Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak świadkowie tłumaczą małe zagadki bibijne?


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#41 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-06-28, godz. 16:37

ten tekst też jest ciekawy


Jak będę chciała "bezszelestnie" pożegnać się z tym forum, to po prostu napiszę, że kreacjoniści są (...) ;)

Pozdrawiam cieplutko, również kreacjonistów

Dosia

#42 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-06-28, godz. 16:47

czy można gdzieś przeczytać sceptyczną polemikę z ww. tekstem?

#43 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-28, godz. 18:48

Dlaczego Cie to szokuje Kantato?
To nauka Judaizmu.


Bo świadkowie Jehowy od filozofii greckiej trzymają się z daleka i gdy chcą zdyskredytować inne religie wytykają im wszelkie wpływy filozofów pogańskich a nawet samo podobieństwo nauk (a już platońskie wpływy! - obraza).
Ten fragment o pierwotnej jedności kobiety i mężczyzny przypomina Platona (niestety Judaizmu nie zgłębiałam jeszcze)

#44 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-07-01, godz. 22:11

(...)Adam pierwotnie posiadał w sobie przymioty i zalety właściwe obydwom płciom to jest mężczyźnie i kobiecie,(...)

To nauka Judaizmu.

Doprecyzuje to co powiedzialam wczesniej i powiem, ze to nauka klasycznych komentatorow Tory.

#45 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-05, godz. 00:23

źródło: "Fotodrama Stworzenia", link

Podobne stanowisko było prezentowane również w późniejszej literaturze świadków Jehowy. Przykład ze "Strażnicy" z lat pięćdziesiątych znajdziemy na forum JWD: link


Czy to stanowisko zostalo odwolane czy wciaz obowiazuje tylko sie o tym nie przypomina w publikacjach?


Trudno mi powiedzieć. Najwyraźniej jednak głoszenie tego poglądu nie zakończyło się na wspomnianych latach pięćdziesiątych. W tej chwili mam mówiący o tym cytat z publikacji „Wieczyste zamierzenie” Boże odnosi teraz triumf dla dobra człowieka (edycja polska jest datowana na rok 1978):

Podobnie jak przedtem wśród zwierząt istniały osobniki męskie i żeńskie, żeby wydawać na świat, swój „rodzaj”, tak teraz, po stworzeniu kobiety, również wśród ludzi zaistniał podział płci. Jest to twór Boży i ma służyć rozmnażaniu się.


.jb

#46 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-07-05, godz. 05:54

Żałosną próbę wyjaśnienia tego dylematu można przeczytać na http://creationism.o...ykuly/JDMorris9

równie dobra teoria jak wyjaśnieia powstania wszechświata w wyniku wielkiego wybuchu.
Czesiek

#47 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-07-05, godz. 08:04

równie dobra teoria jak wyjaśnieia powstania wszechświata w wyniku wielkiego wybuchu.

Ten artykuł jest o tym, czy część zwierząt, która dziś jest drapieżnikami od początku istnienia taka była, a nie o tym jak zwierzęta zaistniały w ogóle. Bronisz serwisu internetowego (którego nie zaatakowałem!) czy faktycznie zgadzasz się z takim wyjaśnieniem kwestii drapieżności niektórych gatunków?
Dołączona grafika

#48 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-07-05, godz. 10:40

Ten artykuł jest o tym, czy część zwierząt, która dziś jest drapieżnikami od początku istnienia taka była, a nie o tym jak zwierzęta zaistniały w ogóle. Bronisz serwisu internetowego (którego nie zaatakowałem!) czy faktycznie zgadzasz się z takim wyjaśnieniem kwestii drapieżności niektórych gatunków?

Nie bronię tego serwisu ani artykułu, jest mi też obojętna teoria wielkiego wybuchu. Stwierdzam jedynie, że i tu i tam są to po prostu spekulacje zwane teoriami.
Czesiek

#49 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-07-05, godz. 12:41

, że i tu i tam są to po prostu spekulacje zwane teoriami.

Zrozumiawszy :)
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych