Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-06-15, godz. 09:57

pozwolę sobie sprostować i uściślić informacje hifi na temat tego czy ŚJ zaprzeczają cudowi zamiany wody w wino.

Owszem, w jednej z książek napisali, że Jezus "stanowczo odmówił" spełnienia prośby Maryi.
Dlatego hi fi mógł pomyśleć, że skoro odmówił to nie dokonał cudu.

Błędem hifi jest to, że zastosował logikę i rozsądek do nielogicznych i nierozsądnych wyjaśnień ŚJ.

Jednakże dalsza część rozdziału w tej samej książce donosi że goście weselni jednak otrzymali wino.

Nauczanie ŚJ sprowadza się do tego, że Jezus dokonał tego cudu z własnej inicjatywy a nie na prośbę Maryi.

Próbują powoływać się na słowa "czy to Moja lub Twoja sprawa Niewiasto?!" ale ich interpretacji zaprzeczają słowa "Moja lub". Gdyż Pan Jezus nie zapytał "czy to Twoja sprawa?!" w sensie "po co się wtrącasz?" ale w jednym pytaniu wymienił siebie i Matkę.

Też masz jakieś niedokładne informacje ;)

a moje powyższe informacje, czy są dokładne?

#22 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-06-15, godz. 10:02

a moje powyższe informacje, czy są dokładne?


Jeśli dobrze pamiętam to tak :)

Napisałeś:

Nauczanie ŚJ sprowadza się do tego, że Jezus dokonał tego cudu z własnej inicjatywy a nie na prośbę Maryi.


i ja też pamiętam takie wyjaśnienie :)

#23 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-06-15, godz. 21:12

pozwolę sobie sprostować i uściślić informacje hifi na temat tego czy ŚJ zaprzeczają cudowi zamiany wody w wino.

Owszem, w jednej z książek napisali, że Jezus "stanowczo odmówił" spełnienia prośby Maryi.
Dlatego hi fi mógł pomyśleć, że skoro odmówił to nie dokonał cudu.


Nie, nie mógł HIFI tak pomysleć, bo jest zawalony literaturą ŚJ,na opis cudu w Kanie MUSIAŁ NATRAFIĆ w wielu Strażnicach i książkach wiele razy. Jest to świadoma denna manipulacja i taki argument może trafić tylko do tego, kto nie ma pojecią o ŚJ.

Gorzej jak trafi, kto sprobuje to wykorzystać, a jakiś ŚJ pokaże jak to przeciwnicy okłamują ludzi! I bedą ŚJ mieli 100% rację w tej kwestii.

Tymczasem na YOUTUBIE nadal wisi bzdetny film o tym i firmuje to coś... Brooklyn Społka BO. Mimo ze w dniu wsadzenia na www (you tube) od razu poinformowałem autora, że to nietrafiona sprawa. Ale widać czego się nie robi dla IDEI, w imię IDEI etc, można rozpowszechniać totalne bzdury. Działajcie Głuszki tak dalej. 

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2008-06-15, godz. 21:13


#24 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-01, godz. 17:39

Można tu dodać, że podejście z przytoczonego cytatu z "Prowadzenia rozmów na podstawie Pism", w którym napisano, że Jezus "uprzejmie lecz stanowczo odmówił wykonania polecenia matki", jest w pewnym stopniu podzielane przez innych komentatorów, którzy odczytują słowa Jezusa z Jana 2:4 jako wyrażające łagodną przyganę czy upomnienie (z powodu wtrącania się, natarczywego wyrażania nadmiernej troski o sprawę). Przykładowy zestaw komentarzy tutaj: link
Natomiast interpretację wspierającą wersję z artykułu hi-fi, w której zaprzeczono, by można było uznać słowa Jezusa za naganę czy odmowę, można znaleźć na przykład w Vine's Expository Dictionary of New Testament Words.
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych