Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proporcje płci w ŚJ a kwestia seksualności i zawierania małżeństw


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-06, godz. 15:24

Tak naprawde jedyna przyczyna rozwodow sa sluby. Wiec po co sie zenic czy wychodzic za maz ?
Wtedy nikt nie bedzie mowil ze jakas sytuacja jest wg niego chora a inna zdrowa a ktos inny bedzie twierdzil akurat na odwrot :)

#22 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-10-06, godz. 18:25

wiem, że konkluzja o ślubach była żartobliwa, ale wg mnie główną przyczyną rozwodów jest samolubstwo i/lub niedojrzałość do małżeństwa

może się niektórym narażę, ale z moich długoletnich obserwacji wynika, że wielu młodych ŚJ traktuje małżeństwo jak "zalegalizowany dom publiczny", a celem zawierania tego związku nie jest miłość do partnera czy partnerki, ale chęć uprawiania seksu bez narażania się na śmierć z rąk Jehowy Boga.

"Zagrożony śmiercią" ;) braciszek oświadcza się siostrzyczce, której nie kocha i szybko biorą ślub, bo inaczej nie miałby jak jej ściągnąć majtek. A potem mieszkają nie tyle ze sobą, co obok siebie, obcy sobie ludzie, którzy nic do siebie nie czują.

Ciekawe, czy ktokolwiek zezna, że w jego byłym zborze nie było przynajmniej dwóch jeśli nie pięciu takich "przypadkowych" małżeństw.

Skutkuje to plagą rozwodów albo bardzo nieudanym pożyciem małżeńskim.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#23 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2005-10-07, godz. 10:26

bo jest róznica w mysleniu kobiet i mazczyzn


Kiedy dziewczyna wychodzi za mąż, widząc ewentualne słabości partnera, myśli:
"On się zmieni" - jednak on się wcale nie zmienia.
Mężczyzna, który się żeni zafascynowany swoją wybranką myśli sobie:
"Ona się nigdy nie zmieni" - a ona jednak się zmienia.


Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#24 zoes

zoes

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2005-10-07, godz. 18:19

do jb: Dając ten "chory" przykład bo istotnie nie jest to normalna sytuacja, chciałem pokazać do jakiego stopnia zgorszenia moze doprowadzić tych uważam niewinnych ludzi polityka - Towarzystwa Strażnica. Dramatyzmu dodaje fakt, że sam związany jestem uczuciowo z jedną z tych osób.

#25 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-07, godz. 18:55

Wchodzenie z butami w cudze życie, a zwłaszcza małżeńskie, to praktyka niewątpliwie obrzydliwa. Tym niemniej bywają i aspekty humorystyczne. Zwłaszcza jeśli zbierze się komitet sądowniczy, który sądzi "niewłaściwe praktyki seksualne" (np. seks oralny czy analny) ;). Każdy "wtajemniczony" SJ wie, o czym mówię. Nie wiem jak Wam, ale mi to przypomina angielski humor z gatunku Monty Pythona :) .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#26 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-10-07, godz. 20:36

skoro jesteś wtajemniczony, to zapodaj jakieś nr polskich strażnic, które nakazywały inwigilację łoża małżeńskiego przez starszych zboru
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#27 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-07, godz. 21:20

Nie mam czasu, niestety, na wertowanie staroci, a do nowych straszaków nie mam dostępu. Ale zapewniam, że takie informacje, oczywiście podane metodą owijania w bawełnę, istnieją. Może ktoś z ex-braci mnie wyręczy...?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#28 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-10-07, godz. 21:26


chciałem pokazać do jakiego stopnia zgorszenia moze doprowadzić tych uważam niewinnych ludzi polityka -  Towarzystwa Strażnica.

Rozumiem. Mamy więc kolejny absurd: polityka mająca strzec niewinności sama do grzechu prowokuje. Ludzie nie są w stanie respektować wszystkich jej nakazów, więc próbują je jakoś obejść, ale wtedy wpadają w pułapkę wyboru "mniejszego zła", które mniejsze jest jedynie z pozoru.
.jb

#29 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-10-07, godz. 21:37


skoro jesteś wtajemniczony, to zapodaj jakieś nr polskich strażnic, które nakazywały inwigilację łoża małżeńskiego przez starszych zboru

Może wątek "Co SJ moga robic w swoich sypialniach" częściowo odpowie na Twoje pytania: link
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych