Skocz do zawartości


Zdjęcie

film dokumentalny o Świadkach Jehowy


  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#21 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-12, godz. 16:07

Ktos Wam nadepnął mocno na odcisk. Widocznie zostaliście skarceni przez ŚJ. Dla Was wszystko co głoszą ŚJ jest bełkotem.
Mówicie o ludziach, którzy wychowali się stosująć zasady i przykazania ich Boga. ŚJ mają swoje zasady, których na prawdę próbują nie łamać..to bardzo trudne. To jakby krzyż za życia. Trzeba to szanować. Można rozmawiać ale nie próbować nawracać, i przeciwstawiać sobie nawzajem jakies masy ludzi. Tu na tym forum wyraźnie stosowana jest polityka niszczenia czyjegoś zdania. już sam adres tego forum zakłada w sobie szyderstwo ze Stażnicy. I to jest słabe. Nie umieliście żyć w zgodzie z waszymi przykazaniami, które kiedyś wam objawiono..na które pewnie pracowali cięzko wasi rodzice. Woleliście przejść do opozycji - przeciwko Jehowym. Kim byście byli gdyby nie oni? Dlatego proponuje sie powstrzymać z nienawiścią. Jezus dał sie ukrzyzować takim jak wy i nie potępiał. Przynajmniej nie szkalujcie tych którzy byli waszymi żywicielami.

#22 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-09-12, godz. 18:05

Drogi Paolo ! już z góry Twój scenariusz na film dokumentalny o SJ jest hmmm mdły;)

to co napisałeś, co chciałbyś w tym filmie przekazać jest typu „ale to już było” ;-)

Proponuję przegląd wydanych filmów przez WTS ! i praktycznie dojdziesz do wniosku, że przy Twoim pomyśle na film, nie ma co chwytać kamerki do ręki!

mam pytanie: po co umieściłeś ten swój post na tym forum?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#23 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-12, godz. 19:50

no pawelku...... forum wyraznie ci szkodzi. stajesz sie coraz bardziej nietolerancyjny....

Ale ja nigdy nie byłem tolerancyjny :) Uważam, że tolerancja to pomyłka. :D

I ten teksto jadzie w publikacjach ... i tyle ytatow na poparcie...no nononon

A Ty mi się dziwisz? No najwidoczniej Paolo trektuje za jad samą krytyke ale już jazdy ostrej po bandzie po innych wyznaniach przez wts nie traktuje jako jadu :) Cóż za "obiektywizm" :P Jak będziemy nastepnym razem na zlocie to wezmę publikacje WTS i pokażę Ci ten brak jadu WTS Hubercie ;)

Natomiast co do tekstów Paolo to chyba nie wiem czy jest sens się odnosić tylu pomówień i kłamstw w kilku zdaniach dawno nie widziałem.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#24 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-12, godz. 23:54

Co z tego ze to juz było skoro nie było pokazane przeze mnie. Świat ŚJ to forma.
Szkoda mi Waszego stanowiska na NIE dla idei stworzenia. Jesteście mało tolerancyjni. to duży błąd.
uczcie sie swojej wolności. A nie zrzucacie winę na kogoś innego cały czas. obgadując i niszcząc czyjeś stanowisko religijne.
to złe. jesteście jak ci ludzie co Jezusa do drewna przybili.

#25 wwwiola

wwwiola

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 138 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano 2007-09-13, godz. 00:09

Co z tego ze to juz było skoro nie było pokazane przeze mnie. Świat ŚJ to forma.
Szkoda mi Waszego stanowiska na NIE dla idei stworzenia. Jesteście mało tolerancyjni. to duży błąd.
uczcie sie swojej wolności. A nie zrzucacie winę na kogoś innego cały czas. obgadując i niszcząc czyjeś stanowisko religijne.
to złe. jesteście jak ci ludzie co Jezusa do drewna przybili.



Paulo odpuść sobie może tę marną prowokację, przeciąganą na siłę nie wiadomo w jakim celu. Czytaj dalej pokarm na czas słuszny i czuj się "wolny". Ode mnie masz ignora, bo nie lubię czczych dyskusji, reżyserze...
nasza wolność ma bowiem moc dokonywania wyborów nieodwracalnych

#26 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-13, godz. 01:21

Można rozmawiać ale nie próbować nawracać, i przeciwstawiać sobie nawzajem jakies masy ludzi.

Świadkowie Jehowy: oficjalna strona internetowa Towarzystwa Strażnica.
Wierzenia Przyszłość Zdrowie Nowości Kontakt Publikacje Języki


DO MIESZKAŃCÓW CAŁEGO ŚWIATA

KRES RELIGII
FAŁSZYWEJ
JEST BLISKI!
Jak rozpoznać religię fałszywą?
Jaki będzie jej kres?
Jak się to odbije na tobie?
Pokrewny temat:

Prawdziwe nauki — gdzie ich szukać?
Jak rozpoznać religię fałszywą? Czy nie przerażają cię zbrodnie popełniane w imię religii? Czy można usprawiedliwić wojny, terroryzm, korupcję i inne nadużycia, których dopuszczają się ludzie wierzący? Dlaczego religia bywa zarzewiem tylu problemów?

Źródłem trudności nie jest religia sama w sobie, ale religia fałszywa. Jezus Chrystus wskazał, że religia fałszywa skłania ludzi do złego postępowania. Przyrównał ją do spróchniałego drzewa, które „wydaje owoc bezwartościowy” (Mateusza 7:15-17). A jakie owoce wydaje religia fałszywa?
Religia fałszywa...
MIESZA SIĘ DO POLITYKI I UCZESTNICZY W WOJNACH. W czasopiśmie Asiaweek czytamy: „W całej Azji i w innych częściach świata żądni władzy duchowni cynicznie manipulują uczuciami religijnymi ludzi, by osiągnąć własne cele”. W rezultacie, jak dodano, „świat jest bliski obłędu”. Znany amerykański kaznodzieja oświadczył: „Żeby skończyło się zabijanie, trzeba najpierw pozabijać terrorystów”. Co proponuje? „Zlikwidujmy ich wszystkich w imię Pana”. Tymczasem w Piśmie Świętym czytamy: „Jeżeli ktoś twierdzi: ‚Miłuję Boga’, a jednak nienawidzi swego brata, to jest kłamcą” (1 Jana 4:20). Jezus powiedział nawet: „Miłujcie swych nieprzyjaciół” (Mateusza 5:44). Czy znasz takie religie, których wyznawcy biorą udział w wojnach?

PROPAGUJE FAŁSZYWE NAUKI. Większość religii uczy, że człowiek ma niewidzialną duszę, która żyje po śmierci ciała. Duchowni często wykorzystują tę naukę, by wyciągać pieniądze od wiernych, którzy proszą o modlitwy za dusze zmarłych. Biblia natomiast uczy czegoś zupełnie innego: „Dusza, która grzeszy, ta umrze” (Ezechiela 18:4). „Żyjący są świadomi tego, że umrą, lecz umarli nie są świadomi niczego” (Kaznodziei 9:5). Jezus nauczał, że umarli zostaną wskrzeszeni. A przecież gdyby człowiek miał duszę nieśmiertelną, zmartwychwstanie nie byłoby potrzebne (Jana 11:11-25). Czy twoja religia uczy, że dusza jest nieśmiertelna?

TOLERUJE NIEMORALNE POSTĘPOWANIE. W niektórych krajach kościoły udzielają święceń kapłańskich gejom i lesbijkom oraz naciskają na władze, by zezwoliły na legalizowanie związków homoseksualnych. Nawet kościoły, w których oficjalnie potępia się rozwiązłość, osłaniają księży oskarżanych o molestowanie seksualne dzieci. A czego uczy Pismo Święte? Czytamy tam wyraźnie: „Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami (...) nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Koryntian 6:9, 10). Czy znasz religie, w których przymyka się oczy na takie niemoralne postępowanie?

Jaka przyszłość czeka religie, które ‛wydają bezwartościowy owoc’? Jezus ostrzegł: „Każde drzewo nie wydające wybornego owocu zostaje ścięte i wrzucone w ogień” (Mateusza 7:19). Bądźmy więc pewni, że religia fałszywa zostanie obalona i zniszczona! Ale kiedy i jak do tego dojdzie? Odpowiedź jest zawarta w proroczej wizji zanotowanej w 17 i 18 rozdziale biblijnej Księgi Objawienia.
Religia fałszywa wywiera silny wpływ na „królów ziemi”


„Wyjdźcie z niej, mój ludu”
Jaki koniec czeka religię fałszywą?
Wyobraź sobie taką scenę opisaną w Biblii: Nierządnica siedzi na grzbiecie przerażającej bestii, która ma siedem głów i dziesięć rogów (Objawienie 17:1-4). Kim jest ta nierządnica? Według opisu biblijnego ma ona wpływ na „królów ziemi”. Ubiera się w purpurę, używa kadzidła i opływa w bogactwa. Poza tym przez swoje praktyki spirytystyczne ‛wprowadza w błąd wszystkie narody’ (Objawienie 17:18; 18:12, 13, 23). Pismo Święte pomaga nam zrozumieć, że owa nierządnica symbolizuje ogólnoświatowy system religijny. Nie chodzi o jedną religię, ale o wszystkie religie wydające złe owoce.

Nierządnica — czyli religia fałszywa — dosiada bestii, która wyobraża światowy system polityczny (Objawienie 17:10-13).* Skoro siedzi na grzbiecie owej bestii, to usiłuje wpływać na jej decyzje i wskazywać jej kierunek działania.

Jednak wkrótce wydarzy się coś zdumiewającego: „Dziesięć rogów, które ujrzałeś, i bestia — ci znienawidzą nierządnicę i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i zjedzą jej ciało, i doszczętnie spalą ją ogniem” (Objawienie 17:16). Tak więc nagle i nieoczekiwanie przywódcy polityczni zwrócą się przeciwko religii fałszywej i całkowicie ją zniszczą! Dlaczego to zrobią? Biblijna Księga Objawienia tak odpowiada: „Bóg włożył to do ich serc, żeby wykonali jego myśl” (Objawienie 17:17). Istotnie, Bóg pociągnie religię fałszywą do odpowiedzialności za wszelkie haniebne postępki popełniane w Jego imię. Kierując się doskonałą sprawiedliwością, sprowadzi na tę nierządnicę zagładę za pośrednictwem jej politycznych kochanków.

Co powinieneś zrobić, żeby nie podzielić losu religii fałszywej? We wspomnianej wizji Bóg poprzez swego posłańca wzywa: „Wyjdźcie z niej, mój ludu” (Objawienie 18:4). A zatem najwyższy czas uciekać z religii fałszywej! Ale dokąd? Czy trzeba się wyrzec wszelkiej religii i stać się ateistą? Nie, ponieważ ateizm też nie ma przyszłości (2 Tesaloniczan 1:6-9). Jedynym pewnym schronieniem jest religia prawdziwa. Ale jak możesz ją znaleźć?

Jak rozpoznać religię prawdziwą
Jakie dobre owoce powinna wydawać religia prawdziwa? (Mateusza 7:17).
Religia prawdziwa...
JEST ZNANA Z MIŁOŚCI. Jej wyznawcy „nie są częścią świata”; żyją ze sobą w zgodzie bez względu na rasę czy pochodzenie i darzą się miłością (Jana 13:35; 17:16; Dzieje 10:34, 35). Nie zabijają się nawzajem, przeciwnie — są gotowi oddać za innych życie (1 Jana 3:16).

OPIERA SIĘ NA SŁOWIE BOŻYM. Religia prawdziwa nie opiera swych nauk na „tradycji” czy „nakazach ludzkich”, lecz na Słowie Bożym, Biblii (Mateusza 15:6-9). Dlaczego? Ponieważ „całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania” (2 Tymoteusza 3:16).

UMACNIA RODZINY I ZACHĘCA DO PRZESTRZEGANIA WYSOKICH NORM MORALNYCH. Religia prawdziwa uczy mężów „tak miłować swe żony, jak własne ciała”, pomaga żonom ‛mieć głęboki respekt dla swych mężów’, a dzieci zachęca, żeby ‛były posłuszne rodzicom’ (Efezjan 5:28, 33; 6:1). Poza tym każdy, kto w gronie jej wyznawców sprawuje odpowiedzialne funkcje, musi być bez zarzutu pod względem moralnym (1 Tymoteusza 3:1-10).

Czy któraś religia spełnia te wymagania? W książce Holocaust Politics (Polityka holocaustu), wydanej w roku 2001, John K. Roth napisał: „Gdyby więcej ludzi żyło tak, jak głoszą i postępują Świadkowie Jehowy, nie byłoby holocaustu, a na świecie już nigdy nie doszłoby do zbrodni ludobójstwa”.

Rzeczywiście, w 235 krajach Świadkowie Jehowy nie tylko głoszą innym o biblijnych zasadach moralnych, ale też trzymają się ich w życiu. Jeśli zwrócisz się do nich, na pewno chętnie pomogą ci zrozumieć, czego wymaga od ciebie Bóg. Dzięki temu będziesz mógł Go czcić zgodnie z Jego wolą. Pora działać. Nie zwlekaj! Koniec religii fałszywej jest już bliski! (Sofoniasza 2:2, 3).


--------------------------------------------------------------------------------

* Temat ten szczegółowo omówiono w książce Wspaniały finał Objawienia bliski!, wydanej przez Świadków Jehowy.
Opublikowano w roku 2006

Strona główna | Wierzenia | Przyszłość | Zdrowie | Nowości | Kontakt | Publikacje | Języki | Spis tematów

Copyright © 2006 Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania. All rights reserved.

Dołączona grafika

#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-09-13, godz. 07:05

Wasze argumenty nie są pozbawione goryczy. ŚJ żyją pod wpływem wielu przykazań i nakazów. Sami wybrali taką drogę.
Nie znaczy to jednak że są wariatami. To ich wiara. Nie powinno sie próbować zmieniać tej wspaniałej równowagi.


Paulo
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wielu szczerych śJ chcących służyć Bogu z całego serca według tego, co naucza WTS ląduje w szpitalach na oddziałach psychiatrycznych, bo za bardzo wnikliwie obserwowali to co się dzieje w "organizacji" i nie mogli się z tym pogodzić. A do tego dochodziło jeszcze ich stałe poczucie winy, że jeszcze w tylu dziedzinach swego życia niedomagają, że na pewno Bóg zniszczy ich w armagedonie.
Więc nie wciskaj kitu o "wspaniałej równowadze", bo takowej nie ma nawet w nauczaniu WTS-u, a co dopiero w postępowaniu niedoskonałych ludzi.

To jest wybór wolnego człowieka w co wierzy. Sami zapewne chcieliście należeć kiedyś do Królestwa ŚJ i coś nie wyszło.
Mam nadzieję zrobić film, który pokaże pewną postawę - od której możecie się swobodnie odbić - w stronę której pragniecie.
Wszystko co nieokreślone nie istnieje. Dzieki poznanym przez Was dogłębnie doktrynom i zasadom ŚJ..jesteście innymi ludźmi.
Gdby nie Oni...nie było by was tutaj, pewnie lewitowalibyście w innej formie, ale czy lepszej niż teraz?!


Nigdy nie chciałem być śJ. Po przeczytaniu książki "Prawda która prowadzi do życia wiecznego" i porównania jej z Biblią nie miałem żadnej wątpliwości, że ta nauka nie pochodzi od Boga, bo jest sprzeczna z tym co naucza Biblia. śJ też nic nie zawdzięczam, a innym człowiekiem jestem dlatego, że zaufałem Bogu i przyjąłem dar zbawienia jaki jest dostępny z łaski Boga dla każdego człowieka poprzez wiarę w Pana Jezusa Chrystusa. Coś, do czego WTS broni dostępu głosicielom wmawiając im, że jest to dostępne tylko tym, co mają nadzieję niebiańską, a pozostali muszą sobie na to zasłużyć wierną służbą Jehowie (czyli poprzez kolportaż publikacji WTS).
I pytanie do tego filmu, czy też zamierzasz przedstawić w tym filmie postawę śJ, jak to napotykają na swej drodze człowieka znającego Biblię i kiedy dyskusja zaczyna się skupiać na Piśmie Świętym, to śJ biorą nogi za pas i uciekają od rozmowy? Bo ja przeważnie z taką postawą się spotykam.

Ktos Wam nadepnął mocno na odcisk. Widocznie zostaliście skarceni przez ŚJ. Dla Was wszystko co głoszą ŚJ jest bełkotem.
(1)Mówicie o ludziach, którzy wychowali się stosująć zasady i przykazania ich Boga. ŚJ mają swoje zasady, których na prawdę próbują nie łamać..to bardzo trudne. To jakby krzyż za życia. Trzeba to szanować. (2)Można rozmawiać ale nie próbować nawracać, i przeciwstawiać sobie nawzajem jakies masy ludzi. (3)Tu na tym forum wyraźnie stosowana jest polityka niszczenia czyjegoś zdania. już sam adres tego forum zakłada w sobie szyderstwo ze Stażnicy. I to jest słabe. (4)Nie umieliście żyć w zgodzie z waszymi przykazaniami, które kiedyś wam objawiono..na które pewnie pracowali cięzko wasi rodzice. Woleliście przejść do opozycji - przeciwko Jehowym. Kim byście byli gdyby nie oni? Dlatego proponuje sie powstrzymać z nienawiścią. Jezus dał sie ukrzyzować takim jak wy i nie potępiał. Przynajmniej nie szkalujcie tych którzy byli waszymi żywicielami.

Paulo
(1) Jakbyś nie wiedział, to większość śJ jest pierwszym pokoleniem w "prawdzie", a to oznacza, że wychowali się na przykład w rodzinach katolickich. To, że ty wychowałeś się w rodzinie śJ nie oznacza, że wszyscy przez to przeszli.

(2) I wyjaśnij mi w jakim celu chodzą głosiciele, czy tylko na spacerek i aby sobie porozmawiać, czy aby jak najwięcej ludzi stało się śJ? Po co jest NSK, jeśli nie po to, aby zachęcić śJ do głoszenia i nawracania innych, a do tego doradzić jak to robić najbardziej efektywnie? Może nie bądź obłudny i nie stosuj dwóch miar do tego samego? Jak to robią śJ to dobrze, a jak to robią inni, to źle.

(3) Polityka niszczenia czyjegoś zdania? Ależ w Strażnicy w pierwszych artykułach często jest to stosowane: najpierw jest podane czyjeś zdanie (wierzenie), a potem wykazuje się, że jest ono złe i tylko w "organizacji" znajdziesz "prawdę". To jest częsty schemat kilku pierwszych artykułów.
A z tego co zauważyłem w rozmowach ze śJ, to najbardziej niszczącym zdanie śJ jest rozmowa w oparciu o publikacje WTS i Biblię. Unikają tego jak "wody święconej" i starają się jak najszybciej skończyć rozmowę.

(4) Paulo
Skąd to oskarżenie? Gdybyś uczciwie i z zastanowieniem przeczytał wypowiedzi na forum, to wiedziałbyś jakie motywy kierowały osobami które odeszły z "organizacji" i pewnie też wiedziałbyś, że nie wszyscy piszący na tym forum byli śJ.

Co z tego ze to juz było skoro nie było pokazane przeze mnie. Świat ŚJ to forma.
Szkoda mi Waszego stanowiska na NIE dla idei stworzenia. Jesteście mało tolerancyjni. to duży błąd.
uczcie sie swojej wolności. A nie zrzucacie winę na kogoś innego cały czas. obgadując i niszcząc czyjeś stanowisko religijne.
to złe. jesteście jak ci ludzie co Jezusa do drewna przybili.

Pomijając to, że idea tolerancji lansowana przez największych krzykaczy to bzdura (wygląda to tak, wy musicie tolerować mnie i moje poglądy, ale ja nie muszę tego robić względem was), to twoje domaganie się tolerancji jest śmieszne, jeśli widzi się jak bardzo literatura rozpowszechniana przez śJ jest nietolerancyjna względem wyznań chrześcijańskich. Może zacznij od domagania się od WTS-u aby był bardziej tolerancyjny dla innych zanim zaczniesz tego domagać się od innych dla siebie.
Czesiek

#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-13, godz. 07:57

Szkoda mi Waszego stanowiska na NIE dla idei stworzenia.

To było widać od Twgo pierwszego postu. Proponuję nie tracić czasu na tak "zajadłych" "nienawistnych" itd ludzi jak my tylko udać się do Nadarzyna w celu opracowania materiałów do filmu "dokumentalnego" ;)

Jesteście mało tolerancyjni. to duży błąd.

Ciekawe czy zdajesz sobie sprawę z tego co to tolerancja. :D

uczcie sie swojej wolności. A nie zrzucacie winę na kogoś innego cały czas. obgadując i niszcząc czyjeś stanowisko religijne.
to złe. jesteście jak ci ludzie co Jezusa do drewna przybili.

Słowa, słowa, słowa i brak konkretów. Sporo zarzutów i oskarżeńs jak na te kilka postów. Może tak przejdziesz do kwestii dowodowej chyba że zamierzasz nas raczyć epitetami i oskrażeniami bez pokrycia?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-13, godz. 10:41

nie potrzebuje dowodów aby wytwarać przy swojej wierze.

#30 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-09-13, godz. 10:59

czyli przyjmujesz wszystko, co powie Ci ktos 'wyzej' postawiony od Ciebie i nie masz zamiaru tego badac?

#31 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-13, godz. 11:22

6,5 miliona nie może się mylić.

#32 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-13, godz. 11:37

nie potrzebuje dowodów aby wytwarać przy swojej wierze.

Nikt nie chce tu rozmawiać o Twojej wierze, tylko o założeniach które przyjełeś przy realizacji (?) filmu który ma pomagać (niby jak?) w głoszeniu nauk WTS-u.Może będziemy mogli Ci pomóc, tylko powiedz nam:
- czy robisz to z komercyjnych powodów? (raczej nie, bo popyt będzie minimalny, a dokument/fabuła na średnio przyzwoitym poziomie łączy się z wydatkiem minimum kilku tysięcy złotych. Chyba że będziesz kręcił cyfrówką "z ręki")

- jeśli nie robisz tego z komercyjnych pobudek to z jakich? Ideologicznych? Nie jesteś ŚJ-wy, więc po co chcesz pomagać IM głosić?

- film z założenia jest tendencyjny, bo ma POMAGAĆ w głoszeniu nauk WTS-u, więc nie będze przedstawiał wierzeń, nauk i życia ŚJ-wy, krytyki i konstruktywnej polemiki (co jak widać uważasz z góry za złe i odbierasz jako atak), więc w czym mamy Ci pomóc?

- jeśli chcesz tworzyć film "Brooklyn friendly" to obawiam się, że nie ma to większgo sensu. WTS nie uznaje konkurencji, a najlepsze filmy "zachęcające" robi - w przekonaniu WTS i szeregowych ŚJ-wy - tylko on. Czego się spodziewasz od odbiorców?

- biorąc pod uwagę nastawienie szeregowych ŚJ-wy do "obcych", przedstawicieli "religii fałszywych" lub co gorsza ateistów wystarczy dodatkowo jeden akapit w ogłoszeniach NSK i swój filmik możesz wrzucić na Youtube. Po co chcesz to robić?

6,5 miliona nie może się mylić.

No to jedz g..., miliardy much nie mogą się mylić :D Albo zostań konfucjonistą lub buddystą - miliard Chińczyków nie może się mylić. Albo zacznij palić miliony palaczy nie mogą się mylić. Albo rzuć palenie, miliardy niepalących nie mogą się mylić. BUACHCACHA
Sorry, nie mogłem się powstrzymać przed odpowiedzią na ten żelazny argument.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-09-13, godz. 11:57

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#33 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-13, godz. 11:39

6,5 miliona nie może się mylić.


To tytuł filmu? Jako prowokacja może wcale nie taki zły.

#34 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-09-13, godz. 12:02

nie potrzebuje dowodów aby wytwarać przy swojej wierze.


Ślepa wiara to fanatyzm. Tym samym przestały mnie dziwić twoje fanatyczne wypowiedzi.

6,5 miliona nie może się mylić.


To dlaczego nie zostaniesz rzymskim katolikiem, albo wyznawcą islamu? Przecież ich jest tak dużo, że nie mogą się mylić.

A śJ powtarzają, że CK jest omylne dlatego Bóg musi prostować ich nauki jaśniejszym światłem.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-09-13, godz. 12:03

Czesiek

#35 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-13, godz. 12:28

film będzie głosić prawdy które uznam za uniwersalne.

#36 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-09-13, godz. 12:47

film będzie głosić prawdy które uznam za uniwersalne.

Haaaaahaaaaa!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Dziękuję paulq, dawno się tak nie ubawiłam :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#37 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-13, godz. 13:44

nie potrzebuje dowodów aby wytwarać przy swojej wierze.

A kto tu mówi o Twojej wierze? Pisałem o Twoich goło(i wesoło)słownych zarzutach.

6,5 miliona nie może się mylić.

Hmmm, a może tak 1 200 000 milionów chrześcijan nie może się nie mylić? :D Bawimy się dalej w statystykę? ;)

To tytuł filmu? Jako prowokacja może wcale nie taki zły.

Dobre :P

film będzie głosić prawdy które uznam za uniwersalne.

U no to już po filmie dokumentalnym :D To teraz jaki to gatunek będzie? S-F?

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-09-13, godz. 13:44

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#38 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-09-13, godz. 14:01

Witam.jestem rezyserem filmow dokumentalnych.chcialbym zrobic film o ŚJ. Filmy polecane na Waszym forum są bardzo stronnicze. . Wyznania nie powinny się obrzucać błotem nawzajem ale jedno od drugiego powinno się uczyć,dyskutować włąśnie-jak najwięcej. Z wieloma sprawami które głoszą ŚJ absolutnie się nie zgadzam. Nie chce nikogo szkalować i nawracać.Chciałbym poznać mikroświat który jest kilka kroków ode mnie. Chciałbym zadać ŚJ te same pytania które są zamieszczone w STRAŻNICY. Chciałbym zrobić film który pomógłby ŚJ głosić ich przekonania, i ich prawdy wiary. Każdy ma prawo wyboru.
Najbardziej interesują mnie prawdy które związane są z wychowaniem dzieci przez ŚJ. prosze o kontakt. porady. gg:[---]; email: [---] p.s.Umieszczam ten post tutaj. Nie wiem do jakiego działu się on nadaje.pozdrawiam Was.

co do pytań które są zamieszczone w Strażnicy to wspaniały pomysł
ponieważ rozumiem że szukasz wsparcia w wyborze pytań to pozwolę sobie na doradzenie Ci kilku pochodzących z pisemek świadków
1Co musimy sobie uświadomić w odniesieniu do prawdy?
2 Czy odnosi się to także do religii?
3Jakich pytań dotyczących świętych ksiąg religijnych poszukiwacz czystej prawdy nie odrzuci jako nietolerancyjnych?
a co do dzieci może wątek skuteczności wychowania przez świadków swych dzieci? W odniesieniu do statystyki tzn. ilości pozostających w wierze rodziców. Myślę że starsi zborów chętnie udostępnią Ci dane, niemając nic do ukrycia i zbiegając o głoszenie prawdy w której żyją i która jest im tak droga!

#39 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-13, godz. 14:24

dziekuje dawid1234 - nareszcie cos konstruktywnego. ja lubie robić filmy które nie opowiadają o rzeczywistości w sposób dosłowny - "czyli tak jak jest"-ponieważ to jest zadanie reportażu. Zawsze pragnę doszukać się prawd jakie danym środowiskiem rządzą i jak wpływają na człowieka.dlatego pytam was. jakie pozytywy są wśród Jehowych, w wyznawanej przez nich religii. albo...co złego jest w tej religii i w tych ludziach którzy chcą być lojalni wobec Jehowej.

#40 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-13, godz. 15:03

No to już nie wiem o co Ci facet chodzi. Nie chcesz ukazać faktów i nazywasz je jadem, ale zaraz piszesz o "jakie pozytywy są wśród Jehowych, w wyznawanej przez nich religii. albo...co złego jest w tej religii i w tych ludziach którzy chcą być lojalni wobec Jehowej" - to może się zdecyduj?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych