Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska wersja Watchtower Library


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-09-17, godz. 07:36

Na ostatnim zebraniu TSSK i NSK odczytano list w ktorym byla mowa o wydaniu w j. polskim Watchtower Library zawiera jaca bodajze publikacje WTS od 1973 roku jak dobrze zapamietalem. Jak tylko sie pojawi postaram sie udostepnic.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#2 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-17, godz. 07:43

Na ostatnim zebraniu TSSK i NSK odczytano list w ktorym byla mowa o wydaniu w j. polskim Watchtower Library zawiera jaca bodajze publikacje WTS od 1973 roku jak dobrze zapamietalem. Jak tylko sie pojawi postaram sie udostepnic.

a nie mowili ze tylko dla SJ?
[font=Tahoma]

#3 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-09-17, godz. 07:52

Ja nic takiego Hubercie nie slyszalem :P
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#4 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-17, godz. 07:53

Ja nic takiego Hubercie nie slyszalem :P

spytaj sie .bo chyba nie chcesz byc przestepca??
[font=Tahoma]

#5 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-09-17, godz. 07:57

Przestepca? A skad Ci to przyszlo do glowy?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#6 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-17, godz. 07:59

Przestepca? A skad Ci to przyszlo do glowy?

no a jak nazwac kogos kto lamie prawa autorskie?? bo kopiowanie nosnikow zastrzezonych prawem autorskim jest lamaniem prawa. a nadodatekmasz scisleograniczenia w rozprowadzaniu oryginalu.. producent czy wydawca zastrzegl sobie krąg odbiorcow czy raczej urzytkownikow
[font=Tahoma]

#7 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-09-17, godz. 08:05

no a jak nazwac kogos kto lamie prawa autorskie?? bo kopiowanie nosnikow zastrzezonych prawem autorskim jest lamaniem prawa. a nadodatekmasz scisleograniczenia w rozprowadzaniu oryginalu.. producent czy wydawca zastrzegl sobie krąg odbiorcow czy raczej urzytkownikow

Hubercie rozmawialismy juz o tym. Nie bede powtarzal kilka razy tego samego :) link
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#8 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-17, godz. 08:17

Tak na marginesie chciałbym zwrócić uwagę, że 99% uczniów szkół średnich i wyższych idąc robić odbitki ksero - chocby fragmentów - książek dokonują łamania praw autorskich !!! :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#9 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-17, godz. 08:19

wiem ze o tym rozmawialismy w kwestii NSK....i temat sie urwal... nikt nie podal rzetelnych argumentow pokazujacych ze publikowanie NSK w necie bez zgody WTS jest legalne.
temat sie powtarza bo wszyscy maja chec na plytke.....
a co pisze na jej opakowaniu???
i na jakich zasadach WTS ja udostepnia????
czy kopiowanie nosnika jest zlamaniem praw autorskich i ustawy o ochronie praw autorskich?? czy prawo nie naklada kar na tych co lamia prawa autorskie???
czy potrzeba odpowiedzi na to pytanie???

czy jest tu chrzescijanin jakiejkolwiek denominacji NP . czesiu czy Pawel , ktory powie ok. ja mam to gdzies byle miec plytke???
[font=Tahoma]

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-17, godz. 08:28

hubercie czasmi używam skopiowanych materiałów niezgodnie z prawem autorskim niezaleznie od tego jakiego są autorzy wyznania czy opcji politycznej czy seksualnej. Tak nie jest to zgodne z prawem jeśli jest powielany w sposób bezprawny - nikt temu nie przeczy. Nie jest to piękna sprawa ale przyznac nalezy, że doprowadza do paradoksów. Np. kiedy byś skserował 20 stron po kolei z Biblii Tysiąclecia czy PNŚ to powołując się na prawo również okaże się że łamiesz prawa autorskie. ;)

Poza tym nie wiem czy ma sens w tym wątku mówić o prawach autorskich - może to przenieść? I nikt nie mówi że jest ok hubercie - ale jak sam wiesz światusy nie mają możliwości jawnie kupić takiej płytki, a powiem Ci hubert że np. Czesiu wielokrotnie kupował legalne i oryginalne materiały WTS o ile mu w tym nie robiono problemów - a wiesz że się robi :P Czasami to nie jest kwestia pieniędzy a dostepności. A czasmi jedno i drugie.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-17, godz. 08:35

pamietam zena uczelni wykladowcy sprawdzali czy studenci maja ich oryginalne podreczniki czy kopie.. pytanie dlaczego?? pewniedla pieniedzy.. tak czy inaczej kopionwanie czegos co jest wyraznie uznaczone regola praw autorskich jest przestepstwem w swietle prawa... jesli wydawca ograniczyl zasady udostepniania produtku to mial do tego prawo bo jest wlascicielem tresci na danym nosniku a ten ktory ma chrapke na te tresc ma pecha.

tlumaczenie sie .. ale ja tak bardzio bardzio mam ochote miec te plytke jest glupie i smieszne
jesli czesiu kupowl litereture to jest tojego problem i tego , ktory bral za to pieniadze ( o ile nie wrzucil ich do skrzynki i o ile nie bylo jasne od poczatku ze to sa dobrowolne datki).

Jesli jednak ktos mu udostepnial materialy, objete klauzula **Tylko dla ochrzczonych SJ** to to bylo przestepstwo i czesiu bral w tym udzial... Bardzio nie ladnie!!!!!!!
[font=Tahoma]

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-17, godz. 08:45

tlumaczenie sie .. ale ja tak bardzio bardzio mam ochote miec te plytke jest glupie i smieszne

hubertcik tu się nikt nie tłumaczy bo niby jak? Stwierdza się fakty i nikt nie mówi, że robi dobrze. A tak na marginesie chętnie bym przetrzepał Ci chałupe bo jestem przekonany, że ponad 90% mieszkańców ma coś łamiącego prawa autorskie ;)

Jesli jednak ktos mu udostepnial materialy, objete klauzula **Tylko dla ochrzczonych SJ** to to bylo przestepstwo i czesiu bral w tym udzial... Bardzio nie ladnie!!!!!!!

W świetle prawa nie ma tu żadnej mowy o łamaniu prawa. Prawo nie przewiduje czegoś takiego jak ograniczenie dostępu do materiałów ze względu na brak przynalezności do grupy X. A ograniczenia w WTS polegają na wewnętrznych przepisach mają się tak do łamania prawa jak moje cotygodniowe loty wahadłowcem na księżyc do uiszczania za nie akcyzy. :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-17, godz. 08:54

ok zapraszam..... sprawdz co mam w domu nielegalnego lub kopiowanego. nigdy nie pozwalalem wchodzic dzieciom na strony gdzie mozna sciagac muzyke lub filnmy. kupuje tylko oryginalgego luisa Vuitton*a, Bossa czy Bennetona.

nawet jesli w kwestii ograniczen WTs mozna sie spierac to nie ulega watpliwosci ze lamiecie prawo kopiujac CD z biblioteczka i tylko to chcialem od Was (Ciebie) przeczytac.
Tak Hubercie my tez nie jestesmy swieci, mamy wiczne wąsy i dąsy do Sj ale sami tez nie jestesmy lepsi i jak nadarzy sie nie zaplacic za CD w muzyka , ktora lubimy to nie placimy jak jest cos fajnego do sciagniecia z neta to sciagamy i mamy w d...ie prawo... tak tak my tez mamy belke w oku, i dlatego wymawiamy wam te slomke w waszych oczach....
tylko tyle chcialem nic wiecej. Jesli ed chce wam pokopiowac to jego sprawa i asza . ja zamowilem 5 by nie lamac prawa i dac darmo ..innym SJ,ktorzy nie maja mozliwosci zamowic
pozdrawiam cieplutko
Ps. i lece na zakupy ( tylko legalen oryginlne produkty...hihiih)
[font=Tahoma]

#14 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-09-17, godz. 11:34

Hubercie, nie badz zanadto sprawiedliwy, bo nie pamietasz jak bracia w latach powojennych NIELEGALNIE przemycali, drukowali, kopiowali pisma, oraz pozniej budowali oficjalnie budynki gospodarcze w ktorych byla nieoficjalnie sala i w inny sposob przekraczali prawo aby ich zdaniem w ten sposob rozpowszechniac slowo.

Koh 7:16 BT „Nie bądź przesadnie sprawiedliwy i nie uważaj się za zbyt mądrego! Dlaczego miałbyś sobie sam zgotować zgubę?”


Użytkownik brooklyn_hunter edytował ten post 2007-09-17, godz. 11:37

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-17, godz. 13:08

Hubercie, nie badz zanadto sprawiedliwy, bo nie pamietasz jak bracia w latach powojennych NIELEGALNIE przemycali, drukowali, kopiowali pisma, oraz pozniej budowali oficjalnie budynki gospodarcze w ktorych byla nieoficjalnie sala i w inny sposob przekraczali prawo aby ich zdaniem w ten sposob rozpowszechniac slowo.

Teraz będzie, że pewnie się czepiasz :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-09-17, godz. 13:42

Dobra, koniec show. Umieszczenie całego library w internecie będzie ewidentnym złamaniem prawa autorskiego. jego bezpłatność nie ma tu nic do rzeczy (zmniejsza o rok wymiar kary). To nie jest cytat, tylko kopia całego dzieła.

Jak to ominąć? Proste.

Kopia w formacie elektronicznym dla bliskiego kregu znajomych. A wszyscy na forum to na pewno dla edda bliski krąg znajomych.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#17 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-09-17, godz. 14:08

Dobra, koniec show. Umieszczenie całego library w internecie będzie ewidentnym złamaniem prawa autorskiego. jego bezpłatność nie ma tu nic do rzeczy (zmniejsza o rok wymiar kary). To nie jest cytat, tylko kopia całego dzieła.Jak to ominąć? Proste.Kopia w formacie elektronicznym dla bliskiego kregu znajomych. A wszyscy na forum to na pewno dla edda bliski krąg znajomych.

Nie mam zamiaru tutaj bronic zdania Huberta w kazdym badz razie to o czym pleciesz to odnosci sie sie do udostepniania muzyki w rozumieniu ustawy a nie programow tudziez literatury :P Ale mnie to wali powiem wprost. I jak juz zapowiedzialem jak tylko sie pojawi moich rekach na drugi dzien bedzie upowszechniona :P
_____
edit:
Crackowac tego cuda nie trzeba bedzie wiec gladko i szybko sie upowszechni i rozejdzie :P
Znajac zycie to polskiemu oddzialowi WTS obejdzie to kolo d...y. Choc w sumie to mogliby to uznac jako zysk bo jak bracia beda sobie robic kopie od innych to nie beda juz zamiawiac a co za tym idzie WTS zaoszczedzi na tloczeniu kolejnych plyt :P

Użytkownik edd edytował ten post 2007-09-17, godz. 14:09

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#18 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-17, godz. 18:23

ustepuje pod naciskiem opinii publicznej.... mialo byc prawo i sprawiedliwosc a zrobiliscie z tego samoobrone!!!!
[font=Tahoma]

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-17, godz. 19:04

ustepuje pod naciskiem opinii publicznej.... mialo byc prawo i sprawiedliwosc a zrobiliscie z tego samoobrone!!!!

No i koniec neutralności politycznej. :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-09-18, godz. 05:50

Poza tym nie wiem czy ma sens w tym wątku mówić o prawach autorskich - może to przenieść? I nikt nie mówi że jest ok hubercie - ale jak sam wiesz światusy nie mają możliwości jawnie kupić takiej płytki, a powiem Ci hubert że np. Czesiu wielokrotnie kupował legalne i oryginalne materiały WTS o ile mu w tym nie robiono problemów - a wiesz że się robi :P Czasami to nie jest kwestia pieniędzy a dostepności. A czasmi jedno i drugie.

Nie przesadzaj Pawle, kupiłem (złożyłem dobrowolną składkę) tylko za "Wnikliwe...", bo osobę która to mi załatwiała nie było stać na 100-ówkę i uznałem, że powiniennem to pokryć z własnej kieszeni. Pozostałość mam za darmo (nawet "Zważajcie na samych siebie ...." mam za darmo), wszystko legalne, o ile wydania do 1989 roku można uznać za legalne.
Natomiast zadziwia mnie postawa WTS-u, który chowa pewne materiały nie tylko przed światusami, ale nawet przed swoimi wyznawcami. Ciekawe co na tym CD będzie takiego, że ma być dostępne tylko dla śJ.

edit:
Crackowac tego cuda nie trzeba bedzie wiec gladko i szybko sie upowszechni i rozejdzie
Znajac zycie to polskiemu oddzialowi WTS obejdzie to kolo d...y. Choc w sumie to mogliby to uznac jako zysk bo jak bracia beda sobie robic kopie od innych to nie beda juz zamiawiac a co za tym idzie WTS zaoszczedzi na tloczeniu kolejnych plyt


Edd
takie kopiowanie będzie stratą dla WTS-u, bo przecież bracia którzy będą mieli płytkę za 2 zł, nie dadzą dobrowolnego datku.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych