Skocz do zawartości


Zdjęcie

film dokumentalny o Świadkach Jehowy


  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#41 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-13, godz. 15:15

powtarzam pytanie i proszę o waszą odpowiedź:
- Jakie pozytywy można dostrzec w religii Jehowych?

#42 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2007-09-13, godz. 15:19

Prowokacja w słabym wykonaniu. Aż mi Cię Paulo żal.
Proponuję wogóle zamknąć wątek.

#43 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-13, godz. 17:18

. Jezus dał sie ukrzyzować takim jak wy i nie potępiał.

Swięte słowa :) Jezus NIE POTĘPIAŁ :) i tu jakby dochodzimy do sedna sprawy, jakimi nasladowcami Jezusa są śj, skoro POTEPIAJĄ wszystkie inne wyznania? ????? JEZUS NIE POTEPIAŁ....... JEZUS NIE POTĘPIAŁ....... może warto byłoby takie hasło roczne dla SJ zadedykować, JEZUS NIE POTĘPIAŁ, JA TAKŻE NIE BĘDE POTĘPIAŁ NIKOGO :)

6,5 miliona nie może się mylić.

czy sto milionow katolikw może się mylić? NIE TO NIEMOŻLIWE :) posłuchaj siebie :) a czy osiemdziesiąt milionw protestantow może się mylić?.......... czy te oczy moga kłamac ? chyba nie :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#44 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-09-13, godz. 17:18

Paulo, wierzysz w to że Jezus dał się "ukrzyżować"? ŚJ wierzą w śmierć na palu...

#45 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-13, godz. 17:23

film będzie głosić prawdy które uznam za uniwersalne.

uznam :) hmmmm sj się to nie spodoba :) Musiałbys głosić prawdy ktore CK uznalo za uniwersalne :) no chyba ze jestes hmmm bogiem i szukasz nowych wyznawcow :) ale tu nie znajdziesz :)

powtarzam pytanie i proszę o waszą odpowiedź: - Jakie pozytywy można dostrzec w religii Jehowych?

nie obrazaj wyznawcow Jehowy, nie jest to religia Jehowych tylko wyznanie czy religia Swiadkowie Jehowy ...........
nie potrafiłam uwierzyć.......

#46 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-09-13, godz. 18:42

dziekuje dawid1234 - nareszcie cos konstruktywnego. ja lubie robić filmy które nie opowiadają o rzeczywistości w sposób dosłowny - "czyli tak jak jest"-ponieważ to jest zadanie reportażu. Zawsze pragnę doszukać się prawd jakie danym środowiskiem rządzą i jak wpływają na człowieka.dlatego pytam was. jakie pozytywy są wśród Jehowych, w wyznawanej przez nich religii. albo...co złego jest w tej religii i w tych ludziach którzy chcą być lojalni wobec Jehowej.



w śród pozytywów (zupełnie nie cenionych przez bywalców tego forum) niewątpliwie jest:
1 lojalność i posłuszeństwo
lojalny prawomyślny; wierny prawowitemu rządowi a. monarsze; wierny i oddany jakiejś instytucji a. osobie (prywatnej);
i w tej kwestii świadkowie mogą być wzorem dla ludzi którzy zawiedzeni przez dotychczasowe autorytety porzucają dotychczasowa a nawet przeciwstawiają się im
Świadkowie nawet z dnia na dzień potrafią za swymi przewodnikami zmieniać diametralnie głoszone stanowisko. Piękny i rzadki dziś przykład lojalności.
Lojalność ich jest tak wielką iż przyjmując pogląd dotychczasowych oponentów ich nauk, nadal uważają, iż cały czas byli oni (oponenci) w błędzie, nie podążając za ich przewodnikami duchowymi.
TO PODSTAWOWA prawda rządząca w tym "środowisku" i "wpływająca" na świadków.
2 pozytywną cechą jest bezkompromisowość , nie starają się zrozumieć , zaakceptować innego niż własne stanowiska w jakiekolwiek sprawie w której przyjęli stanowisko od swych przewodników. Tym samym mają niespotykanie (w dzisiejszym świecie) piękne, jasne, przejrzyste pojmowanie świata . My dobrzy inni służący diabłu. Inni nawet jak czynią coś dobrego to nie czynią tego z miłości więc wszystko diabła warte.
Co złego? No cóż z tym jest już gorzej .
w religii tej ja uznał bym za złe: nie ustalony , pomimo prawie 150 letniej historii kanon wierzeń i wykładni Biblii.
co do ludzi to pewną wadą wydaje się że przed obcymi utrzymują w tajemnicy pewne własne wierzenia, do przyjęcia których najpierw adeptów przygotowują jak by się wstydząc własnych przekonań.

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-09-13, godz. 19:10


#47 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-13, godz. 22:40

Dosyć ciekawe co mówisz Dawid1234. Myślę że nie można im także zarzucić tego, że się źle ubierają. Są bardzo eleganckim wyznaniem. Świetnie radzą sobie przy mówicy. Podczas spotkań zboru...są niezwykle dla siebie serdeczni i przyjacielscy. Wręcz sielankowa atmosfera. Zawsze sprzątają po sobie. Nie zostawiają po sobie żadnych śmieci. Dzieci są wychowywane wrecz w idealnych rodzinach - nie wyglądają na szczególnie zmaltretowanych psychicznie. Poza tym pragną bardzo nawracać tych którzy względem ich religii pozostają w błędzie. przecież katolicy kiedyś też nawracali...

#48 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-09-13, godz. 23:07

[quote name='paulo' date='2007-09-13 22:40' post='76456']

po za tym mówią że ich znakiem rozpoznawczym jest miłość i że po tym można ich rozpoznać
mają też mnóstwo obowiązków
głoszenie
zebrania
niektórzy z nich zwani starszymi obowiązek mają wizyt paserskich
kochania braci
kochania współmałżonków
z miłości głoszą ludziom z świata choć to ciężka praca
są rozpoznawalni podczas głoszenia jak policjant na służbie, poruszają się takim jedynym w swoim rodzaju tempie niosąc charakterystyczne dodatki, nienagannie ubrani mężczyźni w garnitury a kobietki w długie spódnice

gdyby nie długość spódnic, i te spowolniałe ruchy kobietki można by pomylić (facetów zresztą tez) z przedstawicielami handlowymi. (Ci ostatni jednak stale gdzieś się spieszą)
MAM nadzieje że w miarę powstawania filmu będzie można się z fragmentami zapoznawać

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-09-13, godz. 23:08


#49 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-09-13, godz. 23:22

Świetnie radzą sobie przy mówicy.

z tym bywa różnie bywają głoszący herezje lub po prostu bzdury, a i nad formą część musi popracować

Podczas spotkań zboru...są niezwykle dla siebie serdeczni i przyjacielscy. Wręcz sielankowa atmosfera. Zawsze sprzątają po sobie. Nie zostawiają po sobie żadnych śmieci. Dzieci są wychowywane wrecz w idealnych rodzinach - nie wyglądają na szczególnie zmaltretowanych psychicznie.
Poza tym pragną bardzo nawracać tych którzy względem ich religii pozostają w błędzie.

i nie czynią tego ogniem i mieczem

przecież katolicy kiedyś też nawracali...


a nawet dziś prowadzą misję i działalność charytatywną opiekując się sierotami , kalekami prowadząc przytułki , jadłodajnie, szpitale, czego o świadkach powiedzieć nie można
ale przecież okazują więcej miłości niewiernym, głosząc im że w królestwie wszystkie ich bolączki zostaną usunięte. i już dziś mogą należeć do szczęśliwej wielkiej rodziny mając wiele więcej braci ...

#50 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-09-14, godz. 06:10

Prowokacja w słabym wykonaniu. Aż mi Cię Paulo żal.
Proponuję wogóle zamknąć wątek.


a ja byłbym za powstaniem filmu
powinien on również zawierać dużo informacji na temat formalnej i ideologicznej, organizacji świadków
a w szczególności
1 wyjaśnienie że nie jast to ludzka organizacja
2 że jest kierowana duchem i sam Bóg wkłada swe słowa w usta przewodzących tą organizacją obwieszczając im najpierw co zamierza uczynić
3 tym samym że poprzez Strażnice przemawia do ludzi Bóg
4 że wszyscy starsi w organizacji są mianowani Duchem Bożym
5 że przeciwstawianie się im jest przeciwstawianiem się Bogu
6 że głoszącym świadkom towarzyszą aniołowie
7 że przyjmując ich i przyłączając się do tej organizacji lojalnie ją wspierając ludzie mają szansę na życie a odrzucając głoszone orędzie wybierają śmierć
8 że można organizację a w zasadzie tych co mianują sie braćmi Jezusa wspierać wszelkimi dobrami ziemskimi od pieniędzy począwszy na nieruchomościach i polisach oraz zapisach w testamencie skończywszy

taki film ogłosił by światu prawdę o tych dzielnych i prawych ludziach
PRAWDĘ, której w swej skromności pomijają, w głoszonym przez siebie orędziu
myślę więc sobie że nie związany z tą organizacją reżyser, byłby wiarygodny, dla nie będących świadkami ludzi.
obawiam się że zadanie to może być wyzwaniem nawet dla BBC więc czy nasz reżyser podoła?

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-09-14, godz. 06:11


#51 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-14, godz. 08:49

Zrobilem film ktory zdobyl wiele nagrod w Polsce. Powedrowalem z nim nawet do samego Hollywood i Chicago, gdzie okazał się bardzo uniwersalną formą wypowiedzi.. Podolalbym wyzwaniu ale nie chce za wczasu zrazić do siebie i swoich planów ŚJ. Dlatego prowadzę dyskusję z Wami Tutaj. Nie chcę także aby po tym jak film zostanie już zmontowany - ŚJ powiedziali mi "oj tutaj to sie nie zgadzamy i tutaj nas pokazales źle". Po prostu nie podpisza mi wtedy zgody na wykorzystanie ich wizerunku w filmie. Wolę tego uniknąć. Dlatego chciałbym zrobić film o prawaach których sie oni nie wstydzą. Np. czy dla nich wstydliwe jest głoszenie spraw swiązanych z Armageddonem? czy mogliby mi o tym opowiedzieć w filmie...czy by ich to nie zrażało że zrobiłbym film o nadejściu końca świata?! i tu się pojawia problem. Oni uważają że armageddon jest bliski, ale katolicy tak nie uważają...lwia część naszej Polski nie mysli nawet o tym..jak tylko ŚJ pozwoliliby mi zrobić taki fiolm o Armageddonie to wtedy podczas pokazu każdy kto to ogląda powie..."O jeny kochany co za wariat". Czy ŚJ nie zrażą sie tym? Często mam tak, że zrobię film w który wierzył bohater...i mi dał pozwolenie...potem sie okazało po pokazach publicznych że ludzie widza w filmie spawy które potem komentują i które szkodzą samemu bohaterowi. Ja nie chciałbym zaszkodzić w żaden sposób. Dlatego pytam co jest w ŚJ tak bardzo prawdziwe że nawet katolik by powiedizał..."no prawda".na pewno to że sie pięknie ubierają, że uczą się retoryki. ale np. są przekonani że nie wolno obchodzić urodzin-nawet wytłumaczenie mało by sie zdałoe w tym przypadku dlaczego nie lubią obchodzić urodzin. wg. nich jest to prawdą...a wg. ludzi z zewnątrz to szaleństwo. i nie jest to prawda uniwersalna.

#52 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-09-14, godz. 09:17

[quote name='paulo' date='2007-09-14 08:49' post='76463']
Zrobilem film ktory zdobyl wiele nagrod w Polsce.

no to trzeba probować już z samymi świadkami , tematy wymienione przeze mnie są w pisemkach świadków więc dostępne w archiwach zborów a czy na te tematy zechcą się wypowiedzieć przed kamerą?
Życzę powodzenia!
obawiam się że jednak jest to temat dla BBC :ph34r:
pozdrówka
:koniec i bomba a kto czytał ten trąba"
B)

#53 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-14, godz. 09:18

prosze sie zwrocic zatem do bbc aby zrobili taki film.

#54 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-14, godz. 09:20

a ja byłbym za powstaniem filmu
powinien on również zawierać dużo informacji na temat formalnej i ideologicznej, organizacji świadków
a w szczególności
1 wyjaśnienie że nie jast to ludzka organizacja
2 że jest kierowana duchem i sam Bóg wkłada swe słowa w usta przewodzących tą organizacją obwieszczając im najpierw co zamierza uczynić
3 tym samym że poprzez Strażnice przemawia do ludzi Bóg
4 że wszyscy starsi w organizacji są mianowani Duchem Bożym
5 że przeciwstawianie się im jest przeciwstawianiem się Bogu
6 że głoszącym świadkom towarzyszą aniołowie
7 że przyjmując ich i przyłączając się do tej organizacji lojalnie ją wspierając ludzie mają szansę na życie a odrzucając głoszone orędzie wybierają śmierć
8 że można organizację a w zasadzie tych co mianują sie braćmi Jezusa wspierać wszelkimi dobrami ziemskimi od pieniędzy począwszy na nieruchomościach i polisach oraz zapisach w testamencie skończywszy

taki film ogłosił by światu prawdę o tych dzielnych i prawych ludziach
PRAWDĘ, której w swej skromności pomijają, w głoszonym przez siebie orędziu
myślę więc sobie że nie związany z tą organizacją reżyser, byłby wiarygodny, dla nie będących świadkami ludzi.
obawiam się że zadanie to może być wyzwaniem nawet dla BBC więc czy nasz reżyser podoła?


Muachachacha :D
Punkty wyborne !!!
Najlepiej dodać jeszcze jakiś dowód na te przekonania :)
Może poza pkt. 8, bo jest on oczywisty dla każdej religii.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#55 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-14, godz. 12:52

nie jesteście zbyt pomocni.

#56 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-09-14, godz. 12:59

Witam.jestem rezyserem filmow dokumentalnych.chcialbym zrobic film o ŚJ. Filmy polecane na Waszym forum są bardzo stronnicze.
Trzeba pamiętać o tym, że zawsze są dwie strony medalu a ŚJ jest na świecie ponad 6mln osób.



film będzie głosić prawdy które uznam za uniwersalne.



Zrobilem film ktory zdobyl wiele nagrod w Polsce. Powedrowalem z nim nawet do samego Hollywood i Chicago, gdzie okazał się bardzo uniwersalną formą wypowiedzi.. Podolalbym wyzwaniu ale nie chce za wczasu zrazić do siebie i swoich planów ŚJ. Dlatego prowadzę dyskusję z Wami Tutaj. Nie chcę także aby po tym jak film zostanie już zmontowany - ŚJ powiedziali mi "oj tutaj to sie nie zgadzamy i tutaj nas pokazales źle". Po prostu nie podpisza mi wtedy zgody na wykorzystanie ich wizerunku w filmie. Wolę tego uniknąć. Dlatego chciałbym zrobić film o prawaach których sie oni nie wstydzą. (...)
Dlatego pytam co jest w ŚJ tak bardzo prawdziwe że nawet katolik by powiedizał..."no prawda".na pewno to że sie pięknie ubierają, że uczą się retoryki. ale np. są przekonani że nie wolno obchodzić urodzin-nawet wytłumaczenie mało by sie zdałoe w tym przypadku dlaczego nie lubią obchodzić urodzin. wg. nich jest to prawdą...a wg. ludzi z zewnątrz to szaleństwo. i nie jest to prawda uniwersalna.


Wybacz Paulo, ale z tego co piszesz wyłania się obraz filmu propagandowego z najlepszych czasów nazistowskich lub komunistycznych a nie dokument o śJ, jacy oni są naprawdę. Może i masz jakieś tam osiągnięcia w przedstawianiu jakichś tam spraw, ale lepiej odpuść sobie filmy dokumentalne. Chyba, że twoim celem jest po prostu czysta propaganda mająca na celu wyniesienie pod niebiosa tych o których będzie film. Ale przy takich założeniach jak twoje to lepiej poświęć czas na polityków, twój obraz będzie tak samo wart jako dokument, a przy okazji możesz niezłą kasę zrobić, a prawda jaką przedstawisz będzie tyle warta, co trzecia prawda po góralsku, czyli g... prawda.
Czesiek

#57 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-09-14, godz. 13:35

Drogi panie [---]!

Wiemy, kim Pan jest i znamy pańskie osiągniecia. Natomiast nasze zdziwienie budzi fakt całkowitej i bezkrytycznej fascynacji środowiskiem swiadków Jehowy, któremu pan uległ. przecież juz po kilku wizytach na Sali Królestwa widać iz tak zwane serdeczne stosunki to fasada gdyż z niektóymi osobami witaj się świadkowie wylewnie a z niektórymi jakby z przymusu. I to widać, wystarczy tylko mieć oczy szeroko otwarte. Po drugie w stosunku do osoby obecj swiadkowie zawsze zachowują się taka samo uśmiechnieci otwarci zainteresowani. Zeby wydobyć z Swiadka Jehowy szczere wyznanie potrzeba często ponad roku wspólnego przebywania, szczerych rozmów by zdobyć jego zaufanie. Wówczas mozna się dowiedzieć o tym ,ze nie jest tak różowo, ze są plotki, że syn starszego zboru ma coś na sumieniu i nie został ukarany itd. jednymy sensownym rozwiązanie byłby dwa wyjścia: albo kręci pan reportaż o samych świadkach albo dwa filmy odzielnie jeden z punktu widzenia Świadków, drugi z punktu widzenia adwersarzy.

Użytkownik jb edytował ten post 2007-10-02, godz. 15:07
usunięto dane osobowe na prośbę użytkownika

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#58 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-14, godz. 14:10

obawiałem się, że są to ludzie bardzo zamknięci w sobie, gdzie trudno bedzie zrobić film wystarczający do moich wymagań.

Użytkownik paulo edytował ten post 2007-09-14, godz. 14:19


#59 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-09-14, godz. 14:38

W zasadzie nie trzeba nikogo pytać o opinię na temat Świadków Jehowy. Na tym jak i na innych forach napisano już wiele postów zawierających cenne informacje na ten temat. Są tam wypowiedzi im przeciwne, jak i propagujące ich wierzenia i styl życia, oraz prozę dnia codziennego. Wystarczy w ciszy poczytać to co już zostało napisane.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Leszek.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#60 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-09-14, godz. 17:37

Jest jeszcze jedna opcja:

Mozna zrobić film z udziałem Ola, diakonisa, i dikeya. Oni widzą problemy ale dalej są SJ. Problem byłby tylko z ujawnieniem wizerunku.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych