Skocz do zawartości


Zdjęcie

CORAZ JAŚNIEJSZE ŚWIATŁO


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-05, godz. 09:41

Co dla WAS oznacza "nowe światło", "coraz jaśniejsze światło"
nigdy o tym nie myślałam w ten sposób, ale znalazłam taki opis:
"Na koniec tej relacji chciałbym wrócić na chwilę do tematu "nowego światła" dawanego nam przez Ciało Kierownicze. W moim rozumieniu - wybaczcie moją ułomność - nowe światło, oznacza nowe zrozumienie. Jeżeli widzę przedmiot - stwierdzam że jest czarno-biały i okrągły. Nowe światło w tym wypadku oznaczałoby że patrząc na ten sam przedmiot stwierdzam że to piłka. Patrząc przez pryzmat słów owego starszego - "nowe światło" dawane członkom organizacji oznaczałoby - przy patrzeniu na ten sam przedmiot - stwierdzenie że to już nie jest czarno-białe i okrągłe a czerwone i kwadratowe. Mam nadzieję że kiedyś istotę "lepszego zrozumienia" poznam dogłębniej."
I włąśnie tak jest, coraz jaśniej świecące światło, będzie wydobywać szczegóły już istniejącej rzeczy, będzie ją bardziej uwidaczniać, uwypuklać............ ALE NIE ZMIENIAĆ!
Jestem ciekawa jak Wy o tym myślicie w powyższym kontekscie.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#2 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-05, godz. 10:05

Dla mnie pojęcie "nowe światło" ma tylko znaczenie świadkowskie. Nigdzie indziej z nim się nie spotkałem.
A oznacza ono dla mnie nic innego jak marketingową odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Fantastyczny był dla mnie moment, gdy zrozumiałem, że nowe światło pojawia się dopiero w momencie, kiedy czegoś CK nie jest w stanie już dalej bronić lub ze względu na odkrycia naukowe stare światło stało się idiotyzmem.
Tak więc gdy pokolenie roku 1914-tego rozciągnięto jak gumę w majtkach do niebotycznej długości i groziło to strzeleniem w ręce naciągającego, wtedy zapodano "nowe światło"
Szkoda, że przysłowiowy ciemny lud to kupił :( przynajmniej większość

#3 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-04-05, godz. 10:19

Zauważyliście: śj częściej mówi "nowe światło", niż "jaśniejsze światło".

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-04-05, godz. 10:27


#4 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-05, godz. 10:32

Zauważyliście: śj częściej mówi "nowe światło", niż "jaśniejsze światło".

bo "nowe światło" wywraca "stare światło" do góry nogami! Jaśniejsze światło - jak napisała qwerty oznaczałoby doprecyzowywanie.
U świadków zazwyczaj pojawia się "nowe światlo", które najczęściej "stare światlo" wkłada między bajki.

#5 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2008-04-05, godz. 10:40

Ciekawe co się dzieje z tymi biedakami, co oddawali za "stare światło" życie, a teraz "nowe światło" wykazuje, że tamte ofiary już nie są adekwatne do dzisiejszego stanu "światła" :huh: To jest bardzo smutne i świadczy jak dalece ŚJ są podatni na manipulacje.

#6 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-05, godz. 10:53

Ciekawe co się dzieje z tymi biedakami, co oddawali za "stare światło" życie, a teraz "nowe światło" wykazuje, że tamte ofiary już nie są adekwatne do dzisiejszego stanu "światła" :huh: To jest bardzo smutne i świadczy jak dalece ŚJ są podatni na manipulacje.

Niektórzy z nich mają się wyśmienicie :D Stoję oto przed Tobą :) W 1991 roku po raz pierwszy nieśmiało napomknąłem w zborze, że spodziewam się zmiany światła w kwestii pokolenia 1914. Zostałem posądzony o herezję i nazwany odstępcą! ( podróżujący powiedział nam wtedy, że to fundamentalna nauka śJ i na pewno się nie zmieni ) W 1995 roku zmieniono światełko - niestety nie mogłem tego nikomu przypomnieć, bo mnie już tam praktycznie nie było. Ciekawe, czy by mnie przeprosili?
Dziękuję CK za nowe światło - dzięki niemu jestem wolnym człowiekiem!

PS. Oczywiście literalnie życia nie oddałem i również wspólczuję tym, co stracili je dosłownie! I za to mam ogromny żal do WTS-u!

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-04-05, godz. 10:55


#7 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-04-05, godz. 11:12

Ciekawe co się dzieje z tymi biedakami, co oddawali za "stare światło" życie, a teraz "nowe światło" wykazuje, że tamte ofiary już nie są adekwatne do dzisiejszego stanu "światła" :huh: To jest bardzo smutne i świadczy jak dalece ŚJ są podatni na manipulacje.



Dla wierzących w życie wieczne w raju policzalne lata życia w tym systemie tracą na wartości.
Jak tu obrażać się na organizację o te 30 lat straconych, skoro oferuje wieczność?

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-04-05, godz. 11:16


#8 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2008-04-05, godz. 11:24

PS. Oczywiście literalnie życia nie oddałem i również wspólczuję tym, co stracili je dosłownie! I za to mam ogromny żal do WTS-u!

"Są w ojczyźnie rachunki krzywd, obca dłoń ich też nie przekreśli..."
Tymczasem zaś, piardnij sobie szczerze w ich kierunku.

#9 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-04-05, godz. 11:26

"Nowe światło" to prawda obowiazująca aktualnie,"pokarm" na dzień dzisiejszy. W przeciwieństwie do "starego światła", które już nie obowiązuje, i którego należy się jak najszybciej pozbyć(czytaj:wyrzucic do kosza). Tylko co to za światło, które chowa sie pod korcem???

#10 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-04-05, godz. 11:43

Nowe światło bardzo często wiąże się z niespełnionymi proroctwami, które wygłasza Straznica. Jest ich pokaźna ilość, zwłaszcza w starszej literaturze. Jeśli coś jest nieaktualne - nie da się tego rozjaśniać, a więc pojawia się nowe. Nowe światło, nowe proroctwo, nowe rozumienie, nowi świadkowie...

#11 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-04-05, godz. 11:56

I włąśnie tak jest, coraz jaśniej świecące światło, będzie wydobywać szczegóły już istniejącej rzeczy, będzie ją bardziej uwidaczniać, uwypuklać............ ALE NIE ZMIENIAĆ!

Nic dodać nic ująć. Ja powiem tyle, że po 15 latach pod grubą spódnicą Matki Organizacji mogę stwierdzić, że tam nie tylko światła ale i powietrza brakuje! W sumie czasem pojawia się nowe światło jak ktoś pod oko nam przyłoży. I ono rzeczywiście się zmienia! :P

A w Strażnicy to te światła są radosne jak świetliki, jak błędne ogniki - pojawiają się i znikają raz z jednej strony raz z drugiej. Na koniec tego świecenia dziatwa może przeczytać w liście od Matki, że np. to nie ona nauczała, że Jehowa obiecał, że nie minie pokolenie od 1914 roku , ale że drugie owce w nadgorliwości spekulowały. I to jest nowe światło od Jehowy. Z krwią też Matula daliby takie nowe światło, ale mogłoby to ją kosztować procesy rodzin ofiar, więc woli frakcjonować krew udając, że posiada jakąś tajemną wiedzę o tym, jakim prawem pełna transfuzja nie podoba się Jehowie, a frakcjonowana podoba się.

Swoją drogą łatwo wyczytać z Pisma, że nosiciele nowego światła mieli być ... fałszywi prorocy! Prawdziwi chrześcijanie mieli NIEZMIENIE głosić TĄ SAMĄ dobrą nowinę do końca. I właśnie niezmienność TEJ dobrej nowiny miała być świadectwem jej Boskiego pochodzenia. Jednak Russello-Rutherfordyści mają zaktualizowaną wersję ewangelii: "czas się przybliżył!" No i mają znaki: A to wyliczanki, a to piramidki, a to rezolucje kongresowe, a to pierwszy sputnik. No i od początku było u nich: "Oto jest (Jezus) na pustkowiu" lub (ukryty) "w (naszych) wewnętrznych pokojach!" No i mamy proroków-pośredników między Bogiem a ludźmi, którzy odbierają wiernym prawa do usprawiedliwienia i prawa do picia krwi Jezusa. Ileż oni muszą się nagadać i nagimnastykować aby odsunąć ludzi od Boga. Święcą po oczach to z lewa to z prawa. Ale czy może dziwić to, że jak dostaniesz z piąchy w oko do widzisz nowe światełka? Tak, tak, dziatki Matki - nie spekulujcie, bo się znowu zdziwicie, zę te Wasze spekulacje zobaczycie w Strażnicy ale odpowiedzialność za nie spadnie na Was. :lol:

#12 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-04-05, godz. 12:04

Idea nowego/starego światła to kręgosłup doktryn śj.
Przecież bez niego większość by dawno dopuściła do siebie myśl, że niewolnik jest kanałem (ale w tym innym znaczeniu).

BTW: był już taki jeden, co miałam na imię 'niosący światło'

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-04-05, godz. 12:07


#13 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-04-05, godz. 12:08

Dla mnie pojęcie "nowe światło" ma tylko znaczenie świadkowskie. Nigdzie indziej z nim się nie spotkałem.
A oznacza ono dla mnie nic innego jak marketingową odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Fantastyczny był dla mnie moment, gdy zrozumiałem, że nowe światło pojawia się dopiero w momencie, kiedy czegoś CK nie jest w stanie już dalej bronić lub ze względu na odkrycia naukowe stare światło stało się idiotyzmem.
Tak więc gdy pokolenie roku 1914-tego rozciągnięto jak gumę w majtkach do niebotycznej długości i groziło to strzeleniem w ręce naciągającego, wtedy zapodano "nowe światło"
Szkoda, że przysłowiowy ciemny lud to kupił :( przynajmniej większość

Samo sedno - jest klient znajdzie sie i towar! Trudno sie dziwić Cielcowi Kierowniczemu, że zachowuje sie jak Święta Krowa skoro dookoła sami prawdziwi wielbiciele mleka!

#14 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-05, godz. 18:38

Zauważyliście: śj częściej mówi "nowe światło", niż "jaśniejsze światło".

Ale nowe światło nadal oznacza, że oświetlany przedmiot pozostaje tym samym przedmiotem, tylko świecimy na niego "nowym" żródłem światła, może dostrzeżemy jakieś znaki w ultrafiolecie na tym przedmiocie ale to nadal ten sam przedmiot.
I to jest jedyna możliwość...... i w przypadku nowego światła i w przypadku jaśniejszego światła i w przypadku zmiany światła i w przypadku rozjaśniania światła :) Cokolwiek byśmy NIE ROBILI ZE ŚWIATŁEM :) OŚWIETLANY PRZEDMIOT JEST TEN SAM OD POCZĄTKU DO KOŃCA :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#15 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-04-05, godz. 18:43

Chyba że światło jest spersonifikowane. Może się zestarzeć i przejść w niebyt. I wszystkie niepowodzenia można zwalić na tego staruszka. "To on to powiedział, nie my".

#16 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-07, godz. 09:27

Nowe światło, nowe proroctwo, nowe rozumienie, nowi świadkowie...

I tak się ten bajzel kręci od dziesięcioleci! Szkoda tylko, że wielu płaci za to w swoim życiu naprawdę wysoką cenę :(

#17 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-04-07, godz. 10:51

może dostrzeżemy jakieś znaki w ultrafiolecie na tym przedmiocie ale to nadal ten sam przedmiot.

:lol: qwerty zabawna Twoja analiza swiatla i oswietlanego przedmiotu. Przypomnialas mi o korpuskularno-falowej naturze swiatla (corpus-cialo). Skutki „nowego swiatla”: „niewolnik” daje ciala co powoduje fale odstepstwa.

Pozdrawiam.
Dołączona grafika

#18 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-07, godz. 11:07

:lol: qwerty zabawna Twoja analiza swiatla i oswietlanego przedmiotu. Przypomnialas mi o korpuskularno-falowej naturze swiatla (corpus-cialo). Skutki „nowego swiatla”: „niewolnik” daje ciala co powoduje fale odstepstwa.

Pozdrawiam.

Dobre :lol:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#19 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-07, godz. 13:12

Ja tylko poszerzyłam tę teorię........
nie potrafiłam uwierzyć.......

#20 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2008-04-22, godz. 11:17

"laugh.gif qwerty zabawna Twoja analiza swiatla i oswietlanego przedmiotu. Przypomnialas mi o korpuskularno-falowej naturze swiatla (corpus-cialo). Skutki „nowego swiatla”: „niewolnik” daje ciala co powoduje fale odstepstwa."

Ze śmiechu prawie spadłem z krzesła. :lol: Super!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych