Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raymond Franz w Poznaniu - Spotkanie


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#81 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-10-21, godz. 06:58

(...)więcej Ray w 71 minucie mówi wprost że Syn jest niższy od Ojca i że duch nie jest jakąś równą częścią Boga. Jest wyraźnie antytrinitarny!
A największe emocji wydobywa z siebie gdy z przyganą mówi o przeciwnikach ŚJ który na różnych forach tyko: attaacked, attacked, attacked, czy jakoś podobnie powiedział..
Dał do zrozumienia że to nie jest duch Chrystusa, tak napastować ŚJ czy innych ludzi.
Powiedział też że ludzie z CK nie byli zainteresowani nabijaniem swoich kieszeni dzięki religii.
Wspomina o tym że nie przeproszono za 1975 rok, to smutne.
Mam wrażenie że każdy w tym wątku forum szuka w wypowiedziach Raya potwierdzenia swoich poglądów.
Jak wysłucham całej relacji, może sie jeszcze wypowiem.
Ale i w swoch książkach kwestię życia w Raju na ziemi obchodził dość ostrożnie, nie tak stanowczo jak byście tu chcieli :)


(...)A więc Ray widzi mi się jako człek zrównoważony, a nie jakiś fanatyk co za cel przyjął sobie walkę z inni ludźmi.

Oj Dicku Dicku zachowujesz się jak obłudnik. Pięknie poruszyłeś kwestię "attaacked, attacked, attacked...". Teraz piejesz z szacunku do Raymonda franza i wskazujesz jak to spokojnie "mimo wszystko"(?) o świadkach się wypowiada. Chciałbym jednak zauważyć jaki jad zawsze z Twoch postów pod adresem Raya się sączył - nie znając Go! Przytocze tylko dwa ostatnie Twoje posty które imputowały mu niecne zamierzenia...

Może uznacie to za prowokację, ale jaki ma cel jego wizyta ?
Promocja książki czyli.. zarabianie kasy ?
Trochę jak judaszowe srebrniki.. oczywiście, rozumiem jego rozterki i gorzkie wnioski, ale żeby zaraz z tego robić pienądze ?
Ci amerykanie..


Ale co mamy od Raya ?
Ja ci powiem - relatywizm i ukryty ateizm.


Obłuda...

Wracając jednak do "jadu" to chciałbym zwrócić uwagę, że nikt takich zachowań z krytyków przenajświętrzej nie neguje i niestety takie coś występuje. Problem w tym że świadkowie dostrzegają wszędzie ludzi plujących jadem i nawet nie starają się wnikać w tłumaczenia krytyków. Ostatnio ciagle to obserwuję czy to na blogu Isy czy na księdze gości Brooklynu i w innych miejscach. Problem polega na tym, że oprócz osób atakujących WTS są równiez krytycy lecz świadkowie wszystkich traktują tak samo i co więcej jedyne co potrafia zrobić w większości przypadków wpadną gdzięś powyrzucają i powyzywają innym co im na żołądku leży i znikają pozostawiając po sobie niejednokrotnie epitety. Nieliczne osoby podejmują jakąkolwiek polemikę. Na tym forum to chyba tylko Olo (nie wnikając już w argumenty) cokolwiek stara się podjąć. Niestety świadkowie opiewają jak to są ciemięrzeni i robią to co wczesniej wytykali.

Mam również drugą uwagę. Pierwszy raz Dicku znowu wręcz krzyczysz ze jest antytrynitarny jakby z radości, a w końcu że Ray to zrównowazony facet :D Jaki to piękny zwrot akcji... Zapominasz dodać że wielokrotnie Ray odrzuca nauki WTS, twierdzi, że postawili się na miejcu Chrystusa i okazuje obłudę tej organizacji, ale... to już nieważne ponieważ Ray nie naucza tak jak Trynitarze(?) i już Ci się facet 'spodobał', tylko jakoś powątpiewam by tak by było gdyby jednak opowiedział się za wiarą trynitarną...

Jednym zdaniem mówiąc Ray jest okey ponieważ z trynitarzami się nie utożsamia - a cała reszta okazuje się nieważna... ;)

Poczytaj sam siebie Dicku i zastanów się o co Ci tak naprawdę biega wrzucając niejednokrotnie sarkastyczne teksty pod niejednym adresem...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#82 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-10-21, godz. 07:51

Franz przyjezdza do Rumuni.
www.youtube.com

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#83 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-21, godz. 09:07

Czesiu moja uwaga nie dotyczyła pastora Piotra.... tylko różnego rodzaju samouków, któzy biorą sie za tłumaczenia bez przygotowania.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#84 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-21, godz. 10:03

Paweł, strasznie chłopie przeżywasz moje teksty :)
Porównuje co z wypowiedzi Raya można uznać za prawdę, co za mataczenie.
Jeżeli coś mi się spodoba to czemu mam mówić inaczej, bo ty tego oczekujesz ?
Nie bądż śmieszny.
Popatrz:
Dlaczego Ray nie przystąpił do żadnego innego wyznania, nie został baptystą czy adwentystą?
Może doszedł do wniosku że te inne religie urągają Bogu daleko bardziej niż SJ w swoich potknięciach?
Może umie dostrzec co jest naprawdę istotne z punktu widzenia Boga?
Chyba nie ma też co przywiązywać zbytniej uwagi do osobistej obecność Raya w kraju, starszy człowiek, szybko sie męczy, argumenty jakie naprędce przychodziły mu do głowy, w jego książkach były precyzyjniej udokumentowane.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#85 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-21, godz. 11:20

Okazał być chociaż trochę szacunku, starszemu człowiekowi.....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#86 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-21, godz. 11:37

Mam szacunek dla człowieka który miał odwagę stanąć naprzeciw dużej struktury, wiedząc że to zmieni brutalnie i diametralnie jego życie. Co nie koliduje z faktem jak sami powyżej napisaliście że Ray mówił rozwlekle.
Ja to tylko powtarzam po was.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#87 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-10-21, godz. 11:52

Okazał być chociaż trochę szacunku, starszemu człowiekowi.....


Nie ma znaczenia wiek. Jest to osoba publiczna, publicznie wygłaszająca swoje tezy. I trzeba z Dickiem sie zgodzić, że Franz... nie zachwycił:
1. Mówił ,,oczywiste oczywistości'', co dla obeznanych z tematem jest już nudne, ba:
2. Odpowiadał NIE NA TEMAT (zwróćcie na to uwagę)
3. W ukryty sposób jego przekaz był propaganda własnej ,,sekty'' i jego genialnych odkryć jak np ,,o duszy''.
4. Do końca nie wysłuchałem, bo poszedłem spać takie to było fascynujące.
5. Ale inni na tym mogą bić kase, ja wole kupić nowa płytę Kultu;)

#88 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-10-21, godz. 13:13

Dickuś po prostu zwróciłem uwagę na to co sam krytykowałeś a czego zacząłes się chwytać, ot co. Po prostu Twa argumentacja co rusz to nic innego jak deprecjonowanie tego co nie pomyśli z argumentami typu "uważam". KOjarzy mi się to poprostu z krzykami byle krzyczeć - polecam zoabczyć jak to mniej więcej wygląda -->> LINK

Jo, Kazik to ma fajne teksty :)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-10-21, godz. 13:19

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#89 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-21, godz. 21:14

Co nie koliduje z faktem jak sami powyżej napisaliście że Ray mówił rozwlekle.

Nikt poza mną wcześniej nie stwierdził, że ww.

za bardzo rozwlekał odpowiedzi :(

Dopiero Iszbin trafnie ocenił jego wystąpienie. Ja osobiście czułem się jak na chrystadelfiańskiej "szkole biblijnej", czyli nudziłem się. A pierwsze pytanie mam zamiar ponowić, ale prywatnie.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-10-21, godz. 21:21

Dołączona grafika

#90 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-21, godz. 21:59

No jest materiał.

Umieszczony na brooklynie:

Tu macie link, nagranie jest na samym dole strony

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-10-21, godz. 22:26

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#91 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2007-10-29, godz. 22:48

Ja mysle, ze niektorzy spodziewali sie bezzasadnie przemowienia LIDERA i dlatego sa zawiedzeni...
Pytania do Franz w rodzaju :czy sie modli, to mysle nie na miejscu...
Szkoda tylko, ze wczesniej na forum nie zapytaliscie o jakies propozycje pytan..
ale ogolnie ok

#92 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-10-30, godz. 06:31

Szkoda tylko, ze wczesniej na forum nie zapytaliscie o jakies propozycje pytan..

Gdybyście mogli to jakie zadalibyście pytania Raymondowi Franzowi na spotkaniu w Poznaniu?

;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#93 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-30, godz. 07:11

Pytalismy, tylko odzew był...... mizerny
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#94 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-30, godz. 08:44

jak już zdazyliśmy na forum zauważyć, kazdy ma inną drogę po odejściu z jedynej słusznej, kazdy miał iiny powód odejścia i zwatpienia, każdy ma swoj sposób na życie po odejściu, i kazdy pewnie wolałby porozmawiac z Wujem Franzem o swoim przypadku, na ogólnym spotkaniu nie było na to miejsca. Może wszyscy spodziwealiśmy sioę że Wuja poda rady w stylku 10 przykazań, co zrobic aby być zbawionym, ale okazało się, że Wuja tez odnalazł swój sposób na życie.........
Samo spotkanie z człowiekiem, którego "książka" uwolniła mój umysł była dla mnie mega przezyciem, i bardzo się cieszę, że mogłam go zobaczyć.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#95 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-10-30, godz. 08:49

[...]
Może wszyscy spodziwealiśmy sioę że Wuja poda rady w stylku 10 przykazań, co zrobic aby być zbawionym, ale okazało się, że Wuja tez odnalazł swój sposób na życie.........
[...]

Niektorzy poprostu nie potrafia sami kierowac swoim zyciem i potrzebuja sterowania jak jakies robociki (moze to skaza po WTSie i innych religiach...?) i stad frustracja ze ww. Raymond Franz nie podal zadnej recepty na zycie po za organizacja? A On chyba wlasnie podal... aby isc za glosem wlasnego rozumu i serca czyz nie drogie 'robociki'?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#96 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-10-30, godz. 09:03

Niektorzy poprostu nie potrafia sami kierowac swoim zyciem i potrzebuja sterowania jak jakies robociki (moze to skaza po WTSie i innych religiach...?) i stad frustracja ze ww. Raymond Franz nie podal zadnej recepty na zycie po za organizacja? A On chyba wlasnie podal... aby isc za glosem wlasnego rozumu i serca czyz nie drogie 'robociki'?

Ja mam wlasnie do czynienia z takim robocikiem i ksiazka Kryzys Sumienia na nic sie nie zdala wrecz odwotnie jakby wywolala wieksza "aktywnasc religijna " zdania w " Strzanicach i Przebudzcie sie" sa teraz podkreslane trzema kreskami z licznymi wykrzyknikami i w roznych kolorach, dziwny dla mnie przejaw religijnosci , moze jakis ex- mi wytlumaczy ta pasje w tym gryzmoleniu w analizowanej literaturze ,ja tez czytam ksiazki o religii i Biblie ale sie tak brzydko mowiac nie podniecam , dla mnie przyznam sie jest nawet niepokojace!!!

#97 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-10-30, godz. 09:12

Ja mam wlasnie do czynienia z takim robocikiem i ksiazka Kryzys Sumienia na nic sie nie zdala wrecz odwotnie jakby wywolala wieksza "aktywnasc religijna " zdania w " Strzanicach i Przebudzcie sie" sa teraz podkreslane trzema kreskami z licznymi wykrzyknikami i w roznych kolorach, dziwny dla mnie przejaw religijnosci , moze jakis ex- mi wytlumaczy ta pasje w tym gryzmoleniu w analizowanej literaturze ,ja tez czytam ksiazki o religii i Biblie ale sie tak brzydko mowiac nie podniecam , dla mnie przyznam sie jest nawet niepokojace!!!

Do jego glowy dotarlo ze ma w domu 'przeciwnika jego wiary' wiec to wzmaga jego jeszcze wieksza aktywnosc a moze i nawet rozmawial ze starszymi na Twoj temat i posluchal ich rady ze by pilnie studiowal i pozyskiwal Cie miloscia dla organizacji. Wnioskuje nawet ze to nie jest dobry pomysl by rozmawiac z nim na tematy religii w tym momencie bo znajac zycie bedzie to odbieral jako odciaganie od jego prawdziwego wielbienia jehowy
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#98 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-10-30, godz. 09:25

Do jego glowy dotarlo ze ma w domu 'przeciwnika jego wiary' wiec to wzmaga jego jeszcze wieksza aktywnosc a moze i nawet rozmawial ze starszymi na Twoj temat i posluchal ich rady ze by pilnie studiowal i pozyskiwal Cie miloscia dla organizacji. Wnioskuje nawet ze to nie jest dobry pomysl by rozmawiac z nim na tematy religii w tym momencie bo znajac zycie bedzie to odbieral jako odciaganie od jego prawdziwego wielbienia jehowy

Nie rozmawiam z nim na tematy religijne Kryzys Sumienia poprostu polozylam aby czytac i to On pierwszy sie wzial za czytanie , nie chce Go odciagac od jego wiary bo w takiej zostal wychowany boli mnie tylko ,ze zyjac tyle lat z katolikiem nie z mienilo to w nim tego chorobliwego uprzedzenia do tej wiary , zabawnym a zarazem tragicznym jest to ,ze w katoliku nazwijmy to tak ,szuka On psychcznego wsparcia ,jakiejs motywacji do codziennego zycia do jego przejawow...

#99 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-10-30, godz. 09:58

Miałem podobnie :unsure: sam sobie przez 2 lata próbowałem dowieść, że Ray jest w błędzie. Pierwsze 2 czytania KS to było rwanie rozdziału przeczytanego z wielką złością i palenie go w kominku. 2 lata temu sporo przegadałem z Rayem korespondencyjnie, a osobisty kontakt w Poznaniu wcale mnie nie rozaczarował. Powiem szczerze moje wyjście było burzliwe ale dopiero dzisiaj po prawie 4-ech latach doświadczeń czuję się całkowicie wolny i śmiało każdemu z braci ŚJ patrzę w oczy, gdy oni są przymuszani przez 'reżim' do odwracania głowy. Modlę się tylko do Boga abym nigdy w niewłaściwy sposób tej wolności w Chrystusie nie wykorzystał. Smutne jest tylko to, że osoba najbliższa mojemu sercu jest gorliwsza w 'prawdzie' niż kiedykolwiek wcześniej. Ale modlę się szczerze za całą moją ukochną rodzinę, aby Duch Boży spłynął na nich i otworzył szeroko ich serca
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#100 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-30, godz. 10:02

pewnie napisze to po raz 10, ale napisze. Z autopsji, wiem, że wychodzenie z Organizacji można przyrównac do wychodzenia z matrixa, wielu ludzi się nie nadaje aby im na siłe otworzyc umysł, bo nie sa gotowi i niektórzy nigdy nie beda. Po prostu, cos musi Ci nie pasowac, musisz byc troche inny od wszystkich, czegoś szukac, o czyms myslec, wtedy masz te gotowośc na to aby ktos lub coś Ci pomogło otworzyc mózg. Widocznie Lizuś ON jeszcze nie jest gotowy, ale jak to mawiają sj, kropla drazy skałe, przeczytał i tego nie da się wymazac, wkrótce pokojarzy fakty, pożeni zdarzenia, nie wiem kiedy ale kiedys ...... trzeba miec nadzieje :) A w tej chwili to reakcja obronna organizmu na to co przeczytał, przeciez gdyby od razu podjał decyzje to cały świat wywróciłby się do góry nogami, mógłby tego nie przezyć w dobrym zdrowiu psychicznym, za wszelką cene organizm i psychika się bronią się ......... uznanie tego co napisał Franz w kryzysie zupełnie zmienia życie, wszystko, nie wszyscy sa na to gotowi. Daj mu czas. Pozdrawiam

Miałem podobnie :unsure: sam sobie przez 2 lata próbowałem dowieść, że Ray jest w błędzie. Pierwsze 2 czytania KS to było rwanie rozdziału przeczytanego z wielką złością i palenie go w kominku. 2 lata temu sporo przegadałem z Rayem korespondencyjnie, a osobisty kontakt w Poznaniu wcale mnie nie rozaczarował. Powiem szczerze moje wyjście było burzliwe ale dopiero dzisiaj po prawie 4-ech latach doświadczeń czuję się całkowicie wolny i śmiało każdemu z braci ŚJ patrzę w oczy, gdy oni są przymuszani przez 'reżim' do odwracania głowy. Modlę się tylko do Boga abym nigdy w niewłaściwy sposób tej wolności w Chrystusie nie wykorzystał. Smutne jest tylko to, że osoba najbliższa mojemu sercu jest gorliwsza w 'prawdzie' niż kiedykolwiek wcześniej. Ale modlę się szczerze za całą moją ukochną rodzinę, aby Duch Boży spłynął na nich i otworzył szeroko ich serca

ciesze się że się wreszcie troche otworzyłes :) pozdrawiam
nie potrafiłam uwierzyć.......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych