Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można siedzieć "po prawicy Boga", który nie ma rąk?


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-06-05, godz. 18:35

Słowo prawica w Piśmie oznacza miejsce mocy, władzy, błogosławieństwa. W wypadku Boga prawica jest po prostu synonimem Nieba. Oto przykłady.

Ps 16:8 BT "Stawiam sobie zawsze Pana przed oczy, nie zachwieję się, bo On jest po mojej prawicy."

Ps 16:11 BT "Ukażesz mi ścieżkę życia, pełnię radości u Ciebie, rozkosze na wieki po Twojej prawicy."

Ps 20:7 BT "Teraz wiem, że Pan wybawia swego pomazańca, odpowiada mu ze świętych swych niebios, przez możne czyny zbawczej swej prawicy."

Ps 110:1 BT "Dawidowy. Psalm. Wyrocznia Boga dla Pana mego: Siądź po mojej prawicy, aż Twych wrogów położę jako podnóżek pod Twoje stopy."

Ps 110:5 BT "Pan po Twojej prawicy zetrze królów w dniu swego gniewu."

Prz 3:16 BT "W prawicy swej trzyma ona dni długie, w lewicy - bogactwo, pomyślność;"

Iz 63:12 BT "Ten, który sprawił, że szło po prawicy Mojżesza Jego ramię chwalebne, i który rozdzielił wody przed nimi, zyskując sobie imię wieczyste,"


Jeśli miejcem błogosławionej mocy Boga jest Niebo to co chciał powiedzieć Jezus, gdy stwierdził, że owce będą po prawicy a kozły po lewicy?

Mt 22:44 BT "Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę Twoich nieprzyjaciół pod stopy Twoje."

Mt 26:64 BT "Jezus mu odpowiedział: Tak, Ja Nim jestem. Ale powiadam wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego, i nadchodzącego na obłokach niebieskich."

Mt 23:39 Br "Mówię wam bowiem, że odtąd już Mnie nie ujrzycie więcej, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie."

Lk 13:28 Bw "Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba i wszystkich proroków w Królestwie Bożym, siebie samych zaś precz wyrzuconych."

Mt 24:40 Bw "Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony."



#2 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-06-05, godz. 20:10

No i synowie Zebedeusza prosili o miejsca po lewicy i prawicy. Po lewicy ? ;) :blink:

Jeśli miejcem błogosławionej mocy Boga jest Niebo to co chciał powiedzieć Jezus, gdy stwierdził, że owce będą po prawicy a kozły po lewicy?



Suche kategoryczne zestawienia czasami prowadzą do absurdów.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#3 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-06-08, godz. 20:58

Suche kategoryczne zestawienia czasami prowadzą do absurdów.

Kategoryczne zestawienia? Chyba tezy, nie? Mylę się?

Wydaje mi się, że mamy do czynienia z symbolem łaski Bozej nazwanej prawicą. Prawica to prawa dłoń, czy całe prawe ramię. O Bogu mówi sie, że ma Palec, czy właśnie Ramię Pańskie. Z tekstów paralelnych wynika, że to jedno z imion Ducha Świętego. On prowadzi do życia i wproadza we wszelka prawdę prowadząc drogą życia do Nieba, do domu Ojca. Czy nie układa się to w jasny obraz, że "po prawicy Bożej" znaczy w Niebie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych