Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rdz 6:4


 • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 miedziana_cyna

miedziana_cyna

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 273 Postów

Napisano 2008-06-16, godz. 16:37

Mógłbyś miedziana_cyna dokładnie napisać co masz na myśli? Bo uważam wprost przeciwnie, że apostołom wydawało się, iż Jezus ukazał się nie jako anioł, ale jako duch i Jezus musiał ich przekonywać, że ma fizyczne ciało:

Lk 24:37-39 Bw „Wtedy zatrwożyli się i pełni lęku mniemali, że widzą ducha.(38) Lecz On rzekł im: Czemu jesteście zatrwożeni i czemu wątpliwości budzą się w waszych sercach?(39) Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.”

Ukazuje to wiarę pierwszych chrześcijan w nieśmiertelność duszy ludzkiej. Oni nie dowierzali, że Chrystus zmartwychwstał ale nie negowali tego, że mogą Go ujrzeć jako ducha.


Chodzi mi o to, dlaczego apostołowie nie wpadli na pomysł, że to nie jest żaden Jezus, tylko podszywający się pod Niego anioł. Jeśli czytałeś deuterokanoniczną Księgę Tobiasza, to zapewne wiesz, że ucieleśniony Anioł przebył z tytułowym bohaterem niezły szmat drogi i wyglądał jak zupełnie normalny człowiek, tak że nie dał się poznać, kim jest naprawdę. A nawet zjadł z Tobiaszem pieczoną rybę.

I teraz następująca kwestia:
1) Rafał:
- anioł Rafał miał ludzkie ciało, zmysłami poznawalne jako ludzkie i nie dające żadnych pozorów bycia czymś innym;
- anioł Rafał jadał posiłki razem z Tobiaszem;
- wniosek: to wcale nie świadczyło, że był człowiekiem, bo przecież wyjawił później, że jest aniołem.
2) Jezus po zmartwychwstaniu:
- zmartwychwstały Jezus miał ludzkie ciało, zmysłami poznawalne jako ludzkie i nie dające żadnych pozorów bycia czymś innym;
- zmartwychwstały Jezus zjadł posiłek z apostołami;
- wniosek: był więc wskrzeszonym człowiekiem (a nie żadnym duchem czy aniołem).

I teraz się pytam:
Dlaczego apostołowie tak łatwo dali się przekonać, że Jezus to Jezus i nie pomyśleli:
"Zaraz, zaraz, to przecież równie dobrze może być jakiś anioł; w końcu Rafała z Księgi Tobiasza też można było dotknąć i też jadał posiłki! A więc to wcale nie musi być Jezus!"

Pozdrawiam! :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#22 mirek

mirek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3184 Postów

Napisano 2008-06-16, godz. 16:55

To że nie byli to kochankowie z nieba, bo na ludzi się Stwórca rozgniewał.

To nie wierzysz, że to aniołowie zeszli z nieba? W takim razie za co w zasadzie Bóg się gniewał na ludzi? Za to, że się rozmnażali?


Ja tylko zacytowałem jedno z żydowskich wyjaśnień.

A co sądzisz o moim?


No i potwierdziłem, że dwa nie podane tu przekłady oddają tak samo ten wyraz.

A mógłbyś przytoczyć? Najlepiej jakbyś zacytował te wersety, w których występuje to samo słowo hebrajskie nefilim.Dlaczego apostołowie tak łatwo dali się przekonać, że Jezus to Jezus i nie pomyśleli:
"Zaraz, zaraz, to przecież równie dobrze może być jakiś anioł; w końcu Rafała z Księgi Tobiasza też można było dotknąć i też jadał posiłki! A więc to wcale nie musi być Jezus!"

Pewnie nie czytali deuterokanonicznej księgi Tobiasza! :P
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#23 miedziana_cyna

miedziana_cyna

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 273 Postów

Napisano 2008-06-16, godz. 18:34

Mirek, a czy Ty jesteś katolikiem?

Jeśli tak, to oznacza, że uznajesz Księgę Tobiasza za natchnioną. Wniosek więc taki, że po "katolicku" musi być jakieś wyjaśnienie tego problemu. Sam jestem katolikiem i nieraz się nad tym zastanawiałem. A trzeba też dodać, że skoro aniołowie mogą przyjmować postać cielesną i jadać posiłki, to w takim razie równie dobrze mogą zapłodnić ziemską kobietę. A więc wówczas "Synowie Boży" z 6 rozdziału Księgi Rodzaju mogliby być po prostu aniołami, a nie żadnymi Setytami, jak niektórzy próbują to tłumaczyć (bardzo mętnie, jak dla mnie).

Pozdrawiam! :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#24 mirek

mirek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3184 Postów

Napisano 2008-06-16, godz. 18:47

niestety nie jestem katolikiem. :P

jesli nawet aniołowie się mogą materializować, to jeszcze trzeba spełnić kilka warunków aby móc płodzić dzieci:
- musieliby posiadać narządy rozrodcze
- musieliby posiadać popęd płciowy

jestem ciekaw, czy odpowiesz na te pytania? Mozesz skorzystać z księgi Tobiasza! ;)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#25 kantata

kantata

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 787 Postów
 • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-16, godz. 19:53

Jeżeli nefilimowie nie są potomkami aniołów (bo mocny jest argument, że duchowe istoty nie mogą odczuwać fizycznego pożądania), to o kim mowa w liście Judy 1:6?

#26 mirek

mirek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3184 Postów

Napisano 2008-06-16, godz. 20:34

kantata ja nie neguję tego, że byli to aniołowie. Ale chętnie usłyszę Twoje zdanie w kwestii, czy po potopie również dochodziło do takiej sytuacji, skoro pojawili się olbrzymy?

Jeśli chodzi o wspomniany list Judy to autor nawiązuje do apokryficznej księgi Henocha, gdzie to wydarzenie (historia upadku aniołów) dokładnie jest opisane. Oto parę fragmentów, które o tym mówią:

6.
1 Kiedy ludzie rozmnożyli się, urodziły im się w owych dniach ładne i piękne córki.
2 Ujrzeli je synowie nieba, aniołowie, i zapragnęli ich. Jeden drugiemu powiedział: "Chodźmy, wybierzmy sobie żony z córek ludzkich i spłodźmy sobie dzieci".
3 Szemihaza, który był ich dowódcą, powiedział do nich: "Obawiam się, że może nie zechcecie tego zrobić i że tylko ja sam poniosę karę za ten wielki grzech".
4 Wszyscy odpowiadając mu rzekli: "Przysięgnijmy wszyscy i zwiążmy się przekleństwami, że nie zmienimy tego planu, ale doprowadzimy zamiar do skutku".
5 Następnie wszyscy razem przysięgli i związali się wzajemnie przekleństwami.
6 Było ich wszystkich dwustu. Zstąpili na Ardis, szczyt góry Hermon. Nazwali ją górą Hermon, albowiem na niej przysięgali i związali się wzajemnie przekleństwami.
7 Te są imiona ich przywódców: Szemihaza, ich dowódca, Urakiba, Ramiel, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Daniel, Ezekiel, Barakiel, Asael, Armaros, Batriel, Ananiel, Zakiel, Samsiel, Sartael(...), Turiel, Jomiel, Araziel.
8 Są to dowódcy dwustu aniołów i wszystkich innych z nimi.

7.
l Wzięli sobie żony, każdy po jednej. Zaczęli do nich chodzić i przestawać z nimi. Nauczyli je czarów i zaklęć i pokazali im, jak wycinać korzenie i drzewa.
2 Zaszły one w ciążę i zrodziły wielkich gigantów. Ich wysokość wynosiła trzy tysiące łokci.
3 Pożerali oni wszelki znój ludzki, a ludzie nie potrafili ich utrzymać.
4 Giganci obrócili się przeciwko ludziom, aby ich pożreć.
5 I grzeszyli przeciw ptakom, zwierzętom, gadom i rybom. Pożerali mięso jedni drugich i pili zeń krew.
6 Wtedy ziemia poskarżyła się na nieprawych.
....
9.
1 Wówczas Michał, Gabriel, Suriel i Uriel spojrzeli z nieba i ujrzeli wielką ilość rozlanej krwi na ziemi i wszelką niegodziwość, jakiej dokonano na ziemi.
2 Powiedzieli jeden do drugiego: "Niech zniszczona ziemia zawoła głosem ich krzyków aż do bramy niebios.
3 A teraz, wam to, O Święci niebios, skarżą się dusze ludzi mówiąc: "Zanieście naszą skargę przed Najwyższego".
4 Rzekli do Pana, Króla: "Panie panów, Boże bogów, Królu królów! Twój chwalebny tron [ trwa] po wszystkie pokolenia świata, a twoje imię jest święte i wychwalane przez wszystkie pokolenia świata, błogosławione i chwalebne! Tyś wszystko uczynił i władza nad wszystkim jest Twoja. Wszystko jest jawne i otwarte przed Tobą i widzisz wszystko i nie ma niczego, co mogłoby być przed Tobą ukryte.
6 Zobacz więc, co uczynił Azazel, jak nauczył wszelkiej niegodziwości na ziemi i odsłonił odwieczne tajemnice przechowywane w niebie.
7 Semiaza nauczył zaklęć, ten, któremu dałeś władzę, aby panował nad tymi, którzy są z nim.
8 Pospołu poszli do córek ludzkich i spali z tymi kobietami i stali się nieczyści i objawili im te grzechy.
9 Kobiety zrodziły gigantów i przez to cała ziemia napełniła się krwią i niegodziwością.
10 Teraz zaś dusze zmarłych wołają i skarżą się. Aż do bram niebios skarga ich dotarła, bo nie mogą przemóc niegodziwości popełnionej na ziemi.
11 Ty wiesz wszystko, zanim coś się stanie i znasz ich sprawę. Jednak nic nam nie mówisz. Co mamy z nimi począć?"

10.
1 Wówczas Najwyższy, Wielki i Święty odezwał się. Posłał Arsialaiura do syna Lamecha mówiąc mu:
2 "Powiedz mu w moim imieniu: 'Ukryj się!' Wyjaw mu nadchodzący koniec, albowiem cała ziemia zostanie zniszczona. Na całej ziemi nastanie potop i to, co na niej się znajduje, ulegnie zniszczeniu.
3 A teraz naucz go, jak ma uciec i jak jego potomstwo ma przeżyć na ziemi".
4 Następnie Pan powiedział do Rafała: "Zwiąż Azazela za ręce i nogi i wrzuć go do ciemności. Otwórz pustynię, która jest w Dudael, i wrzuć go tam.
5 I rzuć na niego chropowate i ostre kamienie i przykryj go ciemnością. Niech tam przebywa na zawsze! Przykryj jego oblicze, żeby nie mógł widzieć światła
6 I żeby w wielki dzień sądu mógł być wrzucony do ognia.
7 Ożyw ziemię, którą zniszczyli aniołowie, i zapowiedz uzdrowienie ziemi, albowiem ja ożywię ziemię tak, że nie wszyscy synowie ludzcy wyginą z powodu wszelkiej tajemnicy, którą [aniołowie] dali poznać i nauczyli swych synów.
8 Cała ziemia została zrujnowana nauką dzieł Azazela i jemu przypisz cały grzech!".
9 Pan powiedział do Gabriela: "Wystąp przeciwko bękartom i rozpustnikom i przeciwko synom nierządu i zgładź synów nierządu i synów Czuwających z pośrodku ludzi. Odeślij ich, poślij ich jednego przeciwko drugiemu, niech się wygubią w bitwie, bo długość dni nie będzie im dana.
10 Będą cię oni wszyscy prosić, bo spodziewają się życia wiecznego i że każdy z nich będzie żył pięćset lat".
11 A do Michała Pan powiedział: "Idź, powiadom Semiazę i innych, którzy są z nim, którzy połączyli się z kobietami i ulegli z nimi zepsuciu z wszelką ich nieczystością.
12 Kiedy wszyscy ich synowie wzajemnie się pozabijają i kiedy ujrzą zniszczenie swych umiłowanych, zwiąż ich na siedemdziesiąt pokoleń pod wzgórzami ziemi aż do dni sądu i ich spełnienia, aż dopełni się sąd przeznaczony na całą wieczność.
13 W owych dniach zaprowadzą ich do otchłani ognia na męki i zostaną zamknięci w więzieniu na całą wieczność.
14 Wówczas [Szemihaza] zostanie spalony i unicestwiony wraz z nimi. Zostaną razem związani aż do końca wszystkich pokoleń.
15 Zniszcz wszystkie dusze lubieżne i synów czuwających, bo zepsuli oni ludzi.
16 Zniszcz wszelkie zło z powierzchni ziemi, a wszelkie złe dzieło ustanie. Niech pojawi się roślina sprawiedliwości i prawdy, a czyny staną się błogosławieństwem. Sprawiedliwość i prawdę będą sadzić w radości na zawsze.
17 A teraz wszyscy sprawiedliwi ocaleją i żyć będą [tak długo aż] zrodzą tysiące. Wszystkie dni ich młodości i ich starości dopełnią się w pokoju.
18 W owych dniach cała ziemia napełniona zostanie sprawiedliwością i cała zostanie zasadzona drzewami i napełni się błogosławieństwem.
19 Zasadzą na niej wszelkie przyjemne drzewa, zasadzą na niej winorośle, a winorośl, która zostanie na niej zasadzona, wyda obfity owoc. Wszelkie nasienie, które na niej będzie posiane, każda miara wyda tysiąc, a każda miara oliwek wyda dziesięć bat oliwy.
20 Wy natomiast oczyśćcie ziemię z wszelkiego zła i z wszelkiej nieprawości, i z wszelkiej nieczystości, którą przyniesiono na ziemię. Usuńcie je z ziemi.
21 Wszyscy synowie ludzcy będą sprawiedliwi i wszystkie narody błogosławić i służyć mi będą.
22 Ziemia zostanie oczyszczona z wszelkiego zepsucia, z wszelkiego grzechu, z wszelkiego gniewu i z wszelkiej udręki. Nie ześlę więcej na nią potopu po wszystkie pokolenia na wieki.
....
12.
1 Henoch został ukryty przed wszystkimi i nikt z synów ludzkich nie wiedział, gdzie został ukryty, gdzie przebywa i co się z nim stało.
2 Wszystkie jego czyny były ze Świętymi i z Czuwającymi w jego dniach.
3 Ja Henoch błogosławiłem Wielkiego Pana i Króla Wieczności i oto Czuwający przemówili do mnie, Henocha pisarza, i powiedzieli mi:
4 "Henochu, pisarzu sprawiedliwości! Idź, powiedz Czuwającym nieba, którzy opuścili wyżyny niebieskie i odwieczne święte miejsce i skalali się kobietami i postąpili tak, jak czynią synowie ludzcy, wzięli sobie żony i zupełnie się zepsuli na ziemi.
5 Nie będą oni mieli na ziemi ani pokoju, ani przebaczenia grzechu,
6 albowiem nie nacieszą się swymi synami. Zobaczą, jak ginąć będą ich umiłowani, i opłakiwać będą zniszczenie swoich synów i będą za nich się wstawiać przez wieki. Ale nie Zaznają ani miłosierdzia, ani pokoju".


Jeśli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem całej księgo Henocha to podaję link:

http://www.czarymary...enoch/index.htm

Może ktoś wie, dlaczego ta księga nie znalazła się w kanonie pism natchnionych?

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-06-16, godz. 21:06

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#27 miedziana_cyna

miedziana_cyna

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 273 Postów

Napisano 2008-06-16, godz. 20:56

niestety nie jestem katolikiem. :P

jesli nawet aniołowie się mogą materializować, to jeszcze trzeba spełnić kilka warunków aby móc płodzić dzieci:
- musieliby posiadać narządy rozrodcze
- musieliby posiadać popęd płciowy

jestem ciekaw, czy odpowiesz na te pytania? Mozesz skorzystać z księgi Tobiasza! ;)


Skoro przyjmują ciała ludzkie, to powinni mieć też narządy rozrodcze. Oczywiście Księga Tobiasza tego nie opisuje, bo nie chodzili tam nago, ale skoro mogą mieć nogi i ręce, to jakiż problem z fallusem? A popęd płciowy? No cóż, skoro mogą jeść będąc w postaci cielesnej, to zapewne odbyć stosunek seksualny też mogą.

Pozdrawiam! :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#28 kantata

kantata

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 787 Postów
 • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-16, godz. 21:35

A popęd płciowy? No cóż, skoro mogą jeść będąc w postaci cielesnej, to zapewne odbyć stosunek seksualny też mogą.


W sumie to nie musiał być popęd płciowy znany człowiekowi jako reakcje hormonalne. Jest mowa o pięknie córek ludzkich, więc może chodziło o bardziej wysublimowane doznania obcowania z nimi i plany stworzenia potomstwa, które podporządkuje sobie ludzi.

#29 mirek

mirek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3184 Postów

Napisano 2008-11-01, godz. 12:07

Oto co na temat hebrajskiego słowa NEPHYIL podaje leksykon Gesenius

Dołączona grafika
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#30 mirek

mirek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3184 Postów

Napisano 2009-04-29, godz. 21:07

Ostatnio można oglądać filmy o dość częstych odkryciach szkieletów i skamielin przedpotopowych olbrzymów, czyli synów upadłych aniołów. Przykład tu:

http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...feature=related

Odkrycia te niezbyt pasują do powszechnie w świecie akceptowanej teorii ewolucji, co było i jest przyczyną niechęci naukowców. Ciekaw jestem Waszych opinii.

Historię pojawienia się gigantów na ziemi dokładniej opisuje księga Henocha rozdział 7. Księga ta była uznawana przez apostoła Judę za natchnioną, który cytował z niej w swoim liście (Judy 1:14). Tutaj wątek na ten temat:

http://watchtower.or...?showtopic=4072
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#31 mirek

mirek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3184 Postów

Napisano 2009-08-03, godz. 17:10

Jeszcze chciałbym dodać parę myśli, o których ostatnio się dowiedziałem.

W kulturach starożytnych często spotyka się mity na temat potopu. Wiadomo, iż potwierdzają one sprawozdanie biblijne dotyczące zagłady świata poprzez potop. Dla zwolenników teorii o istnieniu wielkoludów mam również informacje, iż także w tym przypadku istnieją sprawozdania starożytne na ten temat. Na przykład każdy z nas zna opowieść na temat Guliwera.

Na dokładkę warto wspomnieć, iż według niektórych biblistów olbrzymie dinozaury to również wspólczesne jaszczurki żyjące w tamtych czasach, kiedy na ziemi żyli olbrzymy. Co sądzicie o takim wyjaśnieniu?

Poniżej są linki do zdjęć z dinozaurami.

http://s8int.com/dino28.html
http://s8int.com/dino29.html
http://s8int.com/dino31.html
http://s8int.com/phile/dino32.html
http://s8int.com/dino25.html
http://s8int.com/dino24.html
http://s8int.com/dino22.html
http://s8int.com/dino11.html
http://s8int.com/dino4.html
http://s8int.com/dino3.html
http://s8int.com/dino1.html
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych