Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego?


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 samira12

samira12

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:belgia

Napisano 2008-05-18, godz. 21:42

to pytanie zadaje sobie od dawna i nie umiem znalezc odpowiedzi: Dlaczego chrzescijanie jedza mieso wieprzowe? Ktore jest zakazane gdyz swinia jest zwierzeciem nieczystym III ks mojzeszowa 11:7 ;) ;)
surah ar-rum 31-32"NAWRACAJCIE SIE DO NIEGO,BOJCIE SIE GO,ODPRAWIAJCIE MODLITWE I NIE BADZCIE Z LICZBY TYCH, KTORZY JEMU DODAJA WSPOLTOWARZYSZY!
ANI TEZ SPOSROD TYCH,KTORZY PODZIELILI SWOJA RELIGIE,TWORZAC SEKTY; PRZY CZYM KAZDA FRAKCJA ODSZCZEPIENCZA CIESZY SIE TYM,CO ZACHOWUJE"

#2 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-05-18, godz. 22:31

Dlaczego chrzescijanie jedza mieso wieprzowe?

Z tego samego powodu, dla którego adwentyści nie stosują tygodniowej kwarantanny podczas menstruacji (Kpł 15:19)
Dołączona grafika

#3 samira12

samira12

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:belgia

Napisano 2008-05-20, godz. 20:23

Z tego samego powodu, dla którego adwentyści nie stosują tygodniowej kwarantanny podczas menstruacji (Kpł 15:19)


nie jestem adwentystka wiec nie wiem??????????????????????????????
surah ar-rum 31-32"NAWRACAJCIE SIE DO NIEGO,BOJCIE SIE GO,ODPRAWIAJCIE MODLITWE I NIE BADZCIE Z LICZBY TYCH, KTORZY JEMU DODAJA WSPOLTOWARZYSZY!
ANI TEZ SPOSROD TYCH,KTORZY PODZIELILI SWOJA RELIGIE,TWORZAC SEKTY; PRZY CZYM KAZDA FRAKCJA ODSZCZEPIENCZA CIESZY SIE TYM,CO ZACHOWUJE"

#4 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-20, godz. 20:27

Czy chrześcijanie różnią się od żydów?

#5 samira12

samira12

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:belgia

Napisano 2008-05-20, godz. 20:31

Czy chrześcijanie różnią się od żydów?


no oczywiscie
surah ar-rum 31-32"NAWRACAJCIE SIE DO NIEGO,BOJCIE SIE GO,ODPRAWIAJCIE MODLITWE I NIE BADZCIE Z LICZBY TYCH, KTORZY JEMU DODAJA WSPOLTOWARZYSZY!
ANI TEZ SPOSROD TYCH,KTORZY PODZIELILI SWOJA RELIGIE,TWORZAC SEKTY; PRZY CZYM KAZDA FRAKCJA ODSZCZEPIENCZA CIESZY SIE TYM,CO ZACHOWUJE"

#6 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-05-20, godz. 20:33

Dlaczego chrześcijanie wsuwają wieprzowinę? Bo nikt im nie zabronił i nie powiedział że to nieczyste mięso. Księga mojżeszowa (cała piątka) nie dotyczy chrześcijan tylko żydów.
BTW ostatnio pewien gorliwy muzułmanin wytłumaczył mi dlaczego świnia jest zwierzęciem nieczystym. Podobno Koran o tym wspomina. Czy potwierdzasz?

#7 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-21, godz. 07:02

nie jestem adwentystka wiec nie wiem??????????????????????????????


To się dowiedz więcej o różnych podstawowych wierzeniach głównych religii świata, później trochę o głównych odłamach chrześcijaństwa i dopiero wtedy zadawaj swoje dociekliwe pytania.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#8 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-21, godz. 07:51

no oczywiscie


A czym?

#9 samira12

samira12

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:belgia

Napisano 2008-05-21, godz. 15:32

Dlaczego chrześcijanie wsuwają wieprzowinę? Bo nikt im nie zabronił i nie powiedział że to nieczyste mięso. Księga mojżeszowa (cała piątka) nie dotyczy chrześcijan tylko żydów.
BTW ostatnio pewien gorliwy muzułmanin wytłumaczył mi dlaczego świnia jest zwierzęciem nieczystym. Podobno Koran o tym wspomina. Czy potwierdzasz?


aha to dziesiec przykazan tez nas nie dotyczy bo sa w ksiedze mojzeszowej i skoro wedlug ciebie dotycza one tylko zydow. Co do wieprzowiny sura 5:3

To się dowiedz więcej o różnych podstawowych wierzeniach głównych religii świata, później trochę o głównych odłamach chrześcijaństwa i dopiero wtedy zadawaj swoje dociekliwe pytania.


o ile mi wiadomo to sa trzy glowne religie swiata judaizm chrzescijanstwo i islam i w 2 na 3 wieprzowina jest zabroniona
surah ar-rum 31-32"NAWRACAJCIE SIE DO NIEGO,BOJCIE SIE GO,ODPRAWIAJCIE MODLITWE I NIE BADZCIE Z LICZBY TYCH, KTORZY JEMU DODAJA WSPOLTOWARZYSZY!
ANI TEZ SPOSROD TYCH,KTORZY PODZIELILI SWOJA RELIGIE,TWORZAC SEKTY; PRZY CZYM KAZDA FRAKCJA ODSZCZEPIENCZA CIESZY SIE TYM,CO ZACHOWUJE"

#10 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-21, godz. 15:37

Samira12, Ty tu nie byłaś przypadkiem kiedyś zarejestrowana pod męskim nickiem? ;)

Mnie 10 przykazań nie dotyczy ponieważ nie jestem Żydem - słusznie zauważyłaś. A po drugie, o ile jeszcze dla niektórych Biblia ma tu jeszcze jako taki autorytet, to Koran już chyba w ogóle, więc trochę się dziwię, że go cytujesz na poparcie swoich tez. :blink: :unsure: :blink:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#11 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-21, godz. 16:30

Jako katolika mnie 10 przykazań obowiązuje. Ale przykazania dotyczące rytualnej nieczystości zostały explicite zniesione w NT, konkretnie w Dz 11:2-10.

#12 samira12

samira12

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:belgia

Napisano 2008-05-21, godz. 19:44

Samira12, Ty tu nie byłaś przypadkiem kiedyś zarejestrowana pod męskim nickiem? ;)

Mnie 10 przykazań nie dotyczy ponieważ nie jestem Żydem - słusznie zauważyłaś. A po drugie, o ile jeszcze dla niektórych Biblia ma tu jeszcze jako taki autorytet, to Koran już chyba w ogóle, więc trochę się dziwię, że go cytujesz na poparcie swoich tez. :blink: :unsure: :blink:


nie to moj jedyny nick. a co do Koranu do przeczytaj caly post.....

Jako katolika mnie 10 przykazań obowiązuje. Ale przykazania dotyczące rytualnej nieczystości zostały explicite zniesione w NT, konkretnie w Dz 11:2-10.


Wiec moja teza sie potwierdza ze Biblia jest pelna sprzecznosci
surah ar-rum 31-32"NAWRACAJCIE SIE DO NIEGO,BOJCIE SIE GO,ODPRAWIAJCIE MODLITWE I NIE BADZCIE Z LICZBY TYCH, KTORZY JEMU DODAJA WSPOLTOWARZYSZY!
ANI TEZ SPOSROD TYCH,KTORZY PODZIELILI SWOJA RELIGIE,TWORZAC SEKTY; PRZY CZYM KAZDA FRAKCJA ODSZCZEPIENCZA CIESZY SIE TYM,CO ZACHOWUJE"

#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-21, godz. 19:57

a może po prostu wyznawcy (opierający się na) Biblii są niejednomyślni?

#14 samira12

samira12

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:belgia

Napisano 2008-05-21, godz. 20:45

Jako katolika mnie 10 przykazań obowiązuje. Ale przykazania dotyczące rytualnej nieczystości zostały explicite zniesione w NT, konkretnie w Dz 11:2-10.


a co powiesz na to ew.mateusza 5;17-20
surah ar-rum 31-32"NAWRACAJCIE SIE DO NIEGO,BOJCIE SIE GO,ODPRAWIAJCIE MODLITWE I NIE BADZCIE Z LICZBY TYCH, KTORZY JEMU DODAJA WSPOLTOWARZYSZY!
ANI TEZ SPOSROD TYCH,KTORZY PODZIELILI SWOJA RELIGIE,TWORZAC SEKTY; PRZY CZYM KAZDA FRAKCJA ODSZCZEPIENCZA CIESZY SIE TYM,CO ZACHOWUJE"

#15 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-21, godz. 21:48

a co powiesz na to ew.mateusza 5;17-20

Ten fragment oznacza dokładnie to, co oznacza. Prawo się nie zmienia. Jednak po ofierze Jezusa już pod nie nie podpadamy. To tak, jakbyśmy popełnili przestępstwo i siedzimy w więzieniu - bo prawo przewiduje taką właśnie karę. Jednak po paru latach kara dobiega końca i wychodzimy na wolność, chociaż prawo się nie zmieniło ani nie przestaliśmy być przestępcami.

Prawo Boga nie zabrania jedzenia wieprzowiny. Ono zabrania jedzenia rzeczy nieczystych, a tak się składa, że wieprzowina była nieczysta. Jednak w momencie śmierci Chrystusa Bóg oczyścił ją i różne inne rzeczy. Nie zmieniło się prawo - zmienił się stan faktyczny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych