Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zielonoświątkowcy vs. Mormoni


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2008-05-26, godz. 16:05

Mialem okazję być na zebraniu Zielonoświatkowców w Poznaniu ,akurat trafilem na wizyte Kaznodziei z Usa-DOZNALEM SZOKU!
Nauczal jak to trzeba ewangelizowac swiat dzis ,jak go kochac!, w koncu padła zacheta do wykrzyczenia wspolnie "Chce byc bogaty!" i krzyczaly owieczki razem z kakaznodzieja ,chca byc bogaci nie dla siebie ale zeby zbawic swiat
Coz niedoczekalem konca tych nauk pomyslalem sobie nawet ze moze ten kaznodzieja jakiegos rozczepu neuronalnego dostal i pomylil kosciol mormonow z zielonoswiatkowym ,coz nasuwa mi sie refleksja o cnocie Swiatkow Jechowy
rece i nogi opadaja
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#2 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-26, godz. 16:26

Mialem okazję być na zebraniu Zielonoświatkowców w Poznaniu ,akurat trafilem na wizyte Kaznodziei z Usa-DOZNALEM SZOKU!
Nauczal jak to trzeba ewangelizowac swiat dzis ,jak go kochac!, w koncu padła zacheta do wykrzyczenia wspolnie "Chce byc bogaty!" i krzyczaly owieczki razem z kakaznodzieja ,chca byc bogaci nie dla siebie ale zeby zbawic swiat
Coz niedoczekalem konca tych nauk pomyslalem sobie nawet ze moze ten kaznodzieja jakiegos rozczepu neuronalnego dostal i pomylil kosciol mormonow z zielonoswiatkowym ,coz nasuwa mi sie refleksja o cnocie Swiatkow Jechowy
rece i nogi opadaja

Po pierwsze to raczej nie był zbór Zielonoświątkowy, tylko jakiś jego odłam, bądź inny zbór charyzmatyczny-prosperity.
Po drugie - dlaczego pomylił z Mormonami?
A po trzecie:

Swiatkow Jechowy

Masz rację - ręce i nogi opadają, jak się czyta takie coś. <_<

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#3 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-05-26, godz. 17:49

Z tego, co wiem, Kościół Zielonoświątkowy w Poznaniu jest tylko jeden, na ul. Grunwaldzkiej. To tam byłeś george27 ? Nie wydaje mi się, żeby ten kaznodzieja coś pomylił...nawet jeżeli wykrzykiwał coś o mamonie ;) Stąd to porównanie do Mormonów? :)

Użytkownik Brie edytował ten post 2008-05-26, godz. 17:49


#4 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2008-05-26, godz. 17:56

Widzisz Drogi Terebincie co sie porobiło na tym świecie, odpuszczę sobie komentarz do Twych uwag natomiast jakiż cel był mego postu? Chciałem ukazać jak bardzo te owieczki zielonoświątkowe nie mają pojęcia jak działa ich centrala w Usa, nie byl to moj pierwszy kontakt z takimi naukami Zielonych, ale taka jest prawda w pieniądzu pokładają nadzieję,wiele osób twierdzi ze zal im spolecznosci SJ ze to tacy dobrzy ludzie tylko ten ich pasterz-niewolnik zwodzi ich ,-niewolnika nazwe wilkiem , to juk nazwiemy niewolnika zielonych? bestia?nie sory bestia jest w rzymie,anyway......
Brie masz racje jeden jest ,kazanie prawie identyczne z mormonskim, a moze poprostu korzysta z ich wykladow:)

Użytkownik george27 edytował ten post 2008-05-26, godz. 17:59

Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-07, godz. 10:52

Widzisz Drogi Terebincie co sie porobiło na tym świecie, odpuszczę sobie komentarz do Twych uwag natomiast jakiż cel był mego postu? Chciałem ukazać jak bardzo te owieczki zielonoświątkowe nie mają pojęcia jak działa ich centrala w Usa, nie byl to moj pierwszy kontakt z takimi naukami Zielonych, ale taka jest prawda w pieniądzu pokładają nadzieję,wiele osób twierdzi ze zal im spolecznosci SJ ze to tacy dobrzy ludzie tylko ten ich pasterz-niewolnik zwodzi ich ,-niewolnika nazwe wilkiem , to juk nazwiemy niewolnika zielonych? bestia?nie sory bestia jest w rzymie,anyway......
Brie masz racje jeden jest ,kazanie prawie identyczne z mormonskim, a moze poprostu korzysta z ich wykladow:)

o ile mi wiadomo nie ma żadnej centrali K.Z. w USA, jak też nie ma jednolitej doktryny w tym kościele. Sątam wspólne podstawy wiary, jednak oprócz tego jest cała gama bardziej lub mniej Biblijnych nauk odnośnie darów Ducha, czy choćby poruszanego tu stosuku do pieniędzi i bogactwa.
A do tego nie ma tam takiej struktury organizacyjnej jak u śJ, praktycznie każdy zbór jest autonomiczny.
Czesiek

#6 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów

Napisano 2009-01-14, godz. 10:56

Nie jestem co prawda w Kościele Zielonoświątkowym, ale wiem trochę na jego temat.

Istnieją zbory, w których mają miejsce niezłe odloty zupełnie niezgodne z nauczaniem Biblii, a nawet z oficjalnym nauczanie tego kościoła.

Na podstawie tego jednego zboru nie można wyrabiać sobie opinii na temat całego KZ.

#7 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2009-01-14, godz. 16:58

Zdadaje się, że opisujecie kierunek religijny zwany ruchem zielonoświątkowym (petekostalizm) a nie związek wyznaniowy pod nazwą Kościół Zielonoświątkowy w RP.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2009-01-14, godz. 16:59

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych