Skocz do zawartości


Zdjęcie

[News!] Służba Pionierska


  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#41 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-08-13, godz. 09:07

Gdzie ty mieszkasz, że spotykasz pionierów specjalnych? W Kazachstanie?

Sa i w Polsce i to nie dalej niz 60-70 km od Warszawy :P
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#42 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-08-13, godz. 09:16

Sa i w Polsce i to nie dalej niz 60-70 km od Warszawy :P

Wow. Ja nie spotkałem nigdy. No, ale u mnie był tzw. "teren często opracowywany" a nie "białe plamy" ;)
[db]

#43 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-08-13, godz. 09:27

Wow. Ja nie spotkałem nigdy. No, ale u mnie był tzw. "teren często opracowywany" a nie "białe plamy" ;)

Najczesciej sa w zborach w ktorych nie ma starszych miejscowych albo posiadaja "grupy na oddaleniu".
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#44 Warmianka

Warmianka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-08-13, godz. 14:28

Ja też miałam w zborze pionierów specjalnych, po Kursie Usługiwania - chyba tak to się nazywało, to chyba takie polskie Gilead. Jeden całkiem wyluzowany był i nie fanatyk, nie wytrzymał długo na tym "przywileju".

#45 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-08-13, godz. 14:33

Ja też miałam w zborze pionierów specjalnych, po Kursie Usługiwania - chyba tak to się nazywało, to chyba takie polskie Gilead. Jeden całkiem wyluzowany był i nie fanatyk, nie wytrzymał długo na tym "przywileju".

Kurs Uslugiwania to co innego niz Gilead. Pierwsze jest dla samotnych slug pomocniczych i starszych a drugie dla misjonarzy. To tak w skrocie.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#46 Warmianka

Warmianka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-08-13, godz. 15:13

Wiem o tym, ale często przyrównywano je do Gilead i dlatego napisałam, że to taki "polski" odpowiednik. Nie chodziło mi o dosłowność

A swoją drogą to nie ma co się dziwić, że zmniejszono ilość godzin dla pionierów. Trudno się utrzymać z pół etatu i ciężko taką pracę znaleźć, tym bardziej, że wielu pionierów nie posiada jakichś specjalnych kwalifikacji "świeckich", napewno dla wielu to będzie ułatwienie. Myślę, że liczba pionierów, przynajmniej w początkowym okresie, wzrośnie i to znacząco.

Użytkownik Warmianka edytował ten post 2008-08-13, godz. 15:13


#47 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-13, godz. 15:45

A z mojego zboru specjalnych wyslali do Rosji.
Dołączona grafika

#48 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-08-13, godz. 16:32

Mi ta zmiana i oczekiwania na reakcję głosicieli przypomina przygotowanie specjalnej obniżki w supermarkecie. Towar był tani ale jeszcze zchodzą z ceny- a klient?... nie czuł potrzeby zakupu danego produktu bo był drogi. teraz jest tańszy, dlatego wszyscy go kupują. Na dodatek ma nalepkę "Promocja"
Może bardzo się nie przyda ale będę miał to co inni i najważniejsze że tanio.

A wszystko po to żeby wyniki sprzedaży tego produktu wzrosły. Zawsze wtedy można powiedzieć "Już prawie wszyscy to kupili bo to bardzo potrzebna rzecz a TY jeszcze tego nie masz? Na co czekasz?"
by Nico

#49 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-08-13, godz. 20:16

zawsze dziwiło mnie, że trzeba "mieć akceptację" na bycie pionierem. Jak nie ma akceptacji to "nie wolno" głosić 90h? Wolno, więc po co akceptacja?

Aby w sercu spragnionego uznania pokornego śwaidka znalazło się miejsce dla kogoś ważnego kto nadaje zaszczytne imię pioniera. A poza tym jeśli otrzymałeś miano publicznie to będzie Ci głupio jak się zblamujesz. W końcu ogłoszenia o tym, czy ktoś wywiązał się ze służby odczytuje się publicznie. Zauważą Cię więc możesz skromny i pokorny człowieku chodzić dumnie jak paw.

#50 Matrix

Matrix

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-08-13, godz. 21:02

Często czytając Was tu popadam w kompleksy;) same ex pionierki, pionierzy, „sługusy” na „przywilejach”. A ja? Ja nigdy nie miałem takowych aspiracji, nawet tuz po chrzcie, kiedy to gorliwość u każdego chyba jest największa.
Wracam do tematu:
Rozmawiałem z bratem starszym (który jest jednocześnie moim bratem biologicznym) to ten nic na temat obniżenia limitów godzinowych nie wie, listów do gron starszych jeszcze nie było. Gdy mu o tym powiedziałem, ten ucieszył się bardzo z mniejszych limitów i zaraz zaczął wymieniać, kto teraz z pewnością będzie pionierem. Jeśli te informacje się potwierdzą, zapanuje autentyczna radość i entuzjazm niekłamany- przedsmak tego zbiorowego uwielbienia dla decyzji „niewolnika" miałem już dziś.

#51 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-08-13, godz. 21:50

Często czytając Was tu popadam w kompleksy;) same ex pionierki, pionierzy, „sługusy” na „przywilejach”. A ja? Ja nigdy nie miałem takowych aspiracji, nawet tuz po chrzcie, kiedy to gorliwość u każdego chyba jest największa.
Wracam do tematu:
Rozmawiałem z bratem starszym (który jest jednocześnie moim bratem biologicznym) to ten nic na temat obniżenia limitów godzinowych nie wie, listów do gron starszych jeszcze nie było. Gdy mu o tym powiedziałem, ten ucieszył się bardzo z mniejszych limitów i zaraz zaczął wymieniać, kto teraz z pewnością będzie pionierem. Jeśli te informacje się potwierdzą, zapanuje autentyczna radość i entuzjazm niekłamany- przedsmak tego zbiorowego uwielbienia dla decyzji „niewolnika" miałem już dziś.




Hehehe, Jehowa ulżył sługom.


Pionierka do pionierki: Od dziś bede o kilkanaście godzin mniej głosiła.

Odpowiedź: Yes, yes, yes:PP

Co za nowy sposób biblijnego głoszenia: głoś mniej:)

PS

Biblia jest za długa, wzorem CK-Dezerterów powinno się ją skrócić o 30%.

#52 odeszłam

odeszłam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-08-14, godz. 05:34

Też byłam kiedys pionierką, a jakże. Pamiętam jak mnie nadzorca zachęcał, tak skutecznie, ze dał mi ręki wniosek , podał długopiś i powiedział "czekam", ale wtedy tego potrzebowałam. Wytrwałam 1,5 roku, na kursie nie byłam. Zrezygnowałam tuż przed. Ale miło wspominam poczatki, w zborze było 11 stałych, a później zmieniłam zbór, byłam jedyna stałą pionierką, praca 4 godziny dziennie nie wystarczała na utrzymanie, więc trzeba było zrezygnować. Poza tym jak czujesz, że idziesz głosić tylko po to, zeby mieć co w owocu zdać, to chyba czas na rezygnację.

#53 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-14, godz. 05:46

Poza tym jak czujesz, że idziesz głosić tylko po to, zeby mieć co w owocu zdać, to chyba czas na rezygnację.

mysle ze CK jest tego swiadome....
[font=Tahoma]

#54 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-08-14, godz. 06:29

Wiem o tym, ale często przyrównywano je do Gilead i dlatego napisałam, że to taki "polski" odpowiednik. Nie chodziło mi o dosłowność

A swoją drogą to nie ma co się dziwić, że zmniejszono ilość godzin dla pionierów. Trudno się utrzymać z pół etatu i ciężko taką pracę znaleźć, tym bardziej, że wielu pionierów nie posiada jakichś specjalnych kwalifikacji "świeckich", napewno dla wielu to będzie ułatwienie. Myślę, że liczba pionierów, przynajmniej w początkowym okresie, wzrośnie i to znacząco.

Nigdy nie spotkalem sie z takim porownaniem o ktorym mowisz stad moja odpowiedz oraz zeby osoby postronne wiedzialy o czym sie mowi.

Pionierow wzrosnie bo bedzie latwiej a i przy okazji beda wciskac wszystkim wnioski na stalego bo jak teraz pomocniczy robi 50 to potem moze smialo stalym zostac. Martwi mnie tylko ze wielu mlodych rezygnowalo ze szkoly aby byc pionierami i wyjechac gdzies w teren a teraz ledwo wiarza koniec z koncem.

A z mojego zboru specjalnych wyslali do Rosji.

Z Polski wysylaja ich do Litwy, Ukrainy, Bialorusi takze. Ale w samej Polsce tez jest ich duza liczba. Sa oczywiscie na tzw. "bialych plamach" (np. mazury) ale najzabawniejsze jest to co pisalem wyzej mianowicie ze mozna ich znalezc w promieniu 70km od Warszawy w malutkich zborach bo tam nikt nie kwapi sie do starszyzny albo nie ma odpowiednich mezczyzn ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#55 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-14, godz. 08:52

[quote name='Matrix' date='2008-08-13 23:02' post='98844']
Często czytając Was tu popadam w kompleksy;) same ex pionierki, pionierzy, „sługusy” na „przywilejach”. A ja? Ja nigdy nie miałem takowych aspiracji, nawet tuz po chrzcie, kiedy to gorliwość u każdego chyba jest największa.


Nie jesteś sam :) Ja też raczej starałem się nie rzucać w oczy nadmierną liczbą godzin :lol: Pionierowanie pomocnicze niekiedy mi się zdarzało, ale bez przesady :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#56 Matrix

Matrix

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-08-14, godz. 20:37

NO nie! Nawet odstępca najgorszego rodzaju ;) Brat Jaracz był kiedyś pionierem... Nic, tylko na najbliższym zebraniu chyba wypełnię wniosek- czuję się przez Was zachęcony! Tyle ciekawych i wartościowych ludzi z tego forum było pionierami- biorę z Was przykład!

#57 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-14, godz. 20:43

Ja dwukrotnie próbowałem być pomocniczym, ale raz wyrobiłem tylko połowę normy, a za drugim razem było jeszcze gorzej. ;) Później już nikt więcej nie "zachęcał" mnie do pionierowania. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#58 Matrix

Matrix

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-08-14, godz. 20:54

Czyli, można powiedzieć, że byleś bardzo nieasertywny i dałeś się wkręcić w co zupełnie nie czujesz? ( Ja tym sposobem zostałem ŚJ)

#59 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-14, godz. 21:04

Czyli, można powiedzieć, że byleś bardzo nieasertywny i dałeś się wkręcić w co zupełnie nie czujesz? ( Ja tym sposobem zostałem ŚJ)

To było bombardowanie mojego sumienia tekstami typu: "Jehowa tyle dla Ciebie uczynił, a Ty nawet w jednym miesiącu w roku nie chcesz mu się odwdzięczyć"...

Takie ciągłe wiercenie palcem w brzuchu zrobiło swoje, ale fakt... nie byłem i nie jestem zbytnio asertywny, choć w tej chwili i tak jest lepiej niż dawniej. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#60 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-08-15, godz. 06:09

Też mi się tak zdaje. Nie wiem jak Wam, ale mi się zdarzyło robić 60 h :) Były takie czasy :)

Mi się też zdarzało ale chyba tylko przy okazji ośrodków.
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych