Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raymond Franz w Poznaniu - Spotkanie


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#61 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-14, godz. 07:32

cytat: "Chociaż niektóre poglądy Raymonda Franza w pewnych ważnych kwestiach nadal są nieortodoksyjne"
chyba ortodyksyjne miało być ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#62 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2007-10-14, godz. 09:19

Nieortodoksyjne dla chrześcijaństwa ogólnie - a ortodoksyjne dla ŚJ - chyba to Szymon miał na myśli. :)


woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#63 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-14, godz. 09:28

Relacja z wizyty Raymonda Franza w Poznaniu


Gdy jeden z adwentystów dnia siódmego zapytał, czy Raymond Franz zalicza się do klasy 144 000, mówca odparł, że istnieje tylko "jedna nadzieja" dla chrześcijan, niebiańska (Efezjan 4:4). Podkreślił, że nie ma nic wspanialszego niż życie wieczne w bliskiej, intymnej relacji z Chrystusem w niebie.


Chyba jednak dokladnie tak nie powiedział, jak słyszałem z osobistej relacji uczestnika spotkania, podobno powiedział tak tylko o sobie, że ma taką nadzieję, zreszta sprawdzimy z relacji jaka będzie w sieci..

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#64 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-14, godz. 13:16

Nieortodoksyjne dla chrześcijaństwa ogólnie - a ortodoksyjne dla ŚJ - chyba to Szymon miał na myśli. :)

Zgadza się, to właśnie miał na myśli, ponieważ R. Franz wyznaje subordynacjonizm i kondycjonalizm.
Dołączona grafika

#65 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-14, godz. 13:21

Choć ja mam wątpliwości czy rozumie naukę o trójcy bo jego sposób argumentowania oparty na poczatku ewangeli Jana był dość .....dziwny
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#66 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-10-17, godz. 22:08

Zanim Raymond Franz przyjechał do Poznania, przebywał w Niemczech.
Spotkał się tam m.in. z Rud Persson'em, Carl Olof Jonsson'em, Martinem Döring (Autor książki: "Krzywa wieża w Brooklynie")
Została też nagrana audycja telewizyjna (emitowana w programie SWR) -> Link , zawierająca m.in. krótki interview z Ray'em Franz'em, kwestie uzależnienie członków od organizacji SJ, sankcji wobec osób pragnących jej opuszczenie, oraz udzielanie wsparcia byłym SJ poprzez organizowane regularnych spotkań w grupach samopomocy.

Dołączona grafika
R.Franz w środku przy stole, Carl Olof Jonsson po prawej.

Użytkownik brooklyn_hunter edytował ten post 2007-10-17, godz. 23:15

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#67 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2007-10-18, godz. 05:31

R.Franz w środku przy stole, Carl Olof Jonsson po prawej.

A ta pani z tylu to Agnieszka Holland? ;) jakby podobna...

#68 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-18, godz. 19:40

R.Franz w środku przy stole

"ucho od śledzia"
Dołączona grafika

#69 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-19, godz. 16:45

Słucham sobie relacji ze spotkania z Rayem w Poznaniu i widzę że właściwie to co powiedział - to nic nowego, szokującego czy odkrywczego. Proste sprawy, dystans, bez negatywnych emocji. Odradza czytanie przekładu NŚ ex-świadkom, na początku mówi o ślepej gorliwości ŚJ, ale później sposób argumentacji, wybrane wersety pokazują że niedaleko odjechał od zarówno niektórych nauk ŚJ i sposobu widzenia świata.
Łagodny, starszy Pan zachęcający do kochania innych i czytania Pisma Św.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#70 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-19, godz. 19:49

Słucham sobie relacji ze spotkania z Rayem w Poznaniu i widzę że właściwie to co powiedział - to nic nowego, szokującego czy odkrywczego. Proste sprawy, dystans, bez negatywnych emocji. Odradza czytanie przekładu NŚ ex-świadkom, na początku mówi o ślepej gorliwości ŚJ, ale później sposób argumentacji, wybrane wersety pokazują że niedaleko odjechał od zarówno niektórych nauk ŚJ i sposobu widzenia świata.
Łagodny, starszy Pan zachęcający do kochania innych i czytania Pisma Św.


I co Ty na to Dicku?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#71 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-19, godz. 20:00

Co chcesz usłyszeć ?...
Recepty na jedyną właściwą drogę też nie podał.
Komunały, rzeknę, rzeczy znane nam wszystkim..
Przychodzi w życiu taki przykry moment że słyszysz tylko powtórzenia..
A chciałbyś nowe Objawienia..

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#72 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-19, godz. 21:10

Przychodzi taki moment diki,że trzeba zrobić użytek ze swojej wolnej woli i własnego rozumu.....do tego namawiał Ray.

A co do treści nauk: odrzuca nadzieje ziemską, odrzuca niewidzialny pobyt Chrystusa, odrzuca raj na Ziemi, odrzuca dominującą rolą Organizacji (cały model hegemonii), akcentuje role łaski w miejsce obowiązku głoszenia....to dość mocno odbiega od nauk ŚJ.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#73 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-20, godz. 05:01

Długi to zapis: 2h47m. Przez pierwszą godzinę nie zauważyłem obalania jakiś poważnych doktryn ŚJ, więcej Ray w 71 minucie mówi wprost że Syn jest niższy od Ojca i że duch nie jest jakąś równą częścią Boga. Jest wyraźnie antytrinitarny!
A największe emocji wydobywa z siebie gdy z przyganą mówi o przeciwnikach ŚJ który na różnych forach tyko: attaacked, attacked, attacked, czy jakoś podobnie powiedział..
Dał do zrozumienia że to nie jest duch Chrystusa, tak napastować ŚJ czy innych ludzi.
Powiedział też że ludzie z CK nie byli zainteresowani nabijaniem swoich kieszeni dzięki religii.
Wspomina o tym że nie przeproszono za 1975 rok, to smutne.
Mam wrażenie że każdy w tym wątku forum szuka w wypowiedziach Raya potwierdzenia swoich poglądów.
Jak wysłucham całej relacji, może sie jeszcze wypowiem.
Ale i w swoch książkach kwestię życia w Raju na ziemi obchodził dość ostrożnie, nie tak stanowczo jak byście tu chcieli :)

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2007-10-20, godz. 05:03


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#74 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-20, godz. 05:18

Ciekawie broni swojego stryja F. Franza i jego umiejętności językowych. Wspomina też dla przykładu o poznańskim tłumaczu Piotrze Z., który przetłumaczył na nasz jezyk Pisma Greckie, a teraz zabiera się za Hebrajskie. One person!
A więc Ray widzi mi się jako człek zrównoważony, a nie jakiś fanatyk co za cel przyjął sobie walkę z inni ludźmi.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#75 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-20, godz. 08:48

One person!

Uważam, iż R. Franz jest nieco niedoinformowany. Dotyczy to zarówno odpowiedzi na moje 1. pytanie, jak i rewelacji o EIB. Poza tym za bardzo rozwlekał odpowiedzi :(
Dołączona grafika

#76 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-10-20, godz. 10:30

Ciekawie broni swojego stryja F. Franza i jego umiejętności językowych. Wspomina też dla przykładu o poznańskim tłumaczu Piotrze Z., który przetłumaczył na nasz jezyk Pisma Greckie, a teraz zabiera się za Hebrajskie. One person!
A więc Ray widzi mi się jako człek zrównoważony, a nie jakiś fanatyk co za cel przyjął sobie walkę z inni ludźmi.

O ile mi wiadomo, to Piotr Z. w przeciwieństwie do F. Franza ukończył studia wyższe najpierw na Politechnice Szczecińskiej a potem dodatkowo zrobił ChAT. A do tego biegle włada greką i hebrajskim, nie wspominając o tym, że nie tłumaczy sam, i nie kryje tego, że to on tłumaczy oraz tego, kto jest współtłumaczem.

Poza tym widzę P.K.Diku, że bardzo się zawiodłeś na R. Franze, iż nie jest on fanatycznym przeciwnikiem WTS-u. Ale tak to jest, jak ktoś z góry przyjmuje, że każdy kto krytycznie wypowiada się o WTS-e i jego naukach od razu musi być fanatycznym przeciwnikiem Boga i Jego "organizacji(?)".
Czesiek

#77 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-10-20, godz. 11:35

Problemem, w przypadku tłumaczenia czegokolwiek nie jest umiejetnośc posługiwania sie greką czy hebrajskim ale znajomości teorii tłumaczenia oraz filozoficzneo-hisotrycznego kontekstu danego dzieła. Albo po ludzku: Które z 10 tłumaczeń danego słowa najbardziej odpowiada mysli autora.

Franz wypowiada się bardzo stanowczo: W niebie po zmartwychwstaniu!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#78 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-10-20, godz. 11:38

co do zapisu - czy jest on dostepny tylko przez te sprzedaz wysylkowa?

#79 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-20, godz. 14:37

Hm.. skądinąd wiem, że ktoś go wystawił na sendspace.pl :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#80 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-10-20, godz. 16:58

Problemem, w przypadku tłumaczenia czegokolwiek nie jest umiejetnośc posługiwania sie greką czy hebrajskim ale znajomości teorii tłumaczenia oraz filozoficzneo-hisotrycznego kontekstu danego dzieła.

Artur
Jako poznaniak masz okazję osobiście poznać Piotra Z. Jest on pastorem jaednego z kościołów baptystycznych w Poznaniu a jego kazania możesz posłuchać na stronie
http://www.k5n.baptist.poznan.pl/
Poza tym co nieco przetłumaczył na polski z angielskiego, więc teorję tłumaczenia zna z praktyki.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-10-20, godz. 16:58

Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych