwa Świadków Jehowy. Ja zawsze chciałem żyć w Prawdzie i mam Nadzieję daną przez Jezusa być z Nim w przyszłym życiu.

Mam nadzieję zrobić film, który pokaże pewną postawę - od której możecie się swobodnie odbić - w stronę której pragniecie

Życzę powodzenia w tworzeniu filmu, ale to ma być film o faktach czy mitach? Utopię już kreował Marks - był idealistą jak wielu przed i po nim. ;)

Dzieki poznanym przez Was dogłębnie doktrynom i zasadom ŚJ..jesteście innymi ludźmi.
Gdby nie Oni...nie było by was tutaj, pewnie lewitowalibyście w innej formie, ale czy lepszej niż teraz?!

Tak to prawda, ale czy to znaczy że lewitowałbym teraz w gorszej formie niż teraz? Szczerze w to wątpie, a insynuacje zalatują mi propagandą...


Na przyszłośc prosze o więcej konkretów. I mam nadzieję, że dasz nam znać jak film się ukaże.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#9 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-12, godz. 07:05

Wasze argumenty nie są pozbawione goryczy. ŚJ żyją pod wpływem wielu przykazań i nakazów. Sami wybrali taką drogę.
Nie znaczy to jednak że są wariatami. To ich wiara. Nie powinno sie próbować zmieniać tej wspaniałej równowagi.
To jest wybór wolnego człowieka w co wierzy. Sami zapewne chcieliście należeć kiedyś do Królestwa ŚJ i coś nie wyszło.
Mam nadzieję zrobić film, który pokaże pewną postawę - od której możecie się swobodnie odbić - w stronę której pragniecie.
Wszystko co nieokreślone nie istnieje. Dzieki poznanym przez Was dogłębnie doktrynom i zasadom ŚJ..jesteście innymi ludźmi.
Gdby nie Oni...nie było by was tutaj, pewnie lewitowalibyście w innej formie, ale czy lepszej niż teraz?!

Hehehehehe. :D Widzę DiKeyu, że znowu prowokujesz pod nowym nickiem. :D

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#10 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2007-09-12, godz. 07:13

Ja tak czytam i ..., zaczynam się zastanawiać czy to aby nie prowokacja (...).
Wybacz Paulo prostolinijność, chyba pomyliłeś adres. A jeśli się mylę i nie jest to prowokacja to skorzystałbym z rad kolegów, i udałbym się do Nadarzyna.

Pozdrawiam

P.S. Post Terebinta mnie ubiegł.

Użytkownik Dudu edytował ten post 2007-09-12, godz. 07:16


#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-09-12, godz. 08:11

"ŚwiaTkach" ??? :blink:

Może autorowi chodzi o osoby formalnie ochrzczone po świadkowsku ale "miłujące ten zły świat"? :P

Wtedy należałoby poszukać osób wątpiących i niepraktykujących i o nich nakręcić film :)

#12 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-12, godz. 08:57

Czy mam rozumieć, że zostaliście wykluczeni?Skąd w Was tak mocna potrzeba duchowa?

#13 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-12, godz. 09:22

Czy mam rozumieć, że zostaliście wykluczeni?Skąd w Was tak mocna potrzeba duchowa?

prosze niech ktos to zmieni w tytule o tych SWiaTkach bo mnie mdli.....
[font=Tahoma]

#14 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-12, godz. 09:30

mi sie zawsze podobało ŚWIATkach

#15 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-12, godz. 12:05

prosze niech ktos to zmieni w tytule o tych SWiaTkach bo mnie mdli.....


To proszę włożyć kawałek bułki do ust, pogryźć go i połknąć.


mi sie zawsze podobało ŚWIATkach


Tak samo, jak komuś może się podobać zawód i praca żerysera.

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-09-12, godz. 12:12


#16 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-12, godz. 13:33

każdemu może się zdarzyć błąd ortograficzny. przyznaje sie do niego otwarcie. chciałem tylko dowiedizeć się po co dyskutujecie tutaj o czyjejś wierze skoro jest w tym tyle jadu i nienawiści jak w tych filmach dokumentalnych i fabularnych które są tutaj prezentowane na forum.

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-12, godz. 13:41

każdemu może się zdarzyć błąd ortograficzny. przyznaje sie do niego otwarcie. chciałem tylko dowiedizeć się po co dyskutujecie tutaj o czyjejś wierze skoro jest w tym tyle jadu i nienawiści jak w tych filmach dokumentalnych i fabularnych które są tutaj prezentowane na forum.

Po primo zawsze, ale to zawsze jadem jest nazywane cos co jest niezgodne z wykładnią Świadków Jehowy kiedy pokazuje ich nieścisłości. Po drugie jak Ci nieodpowiada sam w sobie jad to nie czytaj zbyt wielu publikacji TS bo tam tego niemało :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-12, godz. 14:06

każdemu może się zdarzyć błąd ortograficzny. przyznaje sie do niego otwarcie. (...)


Oczywście, a czy ja coś mówiłem o błędzie w pisowni? Nie. Po prostu też sobie pozwoliłem na błąd... taki ciekawy błąd.

#19 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-12, godz. 14:34

chyba źle trafiłeś! jeżeli chciałbyś nakręcić film o śJ w formule opisanej przez Ciebie powyżej, proponuję udać się do miejscowego zboru lub skontaktować się z biurem prasowym w Nadarzynie

Ewentualnie promować już gotowe filmy edukacyjne Towarzystwa Strażnica. http://www.jw-media....ideos/index.htm

Wasze argumenty nie są pozbawione goryczy.

Zachęcam do zagadnięcia ŚJ o (podobno nie istniejących już) Badaczy Pisma Św. http://www.forum.nastrazy.pl

Czy mam rozumieć, że zostaliście wykluczeni?Skąd w Was tak mocna potrzeba duchowa?

Jakich "was"? To forum dyskusyjne (a nie organizacja) o Świadkach Jehowy.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-09-12, godz. 14:37

Dołączona grafika

#20 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-12, godz. 14:34

Po primo zawsze, ale to zawsze jadem jest nazywane cos co jest niezgodne z wykładnią Świadków Jehowy kiedy pokazuje ich nieścisłości. Po drugie jak Ci nieodpowiada sam w sobie jad to nie czytaj zbyt wielu publikacji TS bo tam tego niemało :P

no pawelku...... forum wyraznie ci szkodzi . stajesz sie coraz bardziej nietolerancyjny....
I ten teksto jadzie w publikacjach ... i tyle ytatow na poparcie...no nononon
[font=Tahoma]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych