Skocz do zawartości


Zdjęcie

wykluczony


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 ROMAN

ROMAN

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2004-11-08, godz. 11:21

jak wykluczony może otrzymywać czasopisma i publikacie

#2 firanek

firanek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Lubań

Napisano 2004-11-08, godz. 13:51

Nie wiem czy zobaczy to Roman, ale wystarczy skontaktować się ze ŚJ, albo niech napisze na adres [email protected] to znajdzie pomoc w tej sprawie
Za największego wroga mają ludzie tego,
kto mówi im prawdę.
Platon

#3 ROMAN

ROMAN

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2004-11-11, godz. 14:11

dziękuje Franek

#4 Anioł szósty

Anioł szósty

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 40 Postów
  • Lokalizacja:Jeruzalem

Napisano 2004-11-11, godz. 20:01

jak wykluczony może otrzymywać czasopisma i publikacie

A po co ci te publikacje? Jak zostałeś wykluczony to się ciesz. Łuk. 6:22-23
22. Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was nienawidzić będą i gdy was wyłączą, i lżyć was będą, i gdy imieniem waszym pomiatać będą jako bezecnym z powodu Syna Człowieczego.
23. Radujcie i weselcie się w tym dniu; oto bowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak samo bowiem czynili prorokom ojcowie ich.
(BW)
Użytkownik został zbanowany za spamowanie Forum oraz wygłaszanie "proroctw" (z czego stał się potem znany w innych miejscach sieci). | Moderator

#5 ROMAN

ROMAN

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2004-11-13, godz. 17:54

quote głupoty opowiadaż aż przykro czytać

#6 Anioł szósty

Anioł szósty

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 40 Postów
  • Lokalizacja:Jeruzalem

Napisano 2004-11-13, godz. 22:43

quote głupoty opowiadaż aż przykro czytać

A które zdanie z tych to głupota?
Użytkownik został zbanowany za spamowanie Forum oraz wygłaszanie "proroctw" (z czego stał się potem znany w innych miejscach sieci). | Moderator

#7 Maximus

Maximus

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2004-11-14, godz. 07:39

Jak to które wszystkie, bo zbyt bardzo pasuję do konsekwencji płynących z wykluczenia.
Tylko, że jak ŚJ poda się dowody z PŚ na podobieństwo ich złego postępowania, to właśnie mówi sie głupoty.

#8 ROMAN

ROMAN

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2004-11-14, godz. 11:03

tak można rozmawiać bez końca argumenty niesą najważniejsze szukajcie ducha a zrozumiecie dlaczego uwarzam to za głupoty
jako wykluczony niechce wam tego tłumaczyć ale porozmawiajcie zkimś aktywnym
pozatym nie o taką rade prosiłem

#9 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2004-11-14, godz. 18:17

Mily Romanie. Jesteś wykluczony i zastanawiasz się jak dostawać literaturę, która stanowi podstawę (najdelikatniej rzecz ujmując) nieuczciwej i pokrętnej manipulacji opartej na strachach, nadinterpretacjach i najzwyklejszych fałszerstwach-przykłady na życzenie.
Jesteś wykluczony, czyli otrzymałeś od "nawspanialszej organizacji na świecie" najwspanialszy prezent... zwrócili Ci wolność. Szczęście jest tuż tuż. Znajdzież je na uśmiechniętych twarzach ludzi przeżywających swoje życie jak najlepiej potrafią. Życie to również niepowodzenia i łzy. Czy może być jednak coś bardziej pięknego niż człowiek pokonujący problemy i dramaty, a przez to silniejszy i bardziej szczęśliwy i bardziej wolny. Rozsmakuj się w tym stanie. Nie tylko ŚJ dążą do zawładnięcia umysłem człowieka. Takich "pięknisiów" znajdziesz na pęczki. Im mniej rozumieją i są w stanie pokochać świat i ludzi tym wieksza w nich ochota zawładnięcia umysłami innych. To taki komkleks małych ludzików pragnących "rządu dusz"
Witaj wśród wolnych ludzi. Strzeż tej wolności jak nadroszego skarbu.
Pozdrawiam Cię gorąco i życzę właśnie szcześcia.
P.S.
Myślę może pomóc Ci w wielu sytuacjach książka p.t. "Wywieranie wpływu na ludzi" Autor: Cialdini

#10 firanek

firanek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Lubań

Napisano 2004-11-26, godz. 14:54

O co wam wszystkim chodzi??
Mr. Roman chce otrzymać publikacje to jago sprawa. Czy wam wszyscy mówią jak bardzo jestaście biedni, ponieważ wierzycie w to, w co wierzycie?? Być ŚJ to prywatna sprawa kazdego człowieka i każdy ma prawo być kim chce.
Nie wiem sam po co tak walczycie ze ŚJ. W pierwszym wieku pewien człowiek powiedział o chrześcijanach, żejesli ta religia pochodzi z nieba to nie warto z nia walczyc, gdyz wtedy walczyłoby sie z samym Bogiem. Natomiast jeśli pochodzi od ludzi, to prędzej czy później sama upadnie.
Czy nie moglibyscie wziąśc z niego przykładu...??
Za największego wroga mają ludzie tego,
kto mówi im prawdę.
Platon

#11 katolik

katolik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 16 Postów

Napisano 2004-11-27, godz. 10:18

chrzescijanie (tutaj przytocze kk bo sam jestem katolikiem) zwalaczaja SJ poniewaz jak zapewne sie domyslasz kazda religia sadzi ze to ona jedna jest prawdziwa a inne sa falszywe, wiec to logiczne ze kk zwalcza (a tutaj zwalacz oznacza nawraca) SJ zeby wierzyli w to co naprawde pisze w Pismie Sw, przeiez o to chodzi o nawracanie!! a jesli u was tego nie ma to co to za religia w ogole :\..... a ten czlowiek co to powiedzial to naprawde byl madrym czlowiekiem :) kk opiera sie w pelni na Bibli i jak na razie preznie sie rozwija, ma coraz to nowych wyznawcow, i nie zapowiada sie na jego upadek :) a mowiac tak ogolnie chrzescijanie to w oczach niektorych masz na mysli takze SJ, poczytaj sobie troche i sie doksztalc, do dzisiaj sa spory czy zaliczyc SJ do grurp chrzescijanskich religi czy nie.....

#12 firanek

firanek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Lubań

Napisano 2004-11-30, godz. 14:23

Jeżeli kk opiera się w pełni na na Biblii, to ja jestem św Ambroży :D
A po za tym jeszcze nigdy w całym moim życiu nie widziałem, ani nie słyszałem o tym, żeby, jak to ujęłes, `kk nawracał` jakiegokolwiek ŚJ ^_^ Należę do tej religii już trochę lat, a jak dotąd nikt mnie nie próbował nawracać... Owszem katolicy nawracali, ale setki lat wczesniej, kosztem wielu istnień, lub poprostu chrzczono jakiegos władcę, przez co cały naród stawał się "cheścijański". Patrząc na historię katolicyzmu i czytając twoje słowa o tym, że kk opira się na Biblii, śmiać mi się chce do rozpuku:lol:
Natomiast ŚJ to robią, jeśli mozna to tak nazwać. Tak samo jak katolicy uważają się za religie prawdziwą, ale przynajmniej jak o czymś mówia to tak robią...
A jak twierdzisz, że katolików przybywa, to chyba opierasz się na danych z przed nie wiem ilu lat, takich rzeczy nawet nie pisz, bo jest całkiem inaczej. A jakby co, to prędzej można zaliczyc ŚJ do chrzescijan, niż katolików. ŚJ przynajmniej swoją wiare opierają na Biblii i postępuja wg. niej...
Poczytaj sobie uważnie Biblię czowieku a potem sprawdź czy kk opiera sie w pełni na Biblii ;)
Za największego wroga mają ludzie tego,
kto mówi im prawdę.
Platon

#13 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2004-11-30, godz. 15:44

oj firan, zakręcony jesteś... :) Chyba Ci się wydaje że wszystkie rozumy pozjadałeś... "katolik" jakoś dziwnie wg mnie się wypowiedział i trochę bez sensu, ale to co Ty robisz to też jest - LOL
Przypomnę jak "obaliłeś" naukę o Trójcy - "lantis sam się o to prosił" na zakończenie, łał, aż mi szczęka opadła... :)
Tylko że jak odpowiedziano na Twoje bzdurne argumenty to trochę spokorniałeś... ale widać nie na długo...
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#14 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2004-12-20, godz. 10:34

A co ma sytuacja wykluczonego do chęci czytania Strażnic?
Ja też czytam i nie widzę w tym nic takiego, co mogłoby mnie na powrót zniewolić.
To, że Strażnica czasami przegina w sprawach doktrynalnych bądź obyczajowych wcale nie oznacza, ze wszystko tam jest śmieciem.
Jest tam mnóstwo ciekawych i budujących materiałów, które do mnie trafiają i z przyjemnością je czytam.

A tak na marginesie, już kiedyś ktoś proponował żeby skanować Strażnice i wrzucać je do Netu. Dzięki temu ludzie, którzy nie mają do nich dostępu mieliby okazję "być na bieżąco".
Nie wiem czy warto, ale ja mógłbym coś takiego robić, tylko trzeba by zrobić jakąś stronkę z hasłem dla przyjaciół, żeby nie być oskarżonym o łamanie praw autorskich.
Mnie już kiedyś jakiś Betelczyk straszył sądem za publikowanie listów WTS i innych materiałów Strażnicy. Sprawa jakoś przycichła, ale lepiej dmuchać na zimne, bo oni bywają nieobliczalni.

Czekam na propozycje.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#15 grzesiek32

grzesiek32

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 184 Postów

Napisano 2004-12-20, godz. 11:55

Jakbyś miał chęci to robić, to czemu by nie. Myślę, że stworzenie takiego serwisu dla Zbira to tyle co pierdnąć :) Jak on nie ma czasu, to może ja się tym zajmę, ale jeszcze nie teraz... Trudne to nie powinno być. Tylko warto po zeskanowaniu to jeszcze wrzucić na OCR – rozpoznawanie tekstu, aby dorobić do tego jakąś wyszukiwarkę. Jak masz ochotę się tym zajmować, to byłaby to rewelacja. A jeszcze jakby tam wsadzić ich stare publikacje – dość spora część już jest w formacie tekstowym, to moglibyśmy mieć kompletną bazę danych ich publikacji...

Pozdrawiam

Grzesiek
Serwis monoteistyczny - trynitarny:
trinitarians.info, apologetyka.info

#16 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2004-12-23, godz. 12:40

No to się pobawię w OCR, a potem zobaczymy.
Baza listów WTS właściwie już jest gotowa, zarówno angielskich jak i polskich, tylko wrzucać na serwer.
Co do Strażnic to troche więcej roboty z tym, ale myśle że jak się uporamy z wcześniejszymi wydaniami, to potem tylko na bieżąco można dokładać.


Pzdr.
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#17 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2004-12-23, godz. 20:35

Chyba nie macie ochoty wszystkiego skanowac, tzn. od pierwszej do ostatniej strony. Kiedy wyjdzie WT-Library - polish, sprawa bedzie zalatwiona.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#18 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2004-12-26, godz. 23:00

No to się pobawię w OCR, a potem zobaczymy.
Baza listów WTS właściwie już jest gotowa, zarówno angielskich jak i polskich, tylko wrzucać na serwer.
Co do Strażnic to troche więcej roboty z tym, ale myśle że jak się uporamy z wcześniejszymi wydaniami, to potem tylko na bieżąco można dokładać.

Nie. Zrób tak. Skanuj w 300 dpi kreska i zapisuj to jako TIFF z kompresją LZW, pliki będą małe i bez zniekształceń. Żadnych JPG bo ten format nie nadaje się do kreski i będą zniekształcenia. Te pliki TIFF byłyby bazą do dalszej obróbki. Jeśli tekst będzie zawierał jakieś małe napisy to wtedy użyj 400dpi. Ale bez grayscale, line-art starczy i zapis jako TIFF.

Następnie można hurtem to zamienić na DjVu, format który daje pliki nawet do 10x mniejsze od JPG a przy okazji zapewnia stronicowanie, aktywne linki i wyszukiwanie tekstowe (DjVu można połączyć z OCR i to wstawić do środka, wtedy masz skany oraz tekst w pełni wyszukiwalny, ale tego jeszcze nie testowałem). DjVu to najlepszy format specjalnie stworzony do skanowania książek i czasopism.

Niezależnie od tego można to hurtem przepuścić przez OCR, ale tylko taki jak FineReader7 bo daje 99% skuteczności i jest najmniej poprawiania. Po przepuszczeniu przez FR7 wrzucić warto do Worda z Office2003XP aby automatycznie wyłapał zostawione literówki (nie powinno być ich wiele). I dopiero po tym można poprawiać resztki. Tych powinno zostać już naprawdę mało.

Tekst taki następnie można wstawić do MySQL i zrobić prostą wyszukiwarkę. Znacznie ułatwi odnajdowanie czegokolwiek.

#19 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2004-12-28, godz. 20:08

Jeżeli kk opiera się w pełni na na Biblii, to ja jestem św Ambroży :D
A po za tym jeszcze nigdy w całym moim życiu nie widziałem, ani nie słyszałem o tym, żeby, jak to ujęłes, `kk nawracał` jakiegokolwiek ŚJ ^_^ Należę do tej religii już trochę lat, a jak dotąd nikt mnie nie próbował nawracać... Owszem katolicy nawracali, ale setki lat wczesniej, kosztem wielu istnień, lub poprostu chrzczono jakiegos władcę, przez co cały naród stawał się "cheścijański". Patrząc na historię katolicyzmu i czytając twoje słowa o tym, że kk opira się na Biblii, śmiać mi się chce do rozpuku:lol:
Natomiast ŚJ to robią, jeśli mozna to tak nazwać. Tak samo jak katolicy uważają się za religie prawdziwą, ale przynajmniej jak o czymś mówia to tak robią...
A jak twierdzisz, że katolików przybywa, to chyba opierasz się na danych z przed nie wiem ilu lat, takich rzeczy nawet nie pisz, bo jest całkiem inaczej. A jakby co, to prędzej można zaliczyc ŚJ do chrzescijan, niż katolików. ŚJ przynajmniej swoją wiare opierają na Biblii i postępuja wg. niej...
Poczytaj sobie uważnie Biblię czowieku a potem sprawdź czy kk opiera sie w pełni na Biblii ;)

Tak się składa, iż musze zadać kłam tym słowom, bo nie raz starałem się jako członek KRzK - zobrazować i uzasadnić błędność nauczania ŚJ. po czym zaczęto mnie unikać. Ale by nie być gołosłownym, mój przyjaciel odzyskał dziewczynę jeszcze na kilka dni przed "moczeniem w basenie" I jak narazie ma się ona dobrze w małżeństwie.

#20 Lila

Lila

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 55 Postów

Napisano 2005-01-28, godz. 12:04

Wojtku,

piszesz, ze twoj przyjaciel, odzyskal dziewczyne. Ciekawi mnie to, jakiego wyznania sa ? - jesli mozna spytac, bo to chyba dosc ciekawa historia ?
Co sie stalo, ze odzyskal dziewczyne ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych