Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy duński film "Worlds Apart"


  • Please log in to reply
281 replies to this topic

#261 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-10-30, godz. 19:14

a się znowu zryczałam.......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#262 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-10-30, godz. 20:10

możjest to gdzieś w sieci :-)))??


Tutaj można coś znaleźć: link

Terminy listopadowych emisji tego filmu na kanale Cinemax 2: cinemaxtv.pl


a się znowu zryczałam.......


Dołączona grafika
.jb

#263 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-04-06, godz. 01:23

Film "To Verdener" znalazł się w programie Przeglądu Filmów Duńskich w Poznaniu (od 23 do 29 kwietnia 2010, Rialto): link
.jb

#264 seboosxavera

seboosxavera

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2010-07-10, godz. 06:39

Film obejrzałem wczoraj i mam co do niego wiele wątpliwości i zastrzerzeń. Nawet osoby nie będące śJ mówią coś w stylu "trochę was przebarwili".... No i jeszcze to jedno zdanie duńskiego krytyka:
"... reżyser nie zadał sobie trudu aby poznać bliżej tą społeczność..."
No i w filmie rzeczywiście to wychodzi... już nie mówię o drobnych rzeczach typu pieśń, broda czy trumna w sali królestwa... ale ogólnie ukazane relacje między całą rodziną Dahl'ów i ich relacjami z innymi członkami zboru pokazuje jeden wielki i źle rozumiany fanatyzm. {Bo jeśli reżyser chciałby pokazać "gorliwość" napewno zrobiłby to inaczej}. Film pokazuje niejako, że jeśli jesteś śJ- rzucisz prace i szkołę i będziesz całe dnie głosić to jesteś wspaniałym przykładem- "lekka przesada" :)
Pozatym druga kwestia. Film oparty na faktach... hmm istnieją dwa wyjścia. Albo pani Sara jest rozgoryczona wykluczeniem i lekko przebarwiła niektóre zdarzenia- a reżyser jeszcze dodał swoje wizje i przemyślenia- no i wyszło co wyszło. Albo- rodzina i zbór, których przedstawiono rzeczywiście "niedomagają". Patrząc na samą rodzinę: ojciec zdradza żonę, żona niewierzy ale to ukrywa, syn wykluczony, córka potem także wykluczona... wnioski nasuwają sie same. Czytałem wcześniejszą wypowiedź: "...to będzie woda na młyn dla śJ..." Hmmm- owszem... no bo albo film jest "przebarwiony" albo została celowo wybrana historia rodziny słabej duchowo. To tak jakby nakręcić film o jakiejś patologicznej rodzinie- pokazać że raz byli na jakimś spotkaniu religijnym i dopiąć napis "Cała religia taka jest" :)

#265 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-07-10, godz. 08:07

No tak....jak sam powiedziałeś leciuteńka przesada :) Leciuteńka, bo żeby coś wyrazićczasem leciuteńko przesadzamy :)...... Od kiedy Ty i Twoja rodzinka jestescie swiadkami????
Moja mama po skończeniu zawodówki poszła w teren..... bo tak było w zwyczaju u świadków...... dzieci wszystkich swiadków szły w teren na rok dwa i dopiero podejmowały pracę..... ile masz zachęt do podejmowania stałej słuzby pionierskiej dla młodych? Może w Twoim idealnym zborze nie ma takich zachęt :) Film jest też o duńskich swiadkach ..... jestes taki pewien, że tak jak u nas w Polsce tak na całym świecie????? To pewnie jakbyś w Afryce jakiegoś brata w sukience na zebraniu zobaczył to pewnie byś go wykluczył :) Każde Państwo ma swoją odrębność narodową, swoje zwyczaje i kulturę i świadkowie się w to wpasowują, więc może akurat w Danii starszym wolno nosić brody! A co do patologii rodzin u świadków..... Z moich obserwacji wynika że patologicznych rodzin jest więcej niż 50%.... więc masz szczęście, że CIę to omija, albo jesteś takim fanatykiem, że nawet jakbyś widział to i tak byś nie uwierzył
nie potrafiłam uwierzyć.......

#266 seboosxavera

seboosxavera

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2010-07-10, godz. 08:12

Fanatykiem nie jestem i też dostrzegam pewne rzeczy, które nie są "chwalebne"... w końcu wszyscy są tylko ludźmi. :) Akurat brody się nie czepiałem- napisałem że "to drobna różnica" :) A co do duńczyków... akurat skandynawów znam dobrze bo często tam bywam i powiem Ci że niewiele różnią się od polaków- może mniej piją i są bardziej wyluzowani... tylko mnie nie chodzi o różnice kulturowe ale o tą "leciuteńką" -jak to nazwałaś- przesadę :)

#267 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-07-15, godz. 07:33

Film obejrzałem wczoraj i mam co do niego wiele wątpliwości i zastrzerzeń. Nawet osoby nie będące śJ mówią coś w stylu "trochę was przebarwili".... No i jeszcze to jedno zdanie duńskiego krytyka:
"... reżyser nie zadał sobie trudu aby poznać bliżej tą społeczność..."
No i w filmie rzeczywiście to wychodzi... już nie mówię o drobnych rzeczach typu pieśń

Ale co z tą pieśnią? Serio jesteś tak naiwny, że spodziewałeś się, że użyją oryginału a producent nieholywoodzkiej, europejskiej produkcji wykosztuje się na proces z WTS?

broda

Ale co z tą brodą? Nie widziałeś brodatego śJ w Danii?

czy trumna w sali królestwa...

Ale co z tą trumną?

Ty w ogóle znasz zwyczaje śJ z zachodnich krajów? Miałeś z nimi jakąś styczność? Czy bazujesz na swoich doświadczeniach ze zboru Majdan Górny koło Pcimia w woj. Podlaskim?
[db]

#268 seboosxavera

seboosxavera

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2010-07-15, godz. 20:14

do db:
widzę że jesteś bardzo uszczypliwy/złośliwy....

akurat jeśli chodzi o tą sprawę znam mentalność i osobników ze zborów.... hmmmm 15-20 krajów :) kiedyś pracowałem w wielu krajach zawodowo- więc zanim znowu coś komuś zarzucisz dowiedz się czy twoje argumenty nie pogrążą bardziej ciebie niż osobe rzekomo atakowaną przez ciebie :)

#269 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-07-16, godz. 07:35

akurat jeśli chodzi o tą sprawę znam mentalność i osobników ze zborów.... hmmmm 15-20 krajów :)

I dziwi Cię broda u starszego? Więc albo to były kraje b. ZSRR, albo zwyczajnie kłamiesz.
[db]

#270 seboosxavera

seboosxavera

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2010-07-19, godz. 17:46

Akurat brody się nie czepiałem- napisałem że "to drobna różnica" :)


co Ty tak się tej brody doczepiłeś? :)

#271 Cleo

Cleo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Cosmo ;)

Napisano 2010-07-19, godz. 18:45

zarowno broda u braci, takze braci starszych jak i trumna w sali krolestwa z okazji pogrzebu sa powszechnie spotykane na tzw. zachodzie.
widzialam i jedno i drugie wiec film w tej kwestii akurat nie jest przerysowany. juz bardziej to zgromadzenie w lesie.

#272 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2010-08-12, godz. 15:47

Wersja Polska z lektorem (podobno) - World Apart - PL
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#273 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-08-13, godz. 13:53

Film obejrzałam wczoraj.
Przez chwile wróciły wspomnienia.
Szczegóły - brody, spodnie na głoszeniu itp to tylko szczegóły, może w innych krajach jest inaczej, niż w Polsce (jak to niektórzy zauważyli),

Ogólnie film bardzo dobitnie ukazuje uzależnienie od zboru.
Uzależnienie nie ustępuje nawet wtedy, kiedy ktoś nie chce być świadkiem - jest to bardzo dobrze ukazane.
Myślę, że o to chodziło reżyserowi i uważam, że spisał się doskonale.

Uderzyła mnie w oczy jeszcze jedna rzecz, w zasadzie pytanie:
Czy ta historia skończyłaby się tak smutno, gdyby ojciec Sary nie był takim zagorzałym fanatykiem?

Ktoś, kto uważa, że historia jest przekolorowana widocznie nie poznał świadków od tej fanatycznej strony.
Dobrze, jeśli takich fanatycznych jednostek nie ma za wiele, ale co w sytuacji, gdy w jednym zborze trafi się choćby trzech takich fanatycznych starszych?
To przykre, ale przez lata przebywania w zborze naoglądałam się i naprzeżywałam nawet gorszych rzeczy, niż w filmie...
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#274 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2010-08-14, godz. 13:45

Obejrzałem właśnie 50 minut i dalej jak narazie nie mogę.
Tego ojca to zniszczyłbym własnoręcznie, jak można być tak - za przeproszeniem - popierdo****m?
Nie wiem jak dalej potoczy się sytuacja w filmie, ale (póki co) tak właśnie wygląda ta "prawdziwa" i "przenajświętsza" religia(?)...
Fanatyzm został tu świetnie ukazany.
Szkoda tylko, że świadkowie nie obejrzą tego filmu, wszak jest to odstępczy film... może by to trochę rozjaśniło w ich jakże "światłych" umysłach.

#275 agnes77

agnes77

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-08-14, godz. 20:09

kilka miesięcy widzałam ten film przez przypadek... zamurowało mnie postępowanie ojca ale analizując wiem, że to co pokazano to prawda... takie sie rzeczy dzieją obok tylko nie wolno o tym mówić a wszystko dzieje sie pod płaszczykiem służenia organizacji... smutne to ale prawdziwe

#276 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-14, godz. 17:16

Film fabularny czyli fikcja, wizja reżysera - nie dokument. Dokładnie przeczytalem komentarz początkowy o tym filmie, ale spoko - obejrzę i wypowem się jeszcze :)



Filmy fabularne też są oparte na faktach,a ten jest na faktach i opowiadań tej córki,a reżyser tylko wyreżyserował,a scenariusz napisało dramatyczne życie tej córki,a ja Jej wierzę i wierzy Jej wielu exów będących tutaj na forum.



Odstępca pozdrawia :) i ... zachęca wszystkich do obejrzenia tego pięknego filmu i szkoda,że jeszcze w Polsce nikt nie zabral się do nakręcenia takiego filmu napewno znalazło by się wielu exów do opiewiedzenia absurdów,fałszu i dramatów WTS-owskich.

Użytkownik caius edytował ten post 2010-11-14, godz. 17:16

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#277 vin

vin

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 79 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-16, godz. 07:12

no to i my sobie obejrzeliśmy.


I naszym zdaniem Ci co zarzucają filmowi nieścisłości i przekoloryzowanie faktów nigdy nie byli szczerymi ŚJ ani nie dane było im spróbować tego zachłyśnięcia "Prawdą".

Film i tak bardzo ostrożnie pokazał istotą bycia ŚJ. Sara i tak miała wyjątkowe szczęście bo była w zborze z bardzo tolerancyjnymi starszymi, życzliwymi braćmi i miała to szczęście, że jej ojciec wyraźnie mimo swojej skrzywionej natury (sam był wychowany w WTS od dziecka) próbował szukać dialogu z córką.

niestety w wielu zborach sytuacja nie wygląda tak lajtowo!!! a już tylko tyle co tu zostało pokazane potrafi sprawić, ze na widok ŚJ nie jeden dostanie uzasadnionego odruchu wymiotnego.

Dla nas film był swoistym katharsis bo zobaczyliśmy jak widzą ŚJ ci którzy nigdy nimi nie byli (na podstawie przeżyć Teisa)

Bardzo dobra pozycja- niestety nie dla ŚJ, którzy nawet "wkręceni" w oglądanie tego filmu po 5 minutach z triumfem na twarzy wyłączą TV - bo przecież to jawny dowód nagonki i prześladowań sług Jehowy ;-)


Będą wręcz zbudowani

#278 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-16, godz. 07:33

no to i my sobie obejrzeliśmy.


I naszym zdaniem Ci co zarzucają filmowi nieścisłości i przekoloryzowanie faktów nigdy nie byli szczerymi ŚJ ani nie dane było im spróbować tego zachłyśnięcia "Prawdą".

Film i tak bardzo ostrożnie pokazał istotą bycia ŚJ. Sara i tak miała wyjątkowe szczęście bo była w zborze z bardzo tolerancyjnymi starszymi, życzliwymi braćmi i miała to szczęście, że jej ojciec wyraźnie mimo swojej skrzywionej natury (sam był wychowany w WTS od dziecka) próbował szukać dialogu z córką.

niestety w wielu zborach sytuacja nie wygląda tak lajtowo!!! a już tylko tyle co tu zostało pokazane potrafi sprawić, ze na widok ŚJ nie jeden dostanie uzasadnionego odruchu wymiotnego.

Dla nas film był swoistym katharsis bo zobaczyliśmy jak widzą ŚJ ci którzy nigdy nimi nie byli (na podstawie przeżyć Teisa)

Bardzo dobra pozycja- niestety nie dla ŚJ, którzy nawet "wkręceni" w oglądanie tego filmu po 5 minutach z triumfem na twarzy wyłączą TV - bo przecież to jawny dowód nagonki i prześladowań sług Jehowy ;-)


Będą wręcz zbudowani



Zgadza się Vin ten film jest obiektywny,ale zawsze będzie to względny obiektywizm,bo ból i wielkie rozczarowanie nigdy nie napiszą idealnego scenariusza,ale ja wierzę mimo wszystko Teis.

Dla mnie też to piękny katharsis i przeżycie z łzą w oku,bo przypomniały mi się moje problemy i popatrzylem znowu z obrzydzeniem na komitet sądowniczy,który degraduje świadka z człowieczeństwa i praw wynikających z tego,że jest się Człowiekiem. :(
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#279 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-16, godz. 08:23

Dziś przeczytałam wywiad z Jakubowską, kiedy zapytała Kaczyńskiego dlaczego ją wyrzucił, powiedział, że ona jest silna i sobie poradzi, ale inni beda się bali.
Przekładając to na grunt swiadkowski..... zobaczcie, jak upodlenie człowieka podczas komitetu i wyrzucenia poza sektę, działa na innych. Inni się boją, nie chca być wyrzuceni...... Nie chcą być tak upodleni.

TAK DZIAŁA RELIGIA "prawdziwa", ZASTRASZA swoich członków najprymitywniejszym ze strachów...... ( który ze zdrowa bojaźnią ma niewiele wspólnego )
nie potrafiłam uwierzyć.......

#280 manshe13

manshe13

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2011-10-27, godz. 02:55

Mart JWD poinformowa?o o nowej dun'skiej produkcji, w której poruszono temat z.ycia w spo?ecznos'ci s'wiadków Jehowy. Dramat "Worlds Divided" (dun'ski tytu? "To Verdener"), którego rez.yserem recreation uznany juz. Niels Arden Oplev, opowiada historie; siedemnastoletniej Sary (w tej roli Rosalinde Mynster). Dziewczyna prowadzi?a spokojne z.ycie jako s'wiadek Jehowy, ale

Bar stools
Home furniture




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych