Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak fałszowano pogląd o 1975r.


  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#61 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-01-28, godz. 11:01

Panowie, spokuj!!!
ja tez wybieram opcje A
autor wybral istotne dla niego w opisywanym temacie cytaty... te "nieistotne" celowo pominol


Najpewniej tak. Gdybym ja to pisał, na końcu dałbym najpewniej* dwa zdania własnie o tych ''plecach'' czyli zaworze bezpieczeństwa, żeby nie wyjśc na kretynów, a dwa; zwróciłbym uwagę na to, gdzie artykuł się ukazał -  w PRZEBUDŹCIE SIĘ, zatem forma łagodzona dla ludzi z zewnątrz (prawda w wersji light).

* najpewniej nie znaczy na pewno, bo artykuł był własnie o A, a nie o B.
FLY nie odpowiadam, bo FLY nadal nie zrozumiał, więc musi jednak pisac do Towarzystwa Strażnica ono mu wyjaśni, co ma myśleć, jak i kiedy, w jakim natężeniu i o której godzinie ma zaprzestać tego niebezpiecznego procederu.

#62 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-01-28, godz. 11:39

FLY nie odpowiadam, bo FLY nadal nie zrozumiał, więc musi jednak pisac do Towarzystwa Strażnica ono mu wyjaśni, co ma myśleć, jak i kiedy, w jakim natężeniu i o której godzinie ma zaprzestać tego niebezpiecznego procederu.

Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Że lubisz obrażać ludzi to już wiemy. Ale teraz przekonaliśmy się, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Na początku tego wątku wyraziłem swój pogląd na temat roku 1975. Spróbuj przeczytać to jeszcze raz, powoli i z e z r o z u m i e n i e m.

Czesiek, ja też uważam, że ten artykuł ze Strażnicy mocno sugeruje, że w roku 1975 coś się jednak wydarzy.


Użytkownik Fly edytował ten post 2008-01-28, godz. 11:41


#63 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-01-28, godz. 12:09

Proszę Ciebie o jedno, nie porównuj proroków Bożych do Strażnicy. Oni bowiem nie wyznaczyli konkretnej daty Armagedonu, natomiast Strażnica, tak!
Pismo Święte przestrzega nas właśnie przed fałszywymi prorokami i to mówi sam Jezus:

"Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą" (Mt 24,11)

Powstali w XIX wieku, wyznaczyli konkretnie kilka dat, określonych terminów i nic się nie wydarzyło.
A jak sami pisali, prorokowali w "imieniu Jehowy"



Nadal zastanawiam się nad Manasesem jako CK Izraela. Był mordercą ale i fałszywie prorokował. Budował świątynki, które zburzył Hiskiasz(Ezechiasz).. Oddawał poklon zastępowi niebios(2 Król. 21:3).Zastanwiam sie jakby to połaczyć z Rutherfordem i jego dziwnymi naukami. Wcześniej mamy Jehu którego bym powiązał czysto teoretycznie z Russellem który nie uporządkował wszystkiego ale Bóg mu błogosławił (2 Królów 10:31). Pozatym powielali królowie Izraelscy ciągle te same błędy podobnie jak CK. Pytanie brzmi czy się poprawili. I czy w ST ktos rezygnował z bycia Izraelita bo Manases, Rehoboam lub Salomon grzeszyli za co powinni poniesc wg Dekalogu śmierć. Bóg dał im mozliwość nawracać sie jeśli chcieli sie nawrócić.Dla mnie osobiscie CK poprawiło sie wydając broszurę 'Czuwajcie'.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-01-28, godz. 12:10


#64 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-01-28, godz. 13:05

w ten sam sposób usprawiedliwisz nie tylko nas ŚJ ale i mormonów, zielonych i tysiące innych :)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#65 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-01-28, godz. 13:33

w ten sam sposób usprawiedliwisz nie tylko nas ŚJ ale i mormonów, zielonych i tysiące innych :)


Broszura Czuwajcie wniosła poprawę i nalezy to również zauważyć.Pytanie brzmi czy trwasz w grzechu i na ile to jest intencjonalne.Ale niektórzy lubią rozgrzebywac coś 'nadmiernie'. Wtedy musielibyśmy ciągle analizowac jaki to ten Manases nie był. Co z tego ze się nawrócił. Itd.Oczywiście nie poruszam tu wszystkiego co dotyczy CK. Zastanawiały mnie tez zachowania patologiczne w NT np. Jakub 4:1 lub 3 Jan 9-10. Co do Kościoła zielonoświątkowego to podają sugestie i ilustrację Noego pijanego jako kościół i Chama który o tym rozpowiadał na lewo i prawo i Sema i Jafeta którzy okryli nagość Ojca. Tak więc nalezy te sprawę która jest wstydliwa załatwić w zborze a nie rozgłaszać gdzie popadnie.Dlatego myslę że nie uwewnętrznia się straznica na cały świat ze swoimi wpadkami. Oczywiście nalezy apelować do osób które jaskrawo odchodzą od Słowa Boga. Elisz przed Achabem musiał uciekać. osobiscie jako Chrystianin jestem za apelowaniem tak jak Bóg chce apelowac do sumień przez Ducha Swego.

Tu nie ma co usprawiedliwiać.Manases nie zwrócił bliskim tych osób które zabił. Dawid nie zwrócił męża zonie której go zabił itd.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-01-28, godz. 13:53


#66 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-28, godz. 15:37

Tak na marginesie to istnienie CK nie ma żadnego biblijnego uzasadnienia. Nie ma czegoś takiego jak proroctwo o powstaniu CK. Przypowieść Jezusa jest naciągnięta jak rajtuzy na opasłą dziewczynkę.

Co do artykułu o 1975 roku to muszę powiedzieć, że tak dla jasności autor powienien powołać się na cały fragment i później - jak napisał Iszbin - dopisać ciętą ripostę z innymi wypowiedziami sugerującymi koniec świata w 1975 roku.

Co można powiedzieć ... faktycznie nie ma kompletnego cytatu, jednak to nie zmienia faktu, że CK świadomie sugerowało szczególną wagę 1975 roku, a nie stało się wtedy NIC strasznego (poza powstaniem Microsoftu ;) )

źródło: Wikipedia
4 marca - Charlie Chaplin otrzymuje tytuł szlachecki od królowej angielskiej Elżbiety II.
4 kwietnia - Bill Gates i Paul Allen zakładają Microsoft Corporation.
30 kwietnia - upadł Sajgon stolica Wietnamu Południowego, koniec wojny wietnamskiej.
5 czerwca - otwarto żeglugę na Kanale Sueskim zawieszoną po wojnie sześciodniowej.
20 czerwca - światowa premiera filmu "Szczęki".
6 lipca - proklamowanie niepodległości wysp Komory.
17 lipca - na orbicie okołoziemskiej doszło do połączenia amerykańskiego statku Apollo z radzieckim Sojuzem 19 w ramach misji Sojuz-Apollo.
28 lipca - po raz pierwszy zdobyty został szczyt Broad Peak Middle (8013 m n.p.m.); zdobywcami byli Polacy - Kazimierz Głazek, Marek Kęsicki, Janusz Kuliś, Bohdan Nowaczyk, Andrzej Sikorski i kierownik Janusz Fereński
19 października - w Rzymie beatyfikowano Marię Teresę Ledóchowską.
21 listopada - grupa Queen wydaje jeden z najdroższych albumów w historii muzyki: A Night At The Opera. Znajduje się tam uznawany za jedną z najpiękniejszych i najlepszych piosenek muzyki rozrywkowej: Bohemian Rhapsody. Ballada ta łączy operę z rockiem, co jest bardzo rewolucyjną sprawą w muzyce.
Odkrycie tzw. białek adhezyjnych.


"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#67 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-01-29, godz. 16:21

BJ, jedno krótkie pytanie. Proszę o krótką odpowiedź, bez wyjaśniania.
Czy Twoim zdaniem autor artykułu o którym mowa, pominął zdanie ze strażnicy przez przypadek czy celowo, bo mu nie pasowało do jego koncepcji?

Fly
Pominięte zdanie przez tego autora uważam za nieistotne, tak jak pewnie i autor tego artykułu. Nawet nie jest ono kwiatkiem do kożucha. Dlaczego? w tym samym Przebudźcie się można znaleźć takie zdania:

Nie ma uzasadnionego powodu do powątpiewania



Istnieje już mnóstwo dowodów na to, że królestwo Boże wkrótce zniszczy teraźniejszy zły system, ale mimo to niektórzy w dalszym ciągu domagają się dodatkowego dowodu.

Całe to Przebudźcie się udowadnia, że w roku 1975, na jesieni, coś musi się stać a przedtem, niewiadomo dokładnie kiedy ma nastąpić Armagedon. I tylko do dokładnej daty odnosiło się to pominięte zdanie, bo cała reszta, tak przed tym zdaniem jak i po nim jasno przekonuje, że właśnie jesień roku 1975 stanowi granicę.
Poza tym, jak się czyta Strażnice i inne publikacje z tamtego okresu, to aż czuć w nich ponaglanie głosicieli, że już zostało mało czasu, że oto za krótką chwile stanie się, że juz niedługo, nie ma czasu, korzystajcie z każdej chwili, ratujcie innych, bo za chwileczka, za momencik....
Ze zgrozą się to czyta, jak "niewolnik" manipulował odczuciami głosicieli, aby tylko więcej pracowali, aby dołożyli starań, bo kto tego nie zrobi, może nie przeżyć Armagedonu.
Poczytaj sobie to Fly, masz wspaniałą okazję, szkoda tylko, że nie ma tam końcówki lat 60 zeszłego stulecia.
Czesiek

#68 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-29, godz. 17:45

ale jednak nie zacytowal.... a dla mnie to ogromna roznica
[font=Tahoma]

#69 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-01-29, godz. 17:59

dla mnie nie ma różnicy, to zdanie nie zmieniało sensu całego artykułu, mogło by być tylko asekuracją i to niepewną.
pozdrawiam Andrzej

#70 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-29, godz. 18:05

ale do wrednego artykulu nie pasowalo utorowi wiec nie zacytowal...i kto na tym profituje???? WTS. a kto stracil na wiarygodnosci ze to puscil przez witryne??? Broklyn..... wielkie dzieki!!!!!!!!
[font=Tahoma]

#71 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-29, godz. 18:17

ale jednak nie zacytowal.... a dla mnie to ogromna roznica

słoneczko, wytłumacz mi tę różnicę, naprawdę chciałabym zrozumieć......... staram się ale widocznie nie umiem stanąc obok i pojąc więc mi wytłumacz chcę zrozumiec Twój punkt widzenia.

ale do wrednego artykulu nie pasowalo utorowi wiec nie zacytowal...i kto na tym profituje???? WTS. a kto stracil na wiarygodnosci ze to puscil przez witryne??? Broklyn..... wielkie dzieki!!!!!!!!

juz zrozumiałam
nie potrafiłam uwierzyć.......

#72 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-29, godz. 18:17

Rybciu ty moja.... wszyscy wiem co WTS pisl w Straznicy, ps i NSK o 1975 i co glosili obwodowi i okregowi... w polsce dodam bo np. w Czechoslowacji owczesnej by prikaz z tajnego biura ze kto bedzie mowil o 1975 to bedzie skreslony z przywileju ( to tak n marginesie tylko jako ciekawostke podaje). ale do rzeczy....
wszyscy wiemy ze to bylo za duzo, za daleko itd...... wiemy to i juz....
a tu mamy zupelnie co innego .. ktos napisal artykol o zlych SJ , ktorzy falszywie prorokowali. artykow nie byl oparty na closci materialu, ale tylko na jednaj straznicy za, ktorej udzielenie autor nawet ladnie podobno podiekowal....... i tego nie umiem zrozumiec... on mogl w oparciu o calosc nawet o ten nie zacytowany fragment ladnie artykol ulozyci opisac te wredna historie... ale ulatwil sobie droge, swiadomie wybral tego niewygodnego, nazwijmy go asekuracyjnego dla SJ fragmentu nie zacytowal, dla mnie to jest nieuczciwe. ja czytelnik tego artykulu zostalem pozbawiony mozliwosci rzetelnej oceny.
mialem prwo wiedziec ze SJ nie tylko napisali o wiele z uzo na temat 1975 ale ze sie nawet juzz gory asekurowali.... ale on sie zesral ze strachu ze ten fragment mu artykol zepsuje. i tego nie umiem zaakceptowac. tej nierzetelnosci.
teraz czje sie nie tylko przez WTS oszukany ale i przez Broklyn manipulowany i komu mam wierzyc???? tylko tymi zostalas Rybko!!!
[font=Tahoma]

#73 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-29, godz. 19:12

Hubercie, nie przesmradzaj z tym "manipulowaniem". :) Jeśli ktoś ma wyraźne życzenie, może sobie porównać cytat z oryginałem. Manipulacja to podawanie "prawdy" na zasadzie wyłączności, czyli to, co znamy z praktyk WTS-u. A jeśli się nie mylę, witryna Brooklyn nie rości sobie pretensji do monopolu na prawdę.

Użytkownik brat_jaracz edytował ten post 2008-01-29, godz. 19:12

"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#74 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-29, godz. 19:45

manipulacja to sposob postepowania majacy na celu takie przedstawienie informacji jakbysmy chceli by inni je przyjeli... i tak postepuje WTS i broklyn... stad wynika ze sa sobie rowni. nie sory... WTS nigdy nie przeprasza a broklyn ma jeszcze przez jakis czas te szanse by cos sporostowac.
[font=Tahoma]

#75 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-01-29, godz. 20:16

hubert

manipulacja to sposob postepowania majacy na celu takie przedstawienie informacji jakbysmy chceli by inni je przyjeli.



W tym momencie wszyscy są manpulatorami. Bo wszywscy na swiecie przekazują informacje w taki sposób ani inni je przyjeli w określo celu i zrozumieli tak jak sobie tego życzy ten co ją przekazuje. To jest podstawa komunikacji.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#76 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-29, godz. 20:37

Hubert kocham Cię oczywiście :)
JA bym zadała tylko jedno pytanie, na które już wszyscy sobie tutaj odpowiedzieliśmy twierdząco.
CZY WTS SUGEROWAŁ KONIEC ŚWIATA W 1975 ROKU????? TAK
Więc biorac pod uwagę całość "pokarmu duchowego" z owego czasu, artykuł na Broklynie nie jest wyrwany z kontekstu ani nie jest napisany tendencyjnie.
No i wszystko.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#77 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-29, godz. 20:50

manipulacja to sposob postepowania majacy na celu takie przedstawienie informacji jakbysmy chceli by inni je przyjeli... i tak postepuje WTS i broklyn... stad wynika ze sa sobie rowni. nie sory... WTS nigdy nie przeprasza a broklyn ma jeszcze przez jakis czas te szanse by cos sporostowac.



Hehe, porównanie przekrętów WTS-u i nieścisłości na Brooklynie to mniej więcej jak zestawienie skaleczenia scyzorykiem ze zrzuceniem bomby atomowej na Hiroshimę :lol: Hubert, chyba sam nie wierzysz w to co mówisz i tupiesz nogami, bo chcesz coś udowodnić. Ale na razie jakoś średnio Ci to wychodzi :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#78 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-01-29, godz. 20:53

Śmieszy mnie ten argument, że CK mówiło przecież, że to nic pewnego, że nie można spekulować nt. roku 1975 itp.


Ale to nie jest na temat wątku.

#79 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-01-29, godz. 22:31

Hubert kocham Cię oczywiście :)
JA bym zadała tylko jedno pytanie, na które już wszyscy sobie tutaj odpowiedzieliśmy twierdząco.
CZY WTS SUGEROWAŁ KONIEC ŚWIATA W 1975 ROKU????? TAK
Więc biorac pod uwagę całość "pokarmu duchowego" z owego czasu, artykuł na Broklynie nie jest wyrwany z kontekstu ani nie jest napisany tendencyjnie.
No i wszystko.

Małe sprostowanko
WTS sugerował, że Armagedon nastąpi jakiś czas przed jesienią (to o ile pamiętam chodziło o miesiąc październik, ale nie chce mi się sprawdzić, więc wolę napisać, że przed jesienią) roku 1975, kiedy to zacznie się 7 tysiąclecie, które ma być okresem millenium. Stąd pewnie wzięło się to zdanie, że:

To znaczy, że od jesieni roku 1969 do końca 6000 lat dziejów ludzkości pozostało jeszcze zaledwie 6 lat. Ten sześcioletni okres niewątpliwie upłynie jesienią roku 1975.
Czy z tego obliczenia wynika niezbicie, że w roku 1975 nastąpi ostateczny koniec obecnego systemu rzeczy? Ponieważ Biblia nie mówi tego wyraźnie, więc też nikt nie może twierdzić, że tak będzie. Jedno jest jednak pewne: Lata siedemdziesiąte będą najkrytyczniejsze w całej historii rodzaju ludzkiego. Stosunki międzyludzkie — w obrębie rodzin, środowisk społecznych i całych narodów, jak również pomiędzy państwami — będą się pogarszać, a nie polepszać. (2 Tym. 3:13) Gdyby w latach siedemdziesiątych interwencja Jehowy Boga doprowadziła do zniszczenia zepsutego świata, który zmierza ku całkowitej ruinie, to chyba nie powinno nas to zdziwić.

Cały akapit ma już inną wymowę, niż to pojedyncze zdanie, bo pokazuje, że jednak możemy być pewni tego, że jednak coś się wydarzy i nie powinno być to wtedy dla nas zdziwieniem. I to jedno wytłuszczone przeze mnie zdanie i w kontekście akapity i całego Przebudźcie się nr 1/1970 nie zmienia wymowy całej tej publikacji, oto do roku 1975 musi się wydarzyć Armagedon, Bóg zainterweniuje w ten zepsuty świat i ustanowi na ziemi Swoje królestwo, bo na to wskazuje Biblia, sytuacja międzynarodowa i

Nie ma uzasadnionego powodu do powątpiewania

jak to podkreślili autorzy tej publikacji.
Czesiek

#80 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-01-29, godz. 22:56

Dla tych co nie mają dostępu do Przebudźcie się nr 1 z 1970 roku wklejam obszerniejsze fragmenty, aby każdy sam mógł sobie wyrobić opinię na temat, czy autor artykułu popełnił aż tak wielkie wykroczenie nie cytując tego zdania przytoczonego przez Ola.


W mojej opinii nie popełnił wykroczenia, nie cytując tego zdania przytoczonego przez Olo.
Wykroczenie popełnił, umieszczając nieadekwatny (do umieszczonych przez siebie cytatów) komentarz.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych