Skocz do zawartości


Ich życie zależy od nas


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#41 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-20, godz. 16:38

Ano tak niektórzy nie mieli tyle szczęścia bo rodzice za nich odmówili ratowania krwią...



To działa w dwie strony. Mówiliśmy o zakarzeniu po przetoczeniu.

#42 slotish

slotish

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2008-02-20, godz. 18:25

Dz 15:29 Abyście się wstrzymywali od rzeczy bałwanom ofiarowanych, i od krwi, i od rzeczy dławionych, i od wszeteczeństwa, których rzeczy jeźli się strzec będziecie, dobrze uczynicie. Miejcie się dobrze. ( Biblia Gdańska)

Dz 15:29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego co uduszone i od nierządu ( Biblia Tysiąclecia)

Prawde mówiąc nie zrozumiałem cie Chakamach. Uwazam się za wierzacego i nie widze w tych wersetach nic co by zakazywało spozywania krwi. I tak naprawde nie odpowiedziałes na moje pytanie...

Ciagle nie rozumiem: skoro pokarm nie czyni człowieka nieczystym to czemu nagle ten zakaz spozywania krwi?? Przecież jest on jawnie sprzeczny z słowami Pana z Mt 15:17-18.

Cytaty podane przez ciebie nie musza odnosic sie do spozywania, powstrzymanie się od krwi mozna rozumiec jako unikanie rozlewu krwi itd...

#43 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-21, godz. 10:42

Dz 15:29 Abyście się wstrzymywali od rzeczy bałwanom ofiarowanych, i od krwi, i od rzeczy dławionych, i od wszeteczeństwa, których rzeczy jeźli się strzec będziecie, dobrze uczynicie. Miejcie się dobrze. ( Biblia Gdańska)

Dz 15:29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego co uduszone i od nierządu ( Biblia Tysiąclecia)

Prawde mówiąc nie zrozumiałem cie Chakamach. Uwazam się za wierzacego i nie widze w tych wersetach nic co by zakazywało spozywania krwi. I tak naprawde nie odpowiedziałes na moje pytanie...

Ciagle nie rozumiem: skoro pokarm nie czyni człowieka nieczystym to czemu nagle ten zakaz spozywania krwi?? Przecież jest on jawnie sprzeczny z słowami Pana z Mt 15:17-18.

Cytaty podane przez ciebie nie musza odnosic sie do spozywania, powstrzymanie się od krwi mozna rozumiec jako unikanie rozlewu krwi itd...



Czy list ten z tym poleceniem został zasłany zborom chrystiańskim czy żydowskim?

Dz 15:29 Abyście się wstrzymywali(w oryginale 'byli abstynentami' od rzeczy bałwanom ofiarowanych, i od krwi, i od rzeczy dławionych, i od wszeteczeństwa, których rzeczy jeźli się strzec będziecie, dobrze uczynicie. Miejcie się dobrze. ( Biblia Gdańska)

Czyli abstynentami od czego?
-od pokarmów poświęconych bałwanom
-od krwi
-od tego co zadławione(bo była tam krew tj. zwierze nie wykrwawione)
-od nierządu

Co więc powiedziano w tym tekście. Można jeśc kaszanke z krwią(bo jest też bez krwi kaszanka) czy nie wolno z krwią.

Co do Pana Jezusa i tego co powiedział o byciu nieczystm, to zwróc uwage na kontekst. Mówił o czystości duszy ludzkiej. Czy powiedział że już wolno jeśc krew?. W takim razie byłoby to niezgodne z zaleceniem Ducha Swiętego jedynego Boga w Dziejach Apostolskich.Czy Pan Jezus mówiąc o czystości powiedział że teraz wszystko jest czyste i możecie wcinac muchomory trujące, palic trawke no bo to nie zanieczyszcza ?

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-21, godz. 10:44


#44 slotish

slotish

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2008-02-21, godz. 21:36

Uogólniasz

Po pierwsze trawka to nie pokarm, a mówimy o środkach spozywczych, po drugie wcinanie muchomorów nie było by tyle "nieczyste" co grzechem przeciwko przykazaniu " nie zabijaj". Tak ja to widze. Podążając twoim tokiem myslenia możemy dojśc do wniosku, że sam Jezus nie stosował się do własnego zalecenia, gdyz pił alkohol ( wino) który przeciez jest trucizną.

A patrząc na kontekst... Co ma krew zwierzat przeznaczona na ofiare do krwi ludzkiej i transfuzji??

Ciagle mnie nie przekonałeś :D Ale dzieki za to że próbowałeś.

Pozdrawiam

#45 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 08:05

Uogólniasz

Po pierwsze trawka to nie pokarm, a mówimy o środkach spozywczych, po drugie wcinanie muchomorów nie było by tyle "nieczyste" co grzechem przeciwko przykazaniu " nie zabijaj". Tak ja to widze. Podążając twoim tokiem myslenia możemy dojśc do wniosku, że sam Jezus nie stosował się do własnego zalecenia, gdyz pił alkohol ( wino) który przeciez jest trucizną.

A patrząc na kontekst... Co ma krew zwierzat przeznaczona na ofiare do krwi ludzkiej i transfuzji??

Ciagle mnie nie przekonałeś :D Ale dzieki za to że próbowałeś.

Pozdrawiam



Chyba sie nie zrozumieliśmy. Absolutnie nie mam zamiaru ciebie do niczego przekonywać.Miło mi się z tobą rozmawia, ale to tylko Duch Boga moze ciebie przekonać do swoich prawd. Podam ci przykład. Mnie Duch Boga przekonuje że przed armagedonem osoby chcąc być czyste nie powinny jeśc wieprzowiny ani zwierząt nieczystych(Izajasz 66:16,17). Rozumuje to tak że dobrze jest żeby w światyni swego ciała nie składac ofiary wieprzowej jak to robił Antioch Epifanes. Ale to moje przekonanie. Teraz jesteśmy pod zakonem wolności i musimy samodzielnie podejmować decyzje. Co do krwi to wydawało mi sie ze zapytałes o spozywanie krwi a nie transfuzje. oto twój cytat: "Prawde mówiąc nie zrozumiałem cie Chakamach. Uwazam się za wierzacego i nie widze w tych wersetach nic co by zakazywało spozywania krwi.". A w wersetach dzieje 15:29,30 jasno napisano o byciu abstynentem od krwi i innych wymienionych rzeczy.Kaszanka jest z krwią zwierzęcą. Co do transfuzji to juz osobista sprawa i dla niektórych dylematyczna. Ale wiele osób wogóle zapomina ze świadkowie np. prowadzą profilaktyke i edukacje swoich członków na ten temat. A jesli już następuje zgon to nie z powodu nie przetoczenia tylko z powodów cięzkich urazów chorobowych lub wypadkowych. Co do picia wina to nie znaczy ze jest to równoznaczne z alkocholem. Wino , dobre wino żydowskie nie jest alkocholizowane. Często jest cięzkim winem i nie można sie nim upić. Biblia sprzeciwna upijaniu sie. Tak czy inaczej co do transfuzji czy picia wina musisz sam decydowac Rzymian 14:21-23. Promowanie jednak kaszanki jest niezgodne z prawem Boga a promowanie wieprzowiny i innych nieczystych zwierząt lub alkocholu moze gorszyc sumienie brata więc trzeba o tym pamiętać: 1Kor 8:13 Bp "Jeżeli więc pokarm gorszy mego brata, przenigdy nie będę jadł mięsa, aby go nie zgorszyć."

Pozdrawiam ciepło

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-22, godz. 08:10


#46 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-22, godz. 08:52

Teraz jesteśmy pod zakonem wolności i musimy samodzielnie podejmować decyzje.

Czyżbyś urodził się Żydem?

Co do transfuzji to juz osobista sprawa i dla niektórych dylematyczna.

Można wziąć przykład z Żydów, którzy bardzo zwracają uwagę na kwestię krwi a świadkowie im do piet w przestrzeganiu tego nie dorastają, ciekawe, że właśnie Ci Żydzi nigdy nie mieli problemów z interpretacją transfuzji...

Ale wiele osób wogóle zapomina ze świadkowie np. prowadzą profilaktyke i edukacje swoich członków na ten temat.

Jak dotąd nie spotkałem się ze świadkiem co by wiedział o czym mówi kiedy zadaję mu proste pytania w kwestii tej profilaktyki. To w jakim rejonie świata są wyedukowani?

A jesli już następuje zgon to nie z powodu nie przetoczenia tylko z powodów cięzkich urazów chorobowych lub wypadkowych.

A to ciekawe, bo co innego słyszałem np. od zachodniopomorskiego prezesa komisji rewizyjnej PCK...

Co do picia wina to nie znaczy ze jest to równoznaczne z alkocholem. Wino , dobre wino żydowskie nie jest alkocholizowane. Często jest cięzkim winem i nie można sie nim upić.

tak może napisać tylko ktoś kto nie ma zielonego pojęcia jak powstaje jakikolwiek alkohol...

Tak czy inaczej co do transfuzji czy picia wina musisz sam decydowac Rzymian 14:21-23. Promowanie jednak kaszanki jest niezgodne z prawem Boga a promowanie wieprzowiny i innych nieczystych zwierząt lub alkocholu moze gorszyc sumienie brata więc trzeba o tym pamiętać: 1Kor 8:13 Bp "Jeżeli więc pokarm gorszy mego brata, przenigdy nie będę jadł mięsa, aby go nie zgorszyć."

Więc jesteś pod Prawem Mojżesza czy Noego? Zdecyduj się chłopie.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#47 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 09:29

Zadałeś pytanie "Czyżbyś urodził się Żydem?"Moja odpowiedź:

O zakonie wolności uczy Jakub i Paweł (Jak. 2:8,12; Rzym. 13:9; por. z Obj. 12:17). Zakon wolności polega na tym ze jesteś uwolniony od litery, ale światynia funkcjonuje niebiańska, a w niej wszystko wraz z arką i przykazaniami(Obj. 11:19).Przyjmujesz Pana Jezusa jako arcykapłana i ofiarę czyż nie tak?(Hebr. 8 rozdział) to jesli tak to musisz tez przyjąc sąd jaki odbędzie się za pomocą przykazan ktore ludzie pod prawem łaski łamią albo wogóle łamią. Sąd wyłoni sie z arki(Obj. 11:19). Jezus uwolnił cie od winy ale czy mozesz pójść i dalej grzeszyć? Wtedy jesli tak zrobisz to: Hbr 10:29 BT "Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.".Ubłagalnia skrzyni to łaska Jezusa to symbolizowała w ST . A reszta skrzyni to w niej przykazania. One nadal funkcjonują-Cała skrzynia w niebie -Obj. 11:19.Wiele osób wogóle nie rozumie po co słuzył przybytek w ST i ze był lekcja pogladową o lepszym niebiańskim.

Piszesz również:

"Można wziąć przykład z Żydów, którzy bardzo zwracają uwagę na kwestię krwi a świadkowie im do piet w przestrzeganiu tego nie dorastają, ciekawe, że właśnie Ci Żydzi nigdy nie mieli problemów z interpretacją transfuzji...". Odpowiem moze dość uszczypliwe - może weźmy przykład z zydów i nie uzywajmy imienia Jahwe i nie przyjmijmy Jezusa jako Mesjasza. Czy rozumiesz aluzje? Żydzi dzisiesi to żaden autorytet.Co dobrego u nich to to ze jeszcze Tanak nie został przez nich naruszony choć juz kombinują i pięcioksiąg wyszedł z przypisami z Talmudu.Szkoda słów. Jak czytałeś je to wiesz ile niebiblijnych rzeczy wprowadzili -do czego sami jeszcze sie przyznają w samych przypisach. Napisałeś również "Jak dotąd nie spotkałem się ze świadkiem co by wiedział o czym mówi kiedy zadaję mu proste pytania w kwestii tej profilaktyki.". Ten kto chce sie edukowac to edukuje. Znam mnóstwo osób które poważnie to zagadnienie traktowało. Swiadkowie mają projekcje filmu, dyskusje na ten temat a od szczegółow są wyznaczeni łącznicy miedzy szpitalami itd. Oczywiście nie znaczy to ze ktos nie bagatelizuje problemu i na wiare rzeczy przyjmuje. Ale to jest wszędzie. Zapytaj kogoś poza świadkami co wie o przetoczonej krwi i związanej z nią zagrożeniach i jak temu przeciwdziałać.Dalszy temat naszej dyskusji to:

A jesli już następuje zgon to nie z powodu nie przetoczenia tylko z powodów cięzkich urazów chorobowych lub wypadkowych.
Napisałeś: "A to ciekawe, bo co innego słyszałem np. od zachodniopomorskiego prezesa komisji rewizyjnej PCK...". No cóz mozesz mi podac 100 przypadków które na 100 procent skończyły sie smiercią bo nie przetoczono krwi? I tylko z tego powodu nastapił zgon?

Co do picia wina to nie znaczy ze jest to równoznaczne z alkocholem. Wino , dobre wino żydowskie nie jest alkocholizowane. Często jest cięzkim winem i nie można sie nim upić.
. Podajesz jednak: "tak może napisać tylko ktoś kto nie ma zielonego pojęcia jak powstaje jakikolwiek alkohol...". Moja odpowiedź brzmi: W naturalnym procesie fermentacji wino nie jest alkocholizowane .Pozatym żydzi mieli rózne rodzaje win ogólnie w grece 'oinon'(hebrajskie jain). Z kontekstu dopiero wiemy które jakie było.Kiedy mówimy o winach musimy rozważyć Jain, Tirosz, Szekar. Tirosz jest niesfermentowany i takze nazwany jako wino -Liczb 18:12; Liczb 13:23. Pierwszy plon zas tirosz jest plonem z krzewu winnego. Podczaszy takie własnie wino niesfermentowane dał faraonowi (Rodzaju 40:11). Było to młode wino. Wracając do transfuzji- Tak czy inaczej co do transfuzji czy picia wina musisz sam decydowac Rzymian 14:21-23. Promowanie jednak kaszanki z krwią jest niezgodne z prawem Boga a promowanie wieprzowiny i innych nieczystych zwierząt lub alkocholu moze gorszyc sumienie brata więc trzeba o tym pamiętać: 1Kor 8:13 Bp "Jeżeli więc pokarm gorszy mego brata, przenigdy nie będę jadł mięsa, aby go nie zgorszyć.Napisałeś jednak "Więc jesteś pod Prawem Mojżesza czy Noego? Zdecyduj się chłopie".Moja odpowiedź jest prosta. Przeczytaj Dzieje apostolskie 15:29,30 .To jest list do ciebie a nie do żydów cielesnych czyz nie tak? Aktualnie jestesmy pod prawem łaski i zakonem wolności na zasadach niebiańskiej świątyni. (Obj. 11:19 i Hebr 8 rozdz.). Zakon Mojżesza pokazywał cień rzeczy.Co do Noego to pouczenie masz z Dziejów a nie Noego.

Pozdrawiam

Ps. Musisz takze pamiętac o jednej bardzo waznej rzeczy. Zakon nie ma nad toba władzy i jesteś całkowicie od niego wolny ze względu na Chrystusa choć prawo funkcjonuje całe. Grad jako sąd z arki spadnie na tych co uczą ze Bóg nie ma przykazań itd(Obj. 11:19; Obj. 12:17). Biblia stawia wielki standart. Kiedy przyjałes Jezusa 1 Jan 3:6 jak jesteś w Jezusie to nie grzeszysz tj. nie uprawiasz grzechu dlatego zakon nie ma władzy nad toba. Ale to jest istotne czy w Chrystusie przestałeś grzeszyć. Duch Święty bedzie cie zawracał jesli zejdziesz z tej drogi. On cię pouczy o grzechu, sądzie i usprawiedliwieniu.Zrobi to poprzez przypomnienie ci zakonu i tego gdzie jest usprawiedliwienie i jaki sąd czeka tych co łamią i lekko traktują łaske i ponownie grzeszą. I ty w wolności w Chrystusie nie zostaniesz w czasie łaski osądzony i jesli jako wolny skorzystasz z zakonu wolności i powrócisz w Miłości do Boga i bliźniego do tego by nie grzeszyc i nie gorszyc braci to będzie ok Duch Swiety będzie mówił-Obys szybko wrócił na właściwa droge życia w Chrystusie.Twoja świątynia ducha ma byc odzwierciedleniem świątyni nieba. Czyli przyjęcie Jezusa jako zbawiciela i jego słuzby do serca i przyjęcie faktu ze Duch świety przez przykazania, sąd ukazuje grzech i to co się z grzesznikiem stanie gdy nie przyjmie Mesjasza i nie przestanie grzeszyć.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-22, godz. 10:10


#48 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-22, godz. 11:25

Zadałeś pytanie "Czyżbyś urodził się Żydem?"Moja odpowiedź:

O zakonie wolności uczy Jakub i Paweł (Jak. 2:8,12; Rzym. 13:9; por. z Obj. 12:17). Zakon wolności polega na tym ze jesteś uwolniony od litery, ale światynia funkcjonuje niebiańska, a w niej wszystko wraz z arką i przykazaniami(Obj. 11:19).Przyjmujesz Pana Jezusa jako arcykapłana i ofiarę czyż nie tak?(Hebr. 8 rozdział) to jesli tak to musisz tez przyjąc sąd jaki odbędzie się za pomocą przykazan ktore ludzie pod prawem łaski łamią albo wogóle łamią. Sąd wyłoni sie z arki(Obj. 11:19). Jezus uwolnił cie od winy ale czy mozesz pójść i dalej grzeszyć? Wtedy jesli tak zrobisz to: Hbr 10:29 BT "Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.".Ubłagalnia skrzyni to łaska Jezusa to symbolizowała w ST . A reszta skrzyni to w niej przykazania. One nadal funkcjonują-Cała skrzynia w niebie -Obj. 11:19.Wiele osób wogóle nie rozumie po co słuzył przybytek w ST i ze był lekcja pogladową o lepszym niebiańskim.

Dziękuję za odpowiedź przynajmniej wiem, że nie rozumiesz czym jest zakon... a na przyszłość o ile tak dywagujesz z chrześcijanami to pal licho ale zlituj się i nie stosuj tego w dyskusji przypadkiem z Żydami bo ośmieszasz tych co również w NT upatrują ksiąg świętych.

Piszesz również:

"Można wziąć przykład z Żydów, którzy bardzo zwracają uwagę na kwestię krwi a świadkowie im do piet w przestrzeganiu tego nie dorastają, ciekawe, że właśnie Ci Żydzi nigdy nie mieli problemów z interpretacją transfuzji...". Odpowiem moze dość uszczypliwe - może weźmy przykład z zydów i nie uzywajmy imienia Jahwe i nie przyjmijmy Jezusa jako Mesjasza. Czy rozumiesz aluzje? Żydzi dzisiesi to żaden autorytet.

Jak rozumiem, skoro Żydzi to nie autorytet to może można wprowadzić politeizm? A tak w ogóle to co do imienia Boga to chyba za dużo się naczytałeś Strażnic - przejdź się do najbliższej synagogi co byś więcej nie popełniał foux pais...

Co dobrego u nich to to ze jeszcze Tanak nie został przez nich naruszony choć juz kombinują i pięcioksiąg wyszedł z przypisami z Talmudu.Szkoda słów.

Tak i niedługo zapewne Żydzi stwierdzą że Bóg jest energią a my wszyscy jednym bogiem. Weź przestań czytać "revelation" i pogadaj na ten temat z Żydami i poczytaj chociażby współczesne Żydowskie książki religijne bo jak na razie to nie tworzysz nic innego jak kolejna teoria spiskowa dziejów.

Jak czytałeś je to wiesz ile niebiblijnych rzeczy wprowadzili -do czego sami jeszcze sie przyznają w samych przypisach.

Nie wiem jak Ty ale Żydzi jak i historia zawsze twierdzili, że Judaizm opierał się i na Piśmie i na Tradycji a jeśli nagle Cię to dziwi to się zastanów skąd masz kanon pisma...

Napisałeś również "Jak dotąd nie spotkałem się ze świadkiem co by wiedział o czym mówi kiedy zadaję mu proste pytania w kwestii tej profilaktyki.". Ten kto chce sie edukowac to edukuje. Znam mnóstwo osób które poważnie to zagadnienie traktowało. Swiadkowie mają projekcje filmu, dyskusje na ten temat a od szczegółow są wyznaczeni łącznicy miedzy szpitalami itd. Oczywiście nie znaczy to ze ktos nie bagatelizuje problemu i na wiare rzeczy przyjmuje. Ale to jest wszędzie. Zapytaj kogoś poza świadkami co wie o przetoczonej krwi i związanej z nią zagrożeniach i jak temu przeciwdziałać.

Jednej rzeczy poza świadkami nie zrobią - nie będą dowodzić rzeczy które nie istnieją ;) a miałem okazję słyszeć już wiele bajek na temat transfuzji ze strony świadków włącznie z tym, że można kogoś podtrzymywać przy życiu tylko dzięki transfuzji bez jedzenia... Projekcje filmów? Mam i nic odkrywczego nie ma oprócz skakania z tematu na temat, a najważniejszych kwestii i tak nie poruszają, a co do zagrożeń oj tak umieją chyb je najlepiej przytoczyć ze wszystkich :) tyle że nie znają statystyk i nie mają zielonego pojęcia że te "zagrożenia" w wielu kwestiach są mniejszym zagrożeniem niż np. przyjęcie niejednego antybiotyku, narkoza czy też poród. O tym jakoś świadkowie dziwnym trafem nie wiedzą...

P.S. nie wspomnę już że na niejednych wykładach lekarzy poświęconym transfuzji i świadkom zwraca się uwagę na pseudofakty jakimi się posługują.

A jesli już następuje zgon to nie z powodu nie przetoczenia tylko z powodów cięzkich urazów chorobowych lub wypadkowych.
Napisałeś: "A to ciekawe, bo co innego słyszałem np. od zachodniopomorskiego prezesa komisji rewizyjnej PCK...". No cóz mozesz mi podac 100 przypadków które na 100 procent skończyły sie smiercią bo nie przetoczono krwi? I tylko z tego powodu nastapił zgon?

A jak je nawet bym podał to co w takim razie byś zrobił? Nic, dalej byś sobie dukał "teoryjki". Wystarczy mi zdanie z praktyki pielęgniarek, lekarzy i innych osób zajmujących się tą dziedziną, że w wielu przypadkach odmowa transfuzji kończy się śmiercią. Kiedyś Strażnica dowodziła głupoty lekarzy również w kwestii szczepionek i transplantacji i to na jakiej podstawie? Również rzekomo naukowej!!! Może tak raz się zastanów czy Strażnica jest specem do oceny postępu np. medycyny bo jak się okazuje Strażnica jest wszech wiedząca... tylko kto ponosi odpowiedzialność za te ofiary z ludzi z ostatnich 130 lat?

Co do picia wina to nie znaczy ze jest to równoznaczne z alkocholem. Wino , dobre wino żydowskie nie jest alkocholizowane. Często jest cięzkim winem i nie można sie nim upić.
. Podajesz jednak: "tak może napisać tylko ktoś kto nie ma zielonego pojęcia jak powstaje jakikolwiek alkohol...". Moja odpowiedź brzmi: W naturalnym procesie fermentacji wino nie jest alkocholizowane .Pozatym żydzi mieli rózne rodzaje win ogólnie w grece 'oinon'(hebrajskie jain). Z kontekstu dopiero wiemy które jakie było.Kiedy mówimy o winach musimy rozważyć Jain, Tirosz, Szekar. Tirosz jest niesfermentowany i takze nazwany jako wino -Liczb 18:12; Liczb 13:23. Pierwszy plon zas tirosz jest plonem z krzewu winnego. Podczaszy takie własnie wino niesfermentowane dał faraonowi (Rodzaju 40:11). Było to młode wino. Wracając do transfuzji- Tak czy inaczej co do transfuzji czy picia wina musisz sam decydowac Rzymian 14:21-23. Promowanie jednak kaszanki z krwią jest niezgodne z prawem Boga a promowanie wieprzowiny i innych nieczystych zwierząt lub alkocholu moze gorszyc sumienie brata więc trzeba o tym pamiętać: 1Kor 8:13 Bp "Jeżeli więc pokarm gorszy mego brata, przenigdy nie będę jadł mięsa, aby go nie zgorszyć.

Człowieku proszę zlituj się i poczytaj zanim palniesz takie rzeczy:

http://www.the614thc...1.0.0.1.0.phtml

Napisałeś jednak "Więc jesteś pod Prawem Mojżesza czy Noego? Zdecyduj się chłopie".Moja odpowiedź jest prosta. Przeczytaj Dzieje apostolskie 15:29,30 .To jest list do ciebie a nie do żydów cielesnych czyz nie tak? Aktualnie jestesmy pod prawem łaski i zakonem wolności na zasadach niebiańskiej świątyni. (Obj. 11:19 i Hebr 8 rozdz.). Zakon Mojżesza pokazywał cień rzeczy.Co do Noego to pouczenie masz z Dziejów a nie Noego.

Drobna podpowiedź - nigdy mnie nie obowiązywałoby Zakon czy to przed narodzinami Jezusa czy po. A dlaczego? Pogadaj z Żydem to Ci na pewno objaśni ;-) P.S. Jesli dalej takie bajki chcesz opowiadać to nie ma problemu, ale sam o sobie dajesz świadectwo że piszesz, piszesz i piszesz o rzeczach których nawet nie raczyłeś zaczerpnąć u podstaw.

Ps. Musisz takze pamiętac o jednej bardzo waznej rzeczy. Zakon nie ma nad toba władzy i jesteś całkowicie od niego wolny ze względu na Chrystusa choć prawo funkcjonuje całe.

:blink: powtórzę byś może się w końcu zreflektował - Zakon nigdy nie obowiązywałby mnie chyba żebym był Żydem - to taka mała wskazówka ale jak znam życie nawet się nad nią nie pochylisz. Mogę wierzyć w Boga Izraela i byc przez Żydów uważany za wierzącego w tego samego Boga a mimo to nie obowiązuje mnie Zakon - może to trafi do Ciebie byś się zatrzymał i zreflektował o co biega?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#49 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 11:35


Zadam ci pytanie naprawde proste pytanie. Kogo sie tyczy świątynia w niebie. Ciebie czy nie ciebie? I za kogo Pan Jezus wstawia się. za ciebie czy nie za ciebie. I czyim jest pośrednikiem- twoim czy nie twoim?. A jak juz sobie na te bardzo proste pytania odpowiesz to zapytaj się siebie po co w świątyni są przykazania i do czego one są(Obj. 11:19). Dla ozdoby arka przymierza? A moze dla własnego widzi mi sie był przybytek w ST?. Jak myslisz po co był przybytek w ST? Cieniem jakiego jest? Co do imienia Bozego to mozesz spotkac Kabalistów którzy róznie tego imienia uzywają ale generalnie z Tory jest usuniete, podonie jak u protestantów i aktualnie u katolików.Usuniete z pisma.Pomysl nad tym jaki to dobry przykłaod.

Odpowiesz mi na te proste rzeczy?

Co do zydów to przeczytaj Tora pardes lauder- wajikra i inne, Fundacja Ronalda S. Laudera, Kraków 2005. I wtedy sie grubo zastanów co zydzi wypisują i co robią teraz z Tanakiem. I tak apropo nie od nich mam Tanak. Napewno nie od tych zydów co teraz są i co robią podmiany choc i tak mają swiadomość co jest oryginalnym Tanakiem i sami o tym piszą.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-22, godz. 11:43


#50 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-22, godz. 11:42

Myślę Chakman że na tym forum dzięki Tobie mamy niezłą komedyję ;-) Jak inni mają cierpliwość z Tobą pisać to proszę bardzo ja wole poczytać z boku i poprawić sobie humor - przynajmniej jakiś z tego pożytek. Zresztą co się dziwić propaganda robi swoje. :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#51 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 11:46

Myślę Chakman że na tym forum dzięki Tobie mamy niezłą komedyję ;-) Jak inni mają cierpliwość z Tobą pisać to proszę bardzo ja wole poczytać z boku i poprawić sobie humor - przynajmniej jakiś z tego pożytek. Zresztą co się dziwić propaganda robi swoje. :)

No to jak odpowiesz na takie proste banalne pytania które zadałem? Nadal czekam? A moze Jan miał zbyt wielką wyobraźnię w Objawieniu a Mojżesz nie miał co robić i zrobił tak sobie przybytek a potem nazwano że był to cień lepszego?

Nadal czekam na odpowiedź.

Ps. Skoro nie obowiązują cie przykazania to cudzołożysz, kradniesz? Nie uważasz tego za grzech? A jesli uważasz to za grzech to skąd wiesz ze to grzech? Nie z przykazan? Moze z powietrza ,albo Pani Domu?

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-22, godz. 11:48


#52 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-22, godz. 12:04

No to jak odpowiesz na takie proste banalne pytania które zadałem? Nadal czekam? A moze Jan miał zbyt wielką wyobraźnię w Objawieniu a Mojżesz nie miał co robić i zrobił tak sobie przybytek a potem nazwano że był to cień lepszego?

Nadal czekam na odpowiedź.

Ps. Skoro nie obowiązują cie przykazania to cudzołożysz, kradniesz? Nie uważasz tego za grzech? A jesli uważasz to za grzech to skąd wiesz ze to grzech? Nie z przykazan? Moze z powietrza ,albo Pani Domu?

Równie dobrze mógłbyś mi zadać pytanie:

Skoro nie obowiązują Cię książeczka o higienie to nie myjesz się, nie używasz szczoteczki? Nie uważasz tego za feee? A jeśli uwazasz to za feee to skąd wiesz, że to feee? Nie z książeczki o higienie? Może z podręcznika o kamasutrze, albo podręcznika kucharskiego?

Mała podpowiedź Chak Ty wyrywasz nie dość że pojedyncze wersety to w dodatku szafujesz nimi nawet nie rozróżniając czym jest Prawo Noego od Mojżeszowego, próbujesz mnie wbić jako bym odrzucał moralność skoro nie obowiązywałby mnie nigdy zakon - i nie dziwię się bo tak może szafować tylko ktoś kto nie wie czym jest zakon i utożsamia go z moralnością... :P Na razie nie zaskakujesz mnie swoimi wnioskami bo skoro definicje są już spaczone to co dopiero wnioski, a podpowiedzi dałem Ci tu, aż nadto byś nie strzelał więcej gaf no ale cóż wolna wola ja chętnie poczytam nawet takie fantazje...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#53 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 12:13

Równie dobrze mógłbyś mi zadać pytanie:

Skoro nie obowiązują Cię książeczka o higienie to nie myjesz się, nie używasz szczoteczki? Nie uważasz tego za feee? A jeśli uwazasz to za feee to skąd wiesz, że to feee? Nie z książeczki o higienie? Może z podręcznika o kamasutrze, albo podręcznika kucharskiego?.



I sam sobie odpowiedziałeś na Jer. 31:33 . Ma to byc zapisane na sercu a nie zniesione.

Mała podpowiedź Chak Ty wyrywasz nie dość że pojedyncze wersety to w dodatku szafujesz nimi nawet nie rozróżniając czym jest Prawo Noego od Mojżeszowego, próbujesz mnie wbić jako bym odrzucał moralność skoro nie obowiązywałby mnie nigdy zakon - i nie dziwię się bo tak może szafować tylko ktoś kto nie wie czym jest zakon i utożsamia go z moralnością... :P Na razie nie zaskakujesz mnie swoimi wnioskami bo skoro definicje są już spaczone to co dopiero wnioski, a podpowiedzi dałem Ci tu, aż nadto byś nie strzelał więcej gaf no ale cóż wolna wola ja chętnie poczytam nawet takie fantazje...


Co do wyrywania z kontekstu to przeczytaj Obj. 11:19 i powiedz mi po co to jest tam napisane? I czy to prawda czy nie prawda?. I cały rozdział 8 Hebrajczyków. Powiedz mi czy to prawda czy nie prawda. Korzystasz z wstawiennictwa świątynnego Mesjasza czy nie? A jak juz odpowiesz sobie na to, to zadaj Mesjaszowi pytanie po co są przykazania i arka przymierza w Obj. 11:19. A moze chcesz powiedziec Mesjaszowi 'Wiesz co Panie Jezu'? No co Pawle? No te przykazania...No wiesz....One juz nie obowiązują nie jestes Panie na czasie? Wiesz Chrystus je zniósł. Mozesz mi je dac to je schowam. Po co Panie będą sie poniewierac po tej światyni niebianskiej. Jeszcze sobie ktos krzywde zrobi . Ty sie Panie o nie podkniesz.

Czy tak chcesz myslec. Bo narazie tak myslisz.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-22, godz. 12:16


#54 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-22, godz. 12:26

Czy tak chcesz myslec. Bo narazie tak myslisz.

Tiaaa, no co Ty nie powiesz. Toś prorok jest bo wiesz lepiej niż ja co ja myślę :P A gdzie ja twierdziłem że prawa Boga mnie nie obowiązują? No ale co się dziwić, że tego nie dostrzegasz skoro nie wiesz czym jest Zakon Izraela... a ja Ci już nie zamierzam bardziej podpowiadać (nie wiem czy się bardziej da) bo stracę rozrywkę ;-)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-02-22, godz. 12:28

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#55 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 14:49

Tiaaa, no co Ty nie powiesz. Toś prorok jest bo wiesz lepiej niż ja co ja myślę :P A gdzie ja twierdziłem że prawa Boga mnie nie obowiązują? No ale co się dziwić, że tego nie dostrzegasz skoro nie wiesz czym jest Zakon Izraela... a ja Ci już nie zamierzam bardziej podpowiadać (nie wiem czy się bardziej da) bo stracę rozrywkę ;-)


Napisałem wczesniej tak " Ubłagalnia skrzyni to łaska Jezusa to symbolizowała w ST . A reszta skrzyni to w niej przykazania. One nadal funkcjonują-Cała skrzynia w niebie -Obj. 11:19.Wiele osób wogóle nie rozumie po co słuzył przybytek w ST i ze był lekcja pogladową o lepszym niebiańskim".

Ty odpowiedziałeś "Dziękuję za odpowiedź przynajmniej wiem, że nie rozumiesz czym jest zakon".

No to mi wyjaśnij :). Najlepiej rozpocznij od Objawienia 11:19 :)


A gdzie ja twierdziłem że prawa Boga mnie nie obowiązują?


Oto twój cytat:

"Zakon nigdy nie obowiązywałby mnie chyba żebym był Żydem - to taka mała wskazówka"

A odemnie wskazówka Rz 2:29 NS "Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks. taki ma pochwałę nie od ludzi, lecz od Boga." :)
Czyli Jer. 31:33.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-22, godz. 14:50


#56 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 15:21

O winie

Człowieku proszę zlituj się i poczytaj zanim palniesz takie rzeczy:

http://www.the614thc...1.0.0.1.0.phtml


Cytat z tej stroniczki

3.) Jajin oznacza po prostu wino, nawet jeśli dodana jest do niego woda. Tirosz oznacza wino młode, a nie sok.

Nie tak do końca. Tirosz również oznacza sok gronowy. -1 Mojżeszowa 27:28 'ThIRoSZ' - wg. Interlinear Scripture Analyzer to 'grape juice'. W grece oznaczające 'oinou' Wg. PWN to moszcz oznaczający 'sok z owoców' a czasem 'lekko sfermentowane wino'.Liczb 18:12 oddaje 'ThIRUSZ' w kontekście Raszithim czyli first fruit of them. Dopiero co z zebranych plonów czyli nie ma co mówic o alkocholizowanym tu 'Tirosz'. Który i tu oznacza w Interlinear Scripture Analyzer 'grape juice'.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-22, godz. 15:30


#57 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-02-22, godz. 19:41

http://www.ajwrb.org...tims/index.html

Masz swoje 100 ofiar
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#58 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-02-22, godz. 19:52

Chakmach ! tak sobie Ciebie czytam itd.. czasami masz rację a czasami nie ! a może mi odpowiesz na pytanie ! dlaczego np. członkowie kościoła ADS nie jedzą czekolady? nie piją kawy ? czy też herbaty ? itd! i biorąc to pod uwagę, zarzucają np. „fanatyzm SJ w kwestii krwi” (czy czasem nie jest to tak: przygadał kocioł – garnkowi !)

Użytkownik sebol edytował ten post 2008-02-22, godz. 19:53

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#59 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-02-22, godz. 20:06

Chakmach ! tak sobie Ciebie czytam itd.. czasami masz rację a czasami nie ! a może mi odpowiesz na pytanie ! dlaczego np. członkowie kościoła ADS nie jedzą czekolady? nie piją kawy ? czy też herbaty ? itd! i biorąc to pod uwagę, zarzucają np. „fanatyzm SJ w kwestii krwi” (czy czasem nie jest to tak: przygadał kocioł – garnkowi !)

Ło matko kochana!!! Nie jedzą czekolady ??? :blink: To co oni mają z życia ???:(.

Pozdrawiam cieplutko

Łakomczuszka Dosia

#60 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-02-22, godz. 20:16

Łakomczuszka Dosia

.. i jak jeszcze lubisz orzeszki - to jesteś na dobrej drodze aby zostac członkiem Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich ;-) ;-) ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych