Skocz do zawartości


Zdjęcie

myśle o przystąpieniu do ŚJ


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#41 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-01-30, godz. 17:11

Na jednym z postow przeczytalem wypowiedz Jana Lewnadowskiego, ktory wrecz kazal nie spodziewac mi sie obiektywnej dyskusji, "bo to jest forum o SJ", wiec jakiej mozna sie spodziewac WYMIANY ARGUMENTOW? Mam wrazenie ze ma racje.


Nieprawda, nic takiego nie stwierdziłem. Jak zwykle apologeta Strażnicy zmyśla ile wlezie.

Znowu kalmiesz TRABKA:

Coś ci się pozajączkowało. To nie jest forum od oferowania. To jest forum od analizy nauk ŚJ, zatem jak najbardziej jest tu widziana krytyka nauk ŚJ i nic poza tym.


To twoja wypowiedz z 27.12.2004 godz. 12.57
Mam tylko nadzieje, ze nikt mnie nie zbanuje jeli nazwe cie po ludzku: klamca, wg wzoru swego ojca (Jana 8:44), bo prawdy w Tobie nie ma.
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#42 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-01-30, godz. 17:19

Czy uwazasz Norbi,że jeśli świadkowie Jehowy mają trochę tylko mniejsze grzechy niz KK to oznacza,że cieszą się uznaniem bożym i są prawdziwą religią?

To juz kolejny raz pada argument tego typu. Nasladujesz w tym Lewandowskiego, wiec daj spokoj. Nic takiego nie uwazam.
Sadze, ze jesli ktos szuka prawdziwej religii, czy czegokolwiek NAJLEPSZEGO, widzac jak KTOS to krytykuje, to spodziewa sie, ze ten KTOS ma chociaz czyste sumienie. Jesli wiec zabraliscie sie za wieszanie psow na SJ, pokazcie takim ludziom jak Wiewiorka, ze macie cos lepszego, cos co z powodzeniem mozna zastapic te "niedorzecznosci" SJ. Ale Wy (jako grupa i kazdy z osobna) nie macie nic do zaoferowania w zamian tylko krytyke. A krytykowac potrafi kazdy, wiec tak naprawde nie macie nic cennego.
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#43 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2005-01-30, godz. 18:22

Drogi Norbi 29

Wygląda na to, że w chwili obecnej nie ma dla Ciebie odpowiedniego lekarstwa.
Jest takie staropolskie powiedzenie "mądrej głowie dość dwie słowie"
I jeszcze takie jak "prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
I chyba już nie typowo Polskie lecz czyż nie głęboko mądre a mianowicie: "wiedza jest dla ludzi mądrych"

Ty już nie potrafisz istnieć bez wroga, którego wskazali Ci przewielebni z Nadarzyna.
Będziesz Go zwalczał ze wszystkich sił swoich, z całej duszy twojej, z całego serca swego.
Jeśli tak zrozumiałeś słowa Pana o miłości wzajemnej, nakazującej kochać, może nawet przede wszystkim nieprzyjaciół swoich, Bóg Najwyższy niech Cię ma w Swojej opiece.

Moim zdaniem tylko w Nim jest dla ciebie jakaś nadzieja. Weź zatem swoją Biblię i pomódl się, tak jak nakazał Jezus Chrystus a ja pomodlę się z tobą

Modlitwa

5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy.
Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać.
"Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.
6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
7Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani.
8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.

Wy zatem tak się módlcie:

9 Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię" Twoje!
10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
11 Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili:
13i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.

Pozdrawiam
Polarm

#44 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2005-01-30, godz. 19:11

> Nie wiem dlaczego chciałabyś przejść do tej organizacji. Może Cię zachwycili swoją nauką. Jeśli tak, to warto też przyjrzeć się drugiej stronie medalu. Polecam Ci strony http://www.brooklyn.warsaw.com.pl http://www.watchtower.org.pl http://www.trinitarians.info (jest tam cały dział „Świadkowie Jehowy”) oraz książkę „W obronie wiary” pana Bednarskiego, którą można znaleźć również na http://www.trinitarians.info


Nigdy nie zrobię czegoś takiego w stosunku do Katolików [a tak czyniłem]. Nałożenie komukolwiek nowych praw moralnych jest sprawą niezwykle delikatną. Strony które podałeś wpływają niesamowicie rażąco na psychikę człowieka. Przede wszystkim ukierunkowują na odpowiedni sposób/tryb dochodzenia do prawdy. Moim skromnym zdaniem taki typ* myślenia oddala człowieka od Boga.
Lata obserwacji, wyczucia zachowań, by dostrzec pewne zależności. Żeby komuś przedstawić prawdę należy ją samemu w sobie mieć. Lepiej Grzesio gdybyś przysiadł się do tej kobiety i pokazał jej co jest naprawdę warte życia. Dostrzegam, że droga prawdziwego człowieka istnieje w każdym z nas.


Możliwość przekazania prawdy własnymi wargami... jest niezwykle wielkim przywilejem i darem... kto to zrozumie, nigdy nie będzie agresywny i nie odbierze drugiemu człowiekowi życia

* [Ten styl oczywiście nie prezentują jedynie te strony]

#45 grzesiek32

grzesiek32

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 184 Postów

Napisano 2005-01-30, godz. 20:30

Na dzień dobry muszę wyznać, że po ostatniej naszej rozmowie zawiodłem się na Tobie Yogiii.

Nigdy nie zrobię czegoś takiego w stosunku do Katolików [a tak czyniłem]. Nałożenie komukolwiek nowych praw moralnych jest sprawą niezwykle delikatną. Strony które podałeś wpływają niesamowicie rażąco na psychikę człowieka. Przede wszystkim ukierunkowują na odpowiedni sposób/tryb dochodzenia do prawdy. Moim skromnym zdaniem taki typ* myślenia oddala człowieka od Boga.


To jest ten właśnie cały Wasz obiektywizm. Ja podać strony, ja źle zrobić, ŚJ podać broszury w stylu „czy wierzyć w Trójcę” – ŚJ dobrze zrobić. Otóż drogi Yogiii, ja jedynie chciałem, żeby ta wiewiórka miała na to spojrzenie z 2 stron, a nie tylko z jednej. Ja znam dobrze praktyki ŚJ – oni przedstawiają sprawy tylko od swej własnej strony od razu narzucając interpretację Biblii nie dając szans, aby spojrzeć na to z krytycznego punktu widzenia. Ja tutaj nigdzie nie pisałem tej nowej osobie, że nauka ŚJ jest zakłamana, i że tylko na tych stronach, co podałem, znajdzie prawdę. Ja tylko podałem strony, aby mogła sama we własnym sumieniu rozstrzygnąć, gdzie leży prawda. Osobie nie mającej rozeznania w Biblii można wcisnąć, co tylko się chce. Jest tak wiele wykładni Biblii i każdemu się wydaje, że ma rację, że zawsze bardzo łatwo nakierować na swój specyficzny tok myślenia, narzucając mu swoją wykładnię. I Ty to Yogi na pewno wiesz. Czy jak chodziłeś swego czasu po domach i rozdawałeś te broszury to nie przychodziły ci te własne Twoje słowa na myśl? Tylko jak ja chciałem, aby ta osoba mogła spojrzeć bardziej obiektywnie na te sprawy po zapoznaniu się z publikacjami ŚJ, to mi zwróciłeś uwagę?

Lepiej Grzesio gdybyś przysiadł się do tej kobiety i pokazał jej co jest naprawdę warte życia.


O co Ci tutaj chodzi? Moje życie osobiste to jest nie Twoja sprawa. Ostatnio rozmawialiśmy bardzo, bardzo dawno temu, więc nawet nie możesz nic wiedzieć na temat mojego prywatnego życia. Co ma wspólnego przystawanie do jakiejś kobiety z merytoryką, lub z ilością racji w mojej argumentacji? Czy św. Piotr, który miał kobietę, miał więcej racji od św. Pawła, który nie miał kobiety? Jaką tutaj zależność widzisz? Co tu ma piernik do młyna i robienie sobie takich wycieczek w żaden sposób nie związanych z tematem dyskusji?

Pozdr.
Serwis monoteistyczny - trynitarny:
trinitarians.info, apologetyka.info

#46 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2005-01-31, godz. 08:25

Grześ, niczego się nie nauczyłeś i za swój brak zrozumienia nie staraj się obwiniać innych [nazywając ich chamami i w przy tym jednocześnie naznaczając się naśladowcą Chrystusa]. Twój sposób myślenia oparty na podanych przez Ciebie linkach jest bardzo zamknięty [trzymający się tylko jednego sposobu dochodzenia do prawdy]. O agresji nie będę wspominał.

>> [GZ] To jest ten właśnie cały Wasz obiektywizm. Ja podać strony, ja źle zrobić, ŚJ podać broszury w stylu „czy wierzyć w Trójcę” – ŚJ dobrze zrobić. Otóż drogi Yogiii, ja jedynie chciałem, żeby ta wiewiórka miała na to spojrzenie z 2 stron, a nie tylko z jednej. Ja znam dobrze praktyki ŚJ – oni przedstawiają sprawy tylko od swej własnej strony od razu narzucając interpretację Biblii nie dając szans, aby spojrzeć na to z krytycznego punktu widzenia. Ja tutaj nigdzie nie pisałem tej nowej osobie, że nauka ŚJ jest zakłamana, i że tylko na tych stronach, co podałem, znajdzie prawdę. Ja tylko podałem strony, aby mogła sama we własnym sumieniu rozstrzygnąć, gdzie leży prawda. Osobie nie mającej rozeznania w Biblii można wcisnąć, co tylko się chce. Jest tak wiele wykładni Biblii i każdemu się wydaje, że ma rację, że zawsze bardzo łatwo nakierować na swój specyficzny tok myślenia, narzucając mu swoją wykładnię. I Ty to Yogi na pewno wiesz. Czy jak chodziłeś swego czasu po domach i rozdawałeś te broszury to nie przychodziły ci te własne Twoje słowa na myśl? Tylko jak ja chciałem, aby ta osoba mogła spojrzeć bardziej obiektywnie na te sprawy po zapoznaniu się z publikacjami ŚJ, to mi zwróciłeś uwagę?

Na samym wstępie, jak zwykle i nie po raz pierwszy: generalizacja. Ty podasz jej swoje, ja podam jej swoje i wierz mi, cały cel nauki pójdzie w las.

>>> [cytat Yogiii] Lepiej Grzesio gdybyś przysiadł się do tej kobiety i pokazał jej co jest naprawdę warte życia.

>> [GZ] O co Ci tutaj chodzi? Moje życie osobiste to jest nie Twoja sprawa. Ostatnio rozmawialiśmy bardzo, bardzo dawno temu, więc nawet nie możesz nic wiedzieć na temat mojego prywatnego życia. Co ma wspólnego przystawanie do jakiejś kobiety z merytoryką, lub z ilością racji w mojej argumentacji? Czy św. Piotr, który miał kobietę, miał więcej racji od św. Pawła, który nie miał kobiety? Jaką tutaj zależność widzisz? Co tu ma piernik do młyna i robienie sobie takich wycieczek w żaden sposób nie związanych z tematem dyskusji?

Przeraża mnie Twoje podejście. Jesteś zamknięty na wszelkie argumenty i nic już nie dodam w tej sprawie, bo wyjaśnienie już wczoraj Ci dałem, zacytuję:

[cytat Yogiii] Lepiej Grzesio gdybyś przysiadł się do tej kobiety i pokazał jej co jest naprawdę warte życia.

[objaśnienie] dokładnie, to moja szczera zachęta, która jest kwintesencją poznania prawdy - chciałbym mieć nauczyciela który by mi objaśniał rzeczy za pomocą własnego przykładu [jak Różewicz po przeżyciu obozu kon.]. Twoja zachęta co do stron jest sucha w porównaniu do Twojej prawdziwej osoby ze szczerym sercem która może przekazać znacznie więcej

#47 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-01-31, godz. 10:51

Do Norbi29



Piszesz:
„Wiewiorka! Obserwuje te dyskusje tutaj jakis czas, ostanio rzadziej... Nawet wywolalem jakas tam dyskusje, ktora okazala sie niezwykle jalowa. Na jednym z postow przeczytalem wypowiedz Jana Lewnadowskiego, ktory wrecz kazal nie spodziewac mi sie obiektywnej dyskusji, "bo to jest forum o SJ", wiec jakiej mozna sie spodziewac WYMIANY ARGUMENTOW? Mam wrazenie ze ma racje.

I dalej odpowiadasz JL:

„Znowu kalmiesz TRABKA:
QUOTE
Coś ci się pozajączkowało. To nie jest forum od oferowania. To jest forum od analizy nauk ŚJ, zatem jak najbardziej jest tu widziana krytyka nauk ŚJ i nic poza tym.

To twoja wypowiedz z 27.12.2004 godz. 12.57
Mam tylko nadzieje, ze nikt mnie nie zbanuje jeli nazwe cie po ludzku: klamca, wg wzoru swego ojca (Jana 8:44), bo prawdy w Tobie nie ma.”


Norbi29 dlaczego wyrwałeś wypowiedź JL z kontekstu, zmieniłeś jej sens i na tej podstawie zarzucasz JL kłamstwo?
Jan zwrócił ci tylko uwagę, że na tym forum rozmawia się o wierzeniach śJ, nikt natomiast nie wychwala i nie agituje za swoją religią (no poza pewnymi wyjątkami ...), a ty od razu, że : „Na jednym z postow przeczytalem wypowiedz Jana Lewnadowskiego, ktory wrecz kazal nie spodziewac mi sie obiektywnej dyskusji, "bo to jest forum o SJ", wiec jakiej mozna sie spodziewac WYMIANY ARGUMENTOW?”
Między agitacją, a rzeczową dyskusją na temat nauk śJ jest zdaje się mała różnica, ot tak wielkości Mont Ewerest. Czyżbyś po studiowaniu nauk CK zatracił zdolność czytania ze zrozumieniem? To uważaj, bo takimi wypowiedziami robisz z siebie oszusta i kłamcę, mimo tego, że to z Jana chciałeś zrobić kłamcę.

Piszesz:
„Jest tutaj pewne towarzystwo wzajemnej adoracji, ktora wzajemnie leje miod we wlasne serca, (...). Mysle, jestem juz pewnien nawet, ze jesli chcesz poznac obiektywne zdanie do SJ, to to forum jest NAJGORSZYM DO TEGO MIEJSCEM. Dyskusje tego forum wylacznie burza (przepraszam WOJTEK I ELIHU, to oczywiscie nie o was ), nic nie dajac w zamian."

A jaki wkład w budowanie innych wnoszą Wojtek i Elihu, że ich przepraszasz, iż to nie o nich? Może jasno i wyraźnie odpowiadają na pytania zadawane im odnośnie nauki CK? Czy też tak budujące jest ich osądzanie tych, co nie zgadzają się z nauką CK i żądają od nich biblijnego uzasadnienia tych nauk?
A twoja postawa Norbi29? „Czesiek okaż się mężczyzną i odpowiedz na pytania Wojtka” – może to jest budujące? A może ten miodek jaki śJ i ich sympatycy leją na swoje serca?
Wybacz Norbi29, ale nie znoszę, jak śJ zarzucają innym to, co sami robią, mierzi mnie taka obłuda.
Poza tym obiektywną prawdę o śJ może powiedzieć tylko Bóg, bo każda ludzka dyskusja będzie nacechowana subiektywizmem, czy tego chcemy, czy nie. A to co prezentuje CK w swoich publikacjach przedstawiając siebie i swoją organizację – czyż nie wspaniały przykład subiektywizmu i do tego poprzez różowe okulary? Chociaż często mam wrażenie, że doskonale wiedzą, jacy są, a ich wypowiedzi są po prostu zwodzeniem ludzi ( przykładem jest wypowiedz, w której zapewniają, że w pokorze oczekują na to, co każe głosić im Jehowa w zestawieniu z nauką o jaśniejszym świetle)

Piszesz:
„Ja podjalem decyzje o przystapieniu do zboru. NIKT nie bedzie za to odpowiedzialny, bo decyzje podjalem sam.”

Fajnie. Cieszy mnie ta wypowiedź. To oznacza, że zgadzasz się z nauką Ck, zbadałeś ją, a do tego pewnie już udajesz się na głoszenie tych „prawd” nauczanych przez „niewolnika”.
Tym samym mam pełne prawo żądać od ciebie, na podstawie Biblii, odpowiedzi na moje pytania zadane w wątku „pytania do śJ”. Jak zbadałeś naukę CK, to nie powinienneś mieć kłopotów z odszukaniem odpowiednich cytatów z Biblii i podania ich, abym i ja mógł uwierzyć, że nauka CK jest w pełni zgodna z Biblią.
Chyba, że dla ciebie prawda zawarta w Biblii nie ma znaczenia i wolisz słuchać ludzkich filozofii, a Jan Lewandowski miał rację pisząc mi, że:
„Marzenia ściętej głowy Takie fragmenty przecież nie istnieją. Poczekasz sobie do Armagedonu”
To czekam na twoje odpowiedzi, zawsze możesz popytać o nie swoich nauczycieli, jeśli czegoś jeszcze nie wiesz, a oni swoich, łącznie z zapytaniami do Nadarzyna lub i wyżej.

Piszesz:
„Ja przekonalem sie sam, ze szkoda czasu na dyskusje na tym forum. Oczywiscie kazdy ma wlasna wole, wiec zrobisz co uznasz za stosowne, ale przekonalem sie, ze tutaj jest tylko KRYTYKA, jednak Kosciol Kat., ktory tak tu promuja, nie tylko jest winny wiekszych grzechow i wiekszej ich ilosci niz organizacja SJ. Po za tym nie wyjasnia zadnych proroctw biblijnych , nie moze byc zatem zadnym SWIATLEM. Po prostu jest CIEMNOSCIA.”

A jakie proroctwa wyjaśnia Strażnica? I w jaki sposób?
Bo jeśli prawdą jest to, co pisze apostoł Paweł w liście do Rzymian, że kiedy „poganie w pełni wejdą” Bóg odwróci bezbożność od Izraela, (a ja wierzę, że tak się stanie, bo mówi o tym Biblia), to kiedy w swoich publikacjach CK dostosowuje proroctwa dotyczące Izraela i Judy do swojej organizacji aby pokazać, że w ten sposób następuje ich wypełnienie, jest niczym innym, jak zwodzeniem ludzi i nie trzymaniem się Biblii. Jest podważaniem Słowa Bożego i autorytetu Boga.
Ale masz sposobność pokazania, że jednak Bóg odrzucił Izraela na zawsze, wbrew temu, co jest napisane w Liście do Rzymian, gdyż jedno z moich pytań dotyczy tej kwestii. Czekam na odpowiedni fragment z Biblii, który bez filozoficznego komentarza będzie mówił o tym, co naucza CK.

Piszesz:
„Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42”


No to zacznij wyciągać tą belkę ze swego oka. Miłego wyciągania.
Czesiek

#48 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-01-31, godz. 17:22

Tym samym mam pełne prawo żądać od ciebie, na podstawie Biblii, odpowiedzi na moje pytania zadane w wątku „pytania do śJ”.

Jak pamietasz ja rowniez domagalem sie od was odpowiedzi na moje pytania, a nawet udowodnienia nieprawdziwosci pogladow. Jesli nie wierzycie, np. w czasy pogan wg wyjasnien SJ, pokazcie jak rozumiecie slowa Jezusa. Ale nikt nie podjal sie dyskusji, wiec i ja nie zamierzam.
W jednej rzeczy Trabka mial racje: "marzenia scietej glowy", ze kiedykolwiek, zamiast krytykowac - zaczniecie analizowac i wypatrywac wypelnienia proroctw. Jestescie jak dzieci z przypowiesci Jezusa: gram - zle, nie gram - zle - Mateusza 11:17 - tylko krytyka! zastanawialem sie kiedys kiedy ta przypowiesc bedzie miala zastosowanie do zycia i znalazlem jej zastosowanie TUTAJ!
Usiadzcie spokojnie, zamiast modlic sie o innych i sami pomodlcie sie o zrozumienie - bo jest cenniejsze niz "ukryte skarby" Przyp. 2:3
Ale nie wierze, ze tacy dyskutanci jak wy (uogolniam z przyzczyn obiektywnych), poswieca czas na wlasna wiare. Krytyka i opowiadanie bzdur jest latwiejsze.

I jeszcze jedna uwage do wszystkich:
poniewaz jedynym argumentem, ktory przekonuje takich ludzi jak Jan Lewandowski itp. sa dokumenty koscielne, do ktorych normalny czlowiek nie ma dostepu (swiadczy to tylko o ich waznosci i aktualnosci), nie zas pisma i ksiazki katolickie, a nawet pismo Swiete (sic!), proponuje przyjac zasade, ze Starznica jako zwykle omylne pismo nie byla brana pod uwage podobnie jak: pisma katolickie, a nawet pisma z imprimatur. Jesli chcecie fragmenty dyskusji - a napewno bedziecie chcieli, choc i tak nic wam to nie da - poszukam!
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#49 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-01-31, godz. 20:41

brawo Norbi29 !!!
Godny uczeń swoich nauczycieli, jak na pytania nie ma odpowiedzi, to najlepiej unikać odpowiedzi i winę za to zwalić na zadającego pytania.
Jest to bardzo częsta postawa osób z organizacji z którymi rozmawiam.
Jesteś więc gotowy aby wstąpić w szeregi śJ.
Jeszcze raz BRAWO!!!
Czesiek

#50 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-01-31, godz. 22:17

Do Norbi29

Piszesz:
„Jak pamietasz ja rowniez domagalem sie od was odpowiedzi na moje pytania, a nawet udowodnienia nieprawdziwosci pogladow. Jesli nie wierzycie, np. w czasy pogan wg wyjasnien SJ, pokazcie jak rozumiecie slowa Jezusa. Ale nikt nie podjal sie dyskusji, wiec i ja nie zamierzam.”

Ja dałem tobie i wszystkim śJ wspaniałą szansę udowodnienia, że nauki jakie głosi CK, są w pełni zgodne z Biblią. Mimo, że cytaty podane w pytaniach przeczą temu. Czy skorzystacie, czy nie to wasza sprawa. Co najwyżej brakiem odpowiedzi tylko utwierdzicie przekonanie, że CK głosi tylko ludzkie nauki sprzeczne z Biblią.

Inną rzeczą jest to, że nie udzielając odpowiedzi pokazujecie, że nie szanujecie Biblii i Boga, gdyż to On nakazał przez apostoła Piotra, aby ci, co uświęcają Jezusa Chrystusa w swoich sercach byli zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej.” (1 Piotr. 3:15 BW). Tym samym z chwilą, gdy żądam od was uzasadnienia tego, co głosicie za CK, brak odpowiedzi jest wyrazem waszego nieposłuszeństwa Bogu.

Piszesz:
„W jednej rzeczy Trabka mial racje: "marzenia scietej glowy", ze kiedykolwiek, zamiast krytykowac - zaczniecie analizowac i wypatrywac wypelnienia proroctw.”

Po raz kolejny wyrywasz wypowiedz Jana Lewandowskiego z kontekstu i nadajesz jej inny sens. Takie postępowanie jest oszustwem, jakbyś nie wiedział tego.
Drugie oszustwo w tym tekście, to twój zarzut, że nie analizuję i nie wypatruję wypełniania się proroctw. Chociażby zbadanie nauki CK na temat proroctw wymaga wcześniejszego zapoznania się z nimi. Podejrzewam, że nie tylko ja z tych, co nigdy nie byli śJ, zanim zaczęliśmy badać naukę Strażnicy, zbadaliśmy to, co głosi Biblia. A że nie zawsze się wypowiadam na forum, to dla tego, że nie mam na to czasu, lub temat mnie nie interesuje, lub nie mam zamiaru brać udziału w słownych przepychankach.

Piszesz:
„Usiadzcie spokojnie, zamiast modlic sie o innych i sami pomodlcie sie o zrozumienie - bo jest cenniejsze niz "ukryte skarby" Przyp. 2:3
Ale nie wierze, ze tacy dyskutanci jak wy (uogolniam z przyzczyn obiektywnych), poswieca czas na wlasna wiare. Krytyka i opowiadanie bzdur jest latwiejsze.”


To tak z własnego doświadczenia piszesz Norbi29, że opowiadanie bzdur jest łatwiejsze od poświęcenia czasu na zrozumienie własnej wiary? Znowu uogólnienie i zarzut, kiedy nie zna się dyskutantów. A może tak lepiej zamiast krytykować innych, zbadaj wiarę jaką uznajesz za „prawdę” i daj odpowiedź na moje pytania. Przynajmniej kiedy nie będziesz atakował innych, unikniesz przypięcia ci łatki oszczercy i oszusta.
Czesiek

#51 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-01-31, godz. 22:38

Drugie oszustwo w tym tekście, to twój zarzut, że nie analizuję i nie wypatruję wypełniania się proroctw.

No to pokaz mi te wasze zrozumienie proroctw! Cale to forum pelne jest nienawisci i pierdulek typu oszust itp. Jesli tak, to i Jezus byl oszustem kiedy nie odpowiedzial na pytania faryzeszy. Jestem wiec w dobrym towarzystwie - oszusta Jezusa, ktory uznal ze nie warto rzucac perel miedzy wieprze. Natomiast Czesiu znalazles sie w drugim, pokazniejszym gronie - faryzeuszy, ktorzy nie odpowiedzieli, jak ty na pytanie Jezusa. Wiesz o jakim wydarzeniu mowie, czy tez potrzebna wskazowka w znalezieniu? :D
Czekam kiedy zaczniesz mi udawadniac moje pytania. Nie chce mi sie ich powtarzac, ty potrafisz je znalezc. Pa
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#52 Grodzik

Grodzik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 71 Postów
  • Lokalizacja:Babilon Wielki

Napisano 2005-02-01, godz. 13:44

Czekam kiedy zaczniesz mi udawadniac moje pytania. Nie chce mi sie ich powtarzac, ty potrafisz je znalezc


Oczywiście wziąłeś pod uwagę, że Czesiek nie jest katolikiem?
pzdr

#53 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-02-01, godz. 19:25

Norbi:

Ale nie podejmuj jej na TAK, jesli Jehowa nie jest dla ciebie Ojcem, kochajacym przyjacielem.

Czyżby Wiewiórka miała się szansę załapać do 144 000? Bo zawsze mi się wydawało że tylko "pomazańcy" mogą nazywać Jehowę swoim Ojcem (kwestia okupu Jezusa), a reszta niestety nie ma przywileju bycia dzieckiem Bożym.... cóż Norbi, albo ja coś pomieszałem albo ty nie wiesz co głoszą ŚJ :blink:


Grodzik:

[....]Co zaś do tego co mówi lantis mnie sie wydaje, że każdy śJ może nazywać Jehowę ojcem, bo to troche inny temat niż braterstwo z Chrystusem.

pzdr


Cześć Grodzik, sprawdziłem - jednak tylko 144000 może wg TS nazywać Jehowe swoim Ojcem, a reszta ŚJ (czyli tzw. "wielkiej rzeszy") już nie....

Czyli kwestia:

Ale nie podejmuj jej na TAK, jesli Jehowa nie jest dla ciebie Ojcem, kochajacym przyjacielem.

wypowiedziana przez ŚJ brzmi dość dziwnie...


pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#54 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-02-01, godz. 20:10

Do norbi29

Piszesz:
No to pokaz mi te wasze zrozumienie proroctw!”

Jak należy rozumieć proroctwa pochodzące od Boga, pokazuje wypełnienie proroctw dotyczących pierwszego przyjścia Pana Jezusa. Wszystkie wypełniły się dosłownie i nic nie trzeba było odpowiednio interpretować, jak czyni to CK. Tak samo będzie przy powtórnym przyjściu Pana Jezusa, wystarczy obserwować uważnie to co się dzieje na świecie i porównywać z tym co zapowiedział Bóg poprzez proroków. Czy potrzebne jest jakieś „specjalne” zrozumienie? Wątpię, mimo, że CK stara się wszystkich przekonać, że tylko oni mają to zrozumienie. Kiedy bada się ich naukę to widać, że raczej to zrozumienie mijało się z tym, co pokazał czas (rok 1914, 1925, 1975, interpretacja „tego pokolenia, które nie przeminie” i wiele innych interpretacji proroctw).

Piszesz:
„”Cale to forum pelne jest nienawisci i pierdulek typu oszust itp. Jesli tak, to i Jezus byl oszustem kiedy nie odpowiedzial na pytania faryzeszy. Jestem wiec w dobrym towarzystwie - oszusta Jezusa, ktory uznal ze nie warto rzucac perel miedzy wieprze. Natomiast Czesiu znalazles sie w drugim, pokazniejszym gronie - faryzeuszy, ktorzy nie odpowiedzieli, jak ty na pytanie Jezusa. Wiesz o jakim wydarzeniu mowie, czy tez potrzebna wskazowka w znalezieniu?”

Czy analizowałeś to wydarzenie na które się powołujesz? Bo mam wątpliwości co do tego.

Po pierwsze: na to pytanie Pan Jezus nie odpowiedział, natomiast w chwilę później odpowiada na inne pytania i do tego też te zadane przez faryzeusza, zauważyłeś to. Chyba nie.

Po drugie: to nie brak odpowiedzi wytykam ci jako oszustwo, ale przeinaczanie wypowiedzi innych uczestników, oraz zarzuty nie pokrywające się z faktami jakie stawiasz powodują, że wyglądasz jak oszust – tak Pan Jezus nie postępował. A to co napisałeś czym jest, jeśli nie oszukiwaniem siebie i innych, że Jezus jest oszustem, bo nie odpowiedział na pytania faryzeuszy? Ja po prostu pokazuję ci, jak wyglądasz w oczach innych ludzi tak postępując, a ty sam zdecyduj, czy dalej chcesz tak postępować, czy zaprzestaniesz takich oszukańczych praktyk.

Po trzecie: ty nie jesteś Panem Jezusem Chrystusem. Nie wiesz jak On, co jest w sercu innych ludzi. On wiedział, dlaczego zadali mu takie pytanie i brak Jego odpowiedzi wcale nie jest oznaką, że jak piszesz: „uznal ze nie warto rzucac perel miedzy wieprze”

Po czwarte: kto dał ci prawo osądzania innych w tym i mnie. Czyżbyś uważał się za Boga, że tak postępujesz?

Po piąte: nie muszę odpowiadać na wszystkie pytania pojawiające się na tym forum, a na pewne pytania nie odpowiem, nawet jeśli ktoś mi je zada, ale podam powód, dlaczego. Czy to czyni ze mnie faryzeusza, raczej nie. Mimo, że ty i Wojtek tak mnie osądziliście. Wasze postępowanie w tej sprawie rodzi we mnie pytanie, czy wy zdajecie sobie sprawę z tego kim byli faryzeusze i za co tak naprawdę Pan Jezus ich skarcił?

Po szóste: To nie ja nakładam na was obowiązek odpowiedzi na moje pytania. Robi to Bóg w Piśmie Świętym. Chyba, że wasze zapewnienia, iż śJ są sługami Boga i są mu posłuszni, są jedynie oszustwem jakie CK wmówiło swoim wyznawcą, natomiast Biblia dla śJ nie ma najmniejszego znaczenia, Co pokazuje między innymi i twoje zachowanie na tym forum.

Po siudme: brak odpowiedzi na moje pytania z twojej strony, jak i ze strony innych śJ jest waszym nieposłuszeństwem Bogu, czy tego chcecie, czy nie.

Piszesz:
„Czekam kiedy zaczniesz mi udawadniac moje pytania. Nie chce mi sie ich powtarzac, ty potrafisz je znalezc.”

Nie rozumiem, o co ci chodzi z tym „udawadniac moje pytania” Poza tym starałem się odpowiedać na te pytania, które były kierowane do mnie, jeśli jakieś pominąłem, to powtórz je, abym mógł na nie odpowiedzieć.
A szukać nie będę, choćby z tego powodu, że nie mam stałego łącza i nie stać mnie na siedzenie godzinami w necie.
Czesiek

#55 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-02-01, godz. 20:27

Do lantis

Piszesz:
„Cześć Grodzik, sprawdziłem - jednak tylko 144000 może wg TS nazywać Jehowe swoim Ojcem, a reszta ŚJ (czyli tzw. "wielkiej rzeszy") już nie....”

Kłopot z nauką śJ jest taki, że to samo słowo nie zawsze oznacza to samo.

Dla 144000 słowo Ojciec oznacza, że zostali zrodzeni z wody i Ducha, są usynowieni, są braćmi Jezusa.

Dla „wielkiej rzeszy” nazwanie Boga Ojcem znaczy tylko to, że zostali przez Niego stworzeni i nic więcej.
Czesiek

#56 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-02-01, godz. 22:14

Po piąte: nie muszę odpowiadać na wszystkie pytania pojawiające się na tym forum, a na pewne pytania nie odpowiem, nawet jeśli ktoś mi je zada, ale podam powód, dlaczego.


Po siudme: brak odpowiedzi na moje pytania z twojej strony, jak i ze strony innych śJ jest waszym nieposłuszeństwem Bogu, czy tego chcecie, czy nie.

Myslalem ze Biblia dotyczy wszystkich a nie tylko SJ. Wiec jesli Piotr pisze, zeby byc gotowym do obrony, to jest to rada dla chrzescijan. Jesli to nie rada dla Czesia - to Czesio nie jest chrzescijaninem. Niech i tak bedzie.

Po drugie: kto dal ci prawo do osadzania kogokolwiek? Wyjmij belke z oka.
Po trzecie: PO SIÓDME sie pisze, slonko...
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#57 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-02-01, godz. 22:16

Oczywiście wziąłeś pod uwagę, że Czesiek nie jest katolikiem?
pzdr

Jakie to ma znaczenie? Nie rozmawiamy o katolikach, przeciez.
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#58 grzesiek32

grzesiek32

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 184 Postów

Napisano 2005-02-02, godz. 09:22

Yogiii, ja nie bez powodu nazwałem Cię chamem i Ty wiesz o co chodzi. I wtedy również Ci powiedziałem, że cokolwiek jest pomiędzy nami na priva nie ma prawa wyjść na zewnątrz. Ty masz to najwyraźniej gdzieś. Taką masz tendencję do tego, którą już miałeś od dawna, gdy nawiązywałeś do naszych prywatnych rozmów ujawniając pewne szczegóły i to nie zgodne z prawdą. Przykład tego mamy tutaj:
http://watchtower.or...wtopic=30&st=90
(Twój post z 2004-03-11 16:06, patrz jeszcze następna moja odpowiedź)

Nasza apologetyka jest po to, żeby rozwiać niepokoje dogmatyczne rozsiane przez Świadków Jehowy. Jak się kogoś zapyta, czemu przeszedł z Kościoła Katolickiego do ŚJ, to odpowiedzią nie będzie: „Bo ludzie tam byli źli, nie dawali dobrego świadectwa”, tylko zawsze to będzie: „Bo to jest nauka fałszywa”. Także Twoje sugestie, aby przejść na inne pole działania oparte tylko na moim włanym przykładzie i dawaniu tylko dobrego świadectwa są mało warte, gdyż wg nas taki zakres działania jaki prowadzimy jest również potrzebny. Można być psycholożkiem, podbijać serca pięknymi słówkami - my tego nie bronimy, ale my akurat mamy inny dar, który również jest cenny i potrzebny i przez to staramy się go wykorzystać.

Pozdrawiam
Serwis monoteistyczny - trynitarny:
trinitarians.info, apologetyka.info

#59 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2005-02-02, godz. 12:45

Grzesiek

Jesteś ode mnie starszy a zachowuję się bardziej dojrzale niż Ty, zdajesz sobie z tego sprawę? Nie rób sobie więcej wstydu bo nie dość że nie jesteś w stanie zrozumieć prostego zdania to jeszcze do tego jesteś agresywny.

Nie po raz pierwszy zresztą.

#60 Grodzik

Grodzik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 71 Postów
  • Lokalizacja:Babilon Wielki

Napisano 2005-02-02, godz. 14:14

Oczywiście wziąłeś pod uwagę, że Czesiek nie jest katolikiem?
pzdr

Jakie to ma znaczenie? Nie rozmawiamy o katolikach, przeciez.

Pamiętasz siedem pytań zadanych przez Cześka śJ?? Nie odpowiedziałeś ani ty, ani Wojtek, a zawaliliście go pytaniami o katolicyzm. O to mi chodziło.
pzdr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych